Fórum - Zobrazit téma - byt, zahrada, feng-shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - byt, zahrada, feng-shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

byt, zahrada, feng-shui
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 6:03 pm    Předmět: byt, zahrada, feng-shui Citovat

Šamanko, na jaře Ti sice chyběla inspirace, ale teď je podzim, tak se ptám, jestli jsi něco tvořila ? Very Happy . A nejenom Ty, samozřejmě.

Já jsem dnes vymalovala kuchyň...Hodně jsem si rozmýšlela barvu. Nakonec jsem udělala kombinaci bílé a sluníčkové. Zřejmě mě inspirovalo podzimní listí, ale také si ještě něco pamatuji od JC. Tak jsem zvědavá, až to uvidí rodinka...co mi zase zkritizujou Wink .

Tohle téma mi tu moc chybí. Odborník na F-S se nám někam vypařil, ale podle Číňanů začíná zima tuším 7.11. Určitě by nám to připomněl Rolling Eyes . A taky to, abychom se pořádně oblékali...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 10:59 pm    Předmět: x Citovat

Evík: bingo! Jako vždy.

Včera jsem se kochala asi dvě hodiny v IKEA mudrováním nad fen shui
a barvami a tvary a pocity a bylo to mooooc příjemné. Rýsuje se možnost zařídit jednu novou místnost a jsem ráda kreativec, tak jsem si tam trochu snila, jen finance jsou krapet brzda.

Doma jsem trochu provětrala a pozměnila koutky.

Občas v TV narazím na jakési záhadné pořady na téma reality, kdy se probírají domy nebo paláce lidí, kteří do renovací a zařízení můžou investovat cokoliv. Pravda, jsou tam i kýče, ale někdy je to tak sladěné a krásné, že jen se tím kochat je potěšení. Jedním z nejlíp působích míst, které přímo vyzařovalo klíd a mír, harmonii a vyváženost byly fotky Armaniho ostrova. Bylo to hodně jednoduché, ale moc zajímavé. Byl v tom znát jeho talent.
A taky bych chtěla japonskou zahradu, ale bohužel jsem antizahradník, tak by mi ji musel někdo udělat. Navíc mám vedle spolubydlící, která má divodého psa, který stačil za dva, tři měsíce zdevastovat celý dvorek a zlikvidovat tu trochu zeleně co tu máme.

Je to moc zajímavé téma, třeba jak každá maličkost změní atmosféru...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 11:30 pm    Předmět: Re: byt, zahrada, feng-shui Citovat

Evik napsal:

Já jsem dnes vymalovala kuchyň... .



Laughing Já věděla, že to přijde!!! Laughing Laughing
Jsi neuvěřitelná, Evi........... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2009 9:53 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Evík: bingo! Jako vždy.

Včera jsem se kochala asi dvě hodiny v IKEA mudrováním nad fen shui
a barvami a tvary a pocity a bylo to mooooc příjemné. Rýsuje se možnost zařídit jednu novou místnost a jsem ráda kreativec, tak jsem si tam trochu snila, jen finance jsou krapet brzda.



Šamanko. Právě že někdy finance jsou trochu brzda, tak mě to donutí něco vytvořit z dostupnějších materiálů, svépomocí a tak . Ale zase mám dobrý pocit, když se mi něco podaří. A potom se kochám a kochám a taky se pochválím Very Happy .

U té místnosti, kterou bys chtěla nějak zařídit je asi nejdůležitější, k čemu má sloužit. Tak jsem si představovala i tu kuchyň. Já tam jenom pořád nevařím, ale občas posedím s kamarádkou, občas něco tvořím, hraju si tam s vnukem, no a samozřejmě tam i jíme. Ale jelikož se jako rodina nesejdeme všichni u stolu moc často, takže ta kuchyňka slouží jako místnost k rychlému občerstvení pro toho, kdo jak zrovna přijde a má hlad jako vlk.

Vaření je spojeno s ohněm - barvičky do oranžova, jídlo zase se zemí - barvičky do žluta, okrová, hnědá...Ale zvolila jsem tedy tu sluníčkovou, protože vaření pro mě není jediným, co v té místnosti dělám.

Navíc kuchyň je na západ a západní stěnu jsme zateplovali, takže jsem to teploučko chtěla podpořit i tou barvou. Před tím jsem tam měla zelenou.
Ta sice evokovala zdravé jídlo, ale byla na mě moc studená.

Tak a tady se můžeš aspoň inspirovat japonskými zahradami v Olešku:( jsou úplně až dole ).
http://www.bonsaiklub.cz/Zahrady/Japonske-zahrady-na-Olesku


Citace:
Já věděla, že to přijde!!!

Lendulko, jako správnej rekonvalescent jsem si musela dokázat, že jsem zdravá. V pondělí už jdu do práce a tlačil mě čas. Nehledě na to, že ta kuchyň to potřebovala Very Happy . Ale díky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2009 11:48 am    Předmět: x Citovat

Evíku,
tebe by potřebovala TV jako poradce. Existuje reality show, jak si banda amatérů staví dům. Viděla jsem jen kousky dvou, tří dilů a je to něco jako noční můra. Ten dům je strašně megalomanský (zvlášť v dnešní šetřící době). Sice by měl splňovat všechny parametry maloenergetického bydlení, ale... Je tam stavební dozor, ale když jsem viděla, jak ty odborné práce dělají neumětelové hmmm. Jo a jako vrchol: banda lidí
s naprosto odlišným vkusem se musí dohodnout na zařízení(!) - takže např. každá místnost bude mít naprosto jiné barvy stěn, podle toho co kdo prosadil, ne podle účelu užívání nebo podle barev jaké hodlají použít na nábytek. Ještě jsem viděla, jak jedna z dvojit vybírala osvětlení do celého bytu(!) stylem jééé tohle se nám líbí, tak to tam hodíme. Takže podobným stylem je řešeno všechno od kachliček až po nábytek v kuchyni. Myslím, že něco takového vyhrát musí být danajský dar! Děs!!!
Já bych to dala ja varovný příklad antifeng shui.

Jo je pravda, že lecos se dá vyrobit vlastními silami, chce to dost šikovnosti a fantazie, aby ta improvizace z toho nápadně ta improvizace nevyčuhovala.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 8:44 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Evíku,
tebe by potřebovala TV jako poradce.

Od března budu já + 633 lidí z podniku na dlažbě. Možná bych se uživila jako malířka pokojů Laughing . Objednávky přijímám už teď Laughing .
Citace:
Existuje reality show, jak si banda amatérů staví dům. Viděla jsem jen kousky dvou, tří dilů a je to něco jako noční můra.

Viděla jsem upoutávku a stačilo mi to.
Citace:
banda lidí s naprosto odlišným vkusem se musí dohodnout

My jsme dva a nedohodneme se. Proto je nejlepší moc se neptat a postavit toho druhého před hotovou věc Wink .
Ještě potřebuji vyřešit doplňky. Do hněda chci pořídit obkladačky za sporák. Také by nebyla špatná nějaká keramika, abych posílila svůj element Země .Barvy Země jsou odstíny žluté až po tmavě hnědou. No a v malé míře použiji pro oživení oranžovou a zelenou.

No a tady bych byla moc vděčná za radu nebo názor:

V té kuchyni mám několik let kytku ,,antúrii ". Sice o ní pečuji, ale není to ono. Světlo má, zálévám jí ( ale přelitá není ), na jaře jsem jí přesazovala, přesto skomírá. Může to být tím plynovým sporákem ? Jediná kytka, která mi tam šla byl scindapsus Rolling Eyes . Dík za zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 8:47 pm    Předmět: Citovat

To, že teplé barvy jídelen ( restaurací ) vymalovaných do červena a nebo do oranžova podporují chuť k jídlu je známé. Ještě navíc toho ,, vydatného a nezdravého ".

Pokud jsem zastáncem zdravé stravy a místnost, ve které jím, bude vymalovaná do žluta a nebo do zelena, bude to v souladu mezi mnou a tím prostorem. Protože tyto barvy evokují to ,,zdravé a čerstvé". Takže s chutí do sebe nasoukám nějaké lupení, jáhly a nebo ovesné vločky.

Zajímalo by mě, jestli jsou nějaké vhodné kombinace barev, které naše chutě k jídlu spíš potlačují, než aby je stimulovaly ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 11:01 pm    Předmět: x Citovat

Evik, to mi pripomíná pokusy s obarvením jídla. Takže k obědu byla modrá polívka, křiklavě a netradičně zabarvená jídla. A kupodivu pokusným osobám vůbec nechutnalo.

Proč aby nám nechutnalo? Změnit systém, jako méně a lépe je lepší, ne?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 10:59 am    Předmět: Citovat

Nějak se mi vybavil John Gray a jeho přístup k Feng Shui. Čekala jsem, že bude povídat o směrech, živlech, barvách a on začal o přebytečnosti věcí, které zbytečně berou prostor, o našem životním prostoru, o způsobu života. Žádné systémy, teorie, prostá každodenní praxe.

Od té doby jsem koukala, pročítala několik knih a nakonec si pro sebe vytvořila intuitivní Feng Shui. Zatím nemám tolik financí abych mohla řádit ve vlastní zahradě, ve vlastním domě, takže jen měním věci v rámci cizího bytu. No není to uplně ono, ale je to náš životní prostor, tak se starám.

Každá změna, jedno podle jaké teorie, školy, na nás nějak zapůsobí, změní se nějak atmosféra, tu je potřeba jednak vnímat, ale jednak ve svém bytě taky říkat co kde chceme mít, k čemu tu místnost využíváme, mít představu svého životního prostoru. Já říkám, chci mít doma místo, kde budu moci odpočívat od práce, od světa, kde bude příjemně mě, i případným návštěvám. Takové útočiště někde na kopci v horách s příjemnou, pečující hřejivou atmosférou, jedno, že jde o žižkovský byt:) . Jak to máte s vytvářením vašeho prostoru vy? Jak to sami řešíte?Smile

Já si vzpomínám na postupné změny našeho prostoru. Dělo se to během 3 let. Něco jsme nechali z původního, nevadilo nám to. Teprve později jsme začali koumat, přemýšlet, měnili jsme nábytek, vyhodili starý koberec, stěhovali postel. S postelí jsme si užili, bylo až překvapující jak velké rozdíly (bez ohledu na nějaké zóny) byly v pocitech a kvalitě spánku. Prostě jsme si stěhovali pelíšek tak dlouho, než to bylo ono:) Poslední velká změna bylo vyhození počítače z naší spací místnosti, kterou jsme tímto kompletně předělali na odpočívací prostor pro spánek, deskové hry, kočky, jiné návštěvy. Jsme moc spokojeni. Ještě řešíme věci na zdech, nad postelí mi teď visí obrovský svitek s gainen (Reiki principy), které sepsal Usui sensei - kopie původního originálu. Myslím, že jsem zvolila dobré umístění, je to to první co ráno vidím, když otevřu oči. Další geniální přesun byl velký (skoro 1,5m) ibišek, máme ho hned vedle postele, příjemné mít u sebe kus zeleně. Prostě vnímáme, cítíme, žijeme a občas něco proměníme.

I když mě feng shui zajímá, neotevřela jsem poslední dobou ani jednu knihu, tvořím s Martinem sama. A docela se těším, až přijde ten čas, kdy budeme tvořit vlastníSmile Kdybyste věděli o něčem pěkném mezi Blanskem a Brnem, dejte vědětSmile M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 6:41 pm    Předmět: Citovat

FS znám jen velmi velmi zběžně, z internetu.

Mám hodně malý byt, takže nejnutnější nábytek mám rozmístěn kolem stěn, aby bylo veprostřed co nejvíc prostoru.

Takže vím, že do FS patří i osvětlení a světla.

Jakmile se začnou krátit dny-teď právě je ta doba, po dušičkách, listopad, co každý den, když přijdu domů, zapaluji čajové svíčky v solných lampách. Mám temně červenou, sytě růžovou a meruňkovou. Pak mám ještě elektrické, u TV, a u PC.
Takže všechny solné lampy rozsvítím a cítím se moc dobře a útulně. Jestli je to podle FS, nevím, v každém případě to cítím velmi velmi příjemně, dá se říci, že jsem na tom světle závislá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 12:26 pm    Předmět: Citovat

blankas napsal:
Takže všechny solné lampy rozsvítím a cítím se moc dobře a útulně. Jestli je to podle FS, nevím, v každém případě to cítím velmi velmi příjemně


Znám lidi, kteří při nedostatku sluníčka přímo chřadnou. Na jejich psychiku v tomto období působí oranžová lampa přímo blahodárně. Kromě toho nám zkvalitňuje i ovzduší.

Citace:
dá se říci, že jsem na tom světle závislá.

Tak konečně nějaká závislost, která nám prospívá na těle i na duchu Very Happy .

Každou maličkost bychom měli umět využít . Já bych to možná podpořila ještě nějakou vůní z aromalampičky a nebo tyčinky...
Někdo to může podpořit nejen vůní, ale i chutí horkého grogu nebo svařeného vína. A do toho se zaposlouchat například do Vivaldiho a nebo do Karla Plíhala , každému podle jeho gusta. Proč nevyužít všech našich smyslů , když už je máme ??? Laughing .
Jo, vlastně chybí ještě hmat . Tak ještě při tom někoho třeba pohladit.... Wink Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 8:44 am    Předmět: Citovat

Poslední týdny mám pocit, jako by mě stále něco táhlo k zemi. Nejsem schopná znovu najít svůj střed. Jako kdybych procházela jakýmsi útlumem, kdy mě nebaví reikovat, nebaví mě psát, nebaví mě nic z toho, čím jsem donedávna žila. Trochu vnímám takovou ospalost, apatii a únavu i tady na reikiwebu.

A protože nám podle čínského kalendáře tento rok vládl poněkud těžkopádný hliněný buvol, mám takovou výmluvu, že za můj útlum může právě on. Že jsem nerespektovala jeho rozvážné a pomalé tempo a on mi ukázal, kdo je tady pánem.

Takže hliněnému buvolovi ponecháme ještě několik posledních dnů vlády a budeme se těšit na to, co nám přinese nový rok, tentokrát ve znamení KOVOVÉHO TYGRA. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 5:05 am    Předmět: Citovat

Evi, a můžeš prosím na psat víc k vládě kovového tygra? Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 7:55 pm    Předmět: Citovat

Jani, ráda pak o vládě kovového tygra něco napíšu . On však na svůj pomyslný trůn nastupuje až 13. února.

Teď máme leden, a to je tzv. mezidobí, pravý čas na to, abychom v klidu mohli zbilancovat to, co jsme za uplynulé období dokázali. A zároveň je pravý čas pro to, abychom si ujasnili, čeho chceme dosáhnout v příštím roce. Protože pokud si to ujasníme, podaří se nám uskutečnit 80% toho, co chceme.
Tato mezidobí jsou během roku čtyři a umožňují nám udělat jakousi inventuru nejen okolo nás, ale i uvnitř nás . A protože nerada říkám něco, aniž bych to vyzkoušela, v lednu 2009 jsem si udělala takový seznam, čeho chci během toho celého roku dosáhnout. Teď právě nahlížím do toho diáře a musím se smát tomu, co jsem si tam napsala. Ale podstatné je, že se mi to opravdu podařilo uskutečnit !

Letošní zasněžená zima přímo vybízí k vycházce do přírody, která nám pomůže ve svém tichu si ujasnit to, co opravdu chceme .

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2010 8:38 am    Předmět: Citovat

Tak už máme opravdu jen posledních pár lednových dní, abychom si ujasnili, čeho chceme v novém roce dosáhnout a docílit. Může se to týkat čehokoliv. Ať už zmiňovaného hubnutí, nebo jiného předsevzetí, nebo toho, že uskutečníme něco, o čem jsme už nedoufali, že to dokážeme. U mě to byl např. loni na stará kolena řidičák. Tento rok to je zaměstanání. Ale i jiné věci.

Ono to totiž opravdu funguje. Ale to neznamená, že bude člověk ležet a čekat až to němu přijde. Musíme tomu jít naproti. Potom nám ty energie budou pomáhat. Co tomu dáme, to dostaneme. Co zasijeme - to sklidíme.

Já chci jenom povzbudit ty váhavé střelce, nebo ty, kteří se podceňují a mají strach. Není to nějaké mentorování Very Happy . Říkám to z vlastní zkušenosti. Jde to.



Je to krása, ta zimní příroda Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další
Strana 1 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.22 sekund