Fórum - Zobrazit téma - SEBELÍTOST - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - SEBELÍTOST
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

SEBELÍTOST
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 6:14 pm    Předmět: SEBELÍTOST Citovat

Ahoj lidi,

doufám, že jsem nezbyla jediná na světě, kdo ještě nemá zvládnutou sebelítost..........a kdyby ano, tak snad zapátráte v paměti a nějakou radu pro mě vylovíte. Wink

Jak na sebe reagujete, když na vás přijde (nebo přišla) sebelítost?

Já u sebe nevím, jestli mám být na sebe tvrdá, nedovolit si se politovat, abych zas nebyla ta trpitelka.................... Embarassed
Nebo dělat, že se nic neděje, dělat hrdinku..................
Nebo si naopak dovolit se politovat, vyplakat se a pak se zberchat.........


Těch možností je tolik a já nevím, jak na to, aby mě ta či ta moje reakce neházela zase sto kilometrů zpátky, které jsem ušla..............


Děkuji předem za vaše zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 6:26 pm    Předmět: Re: SEBELÍTOST Citovat

Lendulka napsal:

Nebo si naopak dovolit se politovat, vyplakat se a pak se zberchat.........




Lendulko, co to je zberchat.. Rolling Eyes ??? Ten výraz neznám a bohužel si tam dosazuju samé neduchovní věci Embarassed Rolling Eyes Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 6:31 pm    Předmět: Re: SEBELÍTOST Citovat

Lendulka napsal:
Ahoj lidi,
doufám, že jsem nezbyla jediná na světě, kdo ještě nemá zvládnutou sebelítost..........a kdyby ano, tak snad zapátráte v paměti a nějakou radu pro mě vylovíte. Wink

Určitě si každý z nuás v té či oné míře občas potřebuje "užít" sebelitování, takže se prosím Tě za to moc nekárej. Když jsem na tohle u sebe před lety přišel, začal jsem se ptát (v okamžiku, jakmile jsem byl pevně "usazen" hezky v sobě) "K čemu potřebuji se litovat?" Dodnes to užívám, když někdy začnu ujíždět - přece jen nejsem zas až tak duchovní bytostí, že? Pomáhá mi to. Tak to třeba může pomoci i Tobě. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 6:35 pm    Předmět: Citovat

Zberchat jako zvednout se, oklepat se, utřít oči a usmát se atp.

Tohle jsem našla na netu : otřepat se a postavit na nohy , uzdravit se , vzchopit, začít znovu ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 7:00 pm    Předmět: Citovat

Díky za rozšíření mé slovní zásoby o nové slovo, snad ho nezapomenu...
Kdysi mi má kamarádka povídala, že když na ni přijde lítost a smutek, sebelítost, má v koupelně koutek, malinký kouteček u pračky, kam si zaleze, sedne na zem a lituje se...a krásně se v tom ňahňá, ale vždycky si dá časový limit, že si v tom svém žalostném koutečku pobude dejme tomu deset minut, a pak vyleze, narovná se, "zberchne" se (snad to skloňuju dobře) a vyjde s úsměvem z koupelny. Mne napadá, před rokem se přestěhovali, kde asi v novém domečku má svůj litovací koutek? Musím se jí optat...
A já, užívám formulku "posílám svoji sebelítost pryč".
Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 7:30 pm    Předmět: x Citovat

Lendulka: bude to znít trhle, ale já si ji někdy prostě užiju. Není vždycky posvícení a smutek i prohry k životu patří. Ňahňání v sebelítosti je ten správný termín. Poňahňám, pak toho nechám a jdu něco dělat. Prostě si řeknu, nojo (momentální litovací větička), jenže teď musíš např. do Globusu, lednice zeje prázdnotou. A sebelítost a něco dobrého na zub je, jak je známo osvědčené léčivo (viz téma závislosti) a pozornost se věnuje praktickým věcem jako co si vzít na sebe a kam jsem strčila klíče.
Smysluplná činnost rozežene litování a je to.

A poté mám osvědčené léčivo si hezky připomenout (podle toho kvůli čemu jsem se litovala) druhou stranu mince: co se mi naopak povedlo, z čeho můžu mít radost, v čem a kdy jsem byla dobrá, moje silné stránky atd.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 7:53 pm    Předmět: Citovat

Já to mám asi hodně daný výchovou - sebelítost mi nikdy k ničemu nepomohla, spíš byla kontraproduktivní, takže jsem nikdy neměla důvod se k ní uchylovat.

Obecně tyhle věci řeším selským rozumem - zeptám se: je mi to k něčemu dobrý anebo spíš špatný? Když si tohle zodpovím, tak se snažím to zkrátka dělat nebo nedělat.
Díváš-li se dopředu, tak nemáš čas na lítost. Pláč nad rozlitým mlíkem Tě jen zdržuje od toho, abys svůj neutěšený stav změnila na potěšený.
Když mi je ouvej, zjišťuji, jak jsem se do toho dostala a co příště nedělat, aby se to neopakovalo. Myslím na nějaký krásný cíl, ke kterému směřuju. Sebelítost je jen oddálení zářných zítřků.

Pokud potřebuji dávku nějakého sebeukájení, tak si dám něco dobrého k jídlu a ukájím se tím Very Happy .

Samozřejmě jsou zranění, která "rozjíst" nejdou a která má člověk vryta hluboce do srdce. Ale ani ty - i když nás už nadosmrti ovlivňují - by podle mě neměly být důvodem proplakat zbytek života.

Zejména teď, když jsem dospěla k názoru, že všechno, co mám, jsem si vytvořila sama, tak proč se za to litovat? To bych si spíš mohla vynadat. Když se mi něco nepovede, tak si to vždy takhle rozeberu a příště si dám pozor.

...možná za tím vším je jen to, že jsem se dlouho cítila být hodně zraněnou obětí a teď to už něchci opakovat.... takže to raději přijmu takové, jaké to je - už vím, že stojí za to se o to aspoň pokusit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 8:05 pm    Předmět: Citovat

Když to řeknu extrémně:
Spousta lidí se lituje, jakýma nemocema chudáci trpí. Neměli by se ale spíš stydět, že své tělo nechali dojít až do této situace?

Nechci tím nikoho odsoudit - taková je dnes doba, že těšit se pevnému zdraví je méně zajímvé než plakat nad bolístkama.
Některýma lidma mám chuť doslova zatřást nebo je nakopat a říct jim: lidi vzpamatuje se, zjistěte příčiny a začněte s tím něco dělat. Spravte, co ještě spravit jde! Jenomže často by potom měli prázdný život.

Všichni jsme autory svého života - jsme autory toho dobrého ale i špatného. Dobrým se nechlubíme, aby nám lidi nezáviděli, tak nám zbývá to špatné a je to až nečekaně oblíbené téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 8:50 pm    Předmět: Sebelítost... Citovat

tak.. a stejnou otázku jsem si mockrát - hlavně u R3, pokládala taky. Do té doby jsem spíš vnímala, že je mi ubližováno. Já byla hodně zdatná trpitelka.... Smile

Nu... víš ty co, Lendulko? já si to teď už řeším tak, že když narazím na něco opravdu bolavého, skutečně si dovolím prožít si tu bolest, poplakat si. Dovolím tomu, aby to mnou "proluftovalo", proteklo.... Pak se oklepu a říkám si: tak... a teď holka přemýšlej, k čemu ti ta situace byla dobrá, co s tím můžeš udělat...
Když jsou to takové "lehčí" případy a přistihnu se při sebelítosti, tak se oklepávám snáz. Pokaždé se ale snažím přijít na to, co je za tím. Netlačím na pilu, řešení včas přijde.. Smile
Alena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 11:27 pm    Předmět: Citovat

Moc děkuju všem za odpovědi..........
Záměrně jsem sem hned nenapsala o jakou sebelítost šlo, protože každého z nás při vyslovení tohoto slova napadne "jeho téma", které si třeba prožívá nebo prožil a já myslím, že i tam, kde by se to jindy nehledalo, lze najít spojitosti - souvislosti.

Takže VŠEM moc děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Futetka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.9. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 8:32 am    Předmět: Citovat

Milá Lendulko, to slovo....ten nadpis...téma.....magické. Hned mě to zaujalo. To je moje téma. Lituji se jak jen to jde. Proto jsem se trochu nad tím zamyslela a dokonce jsem se rozhodla tady to napsat, tak moc mě to oslovilo. Děkuji ti moc za toto téma.
Když se zamyslím nad tím... co je to vlastně lítost?
- když nachystám překvapení pro manžela a on příjde až pozdě v noci a nemá už energii si moje překvapení užít. Sotva se pousměje a v momentě usne? A já jsem se tak snažila!
- když pomůžu vyřešit problém kamarádce a následně ona se mým problémem nechce zabývat? A já jsem toho tolik pro ni udělala!
- když se obětuji a jdu na návštěvu ke své tchyni, a ona pak místo radosti jen vyčítá, že jsem u ní už tak dlouho nebyla? A já jsem se přemohla a šla k ní!
- když jsem vychovala svoje děti a oni teď pro mě nemají ani slůvko? A já jsem jim dala všechno!
atd.........
Vypadá to, že ačkoli lítost se může zdát oprávněná, a tím také získává jakýsi punc vznešenosti,omluvitelnosti, je to ve skutečnosti jen touha po jistém ohodnocení mého chování.....mých činů....myšlenek.
Dokonce i na tom pohřbu páčeme ne proto, že ten zesnulý už je v pánu, ale proto, že litujeme! Že nám bude chybět, nebo že nám nesplatil dluhy)))).
Z lítostí je nejvíce rakovin. Lítost ještě nevyřešila žádný problém.
Lítost je návrat zpátky.
Já s lítostí končím!!
Tak.
Právě jsem se rozhodla.
Držte mi palce, abych to dokázala)))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 9:14 am    Předmět: Citovat

Futetka napsal:
Lítost je návrat zpátky.
Já s lítostí končím!!
Tak.
Právě jsem se rozhodla.
Držte mi palce, abych to dokázala)))))


Když už tedy víme, že sebelítost není nic moc pěkného,
protože vznikne vždy tehdy, jestliže něco očekáváme, resp. konáme s očekáváním (aniž si to uvědomujeme), a ono se nám nesplní.
Z toho tedy pak naše frustrace, lítost, sebelítost… Crying or Very sad Smile
Někde dole, u počátku téhle emoce, je nepřijímání sebe sama, to by se myslím dá docela dobře dohlédnout…

Jestliže už rozhodneme - jak napsala Futetka skončit se sebelítostí, jak na to, když se v určitých momentech dostavuje „automaticky“. Mohlo by na tomhle vlákně vzniknout prostor pro nějaká ta možná „řešení“.

Co budeš ty, Futetko, nebo kdokoli jiný, kdo se rozhodl „skončit“ se sebelítostí, dělat v tu chvíli, když se sebelítost dostaví?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 11:11 am    Předmět: Citovat

[quote="toora"]
Futetka napsal:
Lítost je návrat zpátky.
Já s lítostí končím!!
Tak.
Právě jsem se rozhodla.
Držte mi palce, abych to dokázala)))))


Jak pravil klasik: pláčeš dobře, ale na špatném hrobě!
Víš, říct si: a teď se nebudu litovat je sice hezké, ovšem nasměrované špatným směrem.
Co se stane, když se ti tu sebelítost podaří přeprat? Přeleje se jinam,
do vzteku, nespokojenosti, vyčítání.

Mrkni se do svého textu: co tam nejvíc vyčnívá?
Já pro ně udělala všechno a oni to neocení.
Já se pro ně obětovala a oni mi za to neděkují, naopak.

Myslím, že když se budeš věnovat a řešit tenhle svůj problém, tak se sebelítost rozpustí sama.
Je to velmi, velmi, těžké, protože se musí rozpustit a změnit směr myšlení a životního programu. Uleví se tobě i okolí, které cítí tlak tvé oběti
i to, jak od nich všech očekáváš vděk a ocenění za všechno, co uděláš.
Je to takové trošku vypečené - já pro vás udělám tohle a vy my musíte být za to vděčni. Možná i za to, o co ti druzí vůbec nestáli.
Nevím, jakým způsobem dáváš okolí najevo svou sebelítost a zklamání,
že neplní tvá očekávání, ale to není zas tak důležité, jestli je to významné mlčení, výčitky (ty můžou dost lézt na nervy) nebo jinak.
Stačí si jen uvědomit co je ve hře.

Nechci tě poučovat, ale nezaujatý pohled někoho zvenčí může ukázat věci, které sámi u sebe nevidíme. Já na to mám svoji pražskou kamarádku, která mi to servíruje pěkně husté a přiznávám, že ne vždycky to dokážu přijmout.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Futetka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.9. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 11:13 am    Předmět: Citovat

Zkusím si říct, že každý je svého štěstí strůjce, a co jsem si uvařila, to taky sním. A jsem si skoro jistá, že mi to nebude chutnat, ale to je dobře. Aspoň si pro příště vezmu z toho ponaučení. Ne snad brát to jako nějaký druh trestu, ale pocit nelibosti mě pozastaví, kdežto ten příjemný mě málokdy donutí k zamyšlení. Asi tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 11:15 am    Předmět: x Citovat

Furetka: sebemrskačství a sebelítost jsem svým příspěvkem právě nemyslela.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund