Fórum - Zobrazit téma - byt, zahrada, feng-shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - byt, zahrada, feng-shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

byt, zahrada, feng-shui
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 10:19 am    Předmět: Citovat

JANAA napsal:
Evi, a můžeš prosím na psat víc k vládě kovového tygra? Jana

Jani, pokusím se sehnat odborníka na čínskou kosmologii.

Na tomto vlákně se mi líbí to, že si ho sama píšu, sama si ho čtu a sama si i odpovídám Wink .



Dnes 13. 2. ve 23.00 hod. začíná vláda KOVOVÉHO TYGRA

Legenda nám říká, že Buddha, když byl osvícen, pozval si k sobě všechna zvířata, aby s nimi sdílel svou radost. Ale pouze dvanáct z nich jich pozvání přijalo. Byla to tato zvířata:

Krysa, Buvol, Tygr, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Koza, Opice, Kohout, Vepř a Pes.

Tato zvířata se stala součástí čínského zvěrokruhu a každému z nich byla vyhrazena vláda po dobu jednoho roku. Takže se loučíme s hliněným Buvolem a budeme se těšit na kovového Tygra, který je symbolem odvahy, síly a vůdcovství. Ve spojení s kovem, který představuje řád a pořádek může tento rok přát i riskantnějším akcím. Tak šťasný nový ,,tygří" rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 11:29 am    Předmět: F-S Citovat

Eviku, má nějaký vliv to, jaký je rok (rok tygra) na to, v jakém zvěrokruhu jsme mi, jako jednotlivci narozeni (já jsem tygr).
Napadá mně třeba, že v tomto roce by mohlo být pro lidičky narozené ve znamení krysy, udělat pořádek mezi věcmi a přehodnotit, čeho se mohou zbavit. Nevím, zda jsem to sformulovala správně. Nerada bych se kohokoliv dotkla. Jen by mě to zajímalo. Případně zda bych jako tygr mohla takovému človíčku s tím pomoci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 1:18 pm    Předmět: Citovat

Edy, vliv to samozřejmě má.

Krysa je prostě taková šmejdilka, všude strká nos a hlavně žene věci moc dopředu. Měla by se trošku učit trpělivosti.

Tygr je také rychlost , ale především síla. A ve spojení s jangovým kovem by to mohla být síla dost argesivní. Tygr si nenechá nic líbit . Bude nutné vše dělat správně, neobcházet zákony, protože kov, to je řád, zákon , pořádek a pravidla a kdo by je obcházel, mohlo by se mu to sakra nevyplatit.

Ta krysa by mohla být za vlády tygra pořádně zmatená. Proto je důležité, aby se nehrnula do všeho po hlavě Very Happy . Je to sice v jejím ,,popisu práce", ale měla by ubrat a jít krok za krokem, žádná unáhlená rozhodnutí. Pokud ne, mohla by s tím tygrem tvrdě narazit. Krysa je sice rychlá, ale v tomto roce by měla zpomalit, všechno si ověřit, než se do něčeho pustí.

Tygr by mohl krysu malinko přibržďovat a korigovat. Pokud krysa neubere na své rychlosti a zbrklosti, tygr ukáže své drápy a mohlo by dojít i k silnému střetu. Ale všechno jde, když se chce , záleží, jak tomu půjdeme naproti. Rok tygra bude přát i riskantnějším akcím, ovšem musíme si uvědomit, jestli ta rizika opravdu chceme podstoupit .

Krásný den a já upaluju na srazík Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 7:09 pm    Předmět: rok 2010 - Rok kovového Tygra Citovat

Šťastný nový (čínský) rok

Dnes 13.2., tedy přesněji řečeno již včera ve 23:00 začal podle energií čínského kalendáře nový rok 2010. Je to rok, který nám přináší energie Tygra, dřeva a kovu. Tygr tak střídá Buvola, pomalého, těžkopádného, navíc obtěžkaného tíhou elementu země. Proto bychom změnu mezi rokem 2009 a 2010 měli opravdu pocítit. Z rozvážného Buvola se stává rychlejší a hlanvě odhodlanější Tygr, který se hned tak před něčím nezastaví a svoji sílu rozhodně použije k tomu, aby si prosadil vše, co chce. Energie dřeva střídá energii vody, takže i tato rychlá energie nám dá znát dravost a rychlý směr dopředu a nahoru. Nebude proto moc času na to se rozmýšlet co a jak, kudy a proč. Jak se říkávalo "Kdo jen chvíli stál, stojí opodál." Toto heslo je pro tento nový rok velmi příznačné. Navíc nám energie kovu střídá těžkou energii země, takže Tygr nejen bude chtít jít rychle kupředu, překotně se hnát za svou kořistí, ale bude k tomu mít i pěkně nabroušené drápy i zuby. Jangový kov mu totiž dá do vínku i břinkot zbraní. Stavět se proto do cesty Tygrovi nebude moc bezpečné. Raději tedy využijte jeho sílu, tah na bránu a rozhodnost udělat si vše, jak chce. Měli byste tím jen získat. Může to být vhodný rok pro riskantnější rozhodnutí. Dá se říci, že risk může přinést služný zisk, ale také velkou ztrátu. Je na každém z nás, abychom si uvědomili míru rizika. Ale budeme-li jí znát, mohlo by se letos vyplatit trošku zariskovat. Tygr určitou míru rizika miluje a většinou se vrhá jen do situací, kde sice malé riziko je, ale je si téměř jist úspěchem. Pozor však na militantnost jangového kovu, který by v konfliktech mohl přinášet agresi a obravdové boje.

Energie dřeva nám přináší větší zátěž na oblast jater, žlučníku a zraku. Energií dřeva je vítr, tzv. nositel "desetitisíce" nemocí, takže na vítr si dávejte pozor. Rozhodně stále používejte šály, šátky, čepice přes uši atd. Vítr dokáže "vlézt" všude, takže se mu braňte co to dá. Navíc jarní energie, které začaly již 6.2. jsou také ve znamená dřeva a Tygra, takže únor bude násobkem těchto energií. Letos si více než kdy jindy chraňte játra, žlučník a oči. Je dobré dodržovat jemnou dietku a nepřehánět to s tučným, smaženým. Dopřávejte si více kyselé chuti, pijte více Magensii, doplňujte aktivní energii např. hroznovým cukrem. Vyhýbejte se emocím a když vás přeci jen přepadnou, nechte je vyjít ven. Neduste to v sobě. To by játra i žlučník velmi zatížilo. Letos je dobré hodně chodit ven, do přírody, k vodě, kde dřevo umí svoji energii ventilovat a osvěžovat.
Kov nám na druhou stranu bude více zatěžovat dýchací cesty a tlusté střevo. Takže dávat si pozor na ochranu před záněty dýchacích cest, nedýchat s otevřenou pusou, bránit se větru a chladnému počasí a to po celý rok. Pozor na vylučování, zácpy a průjmy. K tlustému střevu se váže "kalné", které z těla vylučujeme. V životě je tímto kalným vše, co nám nedělá dobře, zatěžuje naši psychiku. Proto si letos opravdu do života nepouštějte nic, co vás nějak ničí, co nemáte rádi. Mohlo by vás to tento rok velmi vyčerpat.
Zdá se, že relativně agresivní a silné energie Tygra, dřeva a kovu budou znamenat změnu oproti loňskému, pomalému a těžkému roku. Razantnost těchto energií udeří náhle a prudce, takže buďte raději připraveni a snažte se držet tempo. Jinak vás může Tygr s energií dřeva a kovu pěkně převálcovat.
Takže hodně štětí do nového roku Tygra Smile.

Více dotazů či konzultaci na toto téma na jirka@byu.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 7:48 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Jani, pokusím se sehnat odborníka na čínskou kosmologii.


Jirko, moc děkuju Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 4:56 am    Předmět: Citovat

Děkuji všem. Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 9:02 am    Předmět: Citovat

Také děkuji. Děkuji Evikovi za vysvětlení.
Děkuji také jc. V loni jsem lehounce nakoukla pod pokličku F-S a úplně mne to uchvátilo a nadchlo. Po loňské zkušenosti s rokem buvola jsem letos netrpělivě čekala, co přinese rok tygra. Vážně to funguje. Tak šťastný nový rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 8:16 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Na tomto vlákně se mi líbí to, že si ho sama píšu, sama si ho čtu a sama si i odpovídám Wink .

Very Happy

No - počet přístupů na vlákno hovoří celkem jasnou řečí. Myslím, že tyhlety věci o roku tygra a věcech s tím souvisejících zajímají kdekoho, jen k tomu zkrátka nemají co rozumného dodat.
Já taky ne.
Tohle jsem napsal jen proto, abys věděla, že si to nečteš sama Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2010 5:17 am    Předmět: Citovat

Kamo, přesně, zajímá mne to, ale jelikož o tom nic nevím, nemám co psát. Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so březen 06, 2010 2:14 pm    Předmět: Citovat


Foceno 6.3.2010 ve 14.00. Jsou na tom hůř, než my...tak snad jim u mě chutná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 9:10 pm    Předmět: Citovat

I když ještě nosíme teplé bundy a šály, jarní energie už na nás začaly působit.
Když vidím denně ty davy lidí v MHD, jednoznačně převládá u všech černá barva oblečení. Lidé jsou většinou zamračení, zadumaní ....

Černá barva, když je jí příliš, tak pohlcuje energii. A my, místo abychom byli na jaře plní optimismu a elánu, protože se všechno probouzí k životu, tak místo toho nás trápí jarní deprese a únava.

Možná by stačilo jen jít těm jarním energiím trochu naproti, třeba změnou oblečení a doplňků za nějaké teplejší barvy.

Tady bych viděla také příležitost k tomu provětrat trochu peněženku a koupit si něco nového ,,jarního " na sebe. Udělat si radost sami, když na to přijde...
Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 4:55 am    Předmět: Citovat

Evi, díky za upozornění, máš velikou pravdu, včera jsem měla černý kabát, černé triko, tmavé rifle....dnes to napravím.
Dnes se chystám do města, dvakrát mě nemusí nikdo pobízet, abych si koupila něco nového a hezkého pro radost. Všem krásný den v jarních barvách. Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 8:17 am    Předmět: Citovat

Jani, jedna dobrá rada. Za kažou novou věc, kterou si koupím, jednu starou vyřadím. Jednak skříně nejsou nafukovací a podle pravidel F - S se snažím nehromadit věci, o kterých vím, že už mi sloužit nebudou.

Barvy a čakry
Začala jsem zkoumat Rolling Eyes Very Happy , jaký mají barvy vliv na identifikaci problémů, které právě řešíme.

Jestli opravdu barva, kterou nemáme rádi a které se i vyhýbáme, nám ukazuje na problém v té čakře a v oblasti, kterou vyjadřuje. A jestli je to právě ta barva, kterou nejvíc potřebujeme a oblast, na které nejvíc potřebujeme pracovat ?

Když si to procítím, tak u mě to docela sedí. Máte někdo nějakou zkušenost ? Rolling Eyes
Hezký den přeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 4:22 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Jani, jedna dobrá rada. Za kažou novou věc, kterou si koupím, jednu starou vyřadím. Jednak skříně nejsou nafukovací a podle pravidel F - S se snažím nehromadit věci, o kterých vím, že už mi sloužit nebudou.

Barvy a čakry
Začala jsem zkoumat Rolling Eyes Very Happy , jaký mají barvy vliv na identifikaci problémů, které právě řešíme.

Jestli opravdu barva, kterou nemáme rádi a které se i vyhýbáme, nám ukazuje na problém v té čakře a v oblasti, kterou vyjadřuje. A jestli je to právě ta barva, kterou nejvíc potřebujeme a oblast, na které nejvíc potřebujeme pracovat ?

Když si to procítím, tak u mě to docela sedí. Máte někdo nějakou zkušenost ? Rolling Eyes
Hezký den přeji.


No jo, určitě na tom něco bude. Tak třebas dalajláma jistě nemá oranžový hábit jenom pro nic za nic. Něco v tom bude.

A, Eviku, víš, proč se vdává nevěsta ponejvíc v bílém? Shocked

No jakou barvu má lednička...
A za druhé jakou barvu má sporák ? Question Confused
A do třetice jakou nejčastější barvu mívá pračka?...

Tak už víš, proč jsou nevěsty v bílém Question Idea Laughing Laughing Laughing

Zdarec všichni, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 10:00 pm    Předmět: Citovat

harmonik napsal:

No jo, určitě na tom něco bude. Tak třebas dalajláma jistě nemá oranžový hábit jenom pro nic za nic. Něco v tom bude.



Hmm, tak to by mě nenapadlo Wink . Podle dalajlámy je prý celibát důležitý proto, že nabízí nezávislost a svobodu ducha. Ale asi nám k tomu na RW nic nenapíše.

Spíš by mě zajímalo, jestli ty máš barvu, které se vyhýbáš nebo která se ti nelíbí. Pokud to není tajné...Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
Strana 2 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund