Fórum - Zobrazit téma - Svět beze slov - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Svět beze slov
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Svět beze slov
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 1:18 pm    Předmět: opice Citovat

sunnyi napsal:
A o tom Naryo, je meditace. Ne o nějakém mudrování. Ty tady nevynecháš jedinou příležitost, aby ses pochlubila, co všechno víš o reiki a jak se Ti v tom téměř nikdo nevyrovná. Mluvíš tady rádobyzasvěceně o meditaci. A přitom - celá podstata toho všeho Ti naprosto uniká. Já Ti to řeknu otevřeně: Víš kulový!

Mirek


O příspěvek výše jsi se ptal, kde je ta opice..............

V tomto příspěvku jsi ukázal, že jí máš v sobě taky.
Je hezký, že jsi řekl otevřeně, co si myslíš, ale bezpodmínečná láska v tom sdělení nebyla...........................

Toť můj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 2:09 pm    Předmět: rozlišování Citovat

Lendulka napsal:

Je hezký, že jsi řekl otevřeně, co si myslíš, ale bezpodmínečná láska v tom sdělení nebyla...........................

Lendul,
a jak to poznáš, že za určitým vyjádření není bezpodmínečná láska, když ji sama nežiješ Question

Jaké jsou Tvoje kritéria identifikace, co jí je a co jí není? Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 2:20 pm    Předmět: Citovat

Já nevím, školy nemám, ale když se někdo vůči někomu jinému poměrně agresivně vymezuje, tak v tom taky lásku hledám marně. Tím neříkám, že je to špatně, ale pojem bezpodmínečná láska je právě asi o tom, že se tohle neděje. Takže je to poněkud absurdní debata.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 3:21 pm    Předmět: Re: Svět beze slov Citovat

Narya napsal:
..."vědomý respekt a úcta kdruhým, ať si myslí, kdo si co myslí" je věcí celoživotního návyku - buddhistická etika je přesně o tomto.

Jistý díl nedorozumění je v tomto případě mj. v užívaných pojmech, a jejich jistých zevšeobecněních. Předat přímou zkušenost meditace a vhledu, sice možné není, ale na ujasnění obsahu pojmů by se nějak domluvit tuším šlo.
Zvyk se tedy nikdy nestane vědomým, avšak úcta je vědomím.

(Jen se projevuje často poněkud jinak, než opička očekává).

Naryo,
Nevím přesně, co máš na mysli tou „buddhistickou etikou“...?
Tedy ještě něco málo k tomuto tématu...

Buddhovo učení vede k Pravdě.
Součástí tohoto „kompasu“ sebepoznávání je také ostré rozlišování, a pro další vlastní praxi je to především rozlišení toho, tzv. „spásnéhého“ od toho „nespásného“ (viz. Čtyři ušlechtilé pravdy, Osmidílná Stezka)
Dozvídáme se o utrpení, bolesti, která je následkem naší žité iluze, o našich připoutanostech, vasánách.
Jestliže se rozhodneme skutečně „praktikovat“, potom se opravdu děje to, že špatné návyky přirozeně ustupují dobrému. Avšak tento princip spočívá vlastně „jen“ ve „zdržení se“ (zřeknutí se) toho „nepravého“, co poté zbyde, je zřejmé. Toto se třeba, z jakéhosi povrchnějšího vnímání, může jevit zároveň jako cíl, ale není tomu tak.

Procházíme učením, pozorováním myšlenek, pocitů, dějů, analýzou, meditační praxí, a tím vším de-facto „omezujeme“ (co jiného než smysly – ego-opici), aby se mohlo dostat ke slovu „ONO“ za smysly, tedy i za myslí.
Tohle vše je ale součást toho právě „spásného“ zaměstnání mysli, tedy opice, jak píšeš.
Nikoli proto, abychom z „opice“ vychovali cosi ušlechtilejšího a dokonalejšího, než čím byla dosud, ale že jí přesně vymezíme její prostor na tyči, a necháme ji lozit jen v tomu vymezeném prostoru.
A toto vyžaduje bdělost, svěžest v každém okamžiku, tedy přesný opak jakéhokoli návyku, protože jakmile na moment otočíme zrak někam jinam, máme hned „šimpanze“ za krkem a vládne. Smile

Ego má zpravidla za to, že se něco naučí a tím to má tzv. z krku, protože už tomu nemusí věnovat pozornost, tak, jako tomu bylo dosud. Má za to, že čím víc toho bude znát a umět, tím lépe se bude „ovládat“, a dokonce je pro toto ochotno podstoupit téměř cokoli, tj. také se kvůli tomu tzv. zušlechťovat, jenom ne se vzdát vlastní pozice.

Adept Budhovy nauky brzy poznává, že tuto „opici“ může pozorovat, a že je dokonce nutné mít ji neustále na zřeteli, a z toho zároveň také vyplývá, že on sám jí není, ačkoli se s ní do jisté doby nevědomky zcela ztotožňoval. Takto je postupně nakonec doveden až k pochopení, že vše, cokoliv do té doby konal, dělal jenom proto, aby to celé „odevzdal“, neboli pustil. Vzdal se "sebe", a vzdal se i Boha pro Boha.

Smile


Naposledy upravil toora dne čt listopad 26, 2009 3:30 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 3:28 pm    Předmět: Re: rozlišování Citovat

toora napsal:

a jak to poznáš, že za určitým vyjádření není bezpodmínečná láska, když ji sama nežiješ Question

Tooro, jak víš co Lendulka žije nebo nežije? Každopádně nazlobený osočující přístup poznat umí a to je pointa této zpětné vazby.

Ze své přízemnosti i já poznám, že za tím není laskavé upozorňení že jsem možná příliš přímá, cynická a až zbytečně krutá vůči "láskosuperandělským vírám" a že možná mohu zkusit trochu jemnější přístup a víc pokory. Ale já se momentálně potácím mezi nihilismem a osvícením - taková trochu temná noc, tak mě omluvte pokud jsem někdy zvýšeně ostrá, ale občas mě prostě z tohoto života chytá čiré zoufalství - myslím tedy to, co z toho dělá současná společnost, z toho nádherného potenciálu co v sobě máme.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 3:33 pm    Předmět: ROZLIŠOVÁNÍ Citovat

Naryo,

vím, co Lendulka žije, ale věřit mi nemusíš.
Lendulka není jiná než my všichni, a každý jeden z nás.

A znáš zase Ty např. tohle: "Když to bolí, není to láska?"

Apropos...máš za to, že Milost, neboli Láska, vyučuje pouze laskavě?

Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 5:45 pm    Předmět: Re: ROZLIŠOVÁNÍ Citovat

toora napsal:
Naryo,
vím, co Lendulka žije, ale věřit mi nemusíš.
Lendulka není jiná než my všichni, a každý jeden z nás.

No pokud nejsi Lendulka tak nevíš, ale pouze se můžeš více či přesně domnívat a Lendulka ti to může a nemusí věřit. To že řešíme podobné věci, neznamená, že je řešíme stejně, pozor na to. Já se to sice taky teprve učím,

Citace:

Apropos...máš za to, že Milost, neboli Láska, vyučuje pouze laskavě?
Smile

No snad mi nechceš naznačit, že to, že je na mě Sunyi pro mé, úznávám, občas přiliš provokativní a suverénní příspěvky, hnusný, že to je výuka milosti a lásky? Ne, tomu se mi nechce věřit....Tooro, že to tak nemyslíš?

Předávat zkušenosti lze mnoha způsoby, stejně jako lze mnoha způsoby podávat zavádějící zkušenosti, jenže kdo rozliší co je co. Jak má vypadat laskavost, jak bezpodmínečná láska, jak meditace, jak správné Reiki, jak správná výuka, kdo je povolanější to určit a kdo ne? Já věřím tomu co říkám do té doby, než mi někdo ukáže, že má smysl věřit něčemu jinému a ukáže mi to přesvědčivě, ve fungující životní formě.

Bohužel momentálně minimum věcí v současné EZO sféře takto ke mě mluví. Kdo to porovnává? Myslíš, že moje myšlení? Ano občas do toho kecá, ale to co mi opravdu našeptává je hluboký, tichý, ale neúprosný hlásek snad intuice. Nechci věřit a následovat, chci žít zkušenost, duchovní zkušenost, bohužel velmi často cítím jen zoufalé vědomé i nevědomé myšlení ega... čeho se chytit, čemu věřit kam se uchýlit před touto existencí. Ano, mám se toho hodně co učit a zkouším to po svém.

M.

Ps: V mém slovníku je návyk vědomý i nevědomý. Ve smyslu navyknu (rozhodnu se naučit) něco nějak dělat (např přijmu osmídílnou stezku) a to můžeš dělat sakra vědomě. Každopádně děkuju za jiný pohled na buddhovo učení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 6:34 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
A uslyšela při tom slova: "Země je tu proto, aby ti umožnila vyrůst. Měl bys jí poděkovat a požehnat jí." Smile

Mirek

Předpokládám, že se duše, my, vyvíjíme nebo můžeme vyvíjet naprosto všude. Vymyká se Země nějak ostatním planetám? Já chci pryč, ale nejde to...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 6:48 pm    Předmět: Citovat

Njn,takový druh debaty,kdy se řešilo,jestli je v ,,pohodě'' když tu Sunnyi ,,fuckuje'' Damaovi ovečky párkrát byl.
Myslí to s námi láskyplně a nebo ho serem?A nebo ještě jinak?To ví snad a jenom zase Sunnyi. Wink


Možná právě proto jsi tady Kwisatz,aby jsi porozuměl proč tu na Zemi jsi a byl tu nakonec i rád.Nebo myslíš,že jsi odněkud zabloudil a není návratu?
Nebo jak to myslíš?Co se ti tady nelíbí?


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 6:57 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Možná právě proto jsi tady Kwisatz,aby jsi porozuměl proč tu na Zemi jsi a byl tu nakonec i rád.Nebo myslíš,že jsi odněkud zabloudil a není návratu?

Snažím se na to přijít právě, ale zatím vůbec nevím...

A řekl bych, že nám sunnyi i přes to, že na sobě pracuje spoustu let, ukázal, že v sobě má ještě hodně co čistit (to my všichni, ale sunnyi je krásný příklad)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 7:46 pm    Předmět: Re: ROZLIŠOVÁNÍ Citovat

Narya napsal:
To že řešíme podobné věci, neznamená, že je řešíme stejně, pozor na to. Já se to sice taky teprve učím...

Učíme se všichni, Naryo,

a porozumění (někomu, něčemu) není ve víře, či nevíře, ale právě v té zmiňované vlastní zkušenosti.
Na tom se tuším shodneme.

Čím více se rozpouští náš osobní „filtr“, tím lépe můžeme vnímat to, co se občas nazývá intuicí. Dost dlouho se ale většinou ženeme mnohem víc za sebepotvrzením (potřebou porozumění, uznání, přijetí a pohlazení) od druhých, než abychom se toho filtru vlastních předpojatosti chtěli zbavit. A potom mohou být veškeré naše další nabývané vědomosti jen ještě silnější clonou, překážkou vidění skutečnosti.

Jestliže tady byla řeč o Buddhově nauce, potom ta opravdová praxe začíná v místě nazření, že pravda je někde mimo tyhle veškeré naše dosud nabyté vědomosti. Že Moudrost existuje jen jedna, ale není jakýmsi součtem malých mouder.
Může se vyjevit až s ochotou odložení celé naší „dosavadnosti“, a toto může nastat v kterýkoli okamžik... Smile
Nauka je zde „k dispozici“, asi jako ten vor, co nás "kalnými vodami" bezpečně veze, směrem k našemu Středu.
Každou, po cestě odpadlou „matrjošku“ provází pochopení stejné krustičky u kohokoli jiného.
Je to jakýsi zákonitý úkaz – tj. že kolik jich máme pomyslně za sebou, tolik jich taky rozpoznáme u toho, který je ještě ani nevidí, natož aby je začal vědomě odkládat. Stejné poznává stejné.
A dokud se tak nestane, můžeme vnímat něčí reakci na nás jako neadekvátní.

Když mi řekneš (jakýmikoli slovy), že o tom a o tom vím prdlajs, potom se Tě zeptám, z čeho tak soudíš, a budu se chtít dozvědět, kde je v mém konkrétním sdělení ten „pes zakopanej“.

Jestliže budu diskutovat na webu zahrádkářů, jakožto nadšený zahrádkář-amatér, kterého zajímají především konifery, a do svého příspěvku zahrnu cosi o značné podobnosti s pěstováním hrušní (protože jsem dosud hrušeň nikdy nepěstovala), potom můžu počítat s tím, že mne za to někdo z ovocnářů vytahá za uši. Jestli to udělá, dle mého mínění, nelaskavě, mám v podstatě dvě možnosti - zaseknout se na tom, jak ten jeho projev vnímám, tedy se soustředím se na jeho osobu, nebo se budu zajímat o předmět diskuse, a pak se mám šanci něco dozvědět, v případě, že se dozvědět chci.
A jestli mně někdo řekne, že o tom vůbec nic nevím, nebo o tom vím hovňajs, to na tom faktu nic nezmění. Pakliže se mne to dokonce dotkne, mám tedy ještě nějakou tu práci navíc....

Nemohu anechci, Ti Naryo říkat, jak máš něčí projev vnímat, to by bylo pošetilé. Smile
Za sebe Ti mohu jen říct, že to - co, a jak, Ti k té jedné konkrétní věci napsal Sunyi, vnímám jako laskavost.
To, co píšeš o svých některých projevech v diskusi – tj: “... provokativní a suverénní příspěvky“, vnímám je možná taky trochu jinak. Mám je za ty tzv. „fundované“, a až na těch několik mých předmětných reakcí k zrovna užitému pojmu-obratu, nevšimla jsem si nějakého rozporu.
A pokud by byly suverénní, potom myslím, že jsi schopna o nich diskutovat, popřípadě k danému tématu také věcně argumentovat.
Jestliže snad někoho čísi příspěvky provokují, může to být dokonce velmi prospěšné, protože každou svojí reakcí se v ní zároveň o sobě můžeme hodně dozvědět.

K tomu poslednímu „...(rozhodnu se naučit) něco nějak dělat (např přijmu osmídílnou stezku) a to můžeš dělat sakra vědomě.“
Souhlasím s tím, že jestli jsem se k něčemu rozhodla a zároveň o tom taky vím, tedy je toto rozhodnutí vědomé.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:22 pm    Předmět: Re: ROZLIŠOVÁNÍ Citovat

Narya napsal:

No snad mi nechceš naznačit, že to, že je na mě Sunyi pro mé, úznávám, občas přiliš provokativní a suverénní příspěvky, hnusný, že to je výuka milosti a lásky? Ne, tomu se mi nechce věřit....Tooro, že to tak nemyslíš?


Každý, kdo se motal kolem bojových umění ví, že přístup východních, zejména japonských mistrů ke svým žákům někdy vypadá jako snaha dotyčného znemožnit, zesměšnit, ponížit a odradit tak, aby to vzdal.
Jen tak se oddělí zrno od plev.
Jedna jadrná věta mnohdy vyškolí víc než dlouhá přednáška.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:44 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Ti Katko, děkuji Ti kamo za důvěru. Smile

Naryo, nemám pocit, že bych na Tebe byl hnusný. Hnusný bych byl, kdybych Ti mazal med kolem pusy a myslel si něco úplně jiného. Pokud za mými slovy cítíš vztek a zášť, tak s tím nic nenadělám.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 10:07 pm    Předmět: Re: ROZLIŠOVÁNÍ Citovat

kamo napsal:
Narya napsal:

No snad mi nechceš naznačit, že to, že je na mě Sunyi pro mé, úznávám, občas přiliš provokativní a suverénní příspěvky, hnusný, že to je výuka milosti a lásky? Ne, tomu se mi nechce věřit....Tooro, že to tak nemyslíš?


Každý, kdo se motal kolem bojových umění ví, že přístup východních, zejména japonských mistrů ke svým žákům někdy vypadá jako snaha dotyčného znemožnit, zesměšnit, ponížit a odradit tak, aby to vzdal.
Jen tak se oddělí zrno od plev.
Jedna jadrná věta mnohdy vyškolí víc než dlouhá přednáška.


Tak souhlasím,není to špatný způsob výuky nu.Ale tak si říkám,jsme my snad v Japonsku a nebo někde jinde na východě?
Houbeles,v Čechách.
Otázkou je,co je nám tady přirozené ,co je nám tradicí...

Džarmí


Naposledy upravil Dzarmi dne pá listopad 27, 2009 1:37 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 10:50 pm    Předmět: Citovat

Prostě se ukazuje že ta " egoistická o sebe se starající opice" jak o ní psala Narya je v každém z nás i se svými vrtochy, se svojí ješitností, se svojí agresí a dalšími nepopulárními vlastnostmi. U někoho je na povrchu skoro pořád, jako třeba uz mě Embarassed , někdo jí dokáže víc potlačit a duchovně se nad ní povznést, u někoho je schovaná za zástěrkou nazvanou třeba "bezpodmínečná láska". Přesto se občas stane skoro každému, že ta potvora občas vykoukne. No nic jsme jenom opice, nebo vlastně lidi, nikoliv Bozi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund