Fórum - Zobrazit téma - channeling - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - channeling
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

channeling
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
slunecnice02
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 18.11. 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 11:10 am    Předmět: channeling Citovat

nedávno jsem četla knihu Channeling od S. Roman a D. Packer, kde je popisováno, jak je jednoduché a přínosné spojit se se svým osobním průvodcem. Když jsem o tom pak mluvila s kamarádkou, která se channelingem zabývá, varovala mě, že všechno není tak růžové, jak je to popsané ve výše zmíněné knize. Confused Dokonce prý už tato technika nejednoho zkoušejícího podobné techniky přivedla k léčení na psychiatrii. Je prý také možné, že se tímto způsobem probudí latentní psych. porucha, např. schyzofrenie. Máte někdo s něčím podobným zkušenosti? Je možné se ubránit tomu, aby se mnou při otevření kanálu, nekomunikoval nikdo, o koho nestojím (pokud budu chtít pouze spojení s bytostmi světla)? Question
Myslíte, že je dobré tomu vyjít naproti a zkusit se otevřít pomocí cvičení, která jsou v knize uvedená nebo je váš názor spíš nechat to být, až na mé duchovní cestě dojdu k tomu, že se otevřu i bez tohoto cvičení (a nebo taky ne - prostě to nemělo být)?
Děkuji všem za případné zkušenosti a názory a přeji pěkný slunečný den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 11:16 am    Předmět: Citovat

Bez vedení zasvěceným učitelem vůbec nedoporučuji. Nikdy nevíš, na co se napojíš. Pokud nemáš zkušenosti, nerozlišíš to a může to být pro Tebe nedobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
slunecnice02
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 18.11. 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 11:31 am    Předmět: Citovat

Damao děkuji za rychlou odpověď. V knize o které jsem se zmínila v předchozím příspěvku je uvedeno, že pokud si člověk není jistý tím, kdo se s ním spojil, má si na pomoc přivolat průvodce Orina a DaBena, kteří splu s autory knihu vytvořili. Předpokládám tedy, že toto asi stejně nestačí. Chtělo by to někoho, kdo se channelingem zabývá a je ochotný tě začátkem channelingování vést. Chápu to správně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 11:48 am    Předmět: Citovat

Dokud nebudeš znát sama sebe, čemu věříš, jak reaguješ, jak umíš používat vlastní vůli, rozum, jak rozumíš svým pocitům, jak si umíš poradit s životními událostmi, jak umíš hledat zdroje k řešení svých problémů uvnitř sebe ...

Dej si otázku: K čemu potřebuju umět ovládat metodu channelingu, jaké od ní čekám výsledky, co chci umět ... možná je to znak vyzrálosti, každopádně by sis na to měla být schopna odpovědět. Konkrétně jasně, bez jakéhokoliv možná, asi, mám pocit že...

K té schizofrenii, možné to je. Chaos v informacích může vznikat rodinnou výchovou, energetickou i chemicko nerovnováhou. Člověk prostě ztratí smysl pro to co je podstatné, co ne, co je "skutečnost" a co představa.
Co ti říká tvoje podvědomí, co z toho je potíž ve které si zamotatá, co z toho moudrý zdroj schopnosti se učit, co říká atmosféra místa, co říkají tvoje načtené představy a věci, kterým věříš? A co s tím vlastně všechno budeš dělat a jak to bude ovlivňovat tvé další kroky...

Já to trochu rozepsala, ale Damao to vystihl přesně... nehrej si se sirkama jen proto, že mají úžasnou a blýskavou krabičku. Oheň jako oheň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 11:59 am    Předmět: Citovat

slunecnice02 napsal:
má si na pomoc přivolat průvodce Orina a DaBena, kteří spolu s autory knihu vytvořili. Předpokládám tedy, že toto asi stejně nestačí.

Co jsou ti 2 průvodci zač, jaké mají mít vlastnosti, proč je autoři používají a co od nich čekají, pomáhají jím být rovnýma nohama na zemi? Ale to není podstatné, podstatnější, je že je to autorský výtvor, pro ně jedinečný a unikátní. Bez vedení si tam sama můžeš dosadit cokoliv. Je hezké spoléhat na nějakou vyšší moudrost (vyšší já?), ale nesmí to být na úkor kritického myšlení, přesněji selského rozumu a vlastního lidského úsudku. Intuitivní i rozumové poznání má své místo a obojí může být stejně dobře zavádějící, je-li nevhodně použito ... proto někdo zkušený po boku.

slunecnice02 napsal:
Chtělo by to někoho, kdo se channelingem zabývá a je ochotný tě začátkem channelingování vést. Chápu to správně?

Ju tak nějak a hlavně se dobře podívat jak ten člověk funguje v běžném denním životě, jak řeší své problémy, jak si umí poradit v náročnějších situacích.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
slunecnice02
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 18.11. 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 11:59 am    Předmět: Citovat

Já jsem v podstatě chtěla channeling využít jako zdroj informací a vedení, také podpory a potvrzení, že jdu správným směrem. Přečtu spousty knih, vstřebávám spoustu věcí, než se doberu k tomu, co je pro mě v tu danou chvíli opravdu aktuální.
Nepřipadám si jako malé dítě, které si přečetlo něco v knize a postavilo se k tomu - já to chci a chci. Jen přemýšlím, jakou cestou se dát dál a jestli není tím dalším krokem právě umět se napojit na přímý zdroj informací. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 6:37 pm    Předmět: Citovat

slunecnice02 napsal:
Damao děkuji za rychlou odpověď. V knize o které jsem se zmínila v předchozím příspěvku je uvedeno, že pokud si člověk není jistý tím, kdo se s ním spojil, má si na pomoc přivolat průvodce Orina a DaBena, kteří splu s autory knihu vytvořili. Předpokládám tedy, že toto asi stejně nestačí. Chtělo by to někoho, kdo se channelingem zabývá a je ochotný tě začátkem channelingování vést. Chápu to správně?

Odpovědi jsi dostala. Je třeba abys měla nějakou svoji vnitřní jistotu, ke které Tě dovedl někdo, komu důvěřuješ, kdo má zkušenosti a kde si můžeš být JISTÁ tím, že by Ti nikdy a za žádných okolností neuškodil.
Nejde tedy jen o to najít někoho, kdo se tím zabývá, ale někoho, kdo se tím zabývá už roky, má bohaté zkušenosti, je nejen ochoten, ale i schopen Tě učit a je zcela bezúhonný.
Právě proto, že toužíš být vedena, tak to musí být takový člověk. Jiná možnost je jít na duchovní Cestě krok za krokem, nepospíchat, učit se z vlastních chyb a omylů. Kriteria jsou v otázkách:
- dokážu se radovat v každém okamžiku ze života?
- dokážu žít v pohodě a nenechávám se strhnout k tomu, abych si dělala starosti a zlobila se?
- dokážu žít se svými blízkými v laskavosti?
Že se to podobá principům Reiki? Ale ovšem. Reiki je také nejlepší a vyzkoušenou cestou k tomu cíli, ke kterému míříš. Nemusíš tam být hned teď, rychle - cíl je krásný, ale i ta Cesta sama o sobě je krásná. Z rychlíku neuvidíš (neucítíš, neochutnáš...) tolik z té krásy, jako když pojedeš třeba na kole, nebo prostě jen půjdeš pěšky. Vzpomeň si, jak je krásné, když jdeš a Tvoje chodidla se dotýkají trávy, písku, vody, hladkých kamenů....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
slunecnice02
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 18.11. 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 9:00 am    Předmět: Citovat

Naryo, Damao, děkuji. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 12:10 pm    Předmět: Citovat

Dotaz. Na koho nebo na co se tím kanálingem vlastně máme napojit ? Napojujeme se na svoje vlastní vyšší já, které je tady rozebíráno na jiné diskuzi nebo na nějáké "cizí" entity ? Co to je ten "průvodce" (nazývaný též bytost světla), kde se vzal ? Je to něco osobního nebo je to nějáká "samostatná" bytost mimo náš pozemský svět ? Pramálo tomu rozumím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 5:34 pm    Předmět: Citovat

Damao:

"Reiki je také nejlepší a vyzkoušenou cestou k tomu cíli, ke kterému
míříš."

Reiki jako nástroj duchovního rozvoje je jako kyblíček a lopatička, určený především těm, k nimž dosud nedorazil bagr meditace.

Mirek

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 11:09 am    Předmět: Citovat

Podstatou Reiki je meditace....Smile Jen je fakt, že to téměř nikdo neučí, bo mu to neměl kdo předat (pomotaná "pravidla" Reiki)... to bychom ale odběhli k jinému tématu.

Je ale faktem, že když má člověk čistou hlavu, je otevřený svému okolí, začne vnímat mnohem citlivěji jakékoliv přicházející informace - od druhých, od okolí, od nebeský sfér a má tak v životě cenný nástroj.
Samozřejmě nemluvím o meditacích - vizualizacích, autosugescích, ale ani o meditacích na určitou myšlenku téma, zásadu duchovního života. Kdo se vyzná tak asi spíše o meditaci prázdnoty - tj. prázdná čistá nehodnotící mysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 9:17 pm    Předmět: Citovat

Mám stejnou, nebo velmi podobnou zkušenost. Meditace může ostatně provázet jakoukoliv činnost, na kterou jsme plně soustedění, nepokládáme se v tu chvíli za střed Vesmíru a naše věsomí se obrací k Jedinému.
Reiki pomáhá o to lépe, čím více se stav našeho vědomí meditaci přibližuje. Je s tím spojen velmi příjemný pocit jemné extáze či blaženosti.
Pro ty, kdo s Reiki začal: nedejte se odradit tím, že se občas najdou lidé, kteří vám budou tvrdit, že Reiki je jen pro začátečníky. Není to pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 10:20 pm    Předmět: Citovat

Narya:

"Podstatou Reiki je meditace.... Jen je fakt, že to téměř nikdo neučí, bo mu to neměl kdo předat (pomotaná "pravidla" Reiki)..."

Já to tak učím od samého začátku, už nějakých deset let.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 3:18 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Třeba směr vyučování reiki-Cesta lásky,je vlastně založen na meditacích,vyčištění a pak teprve zasvěcení do reiki.Třeba na 3 musíte rok tvrdě makat,chodit se učit a naučit učit meditace,naučit se vyznat sám v sobě atd...šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 4:20 pm    Předmět: Citovat

"Meditace může ostatně provázet jakoukoliv činnost, na kterou jsme plně soustedění, nepokládáme se v tu chvíli za střed Vesmíru a naše věsomí se obrací k Jedinému.
Reiki pomáhá o to lépe, čím více se stav našeho vědomí meditaci přibližuje. "

Krásně napsané. Souhlasím. Hlavně ta poslední věta.
Kdyby byla reiki samou meditací, bylo by třeba k reiki učit meditaci? Nebo ji učit v jejím duchu?
Je možné učit meditaci nemeditačně? Podle mého nikoli.

Je možné učit reiki nemeditačně?
Jsou zde názory, že některé školy učí reiki bez meditace atd. Z toho vyplývá, že reiki a meditace jsou odlišné věci. Jinak by nebylo možné učit reiki bez meditace. Byl by to zjevný protimluv, neproveditelná věc. Bylo by to jako solit solí bez slanosti. A přesto u reiki se dbá, aby se také meditovalo. To z toho důvodu, že jsou to věci odlišné, avšak vzájemně se báječně doplňující.

Když jsem byl nyní na veřejné meditaci Jiřího Vacka, na konci meditace měl pan Vacek krátký proslov. Mluvil o třech pilířích duchovna. Říkal, že je důležitá vnitřní pránájáma - pročišťování těla Božskou tvořivou mocí - Šakti. Meditace - ta je důležitá mimojiné proto, aby temné síly vyhnané pránájámou do vědomí byly rozlišeny a my se jimi nenechali pohltit. A nakonec denní duchovní četba.
Myslím, že se to dá říct podobně i s reiki. Důležité je reikování - prozáření těla světlem - očista. Poté meditace a nakonec duchovní četba.


Zkusím napsat příklady, které jsem psal již dříve.

Reiki je reiki.
Když se reikuji, oddám se a reiki dělá svoji práci. Nic víc a o tom podle mého vlastně reiki je.

Takto to mohu dělat dejme tomu tři měsíce, pět hodin denně.

Výsledek bude dejme tomu konstantní.

A pak mohu začít denně hodinu meditovat. Třeba tak, že pozoruji myšlenky, emoce a držím si od nich odstup.
Nebo se mohu hodinu denně vkuse modlit. Tedy mysl se nemůže pohybovat, ale je vytrvale zaměřena na Boha.... což vrcholí meditací.

Pokud si dám reiki nyní. Je to MNOHEM HLUBŠÍ. To z toho důvodu, že díky modlitbě / meditaci jsme více ve Vědomí, jsme více transcedentní. Reiki dostává náhle mnohem hlubší rozměr, zdá se jakoby zesílelo. Toto je důkazem toho, že reiki samo o sobě není meditace. Kdyby byla, nebylo by možné reiki meditací výrazně zesílit a nebylo by možné dělat reiki bez meditace Smile Ale reiki bez meditace dělat samozřejmě jde. Že to je jedno a též může být brzdou pro ty, jenž uvěří a o meditaci a modlitbu se poté nepokouší v domění, že reiki je již meditací samou.

U mě tomu bylo tak, jak jsem řekl nahoře. Reiki sama nepřinášela kýžené transcedentno ani po hodinách vystavení se jejímu vlivu. Jakmile do toho byla vnešena modlitba, vše se nesmírně prohloubilo.

Reiki je reiki. Meditace je meditace.

Krásně mi to jednou řekl Sunnyi: Jsou to dvě křídla jednoho ptáka.

To je zatím můj současný pohled. Třeba jednou dojdu nabídnu něco lepšího Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund