Fórum - Zobrazit téma - křest - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - křest
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

křest

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 11:04 pm    Předmět: křest Citovat

V poslední době mám nějaké přemýšlivé období a přšla mi na mysl myšlenka, že bych se měla dát pokřtít. Je to docela silná myšlenka, možná až nutná potřeba k celistvosti... Ale co řeším, že nevím k jaké církvi? Katolíci, evangelíci, bratrská, pokud existuje ještě nějaká další, kromě teda svědků jehovových a podobných expertů... Jak si můžu vybrat? Láká mě bratrská, moc se mi líbí jejich symbol, kalich, ale tím končím... Co poradíte? Kde bych mohla vyčíst nějaké bližší informace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 11:32 pm    Předmět: Citovat

Je to spíše podle toho, v jaké víře žila dříve Tvá rodina. Moc doporučuji pokračovat v rodinné tradici. Kdyby byly problémy - tak v Praze v kostele sv. Vojtěcha najdeš církev Starokatolickou. Jsou sympatičtí tím, že netrvají tak striktně na katechismu. Jejich obřady přitom mají stejnou hloubku jako u ostatních katolických církví.
Křest je velmi významným krokem pro každého - jakmile to ucítí, že přišel čas ten krok udělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 11:35 pm    Předmět: Citovat

Právě na starokatolickou koukám na netu, zaujala mne asi nejvíc...
Rodiče jsou pokřtěni u katolíků, byli "součástí" církve snad jen v dětství...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 11:37 pm    Předmět: Re: křest Citovat

jitkaz napsal:
V poslední době mám nějaké přemýšlivé období a přšla mi na mysl myšlenka, že bych se měla dát pokřtít.

Ahoj Jitko.

Zajímá mne motivace ke křtu.
Vím, je to Tvoje soukromá věc, ale kdyby jsi o tom chtěla něco napsat... Question

Díky.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 12:02 am    Předmět: Citovat

Je to jen pocit, potřeba k sounáležitosti, k jednotě...
Křest vnímám jako součást k ukotvení a součást k práci s energiemi (reiki bez problémů, myslím ty ostatní...)
Občas mám potřebu NĚKOHO poprosit a nevím koho Wink
Jsem tady na Zemi "doma", ale občas mám pocit, že jsem jen návštěva...
Možná se mi po roce po absolvování Reki 3 "něco" hnulo (Jsem Damaovou "žačkou"...)
V poslední době jsem dostala možnost na sobě zapracovat a spoustu věcí změnit (funguji systémem spoustu let nic a pak "lámu skály") a křest mi přišel na mysl, že je prostě třeba doplnit jako skládanku do puzzle.

Rodiče byli "nedobrovolní" katolíci, defacto to nesnášeli, tatínek dělal ministranta, bylo to přání jejich rodičů... Mě jako poslední ze 3 dcer pokřtít nenechali... Možná mi to chybí.

Katko - přiznám se, že je to pro mě docela složíté, tyhle potřeby popsat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 10:01 am    Předmět: Citovat

Já bych křest brala, jen mám problém s jakoukoliv církevní doktrínou (ale občas mám pocit, že to něco nemusím hledat křestem, jen to přijmout), pro mě je to cizí u tebe zdá se trochu rodinné téma. Chceš křest nebo patřit do rodiny...=být taky? (pochopila jsem, že jsi jediná nekřtěná).

Co zkusit východní křesťanství? Tam je to hodně o prožitcích, vnitřní cestě osobním vztahu z celkem (Bohem). Můžeš k tomu samému dojít osobně, bez prostředníka, ale máš-li potřebu pomoci od někoho, pak dobře vybírej.

HezkéSmile (z Wikipedie)
Citace:
Účasti na nebeském životě nemůže dosáhnout člověk sám – je to dar od Boha, který chce navrátit původní vztah s lidstvem. Tento dar ovšem věřící musí sám přijmout, protože nebe nemůže být nikomu vnuceno. Posledním cílem člověka je ve východní teologii θεώσις (theósis zbožštění, v západní teologii pojmu odpovídá lat. divinisatio), sjednocení s Bohem.


(nevím co chce Bůh, ale ten návrat k původní jednotě zní hezky:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 10:59 am    Předmět: x Citovat

Je to zvláštní - tobě vlastně nejde o nic jiného než o rituál křestu a další tě nezajímá. Je opravdu zajímavá otázka, proč na něm vlastně lpíš?
Co si od toho slibuješ?
Asi je pak jedno koho si vybereš, ale spíš je podstatné najít někoho, kdo po tobě nebude nic chtít - tedy vlastně ani víru, co nejmenší přípravu
a jiné podmínky. Protože asi většina církví ke křtu přistupuje jako k součásti určitého procesu na cestě své víry.
Neber, prosím, moje úvahy jako rýpání, tvůj příspěvek mě zaujal
a vyvolal výše uvedené myšlenky.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 11:07 am    Předmět: Citovat

Jitko, sice toho nevím moc o církvích, ale domnívám se, že to s tím křtem není tak jednoduché. U katolíků se člověk připravuje delší čas v rámci katechismu, evangelické církve také mají svojí přípravu. Rozumím tomu tak, že člověk si vybere církev, podle toho, která je mu blízká, svojí filozofií, přístupem... A ten křest je potom taková vstupní brána a církev, kterou si člověk zvolí, je jako rodina, která má člověku dál pomáhat růst a v rámci které bych chtěl i ten dotyčný pomáhat ostatním a možná se i podílet na jejích aktivitách. Přijde mi takové zvláštní chtít třeba křest a zase jít...

Potom jsou i církve, kde se věřící křtí mezi sebou bez dalších podmínek, ale těmi ostatními církvemi už to není tolik uznáváno. Podle mě jde spíš o tu podstatu a tohle uznávání nebo neuznávání už tak podstatné není. Když to ale člověku nevadí a nevadí mu ani to, že se to obejde bez klasických rituálů a prostředí kostela, viděla bych to jako nejschůdnější řešení. Obzvlášť v případech, kdy se člověk alternativním věcem věnuje...

Hodně štěstí... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 11:40 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
co takhle zkusit popropsit Ježíše Krista, aby tě pokřtil?
Jestli už máš za sebou 3. st. Reiki, pak určitě umíš meditovat.
Spoj se s ním v meditaci a o křest ho požádej....
Pak nemusíš řešit žádné církve a prostředníky.
Přeju ti hodně štěstí Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
glennifer
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.8. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 11:46 am    Předmět: křest? Citovat

Přemýšlím nad tím, že se chceš nechat pokřtít a vybíráš si k tomu "vhodnou" církev...
Nelze oddělit rituál křtu od ostatních rtuálů přílušnosti k dané církvi, proto prosím nedělej neuvážené kroky a rozmysli si, ke komu chceš patřit. Btw, které náboženství dané církve je ti nejbližší a přeješ si ho vyznávat = řídit se v životě jeho zákonitostmi...
Křest je laicky řečeno taková vstupní uvítací procedura, kdy přijímáš nauky a "zákony" dané církve, proto by zkušený představitel cíkrve (kněz, rabín... prostě duchovní) s tenou měl o tvých pohnutkách nejdříve mluvit a představit Ti dané náboženství, ke kterému se cítíš, že bys mohla náležet, ať už je to křesťanství, luteránství, budhismus, církev adventistů sedmého dne, salesiánů...
Já osobně třeba pokřtěná jsem u křesťanské cíkrve, ale z různých důvodů necítím sounáležitost a souhlas s hlásáním tohoto náboženstí (ale to je na delší debatu Wink. To jen pro pořádek, abys věděla, že svůj názor nepředkládá teoretik Smile
Pokud bychom se bavili o komunikaci s tvou nejvyšší entitou (vysvětlím dále), tak já osobně si nemyslím, že nebýt nebo být pokřtěn je nějakou překážkou na cestě ke komunikaci se svou nejvyšší entitou, ať už si tam každý dosadíme/te Boha, Matku Zemi, Vesmír, Kolektivní vědomí, Budhu, proroka Mojžíše, Alláha..... pokračujme donekonečna Smile
Pokud uvažuješ o otázce víry jako takové, tak ten akt přijetí tím trochu pozbývá své někdy přehnané důležitosti. To je jak s přijetím na vysokou školu, kde např. medici slavnostně přísahají, že budou dodržovat správné postupy a konat ku prospěchu pacientů... něco takového (přeneseně! aby se tu do mě někdo nepustil, že znevažuji ten akt!) se děje i při křtu. Duchovní Tě pokřtí ve jménu otce, syna i ducha svatého, púřijme tě tím do dané církve, měla bys mít kmotra (nejlépe člena dané církve), který se za tebe "zaručí", že dohlédne na tvou "výchovu" a vedení k dobru, lásce, atd... Uvozovky proto, že se tradičně křtí většina lidí v miminkovském věku a kdysi dávno to kmotrovství fungovalo i tak, že když třeba rodiče neměli dost financí a kmotři ano, pomohli dítěti třeba ke studiu atd.
Poslední věc, kterou chci zmínit je ta, že v každé církvi, aspoň co já vím, pak se svou nejvyšší entitou nemluvíš na přímo,a le pomocí jejich prostředníků (duchovních, opět podle zvoleného náboženství dosaď libovolně...) Toto mi vždy přišlo trošku podivné, že v případě, že Bůh je ve všem kolem mne a i ve mne, tak proč by mne měl v modlidbě a při zpovědi slyšet jen přes faráře? Na rieki se mi od začátku líbilo to, že nepotřebuješ žádné prostředníky a sama komunikuješ (jak píšeš, máš za sebou rok používání "trojky", tak bys alespoň předpokládám že měla) napřímo komunikovat s nejvyšší entitou, tvořivou sílou...
Možná by stálo za to vyzkoušet opravdu si někde v klidu sednout a meditovat, třeba v přírodě, kde jsi blíž (i když podle logiky Bůh je všude klidně medituj třeba na WC Smile -> prostě kde chceš) a v tomto vyrovnaném stavu si s úctou a láskou promluv s Bohem (už se mi nechce pořád psát entitou... Smile a předlož mu své myšlenky a požádej o radu, co je pro tebe v současnosti nejlepší. Jakýá postup, kam se obrátit... možná si sama utřídíš, o co vlasntě konkrétně stojíš a to je to nejdůležitější. Přeji čistou mysl.

Děkuji za prostor k vyjádření názoru a přeji všem úžasný den strávený s láskou a porozuměním Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 4:52 pm    Předmět: můžeme si tak třeba taky "zadělat" na jeden vnitřn Citovat

jitkaz napsal:
Katko - přiznám se, že je to pro mě docela složíté, tyhle potřeby popsat Very Happy

Díky Jituš za odpověď Smile

Důvody ke křtu budou zřejmě různé....
A mám za to, že pokud už se touto myšlenkou někdo vážně zabývá, měl by zároveň zkoumat také svoje pohnutky ke křtu. V tomto aktu, který vždy provádí zástupce zvolené církve, je zároveň obsažen i jakýsi slib té dané církvi, ve které se křest odehraje. Co vše tímto závazkem je, dá se dovědět přímo tam.

Křest v dospělém věku by tedy měl být, dle mého mínění, jakýmsi zákonitým vyústěním v souznění s učením dané církve.

Jestliže mne tedy farář pokřtí, musím mu přece věřit, že on je tím nanejvýše kompetentním k provedení obřadu samotného křtu, tj. že je pro mne tím skutečným zástupcem Boha na zemi.
A jestliže mu takto důvěřuji, potom mu také chci naslouchat a následně přivádím do praxe veškerá jeho slova a učení.

V opačném případě - tj. jestliže toto, se vší odpovědností a vážností, následovat nechci, proč se tedy vůbec nechávat takto pokřtít?

Smile

P.S.
Mimochodem...veškeré „práce s energiemi“ církev chápe ( Arrow direktivně z Vatikánu) za praktiku vpravdě satanskou. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:35 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Vám všem za odpovědi.
Šamanko - Tvůj příspěvek není rýpání, máš pravdu, takhle to mám... Takže je evidentní, že křestem to asi nezměním, je třeba zapracovat někde jinde...
Naryo - s tou mojí potřebou patřit do rodiny máš taky pravdu, jsem vlastně první v rodě, kdo není pokřtěný, ale ono to taky nemusí být špatně, je to jen o tom, jak s tím naložit... Což jsem ještě nevymyslela...
Katko - k P.S. - v dávných dobách by mě rozhodně nechali upálit na hranici, je mi to naprosto jasné Evil or Very Mad
Glen - díky za vyčerpávající příspěvek, to, co mi radíš se mnou hodně souzní...

No a já si bláhově myslela, že "něco" křestem vyřeším a ono je to úplně jinak Very Happy Přišlo mi jednodušší, projít těmi všemi nutnými záležitostmi, než jednoduše směrovat mysl k Bohu, to mě to vůbec nenapadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 10:04 am    Předmět: Citovat

jitkaz napsal:
No a já si bláhově myslela, že "něco" křestem vyřeším a ono je to úplně jinak Very Happy Přišlo mi jednodušší, projít těmi všemi nutnými záležitostmi, než jednoduše směrovat mysl k Bohu, to mě to vůbec nenapadlo.


Vnější i vnitřní by mělo jít ruku v ruce. Křest je krásným vnějším vyjádřením toho, že naše srdce i mysl směřují k Bohu... a když cítíme, že je to ta správná cesta pro nás. Smile

Tu jsou moc pěkné stránky: http://www.ludmilka.estranky.cz/stranka/krest
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 10:59 am    Předmět: Citovat

Moc pěkná diskuze:) Děkuju Vám za inspiraci.

Být první může být těžké, ale je otázkou v čem. Být první nekřtěná nebo být první, která křest nebude brát jako nepříjemnou formalitu, ale vezme si z toho ten duchovní obsah i bez formálního křtu...Smile Rodinná historie může jít mnoha způsoby. Žijeme v době zmatku, ale také v době mnoha příležitostí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund