Fórum - Zobrazit téma - byt, zahrada, feng-shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - byt, zahrada, feng-shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

byt, zahrada, feng-shui
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: so březen 20, 2010 4:51 pm    Předmět: Citovat

RE - Evik

Pokud máš v sobě příliš jinu, je dobré si pořídit bonsaje a starat se o ně.
http://www.e-bonsai.cz/obchod/bonsaje/pokojove/stranka-6/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so březen 20, 2010 8:55 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
RE - Evik

Pokud máš v sobě příliš jinu, je dobré si pořídit bonsaje a starat se o ně.

Ahoj Sanmoon, moc tomu nerozumím. V čem péče o bonsaje harmonizuje jinového člověka ?

Pokud ovšem příspěvek je určen pro mě osobně, můžu Ti říct, že já jsem velmi jangový typ člověka.

Co se týká bonsají, jsou sice krásné, ale pro mě je to umění a zásah do přirozeného vývoje rostliny. Na pohled se mi líbí, ale zároveň ve mě vyvolávají i pocity jakéhosi násilí. Kdy vědomě přinutíme větvičku, která by chtěla růst nahoru, aby rostla rovně... Rolling Eyes . Není to sice její přirozenost, ale my jí k tomu donutíme zastřiháváním kořínků, drátkováním a zaštipováním.
Vím, že odborník si to obhájí.

Jinak nemám nic proti zastřihávání a tvarování stromů a keřů. To je nutnost. Bonsaje jsou umění a do rukou laiků moc nepatří Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 8:55 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
harmonik napsal:

No jo, určitě na tom něco bude. Tak třebas dalajláma jistě nemá oranžový hábit jenom pro nic za nic. Něco v tom bude.



Hmm, tak to by mě nenapadlo Wink . Podle dalajlámy je prý celibát důležitý proto, že nabízí nezávislost a svobodu ducha. Ale asi nám k tomu na RW nic nenapíše.

Spíš by mě zajímalo, jestli ty máš barvu, které se vyhýbáš nebo která se ti nelíbí. Pokud to není tajné...Rolling Eyes


Čau Eviku, černá opravdu pohlcuje, absorbuje. Vzpomínám si na doporučení mého reiki-mistra, že s černou to nepřehánět, ba spíše se jí vyhýbat. Že to není barva úplně pro reikisty.

Já mám nejradši klasická trička, jednoho odstínu a vybírám si podle intuice, nálady. Používám snad všechny barvy /vyhýbám se /téměř/ černé a mdlým tónům./

Co ovládám i rozumem a poznáním, tak více upřednostňuju oranžovou. Stimuluje, povzbuzuje/ale né tolik jako červená/, je "komunikativní", je to barva druhé "vztahové" čakry a tak na setkání s někým, s kým si chci dobře popovídat, kolikrát sáhnu po "oranži".

Zvláštně na mě působí blankytná modř, žlutá a fialová.
Každá barva /jako všechno/ je vlastně frekvence a vibrace. Moje manželka radívá a pořizuje šály a doplňky v oblasti krku a štítné žlázy a brzlíku v světle modré a zelenomodré.

Dalajláma, tibetští mniši /když přijeli do Prahy, pracně sestavovali mandalu obarvenými zrnky písku, pak jej sesypali a rozprášli do Vltavy,byli taky v oranžové/, různí "svámí" v Meduňce jsou taky tak....
Třeba je to ta "komunikativní" vibrace...třebas nám k tomu někdo něco....

Jinak mám zajímavý zážitek z jedné meditace. Jednou mi hlas sdělil- budeš učitel- léčitel a všude okolo jen modrá barva. No nechápu to a usmívám se Rolling Eyes Smile Ale nevím proč ta modrá....

A podruhé, to mi vyrazilo dech Exclamation : ptal jsem se na mého spirituálního průvodce- odpověděl mi Zaki-Zakiel... A všude nádherná fialová barva.....Nikdy jsem takové jméno nezaslechl. Nedalo mi to a zapátral na netu. Zadal jméno, opravilo mě to na Zadkiel-archanděl "blahovůle Boží" a ...jeho barvou fialová Exclamation Exclamation Exclamation Shocked

Věř nevěř nemusíš. Taky stopro nechápu- ale ta fialová v mé meditaci a u popisu Zadkiela? Idea Idea Idea

Čau, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st březen 24, 2010 9:56 pm    Předmět: Citovat

harmonik napsal:

Čau Eviku,

Čau Wink
Citace:
černá opravdu pohlcuje, absorbuje. Vzpomínám si na doporučení mého reiki-mistra, že s černou to nepřehánět

Byly doby, kdy jsem černou milovala a ztotožňovala se s ní. Souviselo to s tím ,, co je uvnitř - je i vně " . Tak jak jsem se cítila, tak jsem se i prezentovala pomocí té barvy. Smutek, strach, beznaděj...

Citace:
ba spíše se jí vyhýbat.

No, používám jí také, ale moc málo a už v ní nejsem od hlavy k patě Very Happy .
Ale třeba puberťáky, kteří jsou v období OHNĚ, tak je černá barva harmonizuje. Černá patří do elementu VODY a ta ten oheň hezky zchladí, přibrzdí Wink.
Citace:
Používám snad všechny barvy

No je mi to jasný. Jsi vyrovnaný harmonický člověk - Harmonik. Ani to jinak být nemůže Wink .
Citace:
Moje manželka radívá a pořizuje šály a doplňky v oblasti krku a štítné žlázy a brzlíku v světle modré a zelenomodré.

Tak to je právě ta barva, které se vyhýbám. Je to barva páté čakry a tvoje manželka dělá asi správnou věc.
Modrá souvisí se sebevyjádřením a s komunikací. V tom pořád plavu. Jistý pokrok jsem udělala, ale ještě to nestačí.
Přesvědčila jsem se o tom, když jsem měla setkání, na kterém mi záleželo. Co jsem chtěla říct, to jsem neřekla, naopak jsem řekla něco, co nebyla pravda. Ale dalo mi to míň práce Rolling Eyes . Tím jsem to celé zkreslila a navíc to moje PRAVÉ JÁ zůstalo někde zalezlé.
Další věc - úspěšně se vyhýbám braní telefonů v práci, pořád si to omlouvám, že jsem ,,nová" a že bych stejně ještě něvěděla, co po mě chtějí. Není to pravda. Zvládla bych to, ale té telefonické komunikaci se prostě vyhýbám. Snad je to tím, že nevím, kdo je na druhém konci...

Citace:
Taky stopro nechápu- ale ta fialová v mé meditaci a u popisu Zadkiela?

Fialová prý napomáhá meditacím. Je duchovní barvou sedmé čakry ... Idea
O fialové se tu už někdy psalo v souvislosti s meditacemi.

Dík za reakci na barvičky a čau.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt březen 25, 2010 8:54 am    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku,
jak to tak čtu, tak jsem asi v pubertě, protože má oblíbená košile je černá a cítím se v ní dobře. Možná je to nějaká zastydlá puberta, taková ta co přijde po čtyřicítce.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt březen 25, 2010 1:07 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Ahoj Eviku,
jak to tak čtu, tak jsem asi v pubertě, protože má oblíbená košile je černá a cítím se v ní dobře. Možná je to nějaká zastydlá puberta, taková ta co přijde po čtyřicítce.
Wink

Very Happy Very Happy Very Happy

To gratuluju. Lepší být po čtyřicítce puberťák, než ve dvaceti stařec !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt březen 25, 2010 1:39 pm    Předmět: Citovat

Jen doufám, že teda na "stará kolena" nepřijdou i beďary, neměl jsem je tenkrát a netoužím po nich ani teď.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so květen 15, 2010 7:39 pm    Předmět: Citovat

Uhrabávání štěrku nebo písku znamená rituál a přípravu k meditaci. Kameny podle mnichů znázorňují ostrovy a hory, ale také překážky, které musí meditující překonat, než dosáhne žádoucího stavu mysli.

Tak si říkám, že je přeci jenom jednodušší posekat trávník sekačkou, než se starat o japonskou zahradu Very Happy .



Naposledy upravil Evik dne ne květen 29, 2011 7:38 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 8:48 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tak je zase jaro a s jarem přichází chuť něco změnit.

Na doporučení našeho ,,fengšuisty" jsem si koupila knížku ZBAVTE SE NEPOŘÁDKU od Karen Kingstonové. Úžasné čtení, které, jak pevně věřím, dokáže vyburcovat k debordelizaci. Teoreticky už bych to měla zmáknutý.

O knize:
Autorka nabízí nový přístup, jak si dát život do pořádku.
Je to jako se sexem: Hlavní je začít, pokračovat pak už budete chtít sami. Je to vzrušující, přináší to uspokojení a především to funguje!



Opravdu také doporučuju Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 9:08 pm    Předmět: Citovat

Evík:
Knihu jsem nedávno objevil v literární čajovně v Brně Smile zatím byla jediná, která dokázala pohnout (jsem v začátcích Smile ) s mým bordelářstvím.
Můžu s Tebou jenom souhlasit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 9:25 pm    Předmět: Citovat

Bordeláři všech zemí - spojte se !!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 11:26 pm    Předmět: Citovat

Evík:
Ano! Smile
Chtělo by to nějakou svépomocnou skupinu Very Happy
AB - Anonymní Bordeláři.

"Ahoj, jmenuji se Filip. Jsem bordelář."

Anonymní Alkoholici mají svých dvanáct kroků. Myslím, že AB se mohou inspirovat:
1. Přiznali jsme svoji bezmocnost vůči bordelu - naše místnosti začaly být přeplněné.
2.Dospěli jsme k víře, že síla větší než naše obnoví náš pořádek v pokojích.
3.Rozhodli jsme se předat svoji vůli s svůj život do péče Boha tak, jak ho sami chápeme
4.Provedli jsme důkladnou a nebojácnou inventuru sami sebe a svého pokoje.
5. Přiznali jsme Bohu, sami sobě a jiné lidské bytosti přesnou povahu naší neschopnosti vnášet pořádek do svých věcí.
6.Byli jsme zcela svolní s tím, aby Bůh odstranil všechny tyto naše charakterové vady
7. Pokorně jsme ho požádali, aby naši nepořádnost odstranil.
8.Sepsali jsme listinu místností, které jsme zaneřádili a které chceme uklidit.
9. Rozhodli jsme se provést tyto nápravy ve všech případech, kdy situace dovolí, s vyjímkou, kdy by úklid ostatní lidi v místnosti rušil
10. Pokračovali jsme v provádění morální a hmotné inventury a když jsme udělali chybu či našli nepořádek, pohotově ji přiznali či věc uklidili
11.Pomocí modlitby a meditace jsme zdokonalovali svůj vědomý styk s Bohem, jak jsem ho chápali, a modlili se pouze za to, aby se nám dostávalo poznání jeho vůle a síly ji uskutečnit
12.Výsledkem těchto kroků bylo, že jsme se duchovně probudili a v domě uklidili. V důsledku toho jsme projevili snahu předávat toto poselství ostatním bordelářům a uplatňovat tyto principy ve všech svých záležitostech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 8:07 am    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

"Ahoj, jmenuji se Filip. Jsem bordelář."

Very Happy Laughing Very Happy

Vítám tě ve skupině AB Very Happy .



1. Beru zodpovědnost za svůj bordel.

2. Nebudu se snažit hodit to na někoho jiného ( i když bych moc chtěla )

3. Vynaložím veškeré úsilí k úklidu starých krámů

4. Budu prosit o sílu, kterou potřebuji k tomu, abych se s něčím rozloučila

5. Na úklid si vezmu dovolenou

6. Partnera postupně na tu apokalypsu připravím předčítáním knihy Zbavte se nepořádku s feng šuej

7. V případě nutnosti použiju i lsti

8. Pořídím fotodokumentaci

9. Musím jít za svým - neustoupit


Ono to vypadá legračně, ale já se prostě dusím a nic mě doma nebaví.
Dokud se toho nepořádku nezbavím, pořád nebudu spokojená. Dokud nebude pořádek, nemá vůbec smysl se o feng shui bavit. Je to fakt hrozný.
Už vidím, jak se pohádáme, jak ta přesilovka doma bude bránit starý krámy vlastním tělem. Hádáme se vlastně už teď, když o tom začnu.
Nevím, jestli je to tak jenom u mě, nebo jestli to má někdo trochu podobný.
Přestává mě to bavit. Uvědomuju si, že platí bod č. 1.

Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 11:52 am    Předmět: Citovat

Evík:
"vypadá to legračně, ale já se doma dusím a nic mě nebaví"
Přesně tak.
Využívám často útěky. Počítač, reiki, kniha, psaní deníku, jít do města či do přírody. Jakmile ale začnu vnímat pokoj jako samotný, je mi zle. Někdy mě přepadá i pocit jakési agrese.
Včera večer jsem si přinesl rybičky a abych našel otvírák, tak jsem musel vyházet půl skříně Smile
Dnes jsem chtěl pracovat s Iťingem, nemohl jsem najít třetí minci. Na stole všechno možné - nabíječka, vincentka, jelení lůj, psací potřeby, mobil, dvoje brýle, zápisník, knihy, klíče, nůž, chleba... a to jsem u poloviny předmětů.

Zaujal mě Tvůj bod. Fotodokumentace.
Myslím, že to je výborný nápad. Už rok si fotím různé věci v pokoji, abych měl sám pro sebe důkazy.

Pamatuji si na jeden svůj bizarní zážitek. Byl jsem na pár dní u rodičů a po cestě domů vlakem jsem četl knížku Stephena Kinga (horor). Když sem přišel domů, z umyvadla mi rostli asi pěticentimetrové stonky. Vyděsilo mě to. Vypadalo to hrozně. Naklíčili nějaké semínka co se zachytili v sítku umyvadla. Dodnes mě ta fotografie děsí a vyhýbám se jí.

Myslím, že za to může i to, že jsem se sestrou nikdy nebyl veden k pořádku. Všechno za nás uklízela máma a tátovi námitky většinou nebyli brány ve zřetel, protože jsme byli kryti mámou. Sestra je taky bordelářka.
Pro mě je naštěstí záchranou to, když s někým žiji, že bordel alespoň do určité míry kvůli ostatním eliminuji, ale jakmile jsem sám, tak je to katastrofa. Nyní žiji jen v jedné místnosti + taková menší s umyvadlem a WC. Takže se mohu sám zasypat bordlem až po hlavu a nikomu to vadit nebude. Mám extrémní problémy s tím, že když přijdu z práce, říkám si, že už nemám energii nic dělat. Odkládám jednu věc přes druhou atd.
Hlavně ani nemůžu s tím začít. Je toho tolik! A když už se rozhodnu a uklidím, většinou netrvá dlouho a je to celé zpět.
Jsem moc rád, že jsem tu knihu objevil, ale mám na sobe hodně co pracovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 12:19 pm    Předmět: Citovat

Já to mám Filipe trochu jinak.

Jako Rak si nejen na lidech, ale i na věcech vytvářím citové vazby a velmi snadno ulpívám. Kromě toho jsem taky Krysa, která shromažduje různé krámy, starožitnosti, které se můžou někdy hodit.

Můj manžel je na tom ještě hůř. Včera si koupil nové kolo, že bude sportovat
Exclamation .
Řekla jsem, že doufám, že to staré, u kterého má prasklý rám, tedy zlikviduje.
On na to že ne, že na něm bude jezdit do hospody, aby nemusel hlídat to nové. Má to nějakou logiku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další
Strana 3 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund