Fórum - Zobrazit téma - Svět beze slov - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Svět beze slov
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Svět beze slov
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 10:05 am    Předmět: Citovat

joe: Mě ta představa přijde šílená od začátku. V takovém světě by se lidi museli obrnit proti emocím, protože být neustále konfrontován s tím co si o mě ostatní myslí musí být k neunesení. Vzájemné vztahy si taky nedovedu představit. Jsem rád že v takovém světě nežiju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 10:40 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Naryo, nemám pocit, že bych na Tebe byl hnusný. Hnusný bych byl, kdybych Ti mazal med kolem pusy a myslel si něco úplně jiného. Pokud za mými slovy cítíš vztek a zášť, tak s tím nic nenadělám.
Mirek

To není o pocitu, ale o tvé volbě slov. Takhle mě neoslovují lidé, kteří se mi snaží sdělit nějakou lekci. Nesouhlas lze vyjádřit mnoha způsoby.

Kamo, s čínskými potažmo japonskými bojovými uměními mám zkušenost pod vedením učitele, který převzal mnoho z tohoto způsobu. Funguje to jinak, to je o výuce spíš pokory, probudit v tobě tu chuť se učit, pěstovat skromnost, princip "kaizenu" - neustálého zlepšování již dosaženého, kuchař který 10 let zlepšuje techniku krájení cibule a i poté stále o sobě tvrdí, nekrájím cibuli dobře, vždy mohu lépe, potřebuji trénovat. To není o tom, že tě učitel byť "jen zdánlivě" shodí. Samozřejmě to jsou pohádky, realita je taková, že spousta učitelů jsou impulzivní lidé co se rádi napijí a občas nějakému svému západnímu žákovi něco ukážou a neopomenou vybrat náležitě vysoký obnos. To je čínská realita současnosti. V Japonsku se snad uroveň ještě drží, tam jsou za těžké peníze alespoň uctiví.

Každopádně pořád mám pocit, že se bavíme k tématu. Krásně jde pozorovat co slova tvoří, co si pod nima kdo najde. Trochu mi to připomíná, Blanka s Polgarou se určitě nebudou zlobit když tenhle příběh vytáhnu, úvahu o tom co znamená "11 jezdců pádí tmou bez ohlédnutí", z jedné knihy o Zenu. Holky koumaly proč 11, co to znamená, že to působí poměrně tajemně a víceméně pointou této "básně" je zachycení toho okamžiku do slov. Dokážete si to představit jak tam stojíte, a kolem vás se toto uděje, co říkají smysly, co se děje? Přímá zkušenost, zážitky, nulová slova a duševní představy.

Jenže celá naše civilizace a psychika (víceméně to co se v duchovnu označuje za ego) je postavena na slovech a vytvořených návycích, víceméně zautomatizovaných. To jsou ta očekávání a chtění ega. Četla jsem si včera pozorně ten odkaz co tu nabídla Toora o Egu a musím říci, že zajímavý příběh o tom jak to v životě může fungovat. Skoro mi ale přišlo, že ego je nějaká samostatná entita, víceméně docela obtěžující, skrytá, jangová nebo jinová, ale tak jako tak určená k překonání. Ego není škodící parazit, ego je nástroj - dobrý sluha i zlý pán. Mě se víc líbí ale ta Opička vhodně chycená k tyči a neustále hlídaná. Myslím si, že ego lze transcendovat (překonat) spolehlivě jedině po smrti a i to je spekulativní.

Ego, myšlení, slova jsou naše veskrze lidské nástroje a ty zpracovávají, upravují (možná mohu říct i zkreslují) to co k nám přichází odjinud, možná z duchovního světa, nebo prostě ze světa mimo naši lidskou realitu. Vnímám to jako mnoho lidmi infiltrovaných vrstev (andělé, bytosti, energetické zbytky, svět archetypů, božstva, duchovní zákony), ale ta "Pravda" (I když bych to Tooro upřimně chtěla najít, nevím jestli Pravda JE, i když to mnoho učitelů před námi tvrdilo - ale to jsou slova, ne zkušenost) zázrak stvoření, samotná existence něčeho je mnohem dál, ale zároveň tak blízko. To je možná ten skutečný svět beze slov, ale to se musí odhodit komplet vše, včetně duchovních praktik, rad zkušených učitelů. Jen vědomí a vesmír, zázrak celé té existence, velmi osvěžující ale zároveň děsící svojí prázdnotou. Zajímavé kolik musím použít slov, abych se k tomu dostala a přitom ten stav úžasu a propojení se vším je dosažitelný kdykoliv. Jedno jestli medituji, nebo ryju zahradu.

Jeden z takových zážitků se mi stal někdy v 15-17 (už nevím), tlačila jsem za parného letního odpoledne kolo do kopce, těšila se až dorazím domů a najednou z ničeho nic přišel totální úžas nad celým světem, nad tím co vše tady existuje, žádní andělé a prostředníci, čistý všepronikající úžas, no prostě chvilinku jsem byla mimo sebe. Nijak jsem se nesnažila, prostě jsem jen uvolnila vědomí a děly se věci. To jen na doplnění a možná trochu dovysvětlení proč věřím /nevěřím některým věcem.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 10:49 am    Předmět: Citovat

šamanka:

" Laughing sunnyi - postup byl tento: nejdřív jsem užasla. Laughing
Pak jsem si ten konec přečetla ještě jednou a zkontrolovala, jestli
jsi to skutečně psal ty. No a nakonec jsem usoudila, že i po letech
té správné meditace jsi stále normálním člověkem se všemi možnými
emocemi Laughing
Což mě těší (ne že bych ti nepřála totální osvícení)!"

Very Happy To jsem rád šamanko. Netušil jsem, že předtím tomu bylo jinak. Nemám rád nekritické vzhlížení. Moc dobře vím, kolik mám před sebou ještě práce, co všechno nemám vyřešené.

Ale pokud jde o tuto konkrétní věc: Zkus se na chvíli zamyslet nad tím, jestli není něco na tom, že to chce nemálo Lásky, aby člověk šel se svojí kůží na trh, i když ví, že nemálo lidí tam čeká jen na to, až zakopne.

V mých slovech opravdu nebylo nic zlého. I Světlo prostě musí být někdy razantní. Smile

toora:

"Proto je taky poměrně častým jevem to, že pokud mě někdo nemile překvapí tím, že se projeví jinak, než jakou představu jsem si o něm sám utvořil (ačkoli mně mohl mně do té doby třeba tisíckrát nějakým svým příspěvkem pomoct), přejdu na druhou stranu čáry, začnu pískat a kříičet „Fůůj!!! Hanba muuu!!!"

Už jsem tady o tom kdysi psal:

Můj duchovní učitel se několikrát pozastavil nad mojí naivitou, když jsem nedokázal přijmout určité chování některého věhlasného duchovního učitele. Řekl mi: "Neexistuje nic takového, jako světec. I ti největší guruové jsou hodně lidští. To zjistíš, když je poznáš blíž." V tom smyslu, že i oni mají své lidské slabiny. A že se nejednou setkal s tím, že jejich stoupenci, kteří k nim dříve oddaně vzhlíželi, se od nich naprosto odvrátili, když zjistili, že jsou to vlastně "jen" lidé z masa a kostí, jako oni. Použil slovo "assassinate". Tedy, že je doslova veřejně popraví a zavrhnou se vším všudy, i s jejich učením, které jim v životě tolik dalo.

Řekl, že on se proto ani jako guru netváří. "Takže jestliže zjistíš, že jsem ten největší grázl v celém Johannesburgu, tak pořád ještě můžeš praktikovat to, čemu jsem tě naučil."

Já se snažím žít v Lásce a v Pravdě, asi jako většina lidí, jen pro to možná dělám víc než je obvyklé. A mám zkušenost s tím, že i tu opici lze léčit. Aby nebyla tak zlá, sebestředná, zákeřná... A aby neměla navrch. Nikdy jsem ale netvrdil, že už žádnou opici nemám. Lenka by mohla vyprávět Razz

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 11:04 am    Předmět: Citovat

Narya:

"To je možná ten skutečný svět beze slov, ale to se musí odhodit komplet vše, včetně duchovních praktik, rad zkušených učitelů."

Tak to učil J. Krishnamurti. "Choiceless awareness." Pro mnohé i toto může být cesta. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 11:04 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

V mých slovech opravdu nebylo nic zlého. I Světlo prostě musí být někdy razantní. Smile

Dobrá, dobrá, i když stále si nemohu odpustit dojem, že jsem tě přeci jen trochu namíchla... ale to podstatné není, to je spíš na osobní si vyjasnění co kdo jak a proč děláme, možná bych se za vámi to Třebové (nebo kde to vlastně sídlíte) mohla zastavit, přímý kontakt je přeci jen lepší. Jen mi nějak přičarujte trochu času nebo schopnost teleportace (i když finance na vlastní auto by asi stačily:)

Ps: K mým Reiki názorům, došlo mi až teď, že ty si s angličtinou hravě poradíš, mohu ti ten muj hlavní informační zdroj poskytnout ve skenované kopii pro studijní účely. Stálo by to za překlad, ale to by se k tomu musel vyjádřit sám pan King. Kdyby si chtěl, pošlu zmenšené skeny mailem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 12:27 pm    Předmět: Citovat

Narya:

"Jen mi nějak přičarujte..."

No, to by Ti Lenka dala, kdyby si tohle přečetla a vydedukovala si z toho, že si o ní myslíš, že je čarodějnice Very Happy Já už jsem to schytal taky Razz Ne, že bych si o to ní myslel, ale z legrace jsem to tak někdy prezentoval.

Určitě se s Tebou Martino rádi uvidíme, jen mám dojem, že náš přístup je tak rozdílný, že to vůbec nebude jednoduché. I když, tím průsečíkem by mohla být naše upřímná snaha nás všech dělat to, co děláme, poctivě a co nejlépe.

Jinak, do Třebové se nejlépe jezdí vlakem. EC je to pohodlné, cesta z Prahy trvá dvě hodiny. Případně bychom si my mohli udělat výlet do Prahy, máme tam přátele, takže nocleh není problém. Ale to bych se musel domluvit s Lenkou.

S časem to u nás také není jednoduché, ale určitě se nějaký najde.

Za ty materiály budu rád. I když je pravda, že jsem se kdysi na jeho stránky už díval a neoslovilo mě to. Je to už ale pár let, třeba to teď už bude jinak.

Měj se pěkně

Mirek

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 12:58 pm    Předmět: Re: ROZLIŠOVÁNÍ Citovat

kamo napsal:
Dzarmi napsal:

Tak souhlasím,není to špatný způsob výuky nu.Ale tak si říkám,jsme my snad v Japonsku a nebo někde jinde na východě?
Houbeles,v Čechách.
Otázkou je,co je nám tady přirozené ,co je nám tradicí...
Džarmí


Nejsme Japonci, ani asiati, ale když už teda to berem takhle - nepochází reiki zrovna z těch končin?
Naši přirozeností a tradicí bych asi moc neoperoval, páč od Bílé hory to není nic moc. Nemám problém přijmout cokoli odkudkoli, když mi to něco dá.



No jasně,to jsem čekala.Ano,reiki bylo ,,počato'' v Japonsku,ale to,že dorazilo k nám,s sebou nemusí nutně nést jejich tradici.
Navrací nás k sobě samým,k tomu,co je nám odpovídající,k našim kořenům,rodu,zemi.Jako běženec v Severním Irsku s tím mám své zkušenosti.......
Prostě reiki není japonská,anglická,americká a nebo česká.Pomáhá nám být tím,čím máme být nebo jak toto popsat.
Můžeš reikovat a nepotřebuješ k tomu vědět vůbec nic.Chceš se věnovat nějakému bojovému sportu z východu,potřebuješ znát mnoho,mnoho z toho,jak to bylo praktikováno po desetiletí či staletí.Kde?Na východě.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 1:17 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi,
mě zas nepřekvapila Tvá reakce na mou reakci na Tvou reakci...Very Happy

Příklad s východním mistrem BU jsem použil jen jako příklad toho, že tvrdší slovník a přístup nemusí být vždy veden zlým úmyslem a připomenutí původu reiki k tomu tematicky sedlo.
Měl jsem asi dát za příklad třeba pořad "Ano šéfe" - abychom se drželi domácího prostředí. Toho si dokonce lidé vědomě zvou, aby jim před celým národem řádně natvrdo zepsul vše co se mu znelíbí a ještě si toho váží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 1:35 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Měl jsem asi dát za příklad třeba pořad "Ano šéfe" - abychom se drželi domácího prostředí. Toho si dokonce lidé vědomě zvou, aby jim před celým národem řádně natvrdo zepsul vše co se mu znelíbí a ještě si toho váží.

Tak to je dobrá analogie... Tak jako pan Pohlreich chodí po kuchyních, tak by se zavedl pořad "Ano, guru". Sunnyi by navštěvoval lidi toužící po poznání a jakmile by narazil na něco, co dělají špatně, tak by je poslal do prdele... Haha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 2:16 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Dzarmi,
mě zas nepřekvapila Tvá reakce na mou reakci na Tvou reakci...Very Happy


hehee,na tohle jsem se moc těšila,protože tady jsem žádný předpoklad neměla hihihi

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 2:17 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach napsal:
kamo napsal:

Měl jsem asi dát za příklad třeba pořad "Ano šéfe" - abychom se drželi domácího prostředí. Toho si dokonce lidé vědomě zvou, aby jim před celým národem řádně natvrdo zepsul vše co se mu znelíbí a ještě si toho váží.

Tak to je dobrá analogie... Tak jako pan Pohlreich chodí po kuchyních, tak by se zavedl pořad "Ano, guru". Sunnyi by navštěvoval lidi toužící po poznání a jakmile by narazil na něco, co dělají špatně, tak by je poslal do prdele... Haha.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 2:29 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:


Každopádně pořád mám pocit, že se bavíme k tématu. Krásně jde pozorovat co slova tvoří, co si pod nima kdo najde. Trochu mi to připomíná, Blanka s Polgarou se určitě nebudou zlobit když tenhle příběh vytáhnu, úvahu o tom co znamená "11 jezdců pádí tmou bez ohlédnutí", z jedné knihy o Zenu. Holky koumaly proč 11, co to znamená, že to působí poměrně tajemně a víceméně pointou této "básně" je zachycení toho okamžiku do slov. Dokážete si to představit jak tam stojíte, a kolem vás se toto uděje, co říkají smysly, co se děje? Přímá zkušenost, zážitky, nulová slova a duševní představy.


Pro mne jsou tyto ,,slogany'' vesměs strhující.A to až tak,že vžíváním se do nich strávím více času jak vžíváním se do takových těch moudrých běžných mouder.
Též jsem přemýšlela nad tím,co tě vede k tomu je sem dávat.Každopádně mě hodně baví.

Určitě stojí za povšimnutí,jak jsme každá použila jiné slovo.Básně a slogan...

Hihi Džarmí sedí hledíc oknem do prastaré zahrady kosou a pilou nedotčené
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 2:44 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Ano, guru Laughing
To je dobrý nápad. Já bych ovšem ještě přitvrdila. Existuje americký pořad s názvem Pekelná kuchyně, kde Gordon Ramsay dává kuchařským adeptům ještě mnohem větší sodu, kam se Polreich hrabe.
Ta představa: guru řve - ty idote, ty neshopnej ignorante, kde ses to učil meditovat? Tohle má být lotosový sed? Já se z tebe po... Už nemůžu, já se tady na ty meditační pitomce můžu vy... Co to sem přišlo za neschopný dřeva?

No to je fakt dobrý Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 4:38 pm    Předmět: Citovat

samanka: Ještě lepší by bylo " ty pitomče, tohle že je bezvýhradná láska ? ! Běž do pr.. a nauč se kreténe všechny milovat jako já ! " Razz

Jinak sunnyi nic ve zlým, za jeden přešlap se toho na tebe tady sesypalo opravdu hodně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 5:17 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:

Jinak sunnyi nic ve zlým, za jeden přešlap se toho na tebe tady sesypalo opravdu hodně.


Myslím,že toto bylo vědomé.,nějak to na mě nepůsobí jako přešlap.Ani mi nepřijde,jak tu někde psal Mirek,že by tu byli lidé,kteří by na to hladově čekali,aby ho za to mohli vyčiniti.
Jak tak nad tím přemýšlím,tak já se zrovna nacházím ve fázi,kdy opouštím to mé vědomí,které chce být s každým za dobře,pro každého hodná,vždycky prostě v pohodě a stěhuji se k tomu,že i s riskem,že mě lidé mohou kamenovat,tak jim prostě řeknu,že jsou pitomý ,protože si to prostě myslím no.Ale já mam opravdu zvláštní období,chuť debatovat o čemkoliv bez nějakých skrupulí .....No myslím si,že to je dosti možná o dávce toho,být celistvým a nebát se říci i svůj,byť negativní,názor.
S tím,že se to nebude třeba líbit.
Nebudu se líbit,jak se cítím s tímto já?


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund