Fórum - Zobrazit téma - Svět beze slov - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Svět beze slov
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Svět beze slov
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klofi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 12:31 pm    Předmět: Svět beze slov Citovat

Z knihy Škola malého stromu (Forrest Carter):

"Takhle jednou se dědeček zastavil a díval se, jak sbírám ostružiny. Měl zrovna jedno ze svých období, kdy se rozčiloval kvůli slovům a kvůli tomu, jak se jimi lidé nechávají oklamat. Povídá: 'Malej strome, víš to, že dyž sou tyhle vostružiny červený, tak se říká, že jsou sou zelený?'
Úplně mě to zmátlo a dědeček se smál: 'Voni ty vostružiny sou vlastně černý, ale dyž lidi říkaj, že sou zelený, chtěj říct, že nejsou zralý, jenže dyž nejsou zralý, sou vlastně červený.' Což je pravda.
Dědeček pokračoval: 'Todle zatraceně bláznivý matení slov dokáže s lidma pořádně zamíchat. Až někdy uslyšís, že se někdo pustí do druhýho slovama, nevšímej si slov. Sleduj tón hlasu, a hned poznáš, esli je doopravdy rozezlenej nebo jen lže.' Dědečkovi vždycky vadilo, že se užívá příliš mnoho slov. Což je dost pochopitelné."

Znáte knížku Pohádky po telefonu od Rodari Gianniho? Pohádka O průhledném Giacomovi vypráví o chlapci, jehož všechny myšlenky a pocity byly vidět, takže se nemohl přetvařovat, ani lhát, ale v jeho přítomnosti se každý stal laskavějším a poctivějším. Pak byl v zemi ale nastolen diktátorský režim. Lidé se báli a mlčeli. Jediný, kdo mlčet nemohl, byl Giacomo. Lidem jeho myšlenky dodávaly naději a sílu. Diktátor dal však Giacoma uvěznit, zdi věznice se však změnily v křišťálové sklo a lidé, kteří hodili kolem, mohli dále číst jeho myšlenky a držet si naději. Před září z paláce se nedalo utéct, nepomohlo ani když si diktátor pořídil těžké závěsy, stejně nemohl spát. Giacomo, byť v okovech, byl silnější než on. Protože pravda vždy vše prozáří.

Jednou jsme tak s kamarádem filozofovali, jak by vypadal svět, kdyby lidé najednou věděli, co si ostatní myslí a co cítí. Kdyby slova už byla zbytečná, protože stejně nikdy přesně nevystihnou pocit. Myslím, že nejprve by docházelo k velikým bojům, jelikož se bereme děsně vážně a vše se nás hned "dotýká". Jak by to vypadalo s naší bezpodmínečnou láskou? Je skutečně tak bezpodmínečná? Představme si tu situaci - víte, co si o nás myslí ostatní, ale ať už říkáme nebo píšeme cokoli, ostatní ví, jak to doopravdy cítíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 2:20 pm    Předmět: Citovat

klofi:

"Jednou jsme tak s kamarádem filozofovali, jak by vypadal svět, kdyby lidé najednou věděli, co si ostatní myslí a co cítí. Kdyby slova už byla zbytečná, protože stejně nikdy přesně nevystihnou pocit."

Před několika lety jsme dělali s Kalyáni (Pavlou Maškovou) terapii na dálku pro autistickou holčičku. Ve třech letech ještě nemluvila...

Pavla se na ni naladila a já jsem si přes ni s tou holčičkou povídal. Říkala mi, že tam, odkud sem na Zemi přišla, ty bytosti k sobě mluví hudbou, a že když spolu mluvíme, tak že nereaguje na moje slova, ale na to, co vyzařuji.

Tady na Zemi to pro ni byl dost velký šok, ničemu tady nerozuměla a uzavírala se do sebe.

Tak to jen pro zajímavost. Že někde ve vesmíru jsou Tvé a kamarádovy úvahy skutečností. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 2:56 pm    Předmět: Citovat

Věřím, že ano, Mirku, a věřím, že i tady to jednou bude. Jen by mě zajímalo, jak bychom reagovali, kdyby to bylo hned. Kdybychom se jednou ráno vzbudili a všem viděli do hlav. Moc kdyby, vím... Ale mám jiného kamaráda, se kterým jsme bůhvíproč na sebe tak naladění, že opravdu vnímáme své pocity. Ne natolik, aby vůbec nebylo třeba slov...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 3:33 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Pavla se na ni naladila a já jsem si přes ni s tou holčičkou povídal. Říkala mi, že tam, odkud sem na Zemi přišla, ty bytosti k sobě mluví hudbou, a že když spolu mluvíme, tak že nereaguje na moje slova, ale na to, co vyzařuji.

A já blbec se inkarnuju na Zemi, jeee. Taková krásná komunikace Exclamation.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 5:13 pm    Předmět: Citovat

Ano Klofi, taky to s tou komunikací tak vidím a cítím. Když neberu váhu slov tak vážně a soustředím se na intonaci a vyzařování lidí, tak stejná slova u každého vyzní jinak. Jeden se vyjádří rozčileně, druhý s pousmáním. S tímto postojem pak lépe člověk pochopí lidi, jejich úmysly, jejich momentální duševní stav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 8:48 am    Předmět: Citovat

Zrovna mám rozečtenou knížku Poselství od protinožců. Je to o jednom australském kmeni, který se dorozumívá telepaticky.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 10:45 am    Předmět: x Citovat

Určitě znáte film "Po čem ženy touží" a máte tady odpověď jak by to dopadlo... Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 7:47 pm    Předmět: Re: Svět beze slov Citovat

klofi napsal:
Myslím, že nejprve by docházelo k velikým bojům, jelikož se bereme děsně vážně a vše se nás hned "dotýká".


Myslím,že by jsme se z toho nejprve pěkně zbláznili,tedy kdyby se to stalo najednou teď.Jak by jsme dokázali najednou pojmout tak široké pole komunikace?Zpracovat ten velký zdroj informací na různých úrovních?
Nu a jestli k tomu jednou dojde,tipla bych si,že by to v nás mohlo naopak vyvolat více porozumění a lásky.Rozuměli by jsme více a hlouběji určitým příčinám,které nás vedou k určitému chování.

Mam pocit,že bojujeme,pokud nerozumíme.

Džarmí zdraví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 10:22 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz Haderach:

"A já blbec se inkarnuju na Zemi, jeee. Taková krásná komunikace Exclamation"

Před chvílí jsem přijal zasvěcení do Kabbala reiki a Lenka při něm měla překrásnou vizi žhavého jádra Země v podobě žhnoucí koule, která vystoupila z hlubin Země. Po chvíli začala v horní části praskat a během okamžiku z ní vyrašila, vyrostla a rozkvetla nádherná květina.

A uslyšela při tom slova: "Země je tu proto, aby ti umožnila vyrůst. Měl bys jí poděkovat a požehnat jí." Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 11:00 am    Předmět: Re: Svět beze slov Citovat

klofi napsal:

Jednou jsme tak s kamarádem filozofovali, jak by vypadal svět, kdyby lidé najednou věděli, co si ostatní myslí a co cítí. Kdyby slova už byla zbytečná, protože stejně nikdy přesně nevystihnou pocit.


No vypadal by podle toho, co by lidé s touto dovedností udělali. Někoho obelhat, okrást, získat pro sebe výhodu, ovládat druhé, být ta větší opice, přežít. Prostě záměr, motiv.

To co popisuješ my totiž umíme, dědictví lidského rodu. Intuice, nevědomé sféry, moderní instituce "vyššího já", po psychologicku "mimojazykové, mimovědomé složky komunikace". O čem to přesně mluvím? O naší schopnosti postihnout stav druhého člověka z pozice těla, výrazu tváře. Existuje na to mnoho chytrých a často zavádějících knih, ale praktickou zkušeností je, že si v lidech dokážeme číst aniž by nám cokoliv řekli ve slovech, existuje mimojazykové dorozumívání, analogová komunikace chceš-li.

Jenže pak se tu do toho přimíchává jazyk (digitální symbolický systém - náhodný zvuk něco znamená a nějak tě ovlivňuje podle toho jak mu rozumíš ty - jde o kód, s čím si, které "slovo" při učení se řeči spojíš). K přímé zkušenosti pak naskakuje jednak "myšlení" a v rámci myšlení proces interetace a to je sakra oříšek. Vynikající nástroj, nebo cesta vedoucí do pekel. Slova zkreslují a mění významy. Tj. není možné, aby jsi zachytil přesnou myšlenku toho druhého, vždy ji nějak zpracuješ svojí interpretací (dle toho čemu sám věříš). možná někteří namítnou, že "přímé poznání" možné je. Nejen já tvrdím, že možné není, i když to přiblížení se myšlenkovému světu může být velmi blízké - taková mentální empatie. Vždy s poznámkou (může to být i jinak).

klofi napsal:

Myslím, že nejprve by docházelo k velikým bojům, jelikož se bereme děsně vážně a vše se nás hned "dotýká". Jak by to vypadalo s naší bezpodmínečnou láskou? Je skutečně tak bezpodmínečná? Představme si tu situaci - víte, co si o nás myslí ostatní, ale ať už říkáme nebo píšeme cokoli, ostatní ví, jak to doopravdy cítíme.

Budu se opakovat - motiv, záměr. Jsme egoistické o sebe se starající opice, které k tomu velmi dobře umí využívat druhé a spolupráci s nimi. To není tvrdé prohlášení, to je konstatování našeho způsobu fungování. S tímhle nepohne žádná bezpodmínečná láska, která je podle mě často zaměňována za "přátelský, pomáhající na druhé lidi orientovaný přístup". Ten mít můžeme, ukáže-li nám ho někdo, ale "vědomý respekt a úcta kdruhým, ať si myslí, kdo si co myslí" je věcí celoživotního návyku - buddhistická etika je přesně o tomto.

Když si představím tu situaci, o které píšeš, tak se mi tam určitě trochu nebo někdy i více objeví ta směsice myšlenek a pocitů - jsem pro ně dostatečně dobrá? mají mě v úctě? mám na ně vliv? přijímají moji existenci?, pak přijde mnou pěstovaný návyk "hm, to je zajímavé, jak k tomu přišel, jak jsem zapůsobila na vznik tohoto jeho dojmu, ovlivňuje to nějak naši spolupráci" nebo třeba "hm, to je škoda, že to vidí takhle a není ochotný si o tom povídat, co se dá dělat, prostě to tak je" Občas se do toho zamotám, bo začnu v sobě něco řešit (spoustu těch signálů, projevu toho co se neřekne ale někde existuje, já totiž velmi rychle, docela intenzivně chytám) - co, proč to tak je, začnu být nejistá, dokud si nedám přes prsty a neuvědomím si, že dělám interpretace, místo toho abych otevřeně, nahlas tenhle svůj postřeh řekla a zeptala se toho člověka přímo o co jde. Lidi pak nepříjemně šokuju, že mluvím o tajné věci, kterou mě vůbec přeci říct nechtěli (zachytím signál znechucení, aniž by otevřel ten člověk pusu).

Možná je dobře, že to naše vědomé je zůžené a nezachytáváme vše a přímo, občas je to na zbláznění, žijeme v informačně přesycené době.

"Právě dnes budu laskavá ke všem bytostem" - Usui sensei mířil přímo. Bez ohledu zda vím co si lidé říkají, myslí, chtějí, pěstuji vůči nim přátelský laskavý přístup, dobře vážím svá slova, pokud nedokáži ovládnout svoji zlost raději odejdu než bych řekl něco zlého a teprve až uvolním napětí, zkusím mu skromně nabídnout svůj názor.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 11:23 pm    Předmět: Citovat

Narya:

"Budu se opakovat - motiv, záměr. Jsme egoistické o sebe se starající opice, které k tomu velmi dobře umí využívat druhé a spolupráci s nimi. To není tvrdé prohlášení, to je konstatování našeho způsobu fungování. S tímhle nepohne žádná bezpodmínečná láska, která je podle mě často zaměňována za "přátelský, pomáhající na druhé lidi orientovaný přístup"."

Jen jestli to není přesně podle toho pořekadla: "Podle sebe soudím tebe."
Exclamation

"Ten mít můžeme, ukáže-li nám ho někdo, ale "vědomý respekt a úcta kdruhým, ať si myslí, kdo si co myslí" je věcí celoživotního návyku - buddhistická etika je přesně o tomto."

Je to o stupni probuzení, o žádném návyku. Buddhistická etika, a nejen ona, nám to "jen" připomíná, abychom zbytečně nesklouzávali a proces, k němuž Buddhovo učení, a zdaleka nejen jeho, přirozeně směřuje, podporuje.


Moje celoživotní zkušenost potvrzuje, že s tím, jak člověk roste, rozvíjí se, probouzí se..., tím více se přirozeně stává Řádem. Řádem myslím především srdce Řádu - Bezpodmínečnou Lásku, jejíž podstatou je Pravda, Integrita, spravedlnost, soucítění. Kde je ta opice Question

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 11:37 pm    Předmět: Citovat

A o tom Naryo, je meditace. Ne o nějakém mudrování. Ty tady nevynecháš jedinou příležitost, aby ses pochlubila, co všechno víš o reiki a jak se Ti v tom téměř nikdo nevyrovná. Mluvíš tady rádobyzasvěceně o meditaci. A přitom - celá podstata toho všeho Ti naprosto uniká. Já Ti to řeknu otevřeně: Víš kulový!

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 10:24 am    Předmět: Citovat

Ano máš pravdu, neměla bych o tom povídat, ale dělat to a ukazovat to každému kdo bude mít zájem, pak se ukáže co jsou prázdná slova a co je to, co může druhým pomoci. I to je v plánu...

Prostě mám jiný úhel pohledu se kterým ty nesouhlasíš a používám jiný slovník než ty.

Opice v nás je naše tělo, naše ego, naše snaha mít se v životě dobře a vyhnout se bolesti a i to je v pořádku. Sám Dalajlama mluví o výcviku mysli, to je pro mě návyk a učení. Zralost musíme vytvářet, nepřijde sama a pokud ano, je to následek předešlé práce a vyžaduje i práci další... Ora et labora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 12:29 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
A o tom Naryo, je meditace. Ne o nějakém mudrování. Ty tady nevynecháš jedinou příležitost, aby ses pochlubila, co všechno víš o reiki a jak se Ti v tom téměř nikdo nevyrovná. Mluvíš tady rádobyzasvěceně o meditaci. A přitom - celá podstata toho všeho Ti naprosto uniká. Já Ti to řeknu otevřeně: Víš kulový!

Mirek


Víš Míro,jsem za to moc ráda,že tu s námi Narya sdílí to co ví,velmi často si mnoho z jejích příspěvků opíšu či mi až příjemně zatrne radostí,že konečně někdo tu hovoří o reiki takové,jaká je.
Ne jednou jsem si díky jejím příspěvkům uvědomila něco dosti zásadního ,něco pro mé uvědomění a zkvalitnění života,cesty reiki.
Dalo by se tu toho napsat ještě mnoho,proč její příspěvky jsou dobré,kvalitní,vítané.....
Je prostě pravda,že se jí tu v jejích znalostech jen tak někdo nevyrovná,jen proč máš potřebu to takto zobrazovat?

Tak pa Pane Mistře meditace

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mystic_Unicorn
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 3.6. 2002
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 12:58 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

...

Moje celoživotní zkušenost potvrzuje, že s tím, jak člověk roste, rozvíjí se, probouzí se..., tím více se přirozeně stává Řádem. Řádem myslím především srdce Řádu - Bezpodmínečnou Lásku, jejíž podstatou je Pravda, Integrita, spravedlnost, soucítění. Kde je ta opice Question

Mirek

Opice je soucastni i tve reality. Mozna mi ted odpovis ze ne, ale po par letech mozna nazor zmenis.

Priznam se ze mi dela setsakramenskej problem citit bezpodminecnou lasku k bezdomovci, ktere evidentne nema snahu se aktivne zapojit. Mrha svym zivotem a casto ze sve vlastni vule. K necemu takovemu neni obdiv na miste nebot bys toho cloveka akorat podporil v jeho blbe nakrocene ceste.

Tzn. tvoje bezpodminecna laska(ve forme par drobnych co pak utrati za chlast) toho bezdomovce dovede na kraj mostu, kde vozralej skoci dolu. Radeji mene lasky a vice akce. Tohle je realita nas opicek....

Snazim se, ale dostat na tvou bozskou uroven. Splham do vysin a stale padam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 1 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund