Fórum - Zobrazit téma - Moje poznání - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Moje poznání
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Moje poznání
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2009 4:15 pm    Předmět: Moje poznání Citovat

CO DOVOLÍM SE STANE.

Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2009 5:53 pm    Předmět: Citovat

To ano, jenomže to svolení se často děje na podvědomé nebo nevědomé úrovni, takže tato informace sama o sobě nám často není moc platná.

Za řešení považuji život ve Světle, tak jak jen to dokážeme, k čemuž nám pomáhá práce na sobě. Průběžné odkrývání a rozpouštění všeho v nás, co se Světlem nerezonuje a bdělá pozornost - stav meditace.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 6:41 am    Předmět: Citovat

Dovolujeme, aby se nám třeba stala autonehoda nezaviněná námi? Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 8:58 am    Předmět: Citovat

JANAA napsal:
Dovolujeme, aby se nám třeba stala autonehoda nezaviněná námi? Jana


Svým způsobem ano Jani. Ale není to tak, že si řekneme, tak a teď se mi stane autonehoda.. To mohou být dlouhodobé věci... Myslíš, že třeba když tě vyhodí z práce, že to bylo jen tak? Dost často to člověka v práci nebaví, chtěl by změnu atd... To celé pak vyústí do toho, že tě vykopnou z práce a ty si neuvědomíš, že je to výsledek tvých myšlenek a opět se soustředíš na to, že jsi bez práce... Lidi se hodně soustředí na to co nemají a řeší to, místo aby viděla co tím získali nebo se zamysleli proč se tak stalo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 2:32 pm    Předmět: Citovat

JANAA napsal:
Dovolujeme, aby se nám třeba stala autonehoda nezaviněná námi? Jana


Jani,
to, jak myslíš a co konáš právě teď je něco, co si volíš?
Tedy dovoluješ si myslet právě to, co si teď myslíš, a to co právě děláš, tak dělat???
Potom si tímto také nutně "dovoluješ", (určuješ) také to, co se stane zítra, tj. kdykoli v budoucnu.
I když teď třeba nemůžeme dohlédnout, jaký to bude mít dopad.
Můžeme pouze dětat to, co sami považujeme za dobré, a tak, jak nejlépe to dovedeme.
A takhle tomu je neustále.

Časové rozmezí mezi příčinou a následkem není v možnosti našeho omezeného "záběru", je to takové omezenými smysly nepostřehnutelné nekonečné, neomezené, kontinuum. Ale, jak víme, někdy je to tzv. natotata Very Happy

Všeobecně by se dalo říct, že Vesmír "operuje" ve svém čase.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 5:53 pm    Předmět: Citovat

Ano, co připouštíme, aby se stalo, co "necháváme" aby se stalo, za to si také neseme odpovědnost.
Posudek o tom, kdo co zavinil vynáší lidé podle zákonů a pravidel vydaných lidmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 9:49 pm    Předmět: Citovat

souhlas Damao, každopádně je nutné žít vědomě v přítomnosti, pak má člověk víc možnost pochopit co se děje a pochopit víc souvislostí. Pokud budeš žít nevědomě, budeš pouze sklízet to co jsi zasela a koukat co ti vyrostlo. Vědomé žití znamená sázet a vědět co sázíš a tím sklízet a vědět co sklízím.

Čas je věc pomíjivá, neexistuje. Existuje pouze přítomný okamžik. Minulost ani budoucnost neexistují. Člověk nedokáže žít v minulosti nebo budoucnosti. Vždy je to otázka přítomného okamžiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 10:02 pm    Předmět: Citovat

fdh napsal:
...každopádně je nutné žít vědomě v přítomnosti.


fdh napsal:
Vědomé žití znamená sázet a vědět co sázíš a tím sklízet a vědět co sklízím..


Přítomný okamžik se nezabývá "sklizní".

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 10:12 pm    Předmět: Citovat

toora:

jak to myslíš? žiješ pouze v přítomnosti, takže sklízíš co jsi vykonala v minulém přítomném okamžiku? Rozumíš?


Vědomé žití znamená sázet a vědět co sázíš a tím sklízet a vědět co sklízím..

=> pokud žiješ vědomě přítomným okamžikem, uvědomuješ si co tvoříš a to se ti promítne do budoucna, takže až se budoucnost přiblíží do tvého přítomného okamžiku sklízíš co jsi zasela v minulosti... rozumíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 10:27 pm    Předmět: JABLÍČKA S HRUŠKAMI Citovat

fdh napsal:
...pokud žiješ vědomě přítomným okamžikem...

Přítomný okamžik nezná budoucnost ani minulost.
Předpokládá zprázdněnou mysl bez jakýkoli konceptů, neulpívá na objektu, nezná tedy ono „být si vědom“- ne ve smyslu uvědomování si toho, či onoho.
Rozumíš? Wink


fdh napsal:
Vědomé žití znamená sázet a vědět co sázíš a tím sklízet a vědět co sklízím..

Apropos…Ty víš přesně co Ti přinese zítřek?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 10:54 pm    Předmět: Re: JABLÍČKA S HRUŠKAMI Citovat

toora napsal:
fdh napsal:
...pokud žiješ vědomě přítomným okamžikem...

Přítomný okamžik nezná budoucnost ani minulost.
Předpokládá zprázdněnou mysl bez jakýkoli konceptů, neulpívá na objektu, nezná tedy ono „být si vědom“- ne ve smyslu uvědomování si toho, či onoho.
Rozumíš? Wink


rozumím co chceš říct, ale nevím, zda jsi pochopila ty mě.. Very Happy

toora napsal:

fdh napsal:
Vědomé žití znamená sázet a vědět co sázíš a tím sklízet a vědět co sklízím..

Apropos…Ty víš přesně co Ti přinese zítřek?

Smile


nejde o to, nevím co mi přinese zítřek... možná, že se vyjadřuji tak, že to nechápeš... jde o to, že lidé nežijí přítomným okamžikem, jako by spí, nejsou si vědomi co dělají, dělají to nevědomě, nejsou přítomni, jsou někde mimo v mysli, buď třeba v budoucnu nebo v minulosti, ne však v přítomnosti... stává se mi to poslední dobou dost často, že hovořím s lidmi, kteří jsou mimo přítomnost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 11:29 pm    Předmět: Re: JABLÍČKA S HRUŠKAMI Citovat

Co je k nepochopení na tom, když napíšeš "vědět co sklízím"?
Buď tedy víš, nebo nevíš.
Je ještě něco mezi tím?

Rozumím Ti, co chceš říct, ale k dorozumění, zvlášť o takovýchto věcech, je potřeba, sjednotit si slovník, a vše usnadňují také přesnější formulace myšlenek.

To, že žijeme v myšlenkách, na hony vzdáleni onomu přítomnému okamžiku zjistí každý, kdo nějakou chvíli bude tyto své myšlenky pozorovat. Ale protože jsme takhle žili přiliš dlouho, není možné tuto konceptuální mysl vypnout pouhým svým rozhodnutím. Můžeme ale být více, či méně pozorní. A jak víme, i tato pozornost se během celého dne stále mění, a je závislá na spoustě okolností. Proto jsou tu tzv. "cvičení pozornosti".

Máš ovšem pravdu, že je potřeba si tento "snový" život nejdříve uvědomit, cvičit uvědomovování, ale přítomný okamžik /někdy taky nazývaná bdělost/, není obsahově, tj. svým významem stejný, i když se takto dost často v diskusích používá. Proto je dobré si toto, jedno od druhého, odlišit.
Bdělost je vlastně "nechat být", tedy nakonec nechat být i ono samotné uvědomování.

Snad je to takhle trochu jasnější Question

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 3:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidicky.
Já vím co se mi stane zítra.Nevím,jestli potkám žluté auto,ale vím..TO JE O POKOŘE.
Co dovolím se stane.Suny správně napsal,být v přítomnosti v meditaci,bez myšlenek.Jakmile o NECEM přemýšlím,byt se mi to jen mihlo hlavou,už to vytvářím.
Co zasiju to sklidím.Vím jak to myslíš,ale když něco budu sít a přemýšlet o tom,že něco seji,tak to vytvářím.Zasívat a nemyslet,přímo zapomenout že něco seji,pak skutečně sklízím,co jsem zasel.ale nevim o tom,že je to sklizen.Pro mne je to samozřejmost a okteré nepřemýšlím a tím zase vlastně zasívám to nic na které myslím.Ale tím vlastně vytvářím možnost projevit se Boží vůli.Co mám právě ted zažít.Není tam nic mého vymodleného,žadné moje přaní,vlastně nic o čem bych mněl přemyšlet se nedeje.Jen pozoruji.
Když dovolím abych přemýšlel pozitivně,tak budoucnost bude pozitivní.ALE JE TO SPRÁVNÉ.JE TO TO OŘECHOVÉ,PROČ JSEM SE NARODIL A OSTNÍ TÍM OVLOVNUJI,MANIPULUJI S NIMI.
Když dovolím a budu myslet negativně.ALE JE TO SPRÁVNÉ,JE TO....
Ahoj děcka.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ANAJ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 8.5. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 10:13 pm    Předmět: Citovat

Škoda že nikdo nenapíše své zážitky,přínosy,vyléčení atd. ve trojce,dost se tu píše oničem Sad
-např.REGRES nemám odvahu ho použít

-já mám v poslední době časté sny o tom co se stane a taky se to stalo,neumím se stím vypořádat,jsou to zvláštní pocity,když Vám pak poví,ano tak se to stalo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 8:51 pm    Předmět: Citovat

Je to opravdu škoda, protože vím, že absolvování seminářů Reiki 3 bývá pro mnoho lidí velkým prozřením.
Cítrím to tak, že po Reiki 1 proběhne celková hlubší očista - některé nemoci, konflikty ve vztazích, které jsme "odbyli" - většinou o nich říkáme, že "se tím už nebudu zabývat".... se vrací "k přepracování" a to z toho důvodu. abychom se mohli po nějaké době - obvykle 6 týdnů po zasvěcení - těšit lepčímu pocitu pokud jde o zdraví, odolnost a životní elán.
Po Reiki 2 dochází poměrně pomaleji k postupnému přepracování našich mentálních vzorů vidění sebe, bližních a světa - sundáváme brýle - abychom vše viděli opravdověji. Tam, kde jsme měli tendence hrát divadlo, máme stále silněji potřebu být upřímnější a hovořit a jednat od srdce.
U mně to tak bylo.
Proto osobně vítám, když žáci, kteří absolvovali Reiki 2 pokračují poměrně brzy seminářem Reiki 3. Mluvím ted o seminářích Reiki 3, které přináší podstatně více než jen pouhé zasvěcení, které jsou spojeny s hlubším sebepoznáním.
Konkrétně - nabízím devět víkendů postupného pronikání do poznání všeho (co znám), a co s Reiki souvisí, spolu se základy vybraných léčitelských technik a zejména se sebepoznáním. V rámci technik je práce s kameny, karte-terapie, základy astrologie, i ta regreska alespoň pokud jde o principy, které je třeba respektovat.
Letos - abych kvalitu předaných informací vylepšil - se budou na devítiměsíční Reiki 3 podílet další 4 učitelé Reiki. Snad nevadí, když uvedu jména těch, které známe také na Reikiwebíku - šamanka, Narya, Ajka.... Moc se těším, až za čtrnáct dní tahle úžasná Cesta začne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund