Fórum - Zobrazit téma - Svět beze slov - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Svět beze slov
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Svět beze slov
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 5:37 pm    Předmět: x Citovat

Beppe: joooooo Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 5:56 pm    Předmět: Citovat

Hehehe,tak mě zrovna dochází Šamanko,že ty jsi v tom jakémkoliv názorování dobrá.Smile))

hehe,krásný víkend,pa

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2009 12:07 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

Jak tak nad tím přemýšlím,tak já se zrovna nacházím ve fázi,kdy opouštím to mé vědomí,které chce být s každým za dobře,pro každého hodná,vždycky prostě v pohodě a stěhuji se k tomu,že i s riskem,že mě lidé mohou kamenovat,tak jim prostě řeknu,že jsou pitomý ,protože si to prostě myslím no.
Džarmí


Ve mě je spousta negativní energie se kterou si ne vždy dokážu dobře poradit. Vztek a tak. Takže pro mě je problematické rozlišit, kdy je ten můj negativní názor "oprávněný" a kdy je to jenom ventilace vzteku a měl bych to radši nechat být. Mám to hodně spojeno s pocitem viny, pokud mám někomu něco vyčíst, zvlášť když mám sám spoustu másla na hlavě. Přesto mám chuť do té konfrontace jít a aby došlo k té výměně energií. Takže moje pocity jsou pak velice smíšené. Rozhodně mám hodně daleko do ideálů reiki jako "právě dnes se nebu zlobit" apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 6:33 pm    Předmět: Citovat

joe napsal:
Teda to je ale povídaní v tématu "Svět beze slov". Laughing


Moje řeč Very Happy

Ať si pročítám Naryin příspěvek kolikrát chci, pořád na něm nevidím nic pobuřujícího, naopak mi přijde hodně podnětný a upřímný a oceňuji, že se Narya nevyčleňuje a neříká "Lidi jsou takoví a makoví", ale "jsme". A v mnoha věcech souhlasím.

A už je možná zbytečné přemýšlet nad tím, co kdo jak myslel, protože už uplynulo hodně vody pod mostem, zapracovaly emoce a stejně nikdy nezjistíme, co kdo v danou chvíli cítil. Tak bych si dovolila, jakožto Zakladatelka Vlákna Wink vrátit se k tématu nebo ho ukončit, pokud se již vyčerpalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 7:51 pm    Předmět: Citovat

Na svět beze slov se díváme svýma současnýma očima a proto si to nedovedeme představit. Je v nás mnoho špíny, kterou nechceme, aby druzí viděli a proto ani my to nedokážeme. Kdybychom takovou schopnost teď měli, tak bychom ji mnohdy jistě začali zneužívat a podle zákona příčin a následků by se to stejně nakonec otočilo proti nám.
Jednoho takového člověka osobně znám. Z poměrně vysokého postavení zkončil jako bezdomovec na ulici. Naštěstí se z toho dokázal vyhrabat a vrátit zpět.
Číst druhému myšlenky není pro avary a duchovně vyspělé jogíny problém. Setkáme se s níma ale spíš v indii než u nás.
O tom, že telepatická komunikace mezi lidma je možná, skvěle popisuje kniha Poselství od protinožců. A nejen to.
http://www.ulozto.cz/1202052/poselstvi-od-protinozcu.doc

Všechno je to o osobní čistotě. O práci na sobě. O meditaci.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 11:51 pm    Předmět: x Citovat

Roso: ano, jenže v knížce se popisuje skupina přírodního národa a od těch jsme se my už vzdálili hodně daleko.
Takže je to utopie. Pár lidiček to tu vidělo dost hezky, ale já myslím, že je dobře zůstat - za momentální situace tak, jak to je.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 12:13 am    Předmět: Citovat

Teda lidi,
řeknu vám, že jsem se tady pobavila a poučila zároveň jako už dloooouho ne..............

Moc pěkný vlákno.

Taky mě při jeho čtení napadlo, že si neumím představit svět beze slov, když tady čtu slova a nevidím ty lidi, jak je říkají a když v něčem cítím nějakou energii, v zápětí jsem přesvědčovaná, že jsem jí cítila špatně.............hmmmmmmmmmmmmmmmm...........tak beze slov by to byla ještě větší schýza asi..................nebo co!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 10:34 am    Předmět: x Citovat

Při zahlédnutí názvu článku: O čem při sexu přemýšlí muži, se mi vybavilo tohle téma a napadlo, co by to udělalo v intimních chvílích.
Taková provokativní sousedka odnaproti v hlavě....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 12:04 pm    Předmět: Citovat

Mně se zase vybavila scéna z filmu Dědictví aneb k... hoši guten tag.
Jak v Lukulovi říká ta jedna paní: Bůh neexistuje, však ho nikdo neviděl.
A Bohůš ji na to řekne:
Však vašu pí... jsem taky neviděl a věřim, že ju máte....
Very Happy

Utopie je to proto, že to teď neumíme? Víš kolik věcí já jsem před 3 rokama neuměl a teď umím? A kdyby mně o tom někdo vykládal tenkrát, tak mu řeknu, že se zbláznil? Z toho jsem si vzal ponaučení a používám motto: NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY!!!
Neumět nebo nevědět TEĎ, pro mně jenom znamená, že teď mám málo informaci, že teď jsem ještě nedozrál, že teď musím zvýšit své úsilí. A hlavně se tím momentálně netrápit, protože vím, že to prostě jednou přijde. Dříve nebo později. Já sázím na to dříve. Wink

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 1:36 pm    Předmět: Citovat

Lendulka schýza je právě díky slovůmSmile Která tvrdí, že něco neexistuje ačkoliv to nenexistuje. Říká se tomu dvojná vazba - To je takové to, když máma říká na návštěvě když dítě něco provede, Ale to nic, to náš Honzík dělá často, viď Honzíku a říká to tónem, který na jiném kanálu vysílá zprávu "jen počkej ty hajzle až budeme doma, to dostaneš takovou sodu. Ale známe to i jinde. "To nic, nic se neděje, říká člověk roztřeseným tónem a dalšími signály říká okolí, pomoc jsem na tom bledě". Nebo "Ale ne, tak to není, já to myslím uplně jinak, nechtěl sem urazit a zároveň pozice těla říká, jo to víš, že se mě to dotklo, chtěl sem, ale přece ti to nemužu přiznat". Když he dítě v tomto chaosu odmala, neustále a nemuže s tím nic udělat (rodiče jsou v pozici silnějšího). Není bez zajímavosti že 90% schizofrenie vzniká ve věku adolescence, osamostatňování, odpojování od původní rodiny.

Prostě svět slova svět beze slov jsou stejně jedna mince lidského života.

Věc - slovo - význam. To co kdo přiřadí k jakému slovu závisí na prostředí, co se jak naučí spojovat. Dítě si dělá slovník tenhle zvuk je tenhle význam, pak to začne spojovat a pak se stane ten zázrak, že slova začnou žít vlastním významem, vznikne psychická "realita". Proto nám chybí nějaké vědomější vzpomínky do 3 let. Nemáme slovník, způsob jak to zachytit. Jsou jen zážitky a je pak otázkou, které se udrží a které ne. Proto tvrdím, že ne každá silná událost musí nutně vytvořit traumatickou stopu. Jako lidi máme k řeči a slovům tak nějak už od přírody přepřipraveno, ale pokud nezvládneme mluvit do 6 let, už nás to nikdy nikdo nenaučí - co to kdy zkoušeli s dětmi z divočiny - výsledky prachbídné a žádné. To je problém tzv. "autistů" mechanismy tvorby řeči, myšlení a komunikace jdou naprosto různými cestami a vždy je tam nějaké narušení toho základního nastavení.

Trochu jsem se rozpovídala, ale zrovna čtu skvěle zpracovanou knihu o Lidské komunikaci. Svět beze slov by byl v mnohém jednodušší, ale nevzniklo by skoro nic z toho, co existuje dnes. Slova umožňují aby zkoumání, zážitky a zkušenosti jiných přežily, šířily se dál. Vemte si, jak staré jsou představy Židů vtělené do Starého zákona...celá historie jejich cesty...a zapsanou ji známe i dnes (Samozřejmě jiná věc je, kdo a proč, co psal, co přidal, co vynechal, co chtěl aby zmizelo a co aby se rozšířilo).

A to jsem si dřív myslívala, že lidská komunikace je něco jasného a automatického....Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 2:16 pm    Předmět: x Citovat

Roso: nemyslela jsem utopie ve smyslu, že by se to nedalo naučit, ale ve smyslu, že by to mohlo v téhle společnosti fungovat. Protože by nás to zabilo. Tedy v tom stavu, v jakém tzv. civilizovaný svět existuje.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 3:03 pm    Předmět: Citovat

Ach táááááááák Very Happy
No no asi nikdo nepředpokládá, že by se to stalo přes noc. To je asi jako chtít aby celá společnost dělala reiki.
Nedá se přeskočit ze školky rovnou na vysokou školu.
Myslím si, že právě tady na reiki webíku jsou lidi, kteří by ale k tomu směřovat mohli.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 6:42 pm    Předmět: x Citovat

Roso: leč velmi pozvolna. Dneska jsem to na sobě opatrně testovala. Je to docela sranda, můžeš vyzkoušet. Možná budeš koukat co se ti v hlavě cestou rojí, bez tvého přičinění Sad .

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 6:45 pm    Předmět: Citovat

Počkej počkej Very Happy
Dnes jsi na sobě testovala co? Jak? Dej mně návod ať to taky mohu zkusit. Cool

RoSO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 6:51 pm    Předmět: x Citovat

No nejtěžší je jakoby se oddělit od svých myšlenek a pozorovat je jako v meditaci, ale v rušném provozu. Jedeš tramvají a tam je spousta zajímavého studijního materiálu nebo v práci. No a sleduješ co tě napadá bez ovlivňování a třídění, aby to bylo jen to hezké, jací jsou spoluobčané baječní a jak je miluješ. Prostě to, co tě opravdu napadá o lidech. Musím říct, že před tou ječící rómskou rodinkou, při jejichž spatření řidič MHD pustil hlášení o kapsářích, bych se musela asi červenat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund