Fórum - Zobrazit téma - Kniha, která mě zaujala - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kniha, která mě zaujala
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kniha, která mě zaujala
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2013 10:14 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Velmi rád doporučuji knížku Jak přežít dobu jedovou? (prof. RNDr. Anny Strunecké, DrSc.).

Teď ji mám právě půjčenou z knihovny, shrnuje její předchozí "Doby jedové" a je aktuálnější, takže kdo nečetl, klidně může vynechat předchozí.

Tuhle knihu také vřele doporučuji, k prostudování - pokud by ji znal každý spotřebitel, tak by měl možnost volby: buď se na to vyprdnout nebo naopak preferovat ve svých nákupech to, co mu nejméně škodí, ať jde o potraviny, čisticí přípravky, kosmetiku, vnitřní zařízení bytu atd.atd..
A hlavně vyvíjet tlak na to, aby výrobci byli povinni uvádět opravdu VŠECHNY látky a kompletní složení jakéhokoliv produktu, a aby byli povinni dodržovat jednoznačné názvosloví. Obojí k mému překvapení v legislativě - ani té naší ani evropské, zakotveno není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2013 1:05 pm    Předmět: x Citovat

Účastnila jsem se besedy na téma změn v legislativě pokud se týká nového, povinného označování potravinových výrobků a lecos se tam povedlo protlačit - větší písmena a viditelné označení obsahu apod. Což už tam nebude pravděpodobně tak úplně jistě protlačeno je označení, odkud ten produkt pochází (ne kde byl zabalen nebo "vyrobeno v EU" a podobné kulišárny). Trest za tuto rebélii ovšem bude zdražení výrobků, údajně kvůli nutnosti zvětšit obaly.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt leden 02, 2014 3:40 am    Předmět: Citovat

Tu debatu s Duškem o autismu s účastí paní Strunecké jsem viděl už dříve, ale i tak díky za odkaz. Knihy této autorky neznám, nicméně v té debatě vystupuje jako naprosté "pako", to se na mě nezlobte. Zejména ta pasáž, kde se ukazuje, že nic neví o statistikách počtu autistů, na kterých přitom zakládá svojí argumentaci a porovnávánií výskytu autismu v ČR versus USA je velmi vtipná. To je doklad naprosté neserioznosti.
Naopak pan Roškaňuk, který je autista, vystupoval velmi sympaticky a dokázal věci rozumně ozřejmit. Před tím jsem nevěděl, že existují autisté, kteří jsou na pohled v podstatě zcela normální a dokáží normálně fungovat. Každopádně doporučuji tu debatu shlédnout (viz odkaz toory o pár řádků výše). Zezačátku je v tom záznamu nějáké velmi nepříjemné chrčení, ale v čase 14:10 min to pomine. O nic nepřijdete, když to pustíte až od této doby. Ze začátku mluví paní Strunecká a stejně jako ostatní její vstupy je to o ničem .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt leden 02, 2014 11:22 am    Předmět: Citovat

O této debatě o autismu nevím, paní profesorka Strunecká určitě není odborníkem na autismus, spíše na vliv chemie na organismus a že by byla "pako" - to mi připadá dost nesmyslné, stačí nahlédnout do jejích knih. Možná, že se toho "paka" z ní někdo pokouší udělat - což bych se nedivil...
šlape těm, co vydělávají na úkor našeho zdraví po patách a kuřích okách. Doporučuju alespoň nahlédnout do některé její knížky a nesoudit dříve, než to uděláš, Beppe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt leden 02, 2014 4:50 pm    Předmět: Citovat

Mě jde o způsob její práce s fakty, který je pro všechny její čtenáře varující. Ona vystaví nějáké teorie založené na tom, že v USA je o několik řádů víc autistů než u nás a v průběhu debaty se ukáže, že vychází z nepravdivých statistik, které přitom ze začátku staví jako tvrdá fakta na nichž staví svojí další argumentaci. Když je pak tázána, kde k těm údajům přišla tak říká něco ve stylu " že je asi někde četla, už neví kde a už neví jak přesně zněly". Takže pak všechny její teorie padly jako domeček z karet, protože byly vystavěny na písku. Tohle opravdu není seriozní práce.
Tím netvrdím nic o její jiné práci, ale každopádně bych si jakékoliv její "faktické tvrzení" ověřoval jinde. Já osobně bych tedy ani neplýtval energií na někoho takového kdo pracuje tímto stylem a nelze mu věřit, ale to je každého věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt leden 02, 2014 6:42 pm    Předmět: Citovat

Ty jsi ty knížky četl? Nebo to jen tak soudíš podle toho, co řekli jiní?
Neříkám - každý se může v něčem plést - mě osobně se také zdá například a konkrétně její argumnentace k hormonální antikoncepci jako neúplná....
Osobně bych byl rád, kdyby více odborníků jejího kalibru zveřejňovalo informace, které jsou u nás zjevně "u ledu". Bohužel, znám jen ty, kdo ji ostouzejí, aby podpořili "oficiální" verze nebránící růstu zisků velkých farmaceutických i potravinářských firem z našich kapes.
Pokud Ti připadá, že číst její knížky je mrhání časem, tak máš nějaké jiné doporučení, kde se dozvědět pravdu například o chemii přidávané do potravin, nebo o očkovacích vakcínách?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 02, 2014 7:53 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Mě jde o způsob její práce s fakty, který je pro všechny její čtenáře varující. Ona vystaví nějáké teorie založené na tom, že v USA je o několik řádů víc autistů než u nás a v průběhu debaty se ukáže, že vychází z nepravdivých statistik, které přitom ze začátku staví jako tvrdá fakta na nichž staví svojí další argumentaci.

V každém sdělení jsou obsaženy jisté informace, a asi jako každý člověk, některé z nich vnímám jako zásadní a jiné jako podružné, tedy pro mne důležitější a ty méně důležité.
A to, co je důležité pro jednoho, pro jiného je to zcela nezásadní, a jak čtu, co Beppe píšeš, v tomto případě se naše náhledy také diametrálně liší.

Statistiky jsou jen statistiky, a asi víme, jak se některé od sebe liší a jak jsou určité průzkumy dělány čistě účelově. Co tak vím, tak na konferenci o autismu informovala Kerri Rivera o tom, že v současné době je v USA takto diagnostikováno každé 84. dítě, před cca deseti lety to bylo jedno dítě z 10tisíc. Jak pravdivá je tato informace, to těžko říct.

Co se týká současného stavu takto diagnostikovaných dětí v Americe, tak jsou pro mne stěžejní svědectví lidí, kteří jsou činní v práci s autistickými dětmi, z velké většiny jsou to právě rodiče autistických dětí, kteří se k této činnosti dostali tím nejpřirozenějším způsobem, a dnes pomáhají ostatním jak dětem, tak jejich rodičům. Dynamický nárůst takto diagnostikovaných dětí je myslím známým faktem. Co vše vstupuje do hry, co vše je příčinou tohoto „oddělení“ by bylo asi na dosti dlouho.
Nicméně, mi tohle téma připomnělo jeden film, který se mi moc líbil, a moc ráda ho všem, kteří se o vnímání autistických lidí zajímají doporučuji k shlédnutí:
http://www.csfd.cz/film/253024-temple-grandinova/strana-2/

Co se týká práce a povídání paní Strunecké o jedech v potravinách, které jsou normami uznány jako plnohodnotná a nezávadná potrava, a se kterými se, coby lidstvo, živíme, jsou pro mne informace o přesné statistice autismu v USA jaksi druhořadé, a i kdyby třeba nepřesné byly, nikterak by mi to neubíralo na pravdivosti toho, co Anna Strunecká říká, či píše, i když samozřejmě, ne s úplně vším musím nutně a stoprocentně souhlasit, ale každý si může vždy vybrat, co pro něj důvěryhodné je, a co nikoliv, což se tuším také neustále děje.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt leden 02, 2014 8:23 pm    Předmět: Citovat

Damao, toora: Vždyť vysvětluji v minulém příspěvku, že mi jde o způsob práce s fakty, který je totálně neseriozní. O nic jiného. Jestliže někdo staví svoje teorie na neověřených informacích ze třetí ruky, která přitom prezentuje jako základní tvrdá pravdivá fakta na kterých je celá argumentace vystavěna, tak k takovému člověku ztrácím důvěru a přestávám se jím zabývat. To je ale můj osobní přístup a nikomu ho nevnucuji.
Její knihy neznám - nehodnotím a tudíž nic netvrdím o jejich kvalitě. Třeba na nich pracovala úplně jinak, nevím. Ale já s někým takovým čas ztrácet nebudu, paní na mě udělal velice špatný dojem diletentské osoby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 02, 2014 9:15 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
To je ale můj osobní přístup a nikomu ho nevnucuji.


Tak jsem to i pochopila, proto píšu o přístupu, nakládání s informacemi, který je zase vlastní mně.

Považuji za nešťastné (v principu) okamžitě vylévat s vaničkou i dítě, potože moje zkušenost je taková, že se tím na dobu iks spolehlivě odřezáváme od něčeho, co nám, nebo někomu z našich blízkých, mohlo být prostěsné. Z téhož důvodu při prvním setkání (s čímkoli - s kýmkoliv) prostě hned nestřílím od pasu Smile to je celé.

Ty zase děláš to, co považuješ za prospěšné Ty, nic na tom.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá leden 03, 2014 9:28 pm    Předmět: Citovat

Ke knize "Jak přežít dobu jedovou" a k diskuzi, která se zde o ní rozvinula píšu svůj názor:

Já jako laik oceňuji, že si mohu přečíst publikaci, kterou napsal někdo, kdo působil mnoho let v oboru fyziologie a vývojové biologie.
Doby jedové I, a II, jsou společným dílem s odborníkem z toxikologie.

Na internetu se také mohu dozvědět mnoho podobných info, chce to ovšem čas na brouzdání a jazykovou vybavenost, v knize mám info na "jednom místě" (na talíři) a vím, kdo to psal.

Ohledně vystupování a vyjadřování: osobně znám pár lidí, kteří mají občas docela nepřehlédnutelný problém se "naživo" vyjádřit, neumějí se "vymáčknout" a pokud přece jen začnou mluvit, tak to chce od naslouchajícího jistou dávku trpělivosti. Protože vím, že tito lidé mají co "říci", tak si na to dokážu počkat a vždy mě to obohatilo. A znám lidičky, co se umí fakt excelentně prezentovat, jenže po jejich prezentaci jsem zjistila, že jsem se nic nového nedozvěděla.

Co si z infa z knih o "době jedové" přebírám do svého života, to je na mně, mnoho doporučeného jsem již znala a používala dříve.
Téma autismus a očkování jsem jen zběžně pročetla, není to moje aktuální oblast zájmu.
Přednostně mě zajímá, co je v potravinách a ve všech produktech, co si běžně kupujeme a v čem žijeme, a to jsem si díky těmto knihám připomněla a další nové se dozvěděla.
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2013050004
Například jsem se v knize dozvěděla trochu více o:
http://www.ceskapozice.cz/domov/ekologie/doma-se-pred-jedy-neschovate
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út leden 07, 2014 1:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, doufám, že nebudu nařknuta z propagace něčeho....ale náhodou jsem teď narazila na to, že v Městské knihovně na Mariánském náměstí v Praze bude 8.ledna přednáška ,,Jak přežít dobu jedovou" Přednáší p. Strunecká. Já se tam nechystám, ale možná, že někdo z vás by se rád přišel podívat, případně vznést dotazy Smile


http://www.mlp.cz/cz/akce/

Je tam spousty zajímavých akcí, vstupné takřka za hubičku.

Osobně se chystám na přednášku o roku 2014.

Zdravím
E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
pip
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 30.9. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 11:32 am    Předmět: Citovat

doporučuji k přečtení 2 zcela odlišné, ale pro mě zajímavé knihy: "Světlo na konci tunelu" přibližuje názory na život a smrt slavné švýcarské lékařky Elisabeth Küblerové Rossové - poprvé jsem knihu narychlo "zhltla", proto ji čltu hned podruhé.
"Pět jazyků lásky" (naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého) Gary Chapman - s pojmem a zážitkem pěti jazyků lásky jsem se poprvé setkala na konstelacích - a funguje to Smile, knížku jsem dala hned do oběhu k přečtení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 5:48 pm    Předmět: Citovat

Dík Smile

http://www.uloz.to/browse?q=pet+jazyku+lasky+pdf&related=1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 6:04 pm    Předmět: Citovat

Nedá mi to, abych nepřipomenul, že Gary Chapman napsal také skvělou knížku "Pět jazyků lásky pro svobodné a osamělé" - rozhodně doporučuji!
Pokud vás tato tématika zaujala, pak rozhodně stojí za přečtení knížka Gary Chapmana a Jenifer Thomasové "Pět jazyků omluvy" - velmi pozoruhodné...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2014 11:24 am    Předmět: Citovat

Petr Velechovský mi doporučil knihu od Anity Moorjani, která se jmenuje Musela jsem zemřít. Autorka prošla pěti letým martýriem s rakovinou lymfy,
kterou léčila alternativně i klasicky, ve finále se v komatu v posledním stadiu dostala do nemocnice se selháním orgánů. Následně prochází cestou "tam", kde je na mnoha místech najednou atd. Naprosto se vyléčí, zdokladováno i klasickou medicínou. Takže její tři dny v komatu, popis zážitku, různá náboženství, důvody vzniku nemoci i cesta ven jako návod. Kniha vyšla v roce 2012, přeložena v roce 2013. Tyto události se udály před pěti lety.
Doporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund