Fórum - Zobrazit téma - byt, zahrada, feng-shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - byt, zahrada, feng-shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

byt, zahrada, feng-shui
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá říjen 11, 2013 9:37 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Nechcete se začít bavit o něčem smysluplnějším? Třeba k tomuhle tématu, co jste si v poslední době doma udělali zajímavého, jak posílili příjemné feng ve vašem domečku či bytečku?


Joo Smile
Feng-shui moc neřeším, ne jakože vůbec bych se kdy o nějaké jeho principy nezajímala, ale taky jsem např. zjistila, že se to s roky (a znameními s nima spojenýma, jako např. ohnivý had, dřevěný vepř, atd.) mění, takže je v popředí jednoho roku třeba vztahová „zóna“, jindy zase finanční zóna atd., ale nejsem žádný odborník, takže takhle nějak jsem to pochopila. Nevím...asi víc bych se tím možná začala zaobírat, kdyby u nás někdo začal pociťovat něco nepříjemného, nějaký neklid, nebo tak něco, a to spíš ve smyslu "co je jinak".

Takže k uspořádání obydlí přistupuji spíše jako ti naši předkové, tedy jak se v něm cítí rodina a hosté, a to gró je stejně v tom, jak v pohodě je hostitelka, tedy já, a po téhle stránce je to tady takový free prostor, ať si tu kdo chce kam chce sedne, nebo klidně lehne, hlavně když mu nic nechybí. Ono taky…noo..feng-shui…ty základní kusy nábytku jsou tak, jak nám to (po těch letech) nejlépe vyhovuje, pokojové květiny a další zdobné prvky více-méně taky, na stěnách máme nám milé obrazy, a především plastiky mého otce, takže kreace a obměny se týkají především ve výzdobě květinové a látkově-dekorační, a pokud jde o to ostatní, tak tu je pořád v něčem rozpracováno. Když se rozhlédnu, tak na všech plechách a topení schnou ořechy, na jednom stole stydne právě upečenej žitnej chleba, čímž pádem je na kredenci stále roz-zadělaný kvásek, na sušáku v pracovně se suší prádlo, na lince a na sporáku je taky neustále něco rozkutíno, v předsíni je připravená taška se švestkovou zavařeninou a bezinkovou šťávou, co jsem ji ještě nestihla odnést do sklepa a uklidit do polic, to ani nemluvím o muškátech, co je o víkendu sklidím z venka na chodbu, no prostě.. pořád se něco děje…takže takový účastník Prostřena, či vyznavač moderního strohého-minimalistického, či dokonce industriálního stylu, ten by tuším padnul do mdlob už někde ve dveřích…no prostě takový feng-šuej-ou-vej, no… Very Happy Je to prostě náš živoucí domov, a je přesně takový, jak ho milujeme.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so říjen 12, 2013 9:20 am    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:
samanka napsal:
Nechcete se začít bavit o něčem smysluplnějším? Třeba k tomuhle tématu, co jste si v poslední době doma udělali zajímavého, jak posílili příjemné feng ve vašem domečku či bytečku?

…no prostě takový feng-šuej-ou-vej, no… bordell/chaos Very Happy Je to prostě náš živoucí domov, a je přesně takový, jak ho milujeme. Smile
... proste - usporiadaný chaos, či? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so říjen 12, 2013 9:40 am    Předmět: Citovat

Asi tak nějak, ale nemyslím, že chaos, ale když pořád něco děláš, tak těžko můžeš mít vše sklizeno, žejo. Když otiskuješ citaci, nedopisuj tam Moi prosím slova, která v tom, co někdo druhý napsal, obsažena nejsou, není to slušné, i když je vybarvíš. Děkuji.

Když pak jsou všechny tyhle věci spojené se sklizní na zahradě, a prácemi s tím vším spojenými u konce, skleničky letošního džemu, šťáv a zeleniny v policích, (v malém kvašáku jen průběžně kvasí zelenina), tak je ten správný čas na trochu větší grunt. Venku se třebas čerti žení, a doma zapalujeme svíčky, aromalampu, solné svícny máme kde to jen jde, voňavý čajíček je v konvici na stole, no a tak podobně...to je taky moc fajn čas.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so říjen 12, 2013 10:36 am    Předmět: x Citovat

BINGO.

Právě si pouštím Divokýho Billa a dočtu příspěvek a spustila se mi tahle písnička Laughing Laughing Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=M8Q2RYmCqRg&feature=share&list=PL1FD6A31CF2DE11C0

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so říjen 12, 2013 12:35 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Asi tak nějak, ale nemyslím, že chaos, ale když pořád něco děláš, tak těžko můžeš mít vše sklizeno, žejo.


Tomu říkám ,,tvůrčí nepořádek" a nepovažuju ho za bordel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so říjen 12, 2013 5:44 pm    Předmět: Citovat

V bordelu jsem byla v Paříži, ale změnili ho na hotel.
Přesto měl stále netypických malý prostor, jen postel, velké zrcadlo
a vanu. Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne říjen 13, 2013 9:02 pm    Předmět: x Citovat

Omlouvám se, že jsem se vrátila k tématu zateplovaných domů, ale na tohle jsem dnes náhodou narazila v rozhovoru s Bořkem Šípkem:


Musíte pečlivě sledovat technologický vývoj?
Ano, často je to bohužel o ekonomice a málo o životě. Je fajn bydlet v domě, který nemá ekonomické ztráty, jenže když nedýchá? Zateplení, těsná okna jsou marketingový tah, který podporuje vláda. Jenže netěsné okno vám permanentně větrá a nemusíte ho otvírat. Těsné okno musíte denně aspoň na hodinu otevřít a ztráty jsou pak daleko větší.

Zdroj: http://xman.idnes.cz/borek-sipek-cx2-/xman-rozhovory.aspx?c=A130925_071945_xman-rozhovory_fro

A už s tím dám pokoj. Já tady mám ty větrací okna a cihly bez omítky, protože majitelům došly peníze. Takže vlastně ohromně zdravé bydlení.
A dneska jsem zase trochu předělala pár drobností, aby mi tu energie neusnula.

Dobrou

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: po říjen 14, 2013 2:18 pm    Předmět: Re:byt, záhrada, feng-šu(e)j ... Citovat

toora napsal:
Asi tak nějak, ale nemyslím, že chaos, ale když pořád něco děláš, tak těžko můžeš mít vše sklizeno, žejo. Když otiskuješ citaci, nedopisuj tam Moi prosím slova, která v tom, co někdo druhý napsal, obsažena nejsou, není to slušné,... i tak je ten správný čas na trochu větší grunt.
Venku se třebas čerti žení, a doma zapalujeme svíčky, aromalampu, solné svícny máme kde to jen jde, voňavý čajíček je v konvici na stole, no a tak podobně...to je taky moc fajn čas. Smile

Toora, ,keď mne sa slovo bordell k tomu napísanému priamo ponúka. Prepáč, neodolal som. Aj ja mám chyby - som človiečik... Wink
Ale inak: - *všetko je v pohybe* &/alias *panta r(h)ei*, ,však?

Teda aj ja... Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po říjen 14, 2013 3:09 pm    Předmět: Citovat

Osobně se mi tento projekt moc líbí. Co vy na to? Smile

http://www.ekobydleni.eu/architektura/residencni-projekt-hradecek-v-krkonosich-nabizi-dadcasovou-architekturu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2013 10:06 am    Předmět: Citovat

Přeji vám všem hezkého Silvestra a šťastný vstup do roku 2014 - roku DŘEVĚNÉHO KONĚ.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2013 10:19 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Přeji vám všem hezkého Silvestra a šťastný vstup do roku 2014 - roku DŘEVĚNÉHO KONĚ.

Evo,
už vím, proč má ten tvůj dřevěný kůň kolečka a je na kopci: až se rozjede dolů, to bude TRYSK Laughing
Obrázek se mi moc líbí a obávám se, vystihuje to, co se bude dít Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2013 10:44 am    Předmět: Citovat

jen aby ten kůň nebyl trojský Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so prosinec 20, 2014 10:34 am    Předmět: Citovat



Milí přátelé, rok se s rokem sešel a co nevidět je tu nový - ROK DŘEVĚNÉ KOZY. Když jsem vzala do ruky štětec, nevěděla jsem, co vznikne Smile Obrázek je tedy intuitivní a to, co jsem při malování vnímala, to se dostalo na povrch.

Mohla bych o něm napsat povídání na A4. Ale proč? Bude takový, jaký ho chceme mít a jaký si ho uděláme.

Přeji vám všem šťastné a veselé Vánoce a šťastný a úspěšný nový rok 2015
ROK DŘEVĚNÉ KOZY
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so prosinec 20, 2014 12:13 pm    Předmět: Citovat

Díky, Evi, je to moc krásný obrázek s dobrou energií - i rok tedy bude určitě dobrý - alespoň pro mne určitě Surprised)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2016 9:43 pm    Předmět: x Citovat

Narazila jsem na jeden klasický problém týkající se WC i koupelny, pokud je zvlášť).
Podle zásad feng by měly být dveře zavřené, prkénko a poklop uzavřený.
ALE mnohé domy jsou stavěné tak, že se tyto prostory velice špatně
odvětrávají, díky podivnému řešení ventilace. Stěny pak vlhnou a všude
možně se objevuje plíseň a jiné neplechy.

Máte někdo nápad na řešení?

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
Strana 13 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund