Fórum - Zobrazit téma - Sebepodceňování u dítěte - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Sebepodceňování u dítěte
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Sebepodceňování u dítěte
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 8:11 am    Předmět: Sebepodceňování u dítěte Citovat

Ahoj Wink .

Potřebovala bych poradit co s klukem. Je mu 4 a1/2 roku jeho hysterické projevy místo aby ustupovaly, tak nabírají na obrátkách. Když se mu něco nevede a nedaří, tak brečí, že to stejně nikdy nedokáže, že se to nikdy nenaučí atd , atd. S rozmazleností to nemá nic společného.

Nikdy jsme takové pochybnosti před ním nevyslovovali nahlas. Naopak ho povzbuzujeme, podporujeme, ale není to nic platné. Když hrajeme nějakou hru a něco se mi nevede, snažím se mu vysvětlit, že mi to také hned nejde, ale že musím trénovat a nakonec, že to dokážu.

Podotýkám, že to od něj není nějaká finta, aby dostal odměnu, nebo cosi podobného. Poprvé jsem to u něj zaregistrovala před 3/4 rokem a bohužel se to nezlepšilo. Slíbila jsem dceři, že se zkusím poradit tady na RW, než podnikne další kroky. Díky za zkušenosti a rady.

( Co se týká dědičnosti, tak tohle má po mě a nechci, aby jednou dopadl tak, jako já. ) Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 11:44 am    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku,

na tohle bych zkusil nasadit kinezku-One Brain. Pravděpodobně nebude "technicky" možné pracovat přímo s prckem, takže se na něj půjde přes jeho matku, ovšem za jeho přítomnosti. Matce to prospěje úplně stejně, jako tomu klukovi.
Takže jen najít někoho v okolí, kdo umí One Brain a zkusit to.
Při vší úctě ke klinickým psychologům, nebo kam by je odeslala oficiální medicína, mám pocit, že OB to zvládne snáze.

Držím palce. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 2:56 pm    Předmět: Citovat

Díky Kámo za radu. Kinezku asi tedy zkusíme jako první a pak se uvidí.
Tady to začalo :

http://evik.fun.cz/fotoreportaz-cesta-pokojneho-bojovnika-vojtika/

No a pokračuje to tak se vším, akorát, že už si ani neřekne, že to dokáže. Vyvrcholilo to tento týden, kdy se prý vzbudil uprostřed noci a začal asi hodinu brečet, že nedokáže pustit DVD Exclamation . Tak to se dcera rozhodla, že s ním někam musí jít, protože to už snad není normální Sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 7:35 pm    Předmět: Dítko Citovat

Eviku, určitě je potřeba se podívat na maminku. Jaké má maminka postoje? Jak si dokáže maminka stát za sebou? Jak je ona sebevědomá?Jestli jsem dobře pochopila, jedná se o tvé vnouče. Dost mi to
připomíná, co jsme právě řešili s naším synem. To, že dospělý pochyby nevyslovuje, nevadí.. dítě je napojeno na maminku, takže víc než cokoliv jiného teď vnímá ji a tudíž její vnitřní postoje.
Dovolila jsem se podívat na fotečky a z toho kloučka jde hodně lásky a krásné energie. Vnímám v něm jeho volání po mamince. Dítko, když už nedokáže unést tíhu té vnitřní nerovnováhy (kterou ono nechápe - rozdíl mezi tím, co se povídá a co maminka cítí), tak jeho chování graduje....
O kinezce mnoho nevím, ale znám princip rodinných konstelací. Eva Hrušková je vede skvěle. Každopádně držím palečky. Alena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Aiko za názor. Nejsem schopná to rozluštit. Dcera je sebevědomá a ambiciozní, ale klukovi se věnuje po všech stránkách. Docela jí obdivuji. Pokud to můžu porovnat, tak rozhodně s výchovou dítěte si ví víc rady, než já kdysi s výchovou svých dětí Rolling Eyes . Věnuje se mu opravdu hodně a ani moc ,,nevyužívá " mojí babičkovské role. Řekla bych, že je i trpělivá, ale i spravedlivá a hlavně důsledná. Což jí staví trošku na druhou kolej, protože tatínek až takový není. On je ten ,,hodnější ".

Ale nedávno mě dostal, když mi řekl: ,,Takovouhle babičku nikdo nemá ... Wink ." To jsem ho právě trošku rozmazlovala Embarassed .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 8:33 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Ale nedávno mě dostal, když mi řekl: ,,Takovouhle babičku nikdo nemá ... Wink ."


Prcek už teď ví jak na Tebe, ten se neztratí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 8:56 pm    Předmět: Citovat

Jojo, týkalo se to jeho nejmilejšího jídla a Evička ( jak mi rád říká ) ho krmila. Což by neměla, protože jíst sám umí Very Happy .

Z toho je vidět, že chlapi to asi všichni berou přes to jídlo už od malička .A bába se může přetrhnout... Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 11:02 pm    Předmět: Citovat

Evi, podobnnými případy se zabývám. V Praze jsem krom 17.11. každé úterý, budeš-li chtít si o tom popovídat, tak mi dej vědět SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 1:27 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Jojo, týkalo se to jeho nejmilejšího jídla a Evička ( jak mi rád říká ) ho krmila. Což by neměla, protože jíst sám umí Very Happy .

Z toho je vidět, že chlapi to asi všichni berou přes to jídlo už od malička .A bába se může přetrhnout... Laughing .



No říká se ,že mužovu lásku si žena udrží v kuchyni a ložnici.


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 1:49 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

No říká se ,že mužovu lásku si žena udrží v kuchyni a ložnici.
Džarmí


Jarmilko, a čím si muž udrží ženinu úctu Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 1:51 am    Předmět: Citovat

Evičko, hodně mi tvůj vnuk připomíná mého syna, když byl malý.
Někdy jsem z něj měla dojem, jakoby věděl, že to umí, že to jde, ale že jeho tělíčko je tak malé, že to nedokáže a tak se nekonečně vztekal a zlobil se na sebe i na nás. Takovej malej perfekcionista. A pokud mu něco nešlo hned, neměl moc trpělivosti zkoušet to, dokud se to nenaučí....................Chce to hodně trpělivosti a nekonečné množství pozornosti a lásky, objímání a náruč. A HLAVNĚ KLID MAMINKY.

Je moc dobře, že je tvoje dcera důsledná, protože takové děti potřebují přesně vědět, kde jsou hranice. V podstatě je to chrání před sebou samými.

Přeju hodně zdaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 2:19 pm    Předmět: Citovat

Kolegyně (35r, sebevědomá a velmi velmi ambiciozní) má 4letou dcerku. Během 3let na MD se jí opravdu hodně věnovala a na holčičce je to znát, krásně mluví, je bystrá, svým založením je spíše klidnější povahy, po otci zdědila jasné introvertní zaměření. Dokáže být velmi disciplinovaná/před rokem malá operace-doma disciplinovaně všechny nařízení lékaře dodržovala za dozoru mamky. Když ji očkujou, nepláče, až se zdá, že snad má posunutý práh bolesti.

Od doby, co začala chodit do školky jim předvádí, když není "po jejím" scény. Když jsem si nechala popsat, za jakých situací jim ty scény dělá, tak jsem jasně vnímala provázanost toho, jak se cítila mamka.

Mamka byla a je myšlenkami v práci, u svých klientů, jak dosáhnout, aby byla "ta nejlepší". Prostě vždy byla a stále je v duchu "ve spěchu, že něco nestíhá, nebo že jí něco uteče a ona nebude tou nejskvělejší". Nebo se chtěla holčičkou/je moc hezká/ někomu pochlubit, jaká je to krásná a chytrá a šikovná holčička.
Jenže holčička má introvertí zaměření/na rozdíl od maminky/ a má zvláštní rysy perfekcionismu-například několit minut stráví každé ráno s tím, že musí mít ponožky přesně stejně ohrnuté na obou nožkách-a takhle to je u celého oblečení, vše musí být na svém místě, tak jak je holčička zvyklá/jak se naučila nebo někde viděla, že to "tak má být". A když to tak není, je schopná křičet a přestat reagovat na vše okolo+začne ze sebe strhávat oblečení.

Cítila jsem, že holčička si to, co má mamka v hlavě/a těle/ tj. myšlenky a emoce, jak být ta nejlepší a co ještě vše musí pro to udělat, aby dosáhla svého vytouženého karierního postupu, jakoby vztahuje na sebe.
Holčička projevuje jasné rysy perfekcionismu=lpí na dodržování pravidelného denního režimu, např. když jí zařadí nějakou návštěvu po školce, tak při výstupu z auta, kdy zjistí, že není před domem kde bydlí, ale jinde, začne nezvladatelně hysterčit.
Mrskne sebou na zem a když ji odvlečou do baráku, tak v nestřežené chvíli začne ze sebe strhávat oblečení. Když jí nechají, svlékne se donaha a usedavě řve na celé kolo.

Nakolik byla toho maminka schopna ode mě vzít, jsem jí naznačila, že by měla začít pracovat se svými emocemi a zklidňovat se uvnitř. To, že jí víří v hlavě poučky, že musí být trpělivá, je pěkné ale nepomůže to, když zároveň se tam honí myšlenky typu: zase přijdu pozdě do práce, zase se opozdím na schůzku s klientem, jak jen zatočím se svojí konkurencí, co si to ten můj kolega včera dovolil apod.
A také jsem se jí snažila naznačit, že to, jaké dítě se jí narodilo, opravdu není náhodou, že se jí narodila dcerka s naprosto odlišnou povahou a vlastnostmi, než má ona. Že se jí narodila velká učitelka, ať se ztiší a začne vyciťovat, co její dcerka doopravdy potřebuje.
Takže co napsala Lendulka, o tom, že pokud dítě projevuje rysy perfekcionismu, je nezbytné moře lásky a oceán vnitřního zklidnění maminky, to jde u tohoto případu jasně poznat. Také jsem jí doporučila kineziologii, protože tam na ní(mamince) zapracují, což potřebuje.

Určitě je moc dobré se s někým poradit.
Kdyby se Evi to stalo mě, ať už s tou holčičkou nebo to, co se děje s tvým vnoučkem, tak bych jako mamka cítila velkou bezradnost a nejistotu, protože bych nevěděla co s tím. Určitě bych vyhledala odbornou pomoc/možná bych nejdřív zkusila Naryu, je v poradně pro rodinu v Kladně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 6:01 pm    Předmět: Citovat

Děkujeme za konkrétní rady a doporučení. Každá se přikláníme k něčemu jinému, ale já budu respektovat dceřino rozhodnutí. Něco už se začalo rýsovat naším rozhovorem při čtení tohoto vlákna.

Dcera:
no já myslím, že bych potřebovala slyšet finty jak na něj... víš. To víš že mi taky rupnou nervy občas. Taky jsem si uvědomila zpětně, že to často bagatelizuju ten jeho "problém" a že to asi taky není moc dobře...
Já si to teď pročtu, ale pak to sledovat nebudu. tak když se tam něco objeví, tak napiš.

Já:
No jasně. Dám Ti vědět a Ty se rozhodneš.

Dcera:
Tak tohle napsala dobře Lendulka

,,Evičko, hodně mi tvůj vnuk připomíná mého syna, když byl malý.
Někdy jsem z něj měla dojem, jakoby věděl, že to umí, že to jde, ale že jeho tělíčko je tak malé, že to nedokáže a tak se nekonečně vztekal a zlobil se na sebe i na nás. Takovej malej perfekcionista. A pokud mu něco nešlo hned, neměl moc trpělivosti zkoušet to, dokud se to nenaučí....................Chce to hodně trpělivosti a nekonečné množství pozornosti a lásky, objímání a náruč. A HLAVNĚ KLID MAMINKY."

Jinak teda že jsi mi vehnala slzy..... já mám občas fakt pocit, že jsem k ničemu..... a ty to fakt vidíš takhle? :*

Já:
Vidím to tak.Jinak bych to nepsala.

Dcera:
ty moje zlatá Evičko

Já:
Ty si truhlík .Blanka to píše také hezky.

Dcera:
dneska jsem koukala asi do 3hodin do stropu a ne a ne zabrat.

Já:
Já koukala od 3 do stropu.

Dcera:
no maj taky ale pravdu, i když mě neznaj, že jsem fakt pořád ve spěchu. ráno vstanu, rychle obléknout sebe, vojtu, odvézt do školky, stavit se u vás pro zboží, pak na poštu, do 9h v krámku.
odpoledne fakt nejpozději ve 3 opustit krámek a honem do školky - kde je vojta mezi posledníma. je fakt, že tohle mám 3x do týdne, což není zat tak hrozný. mít to denně, tak mě asi klepne pepka. ale já ti to minule říkala, jak jsem tě vezla, že už sedíme v autě ze školky, a já mám furt pocit, že musím spěchat. někam.....

Já:
Tak jsem ráda, že si to také připustíš.
Že jsi workoholik vím ze Tvého astrotypu. Ale nevěřila jsem tomu, dokud jsi mi to sama nepotvrdila. Že se Jirka opravdu trefil. A že pracuješ dlouho do noci, když malej spí.

Dcera:
vidíš, až budu mít chvilku a náladu, zase si musím ten astrotyp přečíst....
mě ale napadá, jestli to fakt není teda vojtova povaha. já snad mu ten astrotyp nechám udělat....

Já:
Hodně se toho o sobě dozvíme a je to pravdivé . Mám tam přeci : nauč se říkat NE .Wink


PS.
Blanko, to je také moc zajímavý příklad. Já jsem si říkala, že mi určitě doporučíš knihu Zdeny Jordánové - Dítě, jako šance pro Tebe. Vím o ní, mockrát jsi mi o ní říkala, ale já jsem jí bohužel ještě nečetla. Embarassed .
Dcera se v podstatě už rozhodla, co podnikne a slibuji, že dám vědět, jak se všechno vyvíjí.
Ahoj Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 6:43 am    Předmět: Citovat

Jé, to je krásný, jak si celou situaci pěkně spolu rozebíráte a uvědomujete. Je to takový ideální stav. Většinou se lidé tzv. načučí, když slyší pravdu. Ona vždy není sranda to zjištění, že vlastně já jsem příčinou problémů. To mně připomělo návštěvu kinezioložky. Šel jsem k ní kvůli synkovi, na kterého se vůbec nenapojila, on se nedal. Šlo to přeze mne na syna a vůbec neodhadla mé reakce. Byl jsem z té situace tenkrát tak rozhozený, jsem tam odtud dá se říct utíkal. Vyvolala ve mě totiž tak silnou reakci sebezpytování, že mě vůbec ale vůbec nedokázala uklidnit. Měl jsem k ní jít ještě jednou, ale nešel. To mi tehdy pomohl hodně kamarád z práce, jinak bych se v tom asi utopil. Od té paní to bylo dost neprofesionální jednání. Necitlivě třeba napadala mou mamku a muže hodila do jednoho pytle jako velké egoisty. Takže jestli dělat terapie, tak s láskou, porozumněním a
velkým respektem. Ale nevidím v tom nic špatného, prostě jen další lekce. Vždyt jsme si nakonec všichni tak podobní.
A ted také k Tobě Evi a Tvému vnoučkovi. Asi jsi to už zkoušela, ale nepsala jsi tu nic o reiki. Myslím tím reiki na vnoučka. Ale ono se to ted u vás zlepší, když si to Tvá dcera uvědomuje. Ony ty děti se nezdají, tváří se kolikrát tajemně, ale jsou dost citlivé, vnímají naše vnitřní pochody a o to víc, když jsou rozené ve vodních znameních.
To mi připomíná situaci bratrovu přítelkyni a jejího syna. Ta jeho, dnes už bývalá přítelkyně si v sobě nese spoustu nezpracovaných emocí ze své rodiny a kluk si to na sebe všechno přebírá. Trpěl častými horečkami, ty tenkrát trvaly asi jeden a půl roku. Doktoři do něj cpali jen samá antibiotika. Ale našli se i takoví lékaři, kteří narovinu uznali, že si neví rady a už antibiotika nenapsali. Zkusili jsme reiki, které zlepšilo mentální stav dítěte a horečky pomohla odstranit jedna hodná léčitelka. Ale i tak má dnes občas nějakou tu teplotu, ale hlavně ty špatné nálady a určitou agresivitu. Už je to déle, co jsem to s matkou rozebíral a vypadalo to, že chápe. Když máma na sobě nezapracuje, tak se to nezlepší. Kluk je totiž citlivá rybička, dost citlivá. Ale vy jste Evi přemýšliví lidé, kteří už vědí co a jak. Přeji vám at je vnouček z toho co nejdříve venku.
S pozdravem Mirek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Já jsem si říkala, že mi určitě doporučíš knihu Zdeny Jordánové - Dítě, jako šance pro Tebe. Vím o ní, mockrát jsi mi o ní říkala, ale já jsem jí bohužel ještě nečetla. Embarassed .


Jak to tady už přede mnou píše Riki - fakt, že nad tím tvá dcera přemýšlí, že tomu věnuje pozornost, je to nejdůležitější! Věřím, že si správnou cestu pro ni a jejího synka sama brzy najde.
Tu knihu, pokud ji nečetla, ať si najde chvilky po večerech ve svém nabitém programu a přečte si ji, je to poměrně útlá knížka a moc pěkně se čte a těch léčivých otázek, které umí její četba vyvolat!
Mám ji i v el.verzi.

Výchova dítěte není nikdy jednoduchá pro toho, kdo se nad tím zamýšlí.
Jednodušší to mají babičky Smile Ty svá vnoučata s Láskou, Moudře a s Klidem v sobě rozmazlujou, prostě si užívaj Smile

Rodičovská role je zatížena denodenním koloběhem starostí a odpovědnosti a život stále zrychluje, nabírá na obrátkách.
Málokdo to dokáže ustát s vnitřním klidem a vědomím, že když udělal to nejlepší co uměl/mohl, již se tím nezabývá a tak místo aby si užíval radost a potěšení z čisté existence vlastních dětí, se trápí různými "nesplněnými" úkoly či očekáváními....

Ta moje kolegyně zatím nikam na poradu nešla. Evidentně je přesvědčena, že ona se měnit nepotřebuje a že dcerka jí ze záchvatů a svlékání se vyroste. Navíc jí začala dost často stonat. Takže hodně bývá u babičky... Babička neví, o jakých scénách rodiče vyprávějí, protože holčička u ní žádnou scénu nikdy neudělala.
Rovněž ve školce ji učitelky chválí, že je hodná. Jen někdy si v něčem postaví hlavu(nedojde však ke scéně ani svlékání) a učitelky ji tedy nechají-vědí, že nereaguje na domluvy, tak jí nevěnují pozornost. Za nějaký-ne moc krátký čas-holčička znovu začne komunikovat.

Rovněž paní na hlídání, která ji nejčastěji vyzvedává ze školky, s ní nemá žádní problémy, holčička je hodná a disciplinovaná.
Holčička, když byla u nás/asi 3x během roku/ v práci, tak po chvilce začala komunikovat a očividně s chutí a zápalem se účastnila her, které jsme pro ni spontánně vymýšlely. Jsme tam dvě, co máme děti dospělé či dospívající, tak jsme si s radostí užili komunikace a hry s malým dítětem. A holčička, když rozváže, tak dokáže výskat a divočit a radovat se jako každé dítě toho věku...

Tak hodně zdaru přeji Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund