Fórum - Zobrazit téma - Dům snů - opravdu? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dům snů - opravdu?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dům snů - opravdu?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 8:21 am    Předmět: Dům snů - opravdu? Citovat

Nepatřím mezi esoterické odpůrce televize, ale zas nějak moc na ni nekoukám a tak mi neunikla existence reality show "Dům snů".
V podstatě to ani nesleduji, ač jsem jinak pro kdejakou blbost, ale ze "studijních" důvodů jsem se na jeden díl skutečně koukal až do konce, teď víceméně jen sleduji upoutávky a napadá mě toto:

Myslíte, že výherci tohoto domu v něm skutečně budou žít šťastně a spokojeně? Neberu teď do úvahy nevábný vzhled té moderní architektonické mutantury, myslím teď na energetickou stránku. Dá se šťastně a spokojeně žít v domě, při jehož stavbě bylo prolito tolik slz, projeveno tolik zlosti a zášti a který bude podle mě nabit nenávistnou závistí některých odpadlých účastníků?
Dá se šťastně žít v domě, kde vám každá cihla bude připomínat vše, co tam probíhalo? Podle mě ti lidé tak nějak nevěděli do čeho jdou a pak už bylo pozdě couvnout.

Žiji v domě, kde jsme ještě po několika letech museli čistit energetické stopy bývalého majitele, teď už je klid. A proto držím palce těm, kteří nakonec "Dům snů" získají, aby vůbec byli schopni si ho užít.
Tohleto mi nepřipadá jako skvělý nápad na reality show. Všechny ty pobyty ve vile, to jak se holky praly o milionáře, přežití na "opuštěném" ostrově, to všecko jsou srandičky. Ale tohle mě už nerozesmívá. O co půjde příště - o adopci dítěte? Své diváky by to určitě našlo.

Uvítal bych Vaše praktické zkušenosti z čištění takovýchto domů a prostor. Ale raději opravdu jen Vaše zkušenosti, ne teoretická moudra stažená někde z netu. Zjistil jsem, že jednotný recept nefunguje, proto mě zajímá jak to kdo řeší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 9:00 am    Předmět: Citovat

Kamo, principem těchle "show" není ani trochu o skvělých nápadech, ale o hovadinách a to si vem kolika blbostí hraničících s etikou se lidi dopouštějí v zahraničí. Najdi si show Brainiac, FearFactor ... mě v poslední době namíchli v Superstar s tím detektorem, možná by to bylo i žalovatelné...

Jinak stejnou myšlenku s tím domem jsem měla v neděli ... já osobně bych tam bydlet nechtěla nebo v lepším případě bych tak rok měla problémy se odpoutat od toho všeho. Aby tam zůstaly stopy po lidech muselo by se to dít aspoň pár let, takhle tam nic dlouho nevydrží, je to mladé (skoro) prázdné místo. Ten větší průšvih je to co žije v těch lidech, vzpomínky, zkušenosti, stresy Něco ve smyslu, ti co "vyhrají" můžou mít velké potíže, ale když budou chytří tak dům dobře prodají (možná jim to ale blokuje smlouva) a noví majitelé budou celkem v pohodě...

Podle mě základní rituál je "kolaudace" Sejdou se lidé, štastní majitelé ukazují dům, říkají kde co bude, vzpomínají co jim jak šlo, předávají se dárky pro nový dům. Prostě takové "svěcení kostela" Poděkování případným pomocníkům, přání dobrého bydlení, možná i poděkování místu a závazek že nový dům bude místem, kde naleznou odpočinek domáci i hosté a lidé se se svým okolí propojí např. péčí o zahradu apod.

Pokud je to staré místo s velkou historií mohou být potřeba speciálnější činy, ale princip je stejný, vzít v potaz minulost, nabídnout sklidnění vyrovnání - podle principu pomíjivosti, případné "entity" vrátit řádu života (bohu?), provést jasné oddělení (doteď se dělo, dům pamatuje,....) a vytvořit nový záměr (bude se dít...).

Někde v Americe existuje i povolání "zabydlovače" Člověka placeného za to, že se chcvíli stará u uplně nový byt, "zabydlí ho" a pak teprve přijdou noví majitelé. Prostě prostor je prázdný a čeká na naplnění....

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 9:07 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:

Podle mě základní rituál je "kolaudace" Sejdou se lidé, štastní majitelé ukazují dům, říkají kde co bude, vzpomínají co jim jak šlo, předávají se dárky pro nový dům. Prostě takové "svěcení kostela" Poděkování případným pomocníkům, přání dobrého bydlení, možná i poděkování místu a závazek že nový dům bude místem, kde naleznou odpočinek domáci i hosté a lidé se se svým okolí propojí např. péčí o zahradu apod.
M.


A tohle je dobrá myšlenka, to "svěcení kostela"!
Z Tebe holka ještě něco bude! Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 11:12 am    Předmět: x Citovat

Už jsme se o tomhle domě bavily v tématu o feng shui.
Celý projekt není o spokojeném bydlení, ale o tom jak se můžou lidi vzájemně nenávidět a jak je správně rozeštvávat, aby se diváci co nejvíc pobavili. Což na tom domě bude vidět. Nesleduju to pravidelně, nedělá mi dobře (to víš Váha) systém řešení - nám se líbí stěny fialové a nám zase tyrkys, tak to tam naplácáme, bez ohledu na budoucí zařízení, které je vybíráno stejným způsobem. Prostě pejsek s kočičkou plácají dortík. Brrrr. Takže se tam zákonitě nemůže, aspoň ze začátku cítit nikdo dobře. I ten pocit vítězství bude korunovaný pocitem jakési viny, protože s někým z ostatních se víc spřátelí, jenže je musejí kvůli vítězství vyšoupnout atd. Ale co - šli tam dobrovolně a mohli tušit o co půjde. Navíc
mi ten barák připadá dost obrovský a kdo ví, jaké náklady (i přes ten
koncept minimalizace) bude obnášet jeho provoz.

Jinak v bytě, kde mám na něco vliv je fajn si sednout a nechat se vést atmosférou. Dokonce i doma, když přijde čas na změnu, tak ta si sama říká o akci. Chce to trochu cviku a naladění. Vyčištění taky vidím jako přínos i v případě, že tam není nic výrazně negativního. Mám takové svérázné bydlení v podnájmu, ale vždycky když překročím práh, tak ze mě všechno spadne a připadám si jako v lázních. A to tam mám takové jednoduché, obyčejné. Občas něco poměním, přestavím, jinak energie
stagnuje. Je pravda, že v prostorách zatížených něčím zlým nebo na špatném místě může být čištění fuška a často je takový dům neprodejný.
Vím o jednom, kterého se majitelé snaží zbavit roky a jejich problémy jsou nekonečné. Jenže kdo postavil dům na takovém místě?
Stejně tak třeba čtvrť Kamenka v Brně - postaveno v lomu, na divném místě, kde se kdysi prováděly údajně obřady obětování lidí za lepší úrodu či co. Občas tam někdo páchá sebevraždu, bydlí tam svérázní lidi.

Ona i zahrada si umí říct o změny, když se snažíme poslouchat.

Co jsem zatím viděla nejhoršího jsou pánské podnájmy, zařízené starým nábytkem bez ladu a skladu a jiné "noclehárny". Nebo supermoderní minimalistické superinteriéry, kde jak říká můj kamarád architekt: pohneš s tužkou na stole a narušíš koncepci autora.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 11:40 am    Předmět: Citovat

Sem tam na "dům snů", taky juknu, protože se do něj přihlásili lidi tady od nás z Počernic (Dana a Honza). Ne, že bychom se kamarádili, ale znám je leta. Honza byl kolega v práci s mým bývalým manželem. Takže na to koukám spíš ze zvědavosti kvůli nim.
Musím říct, že já bych ten dům nechtěla. Věděla bych, že bych ho pak musela celý předělat. Představa, že se jdu vykakat a při tom mi pokaždé naskočí, že tenhle záchod stavěli "Uďa a Mautin" a že se při tom pohádali jak psi, ta představa mě děsí.
Kroky po tom domě by vždycky provázely vzpomínky na tu realizaci a možná, že ani tak vysoká výhra nepřebije blbé pocity.............

No nevím, toť můj názor.

PS: Mílo, já když přijdu domů, tak i když děti tzv. "prasí" - čili dělají bordel, tak můj domov je pro mě taky neskutečná oáza............a vracím se sem moc ráda. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 5:16 pm    Předmět: Re: Dům snů - opravdu? Citovat

kamo napsal:

Žiji v domě, kde jsme ještě po několika letech museli čistit energetické stopy bývalého majitele, teď už je klid.

A jak se to prosím pěkně dělá ?
Nebyla jsem v reality show, přesto mě všechno kolem našeho baráku stálo hodně slzí a připravilo mě o pár let života.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 9:44 pm    Předmět: Re: Dům snů - opravdu? Citovat

Evik napsal:
A jak se to prosím pěkně dělá ?
Nebyla jsem v reality show, přesto mě všechno kolem našeho baráku stálo hodně slzí a připravilo mě o pár let života.


No to je právě to, co bych se tady rád dověděl, protože jednotný recept není. V zásadě jde o to odstranit to negativní, co tam kdo buď zanechal, nebo poslal. Někdy stačí prostá dohoda s "pachateli", které ani vůbec nemusíš znát, někdy ještě musíš pročistit důvod jejich negace - a tím jim vlastně pomoct a ulevit, někdy se čistí přímo konkrétní prostor, někdy si musíš "postavit" jeho kopii a s ní teprve pracovat, protože přímo to nejde...
Tohle je práce někdy celkem na hraně, protože jsou místa, kde to fakt není sranda. Např takové domy v Sudetech by mohly vyprávět, třeba jako naše chalupa.

Občas jsem o to žádán a snažím se tomu spíš vyhýbat. I proto mě zajímají poznatky zkušenějších. Třeba ještě přijdou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 11:54 pm    Předmět: Citovat

Já taky doufám, že ještě někdo přijde, protože by mě to také zajímalo. Poslední dobou jsou zde na RW tuny filozofování nad abstraktními tématy, ale když dojde na nějákou konkrétnější praktičtější informaci, tak je příspěvků bohužel pomálu Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 6:24 am    Předmět: Re: Dům snů - opravdu? Citovat

kamo napsal:
V zásadě jde o to odstranit to negativní, co tam kdo buď zanechal, nebo poslal. Někdy stačí prostá dohoda s "pachateli", které ani vůbec nemusíš znát

Já si ani neumím představit, že tam někdo něco poslal... Rolling Eyes . Spíš to negativní vidím v těch všech vztazích. Bývalí majitelé, nájemníci, sousedé a v neposlední řadě i já s manželem jsme ti ,,pachatelé ".
Ten dům jsme koupili asi před 25 lety. Je to asi 3 roky, co mě začala citově vydírat jedna z bývalých majitelek . Kamarádka. Před pár dny jsem se rozmýšlela, jestli si mám její číslo vymazat z mobilu. Ale nedokázala jsem to Rolling Eyes .

Takže to chápu, jako čištění vztahů. Ale prostoru ...??? Myslím pomocí symbolů 2. stupně, ne ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 7:19 am    Předmět: x Citovat

Konkrétní odpovědi? Víte trochu jsem nechápala na co se ptáte, protože se to neliší od toho, co pořád děláte. Jste zkušení jedinci a už tu o tom byla řeč mockrát.
Každý to dělá podle svého, ale člověk si vystačí i bez symbolů, záleží na vašich pocitech a co vám přichází. Ono už zapálení svíček, mantry, kameny, květiny dělají svoje. Jinak někdo dává do místnosti různé symboly na různá místa (často rohy). Já si prostě stoupnu dám si ruce do prostoru a pustím reiki dokud nemám pocit, že je hotovo. Nebo si prostor vizualizuji zmenšený na ruce a ten čistím naráz. Nebo si ho vizualizuji
v hlavě a čistím mentálně. Buď nepoužívám žádný symbol nebo takový, který mám pocit, že potřebuju. Jako lenoch mám moc ráda mistrovský.
Jo do zadání dám svoji konkrétní adresu nebo adresu, představu toho konkrétního místa, které čistím.
Pokud je tam něco, co je navíc, tak si s tím mentálně popovídám a pošlu
tomu. V domech, kde je něco zbloudilého se osvědčuje odvádění, ale toho se účastňuji vyjimečně, protože je to takové moderní hobby a dělá se to hodně na efekt bez účelu. Ale já nejsem vyhledávačem záhad a přivtělených duší a přivolávání si jakýchsi bytostí, které si lidi přitáhnou
a pak strachem nemůžou spát a bojí se zhasnout. Stačí lidi.
Ono pokud máte blízko někoho hodně nepřizpůsobivého nebo s kým máte dlouhodobé spory, tak to je asi mnohem horší než hromada duchů, s těmi se dá možná domluvit mnohem líp.

Prostě použijte to, co děláte normálně, máte to ve svých packách.

Jo taky uklizeno, volný prostor bez přeplněného nábytku, starých památek, které vám pořád připomínají nepříjemného člověka nebo vás svou přítomností pořád štvou, atmosféra naštvanosti přítomných osob, prudiči - vlastně to všechno má svůj (ta feng shui je opravdu dobrá!) dlouhodobý vliv na pocit, který v tom objektu máme. Opravdu zkusti měnit, vyhodit, předělat, uvolnit energie, dát něco nového a uvidíte,
jak se najednou líp dýchá a líp se cítíme, svět je veselejší...

Možná by nebylo špatné si poslat reiki na inspiraci, co by bylo potřeba
udělat, aby se prostor víc vyčistil i jinou cestou.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 7:40 am    Předmět: Citovat

Šamanko,
málokdo je takový borec, že už se nemá na co ptát, co konzultovat, já tedy zdaleka ne.
A to na co jsem se ptal je přesně to, co pak popisuješ - své způsoby jak to děláš. Kdyby se tady takovýchto zkušeností sešlo několik, tak to obohatí každého.
Díky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 9:53 am    Předmět: Citovat

samanka: Já jsem úplný začátečník a jsem rád za tyhle praktické poznatky. Tobě třeba ty informace připadají banální, ale pro mě jsou to nové informace. Nečtou to tady jenom "mistři" ale ale i lidi jako já. Takže díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 10:37 am    Předmět: x Citovat

To se omlouvám, já vás nechtěla urazit ani podcenit. Jen jsem se divila, protože tohle téma už tu bylo několikrát a proto, že se probírá mezi základními informacemi na reiki I., u někoho možná na reiki II. spolu
se symboly.
Tak snad byl popis jak na to jdu já napsaný srozumitelně a někdo další přidá svoji trošku do mlýna.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 1:57 pm    Předmět: Citovat

Není potřeba být zkušený, je jen potřeba používat zdravý selský rozum.

Bývalého se nejlépe zbavíme tak, že to nahradíme něčím současným. Takže si prosím znovu přečtěte co už jsem napsala.

Hlavně to o rituálním znovuoživení, kolaudaci místa novými majiteli.

A také to že mnoho negativního nosíme v sobě, my si vytváříme problémy, soustředíme se místo na budoucnost na vytváření vztahu k tomu minulému (zahánění, čištění, opakování jak moc těžká minulost se tu stala. Každé pole válečné jednou zaroste a dá opět obilí lidem. Jen lidi mají tu schopnost tahat s sebou balvany co dávno mohli odložit - slova, historie, předané zkušenosti, záznamy. Moje dobrá známá v Poličce má nádherný podkrovní byt, předtím tam mnoho let byl sirotčinec a dokonce mi i vyprávěla, že na té půdě se někdo zabil. Tak uděali rituál, atmosfera se vyčistila a její rodina svojí péčí a úsilím tam vytvořila nádherný podkrovní byt - žádné další komplikace, a ten sirotčinec tam fungoval nějaké to desetiletí myslím.

Polopatě: Doma mám domácí oltář, místo, kde mám umístěnu svíčku, písek v hrníčku na vonnou tyčinku, Buddhu lékařství, tibetského strážního ducha co mi sedí na penězích a Generála Quana. Jednou za čas nebo když cítím potřebu zapálím svíčku, vytvořím přání, aby tento domov byl útočištěm pro všechny, kteří zde bydlí a aby vše nepříjemné a zatěžující zůstalo za dvěřmi domu. Prostě zvu k nám to dobré a to zlé nechávám před dvěřmi domu. Jediné co kdy bylo potřeba vyloženě vymítat, nebo spíš nasměrovat tam, kam patří. To bylo po smrti Damíšky (kočky), která odešla velmi rychle a za velmi krušné situace. Pár dnů po smrti, i když jsme se s ní rozloučili a nechali jí odejít, jsem se necítila dobře a měla potřebu se s ní ještě více rouzloučit. Tak jsem udělala něco jako "odvedení ke světlu". Nevím sice co to reálně bylo...ale zlepšení přišlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
glennifer
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.8. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 12:23 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se ostatním uživatelům, ale bylo mi doporučeno nesdělovat osobní, konkrétní postup. Proto svůj příspěvek ruším.

Naposledy upravil glennifer dne út prosinec 01, 2009 10:52 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund