Fórum - Zobrazit téma - Jak neskočit na špek - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak neskočit na špek
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak neskočit na špek
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 11:55 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:
...když jdeme do slov je tu chaos...velký a mě už ten chaos nebaví.


Tohle někdy bývají bezvadný odrazový můstky vlastního pokročení, zvlášť když se tenle "stav" drží.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 12:11 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Vnitřní ticho, empatie, nacítění, všechno fajn, ale nic z toho není schopnost vnímat myšlenkové struktury druhého.

Vnitřním tichem, ve smyslu ve kterém se tohoto výrazu používá nejčastěji, je ten dle Východních nauk, a není jím míněna empatie.

Empatie je jakési "ladění" na frekvenci jiného vysílače, závisí především na naší "citlivosti" a zároveň čerpá z našich dosavadních zkušeností.

Vnitřní ticho je však tichá mysl - nepohnutost. Z tohoto"stavu" také přicházejí veškeré odpovědi. Tedy například i ty o "myšlenkových strukrutách druhého člověka", pokud je toho zrovna třeba.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 12:51 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Vnitřní ticho, empatie, nacítění, všechno fajn, ale nic z toho není schopnost vnímat myšlenkové struktury druhého. Jak on to má ve svém světě poskládané, jaký používá slovník, co považuje za podstatné a co nepovažuje, jak umí o tom co v sobě řeší mluvit, co ti posílá za informace jinými kanály. No a na druhé straně, jak tomu rozumíš a jak si to překládáš sama.


Martino a zeptám se: a k čemu je to dobré? je důležitý obsah, nebo to, co stojí za obsahem? Je důležité chápat strukturu myšlení jedince? (není přece smyslem našeho života pronikat do struktur myšlení druhých, to bychom celý život nedělali nic jiného).

A tak mi něco říká, že tohle není důležité, protože důležité je vyznat se sám v sobě. Jakmile se vyznáš v sobě, tak se vyznáš i v druhých.

Obsah myšlenek není to, co nám chce ten dotyčný sdělit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 1:00 pm    Předmět: Citovat

Já bych to viděla asi takto. Není náhoda, co prožívá Šamanka a tzv. jádro pudla asi nebude to, že někomu skáče na špek. Není náhoda ani to, co prožívám já...

Narya se ptala, proč mám takovou potřebu sdělovat... Je to proto, že prožívám náročné období a někdy se v tom ztrácím. A vím, že když něco někomu řeknu, tak mě většinou nepochopí, jeho odpověď se nedotkne toho, v čem je podstata problému, vlastně i proto, že já mluvím o tom, co je na povrchu a zase ne o skutečné podstatě toho, co mě trápí.

Skvěle to napsala Toora, i Krabas. Když tedy není náhoda to, co prožívám, co mi to má říct? Nerozumím ostatním a oni nerozumí mě. Co to znamená? V mém případě nedostatek sebepoznání a málo péče věnované své pravé podstatě za tímto účelem... Takže pro mě je řešení neplakat nad tím, že já konkretně chodím za ostatními se svým špekem a oni se pak můžou cítit přesně jako Šamanka, ale věnovat tu energii sobě.

Hlavně, že to člověk ví. Druhá věc je ta, aby to opravdu dělal... Smile


Naposledy upravil somka dne út listopad 10, 2009 1:02 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 1:01 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Narya napsal:
Vnitřní ticho, empatie, nacítění, všechno fajn, ale nic z toho není schopnost vnímat myšlenkové struktury druhého.

Vnitřním tichem, ve smyslu ve kterém se tohoto výrazu používá nejčastěji, je ten dle Východních nauk, a není jím míněna empatie.

Empatie je jakési "ladění" na frekvenci jiného vysílače, závisí především na naší "citlivosti" a zároveň čerpá z našich dosavadních zkušeností.

Vnitřní ticho je však tichá mysl - nepohnutost. Z tohoto"stavu" také přicházejí veškeré odpovědi. Tedy například i ty o "myšlenkových strukrutách druhého člověka", pokud je toho zrovna třeba.

Smile


přesně takhle jsem to myslel, díky Tooro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 1:13 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Obsah myšlenek není to, co nám chce ten dotyčný sdělit.


To máš Pepo pravdu, ale pokud zde mluvíme o sdělní, tj. o hovoru (nikoli „pouhém“ tichém sdílení), tak nic jiného než koncept z toho stejně nevyleze.

Tedy jde o ta správná slova, kterým samozřejmě předchází ono správné „rozšifrování“ toho, co nám kdo sděluje.

Mám za to, že to vnímáme podobně.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

já mám v poslední době takový dojem, že důležité je pro lidi sdělovat si emoce, které se pojí na určité myšlenky, zkušenosti. Prostě někomu se například něco stane, ale on mluví o tom, co cítil, co při tom prožíval.

A takový to jeho nahození, "co si o tom myslíš", je spíš jeho taková přesmyčka na "jak bys to cítil", "prožíval bys to podobně?". Takže podle mě nejde ani tak o naše názory - rady, jako spíš o snahu toho dotyčného nalézt u nás pochopení jeho cítění v tý konkrétní záležitosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 1:54 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
já mám v poslední době takový dojem, že důležité je pro lidi sdělovat si emoce, které se pojí na určité myšlenky, zkušenosti. Prostě někomu se například něco stane, ale on mluví o tom, co cítil, co při tom prožíval.

A takový to jeho nahození, "co si o tom myslíš", je spíš jeho taková přesmyčka na "jak bys to cítil", "prožíval bys to podobně?". Takže podle mě nejde ani tak o naše názory - rady, jako spíš o snahu toho dotyčného nalézt u nás pochopení jeho cítění v tý konkrétní záležitosti.


Děkuji, Krabasi. Pojmenoval jsi naprosto a dokonale přesně to, co už tu neumím několik týdnů vyjádřit. Ještě jednou děkuji. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 2:03 pm    Předmět: Citovat

není zač Wink

taky mi to dalo trochu práce, vymyslet, jak to podat, aby to vyznělo tak, jak to myslím - cítím Very Happy . To je mnohdy těžké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 4:08 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
já mám v poslední době takový dojem, že důležité je pro lidi sdělovat si emoce, které se pojí na určité myšlenky...

Jj, zrovna tohle mi Krabasi před lety svitlo Idea když jsme takhle navečer seděli s jednou mojí dlouholetou kamarádkou a jejím přítelem v hospodě, a ona mu celou věčnost vysvětlovala, proč by neměl jet, za cca měsíc, na svoji oblíbenou kapelu Brutus (ona jet nemohla), ale měl by přijet za ní (bydlí ve městě vzdáleném 100km od sebe), tak, jak by to původně vyplývalo z jejich pravidelného střídání ve vzájemných návštěvách. Právě to odpoledne jsme si na vývěsce „U rozvědčíka“ přečetli plakát, který o koncertě informoval.
Když jsem je tak poslouchala, došlo mi, že ona celou dobu mluví o tom, jak by to mělo správně být, předkládala různá zdůvodnění, a on to nechápe a nechápe atd…. Smile

Dost často překrýváme svoje emoce nějakými logickými zdůvodněními, potom se z několika světových stran snažíme vysvětlit totéž, protože se stále nedostavuje ono kýžené pochopení těch našich tak zcela logických důvodů. A přitom si neuvědomujeme, že samy emoce jsou vlastně nelogické. Naše podvědomé spouštěče jsou různé a tam, kde to s jedním ani nehne, druhý se ve stejné situaci rozbulí jako želva.
Tak jsem se té kamarádky zeptala, proč příteli prostě neřekne, co cítí, při představě, že ten víkend nebudou trávit spolu. Chvilku koukala jakoby ani nevěděla, co to po ní vlastně chci... Když jsem to tedy na její přání vyslovila za ní, teprve potom pochopila co jsem tím mínila. Její přítel řekl jen - „hm…tak to by mne dostalo“... Mínil dostalo v tom dobrém slova smyslu.

Tohle je jen jedním z příkladů toho, jak moc se zdržujeme v hlavě, a jak málo nasloucháme svému srdci, které už má dávno jasno, ačkoli si hlava ještě setrvačně mele to svoje.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 4:34 pm    Předmět: Citovat

Tooro, úžasné, přidám jen maličkost....jak těžké je vyslovit co cítíme....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 4:40 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Tak jsem se té kamarádky zeptala, proč příteli prostě neřekne, co cítí, při představě, že ten víkend nebudou trávit spolu. Chvilku koukala jakoby ani nevěděla, co to po ní vlastně chci... Když jsem to tedy na její přání vyslovila za ní, teprve potom pochopila co jsem tím mínila. Její přítel řekl jen - „hm…tak to by mne dostalo“... Mínil dostalo v tom dobrém slova smyslu.

Tohle je jen jedním z příkladů toho, jak moc se zdržujeme v hlavě, a jak málo nasloucháme svému srdci, které už má dávno jasno, ačkoli si hlava ještě setrvačně mele to svoje.


Smile


To si řekla krásně. Pěkný příklad.

ps.: se tomu klukovi nedivím, Brutus je atraktivní volba Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 4:43 pm    Předmět: Citovat

JANAA napsal:
Tooro, úžasné, přidám jen maličkost....jak těžké je vyslovit co cítíme....


ano, protože se za své city stydíme.....

a protože upřednostňujeme hlavu, před srdcem......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 4:54 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:


ano, protože se za své city stydíme.....

a protože upřednostňujeme hlavu, před srdcem......



......a protože naši rodiče tak byli většinou vychováváni, nedávat najevo své city, nemluvit o nich....tak to naučili i nás....většinou...díky, že teď máme šanci si to uvědomit a city a pocity projevovat i slovy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 5:11 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
...se tomu klukovi nedivím, Brutus je atraktivní volba Very Happy


No dyk Wink takyže jsme si na nich nakonec v tom Rakovníku na koupališiti zapařili všichni.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund