Fórum - Zobrazit téma - Kniha, která mě zaujala - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kniha, která mě zaujala
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kniha, která mě zaujala
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 7:22 pm    Předmět: Citovat

Naprosto mě dostala a v mnohém inspirovala tato úžasná kniha



Jarmila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 8:20 pm    Předmět: Citovat

A mě jsi, Jarmilko, připomněla, že kniha jí předcházející "POSELSTVÍ OD PROTINOŽCŮ" se zase moc líbila mě...

A momentálně jsem dočetla další pokračování Celestýnského proroctví......jedním dechem....

Tyjo, knihy jsou mnohem lepší než TV!!! Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 6:33 pm    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
A mě jsi, Jarmilko, připomněla, že kniha jí předcházející "POSELSTVÍ OD PROTINOŽCŮ" se zase moc líbila mě...


Ahoj Lendulko, ta se mi také ohromně líbila. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 10:55 am    Předmět: Citovat

Četl jsem docela zajamvou knihu z dost kontroverzním názvem "Dost bylo kokotů". Čtení je asi pro silnější povahy... Řekl bych ale, že slovo kokot by se dálo docela dobře významově nahradit slovem Iluze.

http://bulion.sweb.cz/dost-bylo-kokotu.pdf

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 11:02 pm    Předmět: Citovat

Knihy (jsou tři) o Kokotech jsem asi před dvěma lety dostala od kamaráda.
A dost dobře nechápu, proč by se nemělo dávat v nich popisované postoje a chování nějak jinak.
To že se občas jako kokoti (kokotky) prostě chováme je prostý fakt. Jsou v nich popsány postoje a situace, ve kterých se každý, pokud tohle kokotí stádium prošel (nebo prochází) a uvědomil si jej, může rozpoznat. Jinak se dají běžně najít v každé oblasti lidského činění, což myslím je v knize celkem dobře popsáno.
Připadá-li ti to poněkud drsné, potom možná žiješ někde na jakési závětrné straně zeměkoule. Smile
Mně ta autorova vyjádření připadají velmi trefné a přímo nadčasové. Nevidím tedy důvod si hrát na schovávanou a učesávat něco do jakýchkoliv jiných pojmů, prostě věci jsou takové jaké jsou a jiné nátěry z nich nic lepšího neudělají.

Ano, z Nejvyššího hlediska je vše iluze, o tom lze vést přímo nekonečné polemiky. O tohle se, v tomto případě - v tomto reálném pohledu na naše tendence a činy, jaksi nejdená.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:18 am    Předmět: Citovat

Mám ráda knihy od Jamese Redfielda.
V současné chvíli čtu Dvanáctý vhled, zajímavá kniha. Jeho Celestýnské proroctví mi dělalo velkou radost, popisoval to, co jsem cítila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 4:54 pm    Předmět: Pátá dohoda - Ruiz Citovat

Kdo znáte a máte rádi Čtyři dohody,
tak je i Pátá dohoda.
Nedávno jsem ji pročetla a mooooooooooc dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 10:15 am    Předmět: Citovat

K již mnou zmíněné knížce "Jak pochopit ženu" jsem objevil její protějšek:
"Jak pochopit muže - Praktický návod jen pro ženy".
V doporučení na přebalu se tvrdí:
"Milé dámy, víte, že muži vůbec nejsou složití? Musíte jen pochopit, na jakém principu fungují." - tož za přečtení to stojí (autor je samozřejmě muž!!!) a v případě obzvláště vnímavých a učenlivých čtenářek nejsou jisté zázraky vyloučeny - hihihi Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2012 10:52 pm    Předmět: Citovat

Po čase opět jeden zajímavý "úlovek" v Levných knihách - téměř za cenu sběrového papíru - pozoruhodná kniha Hope Edelmanové Matky bez matek s podtitulem Jak z nás ztráta matky utváří rodiče, kterými se stáváme... (2009 Equilibrium)
Autorka je zkušenou žurnalistkou a autorkou bestseleru New York Times Dcery bez matek... (tu jsem zatím bohužel nečetl). Po letech vychází další kniha, která téma rozvíjí.
Chci za sebe vyjádřit dík "náhodě", že se mi knížka dostala do ruky, protože konečně mi umožní trochu šířeji nahlédnout do tématu, se kterým se často setkávám na seminářích a v terapiích, jenže mi pochopitelně schází osobní zkušenost i šíře záběru - vždyť se vždy setkávám jen s konkrétní situací a prakticky nemám s čím srovnávat. Tedy - doposud jsem neměl možnost srovnání. Knížka totiž přináší příběh autorky (ztratila matku ve svých 17 letech) prolínající se s příběhy dalších téměř dvou set žen, které mají stejný osud. Skvělý studijní materiál na podle mne významné téma.
Právě proto si téhle knížky nesmírně cením a mohu ji doporučit každému, kdo se s tímto tématem setkal a nebo se do něj usiluje "proniknout".
Teď bych ještě prosil "náhodu" o něco podobného o synech vyrůstajících bez otce - i když tady mohu srovnávat alespoň podle vlastní životní zkušenosti...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2012 3:18 pm    Předmět: Citovat

Dostala se mi nedávno do rukou kniha Vše co potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce od Roberta Fulghuma.
Úsměv a moudrost do těch rychlých dní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2012 1:42 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Dostala se mi nedávno do rukou kniha Vše co potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce od Roberta Fulghuma.
Úsměv a moudrost do těch rychlých dní...

Embarassed Srdečne zdravím všetkých,
ktorí chcú a snažia sa nachádzať, učiť a vedieť!
Doporučujem nahliadnuť sem (TU):
http://www.cestyksobe.cz/5.-dimenzia-ocami-samana-lea-ab1780/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kolmart
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.7. 2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2012 8:59 am    Předmět: Citovat

Mě zaujala kniha "NOVÉ POSELSTVÍ Z PRAHY". Je v ní obsaženo vědění významné pražské duchovní školy, jež pracovala v letech 1926-1976. Je to poselství pravdy o člověku a jeho životě na Zemi - planetě Kříže, o vesmíru a zákonech Boží tvorby. Mně osobně dala hodně odpovědí na spoustu otázek a otevřela oči (oko?) a otevřela srdce. Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 8:47 am    Předmět: Citovat

Ahoj, tak já jsem nyní přelouskal velice převelice zajímavou knížku- PRYČ S KYSELOSTÍ od Kurta Tepperweina.

Je to trochu opáčko chemie Very Happy , ale jsou tam velmi pozoruhodné zajímavosti. Je známo, že lidské tělo obsahuje cca 70 procent vody a krev si udržuje pH od 7,35-7,4. Mimo jiné mě zaujala zprávička, že malý opečený plátek masa obsahuje asi 5 gramů kyseliny močové. Ke zředění a odstranění jediného gramu močoviny spotřebuje tělo 6 až 8 litrů vody. / No nebyli dříve ti chudší zdravější, když maso bylo pouze jedenkrát týdně?/ Idea
Uvádí tam dvouhodinové koupele v zásadité vodě- to se mi jeví jako dost dlouho, koupel všeobecně vysiluje, no nevím...........
- a vypíchnu ještě jednu uvedenou zajímavost- ohledně vitaminu C v potravinách- skladováním a přípravou velká část přírodního vitamínu C mizí. Idea Výjimku tvoří červená řepa, kde se obsah vitaminu C několikaměsíčním skladováním až zdvojnásobí Exclamation Exclamation Exclamation Idea Question Question Question

Very Happy No nám se na zahrádce nejvíc daří pěstovat právě tu červenou řepu Laughing
Knížka obohatila mé předešlé znalosti, skvěle do nich zapadla a dotvořila zas o něco skládající se "mozaiku"....

Můj "strážný" mě taky nasměroval k objevu pojmu "POTAŠ"- k dřívějšímu zapomenutému řemeslu. Jak z popela dřevin louhovali roztok zásadité povahy....jak dříve poddaní museli schraňovat popel a odevzdávat vrchnosti...díky potaši máme sklo, které kdysi tak "profláklo"
naši zemičku a po úpadku benátského skla se naplno projevil um a fortel našich lidiček a český křišťál byl ve světě pojem Exclamation Idea Shocked
Pomocí potaše vyráběli i mýdlo....kolonizovaná Amerika prý díky potaši zbohatla a rozvinula se...

Už končím, no já to tak mám, už tématicky mě "vede můj životní průvodce" Jsem si měl zopakovat zásady a kyseliny a doplnit chemii.

No ale teď jsem zas nakormidlován k Zoši Kinkorové a Martě Foučkové.

Tak ahoj, mějte se krásně a ať jste Reiki nebo "kosteloví a máte svého Pána"- buďte v poho a rozvíjejte čtverku čakru- energie Boží nebo Vesmíru je jedna Idea

Harmonik, Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 3:43 pm    Předmět: Citovat

Po dvou úžasných knihách plných velmi užitečných a někdy překvapivých informaci Doba jedová a Doba jedová II profesorky Anny Strunecké a profesora Jiřího Patočky, vyšla nedávno knížka profesorky Strunecké, kterou jsem četl s napjetím jako detektivku - Varovné signály očkování, ALMI, 2012.
Můžu říci, že jsem si po přečtení udělal konečně jasněji (zcela jasno tvrdit nemůžu) pokud jde o očkování proti nejrůznějším chorobám a zdravotním ohrožením. Informace přitom nepodává pouze nějaký nadšenec zdravého životního stylu, ale člověk, o jehož vědecké erudici nemůže být pochyb.
Například jsem ocenil doporučení, jak přistupovat k očkování - významné otázky, které jsou nám doporučovány, abychom si je položili - najdete je v knížce na str. 14.
Například, víte, že máme právo na informaci, o jakou očkovací vakcínu se jedná, ev. na vlastní výběr, je-li k dispozici vakcín více? ....!!!
Víte, že například při tolik doporučovaném očkování proti chřipce, nedosahuje prokázaná účinnost takového očkování ani 60%? - v podstatě pouze 3 z 200 očkovaných prokazatelně neonemocní chřipkou díky očkování!!!
Mírně "opařený" jsem vstřebával i další pozoruhodné a doložené informace o očkování - tolik se liší od toho, co je nám předkládáno k věření reklamou nebo oficiální propagandou.
Stojí to za přečtení i za úvahu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2013 1:23 am    Předmět: Citovat

Četli jste už Rukopis nalezený v Akkonu Paula Coelha?
Jak knížka zapůsobila na vás?
Nabízím citát z této knihy, který se dotkl někde hluboko mého srdce:

Zeptejte se polního květu: "Připadáš si zbytečný, když neděláš nic jiného, než že na svět přivádíš další podobné květiny?" A on odpoví: "Jsem krásný a krása sama o sobě je pro mě smyslem života."
Zeptejte se řeky: "Připadáš si zbytečná, když neděláš nic jiného, než že pořád plyneš týmž směrem?"
A ona odpoví: "Nesnažím se být užitečná, snažím se být řekou."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund