Fórum - Zobrazit téma - Negativí emoce - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Negativí emoce
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Negativí emoce
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 10:28 pm    Předmět: EMOCE-NEMOCE Citovat

Renato, vidím, že píšeme více-méně totéž, jen každá svými slovy, a rozvádíme části, u kterých vnímáme, že by to bylo dobré. Myslím, že i dalšími příspěvky např. Naryy a Aiky, dávají tahle mozaice ucelenější podobu, a tak může být co platná tomu, koho něčím osloví.

Tak bych zase jen něco málo dodala k tomu, co píšeš - tj:

„mě šlo o to upozornit na to, že ze všeho, si lze vzít velmi dobrou informaci pro sebe bez ohledu na míru toho, kolik toho přispívatel prozradí, vysvětlí.“

Ano, ve všem jsou skryty jisté informace. Jen naše individuální „načasovanost“ přečíst je, se liší.
A není to vždy tím, že nechceme, ale v jisté době opravdu ještě ani nemůžeme.

Pokud vezmeme např. knížku, kterou tu zmiňuje Aika, tj. „Když to bolí, není to láska“, potom už jen ten samotný název - mít jeho obsah neustále na zřeteli, skutečně a do hloubky ho „nasát“ do svého celého žití, přivedl by nás k osvobození. Ego ale vždy hledá jakousi „snazší“ cestu. Smile . Hledá všude možně, pobíhá po seminářích, coby zdatný duchovní turista, čte každou novinku, namlouvá si, že tak pokročí, a přitom by stačilo dělat to jedno jediné, ale fest a pořád. Není to hodnocení ve smyslu to je „dobře“, a to je „špatně“, jen se zkrátka liší počet těch „koleček“, který každý z nás oběhne, než se vrátí k sobě sama, k tomuhle dokonalému materiálu ke studiu. A kdy se v nás ten vnitřní Mistr ozve tak, abychom mu konečně začali naslouchat, to ví jen Pánbůh.

Většina čtenářů si stejnou knihu přečte, zaujme ho její obsah, a vezme si z ní to, co je právě schopen zpracovat a promítnout do svého života, tak jak tomu je ve všem, co nás v životě potkává.
No a další se sice knihou prokouše, ale protože není dosud připraven vyjít z role „oběti“, stane se mu jen jedním ze skalpů vědomostí vlastního ega, nebo ještě „líp“, přečte si ji právě proto, aby byl v oboru „duchovnost“ in.
Tolik jen něco málo příkladů našich potencionálních možností a omezeností, které jsou někde na té časové lince jakoby předurčeny, resp. dány naší právě-zralostí.

K samotným emocím - jejich pozorování v těle (jak zmíniňuje Renata výše), je potřeba si je nejdřív uvědomit, což bylo obsahem sdělení "být si vědom, co se v té zrovna teď v téhle „soustavě“ (těla a mysli) děje", bez toho to nelze. Pokud emoci nevnímáme jako něco nežádoucího, nebrání nám to ponořit se přímo do ní, sledovat průběh tohoto „děje“ (stejně jako toho na filmovém plátně) - proč vzniká, odkud vlastně pramení…atd..., a takto prozkoumat celý mechanismus jejího vznikání a zánikání.
Jestliže tímto způsobem jednou nazřeme, co to emoce vlastně je, uvidíme ji ve zcela jiné perspektivě než tomu bylo dosud. Je to vlastně jistý předpoklad, aby nám postupně emoce přestaly vládnout.
Za poměrně zlomové v celém procesu považuju důsledné zkoumání vlastních motivací, v první řadě všude tam, kde mě „to bolí“.

Nejde tedy o to, aby emoce vůbec nevznikaly, ale abychom jim jasným nasvícením postupně ubírali potřebný "kyslík“ v možnosti nás ovládnout.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 9:23 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:
...svých pocitů (emocí)...


Naryo,
jenom jedna "věcná" poznámka, k tomu, co jsi napsala - pocit a emoce nejsou totožné, je tam jistý rozdíl...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 9:56 am    Předmět: Citovat

Pro Damaa
Určitě mu to doporučím. On to prostě vzal z blbého konce. Mrzí mě, že jsem mu tohle neřekla dřív, ale nenapadlo mě to Sad . Mohl si ušetřit mnohé zklamání. Ačkoliv, na druhou stranu - pořád přesně neví, co mu měl říct ten emoční šok. Možná, že právě ten šok potřeboval nejvíc...
Děkuju ještě jednou Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 9:58 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Evik napsal:
Aha, děkuji, Damao. Ona to nebyla klasická terapie. Jednalo se o týdenní skupinovou terapii - tantru - kdy dotyčný člověk ( R 2 ), bez jakékoliv zkušenosti toto absolvoval. Pak prý měl emoční šok. Sama jsem cítila, že to pro něj není řešení jeho dlouhodobého problému.
Podle mě mohla vyvola ten šok vidina něčeho co se pak ale vůbec nestalo...nesplněné očekávání, frustrace.

To je ono, nejvíce trpíme pro své nenaplněné scénáře, sny a ambice....
Ten člověk trpí proto, že sám sobě ublížil - možná to má v podvědomí jako svůj životní program. Co tak poslat ho v létě na můj seminář léčení vnitřního dítěte? To by mohlo hodně obrátit naruby tyhle programy.
Měj se hezky!

Pro Damaa
Určitě mu to doporučím. On to prostě vzal z blbého konce. Mrzí mě, že jsem mu tohle neřekla dřív, ale nenapadlo mě to Sad . Mohl si ušetřit mnohé zklamání. Ačkoliv, na druhou stranu - pořád přesně neví, co mu měl říct ten emoční šok. Možná, že právě ten šok potřeboval nejvíc...
Děkuju ještě jednou Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 10:17 am    Předmět: Citovat

Děti, pište si:
Negativní emoce jsou naší nedílnou součástí.
Čím více je budeme potlačovat, bojovat s nimi, stavět se k nim zády, tím silnější a zákeřnější nakonec mohou být.
Naučme se s nimi vycházet a ony naučí nás vycházet s námi. Tečka.
Tak pravil kámo Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 7:54 pm    Předmět: Re: BEZPLATNÁ REKLAMA Citovat

toora napsal:
Lightworker napsal:
Tooro nerozvedu to, já už to umím, už se to neučím, ale rád to naučím právě ostatní na semináři. Laughing Je to tak jednoduché, že to pochopí kdekdo.

Aha, Lighte, z toho, co jsi napsal jsem hned nepochopila, že jsi se nepřišel sem o tu „jednoduchou“ metodu, co ji pochopí kdekdo, pochlubit zadarmo Sad

Tož tedy - mea culpa! Laughing

A dobrou noc.

Smile


Tooro, ano napsal jsem, že je to jednoduché, ale rozhodně to sem nebudu dávat už jen proto, že by stejně mnozí dělali jen malou část tohoto celku. Škrábali by jen na povrchu a pak by to mohli zamítnout, že jim to nefunguje tak, jak by chtěli a zbytečně by tuto metodu zavrhli. Je tu spoustu variant, jak by se mohla použít a měla použít a to se dá vysvětlit jedině slovem.

Dám sem malý příběh o mně. Jak jistě už víte nebo se teď dozvíte, spolupracuji již několik let s AA Metatronem. Pracujeme ve větší skupině lidí po celém světě na předlohách božského člověka. Mnoho z těchto materiálů pak zabudovávám jak do Shambally, tak i do metody RUŠ. Jsou to třeba ty nejnovější poznatky o karmě nebo různé pomůcky jak se očistit od ní. Sdělil nám, že jsme skupina, která už sem přišla na Zemi bez karmy, protože jsme už v minulých životech zakončili naše karmická kola. A když už jsme je jednou zakončili, tak podruhé to uděláme snadněji a rychleji. Už víme, jak na to.
Pokud nás naráz více zakončí dualitu (karmu)(samozřejmě, že jsme si nabrali v tomto životě karmu jak našeho rodu, tak třeba vesnice, města, národa, kontinentu, světa, ale byli jsme i ovlivněny rodiči, vychovateli, spoluvrstevníky a i sami jsme si někde udělali ty naše karmické energetické smyčky a tím pádem si utvořili náš světonázor), pak se to pronese do vědomí lidstva a mohou se rázem připojit další. Je to jak o té sté a první opici.

A protože jsem zkoušel různé očišťovací metody, navštěvoval jsem různé semináře a kurzy a hledal tu "pravou" metodu a pak jsem objevil metodu RUŠ, která dokáže přesně to, co potřebuji. Rozpouští dualitu a to velice dobře na vědomé úrovni. Není to na úrovni přání, nebo jiných teoretických metod, které jsou všude popsány v ezoterických knihách. Vlastně existuje spousta knih, kde to autoři opisují jeden od druhého, ale návod vlastně nedají. Spíš jen mlží, jako přijměte si to nebo odpusťte, ale jak přesně, v těch knihách není. Nemohou dát přesný návod, když to sami nezažili. A tak my podle nich zkoušíme odpouštět a říkáme si: "odpouštím ti, odpouštím ti, odpouštím ti." A pak si dál říkáme: " tak už jsem tý svini odpustil a teď uvidím, co to s tím vztahem udělá." Laughing Laughing Laughing

No prostě takto to nefunguje. Very Happy Metoda RUŠ je ale vědomé přijímání a pak i vědomé odpouštění, kdy přesně vím, že odpouštím nebo že přijímám. Mám u toho buď emoce nebo tělesné pocity. Na semináří dopoledne povídám o teorii a po obědě je praxe, kdy si to sami vyzkoušíte na sobě a já vám to případně pomůžu aktivovat, pokud vám to nejde. Nemůžeme něco poznat jen na základě teorie. Je to jako v autoškole, až teprve jízdami se naučím řídit auto, předtím je to jen a jen teorie... To je asi vše, proto tuto metodu zde nepopíšu, protože by to byla pro vás zase jen teorie a zbytečně byste ji jen odsunuli do metod, které vám nebudou fungovat. Tato metoda vám ale pomůže zbavit se duality a karmy. Funguje to, vím to. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 9:35 pm    Předmět: Re: BEZPLATNÁ REKLAMA Citovat

Lightworker napsal:
Nemůžeme něco poznat jen na základě teorie.

Ano,
to skutečně možné není.

Jen bych cokoliv z toho nepovažovala za definitivní řešení, Lighte.
Tak, jak si to pamatuji ze Tvých všech vláken a reakcí v minulosti, vždy to, co jsi zrovna dělal a přednášel, bylo pro Tebe a tedy i návštevníky Tvých kursů, tím Tvým konečným, definitivně spásným „Vím!“. Idea

Na druhou stranu mne těší, že jsem se nyní od Tebe dozvídám, že jsi již přišel na to, že ono „pozitivní programování“ a nějaké to memorování formulek, naše staré „vzorce“ neruší.

Jiné mé „zkušenosti“ a komentáře, co se týká ostatního, by zde v této „době“ byly naprosto bezpředmětné. Takže bych se spíš přimlouvala za tu vlastní, časem prověřenou, a neustále prověřovanou, vlastní zkušenost. Nakonec je to přece jen, ten náš chléb vezdejší, každodenní.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 11:30 am    Předmět: Re: BEZPLATNÁ REKLAMA Citovat

Lightworker napsal:

Dám sem malý příběh o mně. Jak jistě už víte nebo se teď dozvíte, spolupracuji již několik let s AA Metatronem. Pracujeme ve větší skupině lidí po celém světě na předlohách božského člověka.

Sdělil nám, že jsme skupina, která už sem přišla na Zemi bez karmy, protože jsme už v minulých životech zakončili naše karmická kola. A když už jsme je jednou zakončili, tak podruhé to uděláme snadněji a rychleji. Už víme, jak na to.

To je asi vše, proto tuto metodu zde nepopíšu, protože by to byla pro vás zase jen teorie a zbytečně byste ji jen odsunuli do metod, které vám nebudou fungovat. Tato metoda vám ale pomůže zbavit se duality a karmy. Funguje to, vím to. Razz



Shocked No vidíte, LW nikdy nezklame.

Ostatně posledním odstavcem se stává zbytečnou diskuze na téma, jak je to s karmou, protože stačí zajít a udělat RUŠ a žádnou nemáte.
Shocked

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 1:49 pm    Předmět: Re: BEZPLATNÁ REKLAMA Citovat

Lightworker napsal:

A protože jsem zkoušel různé očišťovací metody, navštěvoval jsem různé semináře a kurzy a hledal tu "pravou" metodu a pak jsem objevil metodu RUŠ, která dokáže přesně to, co potřebuji.


Nevím jestli jsem to správně pochopil. Chceš říct, že metoda RUŠ je nejlepší cesta jak se zbavit karmy?

Dík

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 9:16 pm    Předmět: Citovat

Roso

jak jsem již psal, že jsem vyzkoušel všechny možné metody, tak pro mne je metoda RUŠ ta nejlepší cesta, jak se zbavit Karmy nebo duality. Vím, že se v ten okamžik mého přijímání, vědomě něco děje a cítím to buď, že u toho mám nějaké emoce, nebo fyzické pocity.

Za ten čas, co s ní pracuji (už jsou to 2 roky), tak mám už i vlastní vnímání pro negativní emoce, které potřebují zpracovat - je to zívání. Pokud je to ono, tak při pomyšlení na to, zda je to mé nebo ne, tak když zazívám, tak už vím, že to mám v sobě. A pak už mi to stačí jen přijmout. Když se něco čistí, tak člověk u toho může mít všemožné emoce, nebo nepříjemné ale i příjemné pocity různě na/po těle, ale může i jen zívat, krkat, atd. Tomu říkám, že se to čistí na hlubších úrovních. Čistí se tím rodové energie až do prvopočátku rodu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund