Fórum - Zobrazit téma - SEBELÍTOST - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - SEBELÍTOST
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

SEBELÍTOST
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Futetka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.9. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 11:16 am    Předmět: Citovat

Mrkni se do svého textu: co tam nejvíc vyčnívá?
Já pro ně udělala všechno a oni to neocení.
Já se pro ně obětovala a oni mi za to neděkují, naopak.


Jéje. To jsem uvedla jako příklad. Toto konkrétně nejsou moje vlastní zkušenosti. Jen příklady a úvahy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Futetka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.9. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 11:18 am    Předmět: Citovat

Shamanko:
nemyslela jsem sebemrskačství. Jen prostě přijmout a poučit se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 11:31 am    Předmět: Citovat

toora napsal:


Co budeš ty, Futetko, nebo kdokoli jiný, kdo se rozhodl „skončit“ se sebelítostí, dělat v tu chvíli, když se sebelítost dostaví?

Smile


Já asi někam zalezu, kde mě nebude nikdo rušit při mém tesknění. Protože sebelítost je sice ,,negativní" emoce, ale je taková mírumilovná...
Mezi slzami si vyjmenuju všechno, co zapříčinilo mojí sebelítost. A zkusím to vidět i z jiného úhlu. Většinou přijdu na to, že to, co zapříčilo mojí sebelítost, je úplná prkotina, blbost, malichernost. Ale prostě už jsem se na ní naladila, tak si jí chci prožít. Nic jiného v tom není.

Ono je krásné umět si prožít všechny emoce, ale musí nás posouvat dopředu. I slzy smutku musí přejít po oschnutí v radost.

Když se mi nepodaří své tesknění ,,ukončit ", vznikne z toho depka Crying or Very sad .
Když prožívám sebelítost, cítím se taková ukřivděnáVery Happy . Když mám depku, snažím se obviňovat všechny v mém okolí, kromě sebe... Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 10:03 pm    Předmět: Citovat

Ještě bych to rozdělila na lítost, kterou prostě občas pociťujeme a sebelítost, ze které už cítím dlouhodobější pofňukávání nad rozlitým mlékem.
To, že nás občas píchne u srdce je ok, tenhle prožitek má určitě smysl a něčemu nás učí a neměli bychom se mu proto vyhýbat, naopak bychom ho měli vědomě prožít, projít jím... a pak už se zbytečně neohlížet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 12:38 pm    Předmět: Re: SEBELÍTOST Citovat

Lendulka napsal:

Jak na sebe reagujete, když na vás přijde (nebo přišla) sebelítost?

Já u sebe nevím, jestli mám být na sebe tvrdá, nedovolit si se politovat, abych zas nebyla ta trpitelka.................... Embarassed
Nebo dělat, že se nic neděje, dělat hrdinku..................
Nebo si naopak dovolit se politovat, vyplakat se a pak se zberchat.........

Lenko,
já bych se soustředila na to politování se, vyplakání se, potom se člověk zklidní a pak se otevírá možnost přijmout to, co nemůžeš změnit/je to mimo tvoji působnost/.
Pokud přitom zjistíš, že sebelítost se týká něčeho, co můžeš ty svým přičiněním změnit, tak to je ta nejlepší varianta.
Obávám se, že v tvém případě to může mít souvislost se zdravím.
A to je každá rada drahá a upřímně řečeno - ráda bych viděla toho hrdinu, co všechno přijme bez období sebelítosti...

Vzpomínám na příběh:
Před víc jak 25lety vyprávělala moje sestra příběh ze zaměstnání:
Její kolegyně pracovala na poloviční úvazek, měla dvě děti, zdravého kluka-školáka a holčičku, která měla cukrovku v takové formě, že musela přísně dodržovat dietu + tuším jí píchali inzulin.

Její maminka ji vodila do a ze školky oklikou, aby se vyhnuly cukrárně na cestě. Maminka byla z její náhlé a těžké nemoci nešťastná, stále mluvila o tom, proč to muselo potkat právě je, tolik zdravých dětí a proč právě zrovna její dcerka bude mít celý život krutá omezení, nižší kvalitu života, atd.
Na narozeniny jejího brášky, když maminka pro ni přišla do školky, jí dcerka řekla:
"Maminko, viď že dneska půjdeme cestou kolem cukrárny? Koupíme tam bráškovi na narozky dort. Já vím, že nic sladkého nesmím, jinak by mě bylo zase strašně špatně a musela bych dlouho ležet v nemocnici. Ale bráška je přece zdravej a on teď kvůli mě také nemá doma žádné sladkosti. Tak aby měl radost. Maminko, mě to vůbec nevadí, že ten dort nebudu moct jíst, hlavně ať má bráška radost, že má dort."

Tenhle příběh se mi nesmazatelně vryl do paměti, možná proto, že jsem měla kamaráda, který si také od dětství píchal inzulin a tak jsem trochu o té nemoci věděla více již tenkrát.
Na tom příkladu je vidět, jak hodně malé děti, které potká nějaká zdravotní záležitost, která je i třeba ohrožuje na životě, musejí např. strpět různé nepříjemná, bolestivá vyšetření a léčbu, všechna svá omezení přijmou, zdá se, bez sebelítosti. Přestože mají např. zdravé sourozence. Ve chvílích, kdy netrpí bolestí, si hrají, komunikují, prostě žijí naplno, jak jim jejich zdraví a omezení dovolí.
Zato rodiče se mohou lítostí i sebelítostí usoužit...
Děkuji za to, že jsem zatím něco v takové či podobné formě-kdy jde o život nebo o opravdu dlouhodobé onemocnění-neprožila a nemám ty zkušenosti, které bych tu teď mohla sdělit.
A především doufám, že Tvoje sebelítost má úplně jiný důvod než zdravotní Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 12:41 pm    Předmět: Uffff.... Citovat

tak to je silný a krásný příběh. to si taky budu pamatovat, díky za jeho sdílení Smile
Alena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 1:28 pm    Předmět: Re: SEBELÍTOST Citovat

blankas napsal:

Lenko,
já bych se soustředila na to politování se, vyplakání se, potom se člověk zklidní a pak se otevírá možnost přijmout to, co nemůžeš změnit/je to mimo tvoji působnost/.


Blanko, děkuju, s tím hodně souzním a v podstatě jsem si to teď tak dovolila prožívat


blankas napsal:
Pokud přitom zjistíš, že sebelítost se týká něčeho, co můžeš ty svým přičiněním změnit, tak to je ta nejlepší varianta.
Obávám se, že v tvém případě to může mít souvislost se zdravím.


Bohužel.........zdraví a do toho jsem si najednou začala připadat děsně osamělá - bez blízké opory blízké duše..........se to nějak nakumulovalo, jak už to bývá...........

blankas napsal:

Na tom příkladu je vidět, jak hodně malé děti, které potká nějaká zdravotní záležitost, která je i třeba ohrožuje na životě, musejí např. strpět různé nepříjemná, bolestivá vyšetření a léčbu, všechna svá omezení přijmou, zdá se, bez sebelítosti. Přestože mají např. zdravé sourozence. Ve chvílích, kdy netrpí bolestí, si hrají, komunikují, prostě žijí naplno, jak jim jejich zdraví a omezení dovolí.


Celý ten příběh je moc krásný a tak moc jde k tomu mému jádru........děkuju, Blani, budu si denně připomínat, to co jsi napsala: ve chvílích, kdy netrpí bolestí, si hrají, komunikují, prostě žijí naplno, jak jim jejich zdraví a omezení dovolí.................

Ano, budu si hrát, komunikovat, žít naplno, radovat se, jak jen nejvíc to půjde..............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 1:38 pm    Předmět: Citovat

Včera se mi na chvilku dostala do ruky knížka o duchovních příčinách některých onemocnění a dočetla jsem se tam velmi zajímavé věci o sobě. Když to člověk připustí, (je to drsný), ale že by to opravdu mohlo být tak, tak myslím, že je to velký posun k uvědomění si a možnosti s tím něco dělat.

Něco jsem si stihla opsat a uvažuju o tom, že po výplatě si koupím "dárek"........ Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 6:22 pm    Předmět: dočítání se Citovat

Ano, dovídat se lze.
Jeden vhodný materiál k tématu vlákna se dá nalézt také zde:

http://www.cestyksobe.cz/clanky/ego-jeho-projevy-a-jak-s-nim-vedome-pracovat.html

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 12:01 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Když už tedy víme, že sebelítost není nic moc pěkného,
protože vznikne vždy tehdy, jestliže něco očekáváme, resp. konáme s očekáváním (aniž si to uvědomujeme), a ono se nám nesplní.
Z toho tedy pak naše frustrace, lítost, sebelítost… Crying or Very sad Smile
Někde dole, u počátku téhle emoce, je nepřijímání sebe sama, to by se myslím dá docela dobře dohlédnout…

Jestliže už rozhodneme - jak napsala Futetka skončit se sebelítostí, jak na to, když se v určitých momentech dostavuje „automaticky“. Mohlo by na tomhle vlákně vzniknout prostor pro nějaká ta možná „řešení“.

Co budeš ty, Futetko, nebo kdokoli jiný, kdo se rozhodl „skončit“ se sebelítostí, dělat v tu chvíli, když se sebelítost dostaví?

Smile


Ahoj lidičky.
Nakoukla jsem a našla jsem tu tohle téma. Po smrti manžela jsem se v sebelítosti utápěla pořád. Nejdříve mi to do určité chvíle dělalo dobře, protože jsem si myslela, že je to normální. Ale přerostlo mi to přes hlavu a měla jsem chuť to také skoncovat nebo si ublížit. Dostavily se deprese a nechuť dělat cokoliv. Stratila jsem pevnou půdu pod nohama, přičichla k alkoholu a připadala jsem si zranitelná. Nespala jsem nejedla a nešetřila se. Totálně jsem se vyčerpala. Společnost mne sledovala a já si musela vybudovat jiné postavení. Měla jsem strach ze změn, které mě provázeli a z otázky, jak dál. Přicházelo to ve vlnách a někdy stačilo opravdu málo, abych se do sebelítosti ponořila. Přidalo se k tomu i jakési chvění těla a ohromná snaha vyjít co nejdříve z toho všeho ven. Plně souhlasím s Toorou. Snažila jsem se moc, očekávala jsem, že už konečně něco zabere. Pomáhalo mi duchovno, Reiki, Shamballa, intuice, spousta lidiček (kterým tímto děkuji), ... Výsledky se pomalu dostavovali, ale já byla netrpělivá. Bála jsem se těch stavů. Tím jsem to "léčení" spomalovala. Neměla jsem se ráda a nepoznávala jsem se. Jinak vypadám, jinak se chovám. Dostavil se pocit oddělení vědomí od mysli a těla. Jakobych se dívala sama na sebe a neznala se.
Našla jsem cestu, pokračovala jsem s všemi těmi činnostmi ale pro radost, ne pro snahu něco změnit. Ty stavy jsem jen pozorovala a nechala je vyjádřit. Buď když jsem byla sama a v bezpečí nebo v blízkosti někoho, kdo to chápe a rozumí. Cítila jsem v těle, kde to je, to co mě tíží. Pozorovala jsem to. Dostavilo se chvění, nervozita, strach z toho co cítím, sebelítost. Stále jsem to pozorovala. Dostavila se i nechuť vnímat okolí. Stále jsem to pozorovala a nechala to vyjádřit. Objevil se naprosto spontánní pláč a smích. Udělala jsem tohle několikrát, pokaždé to bylo o něco snažší a intenzita sebelítosti pomalu vyprchává. Ujasnila jsem si i novou životní cestu a směr, kudy a jak chci jít dál.
V poslední době se to ještě občas dostaví ve velice slabé intenzitě, ale není důvod se dnes již litovat. Nezakazuji si to, ale nechávám to jemně procítit a uvolnit. I to je způsob léčení sama sebe. Uvědomuji si, že sebelítost je návrat k minulosti. Já žiji v přítomnosti a mám se opravdu nádherně. Teď mi nic nechybí a jsem šťastná. Nastala u mne spousta změn a já jsem za ně vděčná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2009 3:23 pm    Předmět: Citovat

Děkujme za vše co přijde.I za sebelítost.Je to taková zastávka na duchovní cestě,abychom si uvědomili,co ještě nám vadí.Za co se máme litovat,co ještě nemáme zpracovaný.
Všichni jsme a žijeme v Boží hojnosti.To bychom si měli uvědomit na konci každé sebelítosti.Potkal jsem chlapce s bílou hůlkou,jak stoupá po schodech výš a výš a můj kříž byl hned o poznání lehčí...Kdo z vás slyšel přání 12 letého chlapce,který říká,že bych chtěl znovu vidět.Já ano.
Sebelítost je vlastně hledání svých skrytých rezerv.Uveřit,že i tohle zvládnu,jen se musím o tom přesvědčit,vyplakat se a najít klid,abych tomu uvěřil.Je to silně pozitivní cit..když má správný konec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Samolibek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2008
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 12:03 pm    Předmět: Citovat

Někdo tu napsal: Díváš-li se dopředu, tak nemáš čas na lítost.

Takový pocit člověka zaplaví a NEDOVOLÍ dívat se dopředu.

Asi budou minimálně 2 druhy sebelítosti. Z jedné se vybrečet lze a z druhé ne. Jistě je zdravé dovolit si slzy, nechat se na chvíli přemoci, umět svůj pocit přijmout celý, nechat cosi vyplavit a odplavit. Přiznat si i úplnou slabost - dovolit si být křehký a cítit se zranitelně. Ona sebelítost nakonec tak nějak hezky chlácholí, že Crying or Very sad Very Happy
Rozhodně ale existuje i taková latentní sebelítost, co se přímo vtírá a přichází někdy až bezdůvodně a přináší poselství: "JSI OBĚŤ !!!" A pak nejde o momentální pocit, ale pozvolné vytváření životního postoje. Sebelítost jako pocit teď a tady je neškodná, ale jako životní postoj se řešit musí. To pak má člověk pocit sebelítosti neustále pod kůží, taková sebelítost se podílí nejen na filtru vnímaného ale klidně i na rozhodování. "To přeci nemá vůbec smysl. Nikam to nevede, vždyť je to k ničemu" A mezi sebelítostí a zoufalstvím žádná ostrá, pevná a viditelná hranice není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 12:57 pm    Předmět: Citovat

Samolibek napsal:
A mezi sebelítostí a zoufalstvím žádná ostrá, pevná a viditelná hranice není...

Ahoj.

Co máš na mysli tou "hranicí", resp. co rozumíš pod pojmem zoufalství?
Díky.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Samolibek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2008
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2009 2:56 am    Předmět: Citovat

Tooro, já tu hranici právě nevnímám, alespoň ne tak jasně, abych dokázal říci, co jí je nebo co jí je v mé představě. Ale jistě cítím rozdíl mezi sebelítostí a zoufalstvím, čímž představa hranice snadno vzniká. Snad se dá říci, že vůbec ve vesmíru hranice ve skutečnosti ani žádné nejsou. Jedno přechází v druhé plynule, byť se to může omezeným lidským smyslům jevit jinak. Takže:

1 - Hranice není,
proto nelze říci, co jí je
2 - Sebelítost tady a teď
je přirozená a zdravá a netřeba se jí bát
3 - Sebelítost jako trvalý, byť nevědomý postoj
už zkresluje vnímání reality, vede ke vzdálení se od svého já
4 - Zoufalství
je v porovnání se sebelítostí nepřijetí reality, vede ke ztrátě -
vzdání se svého já
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 11:45 pm    Předmět: Citovat

No já nestačím koukat, kde on to ten Samolibek v tý svý hlavě vždycky "vyštrachá". Wink Wink Wink Wink
Nějak mi to dává smysl.


Děkuju za vaše příspěvky. Teď jsem ve fázi, kdy po sebelítosti přišla depka, přesně jak psala Evik a teď jsem po depce a celkem v klidu, až si říkám, že proč se člověk vždycky tak trýzní. Embarassed
Na mé situaci, kvůli které jsem se litovala se celkem nic nezměnilo, ale změnil se můj postoj k ní.
No a to bude ta klíčová odpověď....................asi................. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund