Fórum - Zobrazit téma - Svět beze slov - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Svět beze slov
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Svět beze slov
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 11:11 pm    Předmět: Re: ROZLIŠOVÁNÍ Citovat

Dzarmi napsal:
kamo napsal:
Narya napsal:

No snad mi nechceš naznačit, že to, že je na mě Sunyi pro mé, úznávám, občas přiliš provokativní a suverénní příspěvky, hnusný, že to je výuka milosti a lásky? Ne, tomu se mi nechce věřit....Tooro, že to tak nemyslíš?


Každý, kdo se motal kolem bojových umění ví, že přístup východních, zejména japonských mistrů ke svým žákům někdy vypadá jako snaha dotyčného znemožnit, zesměšnit, ponížit a odradit tak, aby to vzdal.
Jen tak se oddělí zrno od plev.
Jedna jadrná věta mnohdy vyškolí víc než dlouhá přednáška.


Tak souhlasím,není to špatný způsob výuky nu.Ale tak si říkám,jsme mi snad v Japonsku a nebo někde jinde na východě?
Houbeles,v Čechách.
Otázkou je,co je nám tady přirozené ,co je nám tradicí...

Džarmí


No v našich podmínkách by to mohl být spíš ten výsměch. Pravda lidi, kteří opravdu hodně umí to nedělají. Jo a Japonci se na naše pokusy o bojové umění dívají dost často s despektem ne z důvodu vyučování, spíš toho, co se tady učí a děje (např. proslulé tahanice a nesnášenlivost mezi jednotlivými organizacemi a učiteli).

Ale jinak s Jarmilkou musím souhlasit, je docela legrace sledovat když se ti dva (D + S) pošťuchují jako malí kluci. Ale přiznávám, že mě sunnyi tentokrát dost překvapil...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 11:29 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Děkuji Ti Katko.


Není zaco, Mirku.

Koukám, že si Tě pár z čtenářů zvolilo pro tuto chvíli za svého učitele, aniž by se záměrně k tomuto kroku rozhodli.....je docela poučné, tenhle "cvrkot" pozorovat. Very Happy



Dobrou noc všem.

Smile

P.S.
Hořké kapky s láskou podávané, nejlepší jsou medicínou, vzácný pane....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 11:49 pm    Předmět: Citovat

Toora: A co nás pan učitel tímto učí ? Můžeš to rozvinout ? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 12:01 am    Předmět: Citovat

Beppe:

"Přesto se občas stane skoro každému, že ta potvora občas vykoukne. No nic jsme jenom opice, nebo vlastně lidi, nikoliv Bozi."

Dokud se budeš s tou opicí ztotožňovat, tak jí budeš. A lidem, kteří už chtějí víc, se budeš zlomyslně pošklebovat, když v Tvých očích uklouznou. Pravda, přání je často otcem myšlenky.

šamanka

"Ale přiznávám, že mě sunnyi tentokrát dost překvapil... "

Mile, viď? Wink

toora:

"P.S.
Hořké kapky s láskou podávané, nejlepší jsou medicínou, vzácný pane...."

To jo... Razz

Teda, přiznám se Katko, že mě včera večer bolelo v krku, tak jsem si dal vynikající hruškové kapky. Very Happy Určitě trochu víc než bylo potřeba, ale na opici to rozhodně nevydalo. Razz Dnes bych to napsal úplně stejně.

Dobrou noc

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 12:15 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
A co nás pan učitel tímto učí ? Můžeš to rozvinout ? Díky.


Těší mne, Beppe, že nezpochybňuješ fakt, že tomu tak je, a ptáš se dál. Wink

Čemu nás vyučuje...? To můžeme zjistit jen každý sám za sebe.
Záleží na naší telentovanosti a snaze. Very Happy


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 1:24 am    Předmět: Citovat

sunnyi: To je spíš trocha realismu než nějáké ztotožňování. Zatím mám tedy do fáze "bezvýhradná láska" proklatě daleko.


toora: Zdá se že si nic konkrétního na mysli neměla. Ale učíme se vlastně každou zkušeností, takže v tomto smyslu máš pravdu. Učitelem je mi tedy v podstatě kdokoliv koho potkám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 1:33 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Koukám, že si Tě pár z čtenářů zvolilo pro tuto chvíli za svého učitele, aniž by se záměrně k tomuto kroku rozhodli.....je docela poučné, tenhle "cvrkot" pozorovat. Very Happy
P.S.
Hořké kapky s láskou podávané, nejlepší jsou medicínou, vzácný pane....


Jsem si říkala,že z toho tady začínám být zmatená,že se budu muset optat kdo je tady vlastně čí ovečka....
Ale i tak,nejde přeci jen o přirovnání či podání příkladu,jak to chodí mezi učiteli a žáky v dálném východě ?Nakonec,poučoval Mirek a nebo nepoučoval?
Co vlastně dělal?Kdo to ví ?

Laughing

Hehe Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 1:43 am    Předmět: Citovat

Dzarmi: Já nevím, já jdu dělat hají belí. Béééé Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 1:58 am    Předmět: Citovat

Co vlastně udělal Adolf Hitler? Naučil nás něčemu? Jsme mu za to vděční? Byl by nyní svět lepší nebo horší bez něj?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 7:27 am    Předmět: x Citovat

Laughing sunnyi - postup byl tento: nejdřív jsem užasla Shocked
Pak jsem si ten konec přečetla ještě jednou a zkontrolovala, jestli
jsi to skutečně psal ty. No a nakonec jsem usoudila, že i po letech
té správné meditace jsi stále normálním člověkem se všemi možnými
emocemi Laughing
Což mě těší (ne že bych ti nepřála totální osvícení)!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 8:05 am    Předmět: Re: ROZLIŠOVÁNÍ Citovat

Dzarmi napsal:

Tak souhlasím,není to špatný způsob výuky nu.Ale tak si říkám,jsme my snad v Japonsku a nebo někde jinde na východě?
Houbeles,v Čechách.
Otázkou je,co je nám tady přirozené ,co je nám tradicí...
Džarmí


Nejsme Japonci, ani asiati, ale když už teda to berem takhle - nepochází reiki zrovna z těch končin?
Naši přirozeností a tradicí bych asi moc neoperoval, páč od Bílé hory to není nic moc. Nemám problém přijmout cokoli odkudkoli, když mi to něco dá.

toora napsal:
Není zaco, Mirku.
Koukám, že si Tě pár z čtenářů zvolilo pro tuto chvíli za svého učitele, aniž by se záměrně k tomuto kroku rozhodli.....je docela poučné, tenhle "cvrkot" pozorovat.


Jsem-li jedním z těch čtenářů myšlen i já, protože jsem něco podotknul k výměně Narya-Sunnyi, pak je mým učitelem např. i parlament ČR.
Jak napsal Beppe - učím se někdy od všech, i sám od sebe.
I od té naší potvory kočičí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
joe
Nováček
Nováček


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 8:44 am    Předmět: Citovat

Teda to je ale povídaní v tématu "Svět beze slov". Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 9:00 am    Předmět: Citovat

Ahoj Džarmi. Smile

Dzarmi napsal:
Ale i tak,nejde přeci jen o přirovnání či podání příkladu,jak to chodí mezi učiteli a žáky v dálném východě ?

Přesně tak, jde tady o jistý princip. Arrow

Dzarmi napsal:
Nakonec,poučoval Mirek a nebo nepoučoval?

A i kdyby mně někdo poučoval, tak co je na tom špatného? Vůbec to přeci neznamená, že v jeho slovech není nic poučného. Jen se holt nesmím zaseknout na tom, že se jsem poněkud citlivý na poučování.

Faktem je, že v pseudoduchovním vnímání se má za to, že jakékoli konstatování nelichotivého faktu je přímo napadáním. V podobném vnímání je nutno toto sdělení obalit do spousty medu, práškového cukru a růžového organtýnu, protože, přece „ten kdo na mně není hodnej, ten není duchovní“.
Zkrátka duchovní Ego je hodně citlivý na slovíčka.

Proto je taky poměrně častým jevem to, že pokud mě někdo nemile překvapí tím, že se projeví jinak, než jakou představu jsem si o něm sám utvořil (ačkoli mně mohl mně do té doby třeba tisíckrát nějakým svým příspěvkem pomoct), přejdu na druhou stranu čáry, žačnu pískat a kříičet „Fůůj!!! Hanba muuu!!!. Takže někdy je docela fajn, že nejsme někde na stadioně, tam by možná lítali i kelímky s pivem...

Jenže skutečný sebepoznání je dovopravická řehole, kde se na tohle už hrát nedá.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 9:13 am    Předmět: Citovat

Znáte ten zenový koán o huse ve váze? Už nevím, jak přesně to je, ale možná něco v tom smyslu, že když byla malá husička, dali ji do vázy, kde vyrostla. Když husa vyroste a prostor pro ní už je tísnivý, začíná se řešit, kterak dostati husičku z vázy ven, aniž by se nádoba poškodila.

Celé je to o tom, že takovéhle nesmysly řeší 99% lidí, zajímají je věci méně podstatné, místo aby se zaměřili na to, co opravdu podstatné je.

Sunnyi něco napsal a jen on sám ví, jak to myslel. Napsal to, co napsal, s plným vědomím a laskavostí? Ok, potom se může ten druhý poučit. Byly v tom emoce a ego? A co má být, Sunnyi je upřímný praktikující, věřím tomu, že pokud ano, už dávno si to uvědomil a sám se poučil, pokud ne, tak se to tak jistě brzy stane. Každý z nás někdy chybuje, proč se pitvat v tom, že zrovna máme pocit, že jsme někoho nachytali na švestkách...

Tuším, že to začalo řečmi o meditaci. Což takhle si společně zameditovat a prakticky více sladit teoretický nesoulad? Wink


Naposledy upravil somka dne pá listopad 27, 2009 9:17 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
joe
Nováček
Nováček


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 9:17 am    Předmět: Citovat

Ano, ano. Kdyby každý s každým souhlasil, nebyla by to tady nuda Laughing .

A teď vážně. Svět beze slov, tak jak o něm mluví na začátku Klofi, má v mé hlavě na základě přečtení této diskuze, která je přímo ulpýváním na slovíčkách, docela šílené scénáře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund