Fórum - Zobrazit téma - Negativí emoce - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Negativí emoce
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Negativí emoce
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 10:56 am    Předmět: Negativí emoce Citovat

Inspirována Evíkem zkouším otevřít téma negativní emoce.

Co si vlastně všechno pod pojmem negativní emoce představujete?
Je nezbytné se jich všech zbavit? Může být normální člověk opravdu jen
pozitivista? Kam se ty negativní emoce ztrácí - nevyvalí se časem znovu
koncentrované jako prasklý vřed?
Chcete - vy osobně - všechny svoje negativní emoce vyzmizíkovat?
A co pak zbude?

Tolik pár ošemetných otázek pro hloubavce.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 11:00 am    Předmět: x Citovat

Na rozproudění: viděli jste někdy naštvané-nenaštvané Kršnovce nebo Jehovisty, jak se zuby nehty snaží být pozitivní i když se tam negativní emoce snaží prodrat?
Já ano.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 11:31 am    Předmět: Citovat

Zajímavé téma, tohle by mě taky zajímalo. Já jsem zatím schopen nanejvýš "kontrolovaného" vybíjení vzteku apod. ale aby ten vztek a napětí vůbec nevznikaly, toho schopen nejsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 11:55 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Na rozproudění: viděli jste někdy naštvané-nenaštvané Kršnovce nebo Jehovisty, jak se zuby nehty snaží být pozitivní i když se tam negativní emoce snaží prodrat?
Já ano.


Very Happy Very Happy V podstatě veškeré pánbíčkáře, skrz naskrz církevním spektrem Smile

Normální člověk nemůže být jen pozitivista, protože potom už není normálním člověkem.
Úplná absence negativních emocí by snad byla škodlivá, protože i ta zlost atd. vždy něco signalizuje. Pokud ale negativních energií dokážeme využít k jejich minimalizaci, pak plní svůj výchovný účel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 1:39 pm    Předmět: Citovat

Jako introš a vychována v prostředí, kde se city nedávaly najevo a emoce se zametaly pod koberec, jsem se zpracování emocí opravdu dlouho učila.

Neg.emoce, které se mě zmocní, dnes pokud to jde/mohu si to dovolit/ už si dovolím dát najevo, zároveň si uvědomím, že lítám v něčem, co nejsem já, a tak začnu popisovat, co se se mnou děje-co cítím, jak se cítím.

Druhá též rozlícená/uražená/ukřivděná strana to kupodivu "slyší" a začne pomalu ubírat páru a v ideálním případě začne rovněž popisovat co a jak cítí přitom ona.

Takže pak se jde vrátit k meritu věci, a znovu o tom mluvit. Někdy se dohodneme již "bez emocí", někdy "věc" odložíme(obvykle v zaměstnání, v osobních vztazích není dobré odkládat).

Často to končí humorem/to je to nejlepší zakončení, ale musí to být to opravdové-sakra, to byla ale ........ a málem jsme se sežrali Rolling Eyes apod. Někdy to končí "nerozhodně" tj. nějaké řešení jsme přijali, nadšený z toho není ani jeden, ale nemáme potřebu být na sebe dál "nas...í". A ideálně to končí tak, že najednou máme k sobě "blíž" než předtím...

Mezi tím, když se emoce blíží a než mě "sežere" a začne se mnou mávat, tak je taková mezera v cítění, a když ji vystihnu a uvědomím si ji, tak to je super:
Položím si dlaň na solar a tím dotykem "vím" že nejsem jen fyz.tělo, že nejsem jen ego, které se právě teď urazilo/naštvalo/cítí se ukřivděné-nedoceněné/chce druhému dokázat že je lepší/ Začínala jsem uvědomováním si svého dechu, teď mě stačí tento dotyk dlaně na solar.

Má pozornost se rozdělí na to, že jsem v nadhledu nad situací/a hlavně sama nad sebou Wink /. Uvědomím si tedy znovu-zaměřím svoji pozornost na to, že mi nikdo nemůže dát větší moc, než kterou si dám sobě sama, a zdroj této skutečné mé moci je uvnitř mě, je tedy naprosto nezávislý na vnějším světě/okolí, na jeho hodnocení, manipulaci...

A v té chvíli zároveň pocítím úlevu(fyzicky, jde to cítit tělem) a stále jsem v rozdělené pozornosti. Energeticky to na toho druhého působí, to cítím, a komunikace se začne ubírat jiným směrem než předtím. Tedy k nějakému způsobu řešení, dohody, kompromisu či konstatování toho, že oba jsme protikladného názoru a ani jeden ho nezmění Wink , někdy k tomu humoru, či přiblížení se navzájem...

V každém případě nás emoce vyučují, jsou velmi důležitým pomocníkem v našem sebepoznávání.
Už jsem se naučila poděkovat za každou, která přijde. Žádná tak vlastně není negativní, protože od těch tzv. negativních se paradoxně učím sama o sobě nejvíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 1:45 pm    Předmět: Re: x Citovat

kamo napsal:

Normální člověk nemůže být jen pozitivista, protože potom už není normálním člověkem.
Úplná absence negativních emocí by snad byla škodlivá, protože i ta zlost atd. vždy něco signalizuje. Pokud ale negativních energií dokážeme využít k jejich minimalizaci, pak plní svůj výchovný účel.


Ono asi záleží, o jaké jde emoce, protože jich je nepřeberné množství. Například zášť, nenávist, závist, zuřivost, žárlivost...tak to jsou emoce, které by bylo dobré, abychom neměli vůbec.

Jinak souhlasím s Kámem. Umět se zdravě se naštvat, není vůbec od věci. Ale potom problém vyřešit a dál se jím už nezabývat, nevracet se k němu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 3:02 pm    Předmět: Re: Negativí emoce Citovat

samanka napsal:
Inspirována Evíkem zkouším otevřít téma negativní emoce.

Co si vlastně všechno pod pojmem negativní emoce představujete?
Je nezbytné se jich všech zbavit? Může být normální člověk opravdu jen
pozitivista? Kam se ty negativní emoce ztrácí - nevyvalí se časem znovu
koncentrované jako prasklý vřed?
Chcete - vy osobně - všechny svoje negativní emoce vyzmizíkovat?
A co pak zbude?

Tolik pár ošemetných otázek pro hloubavce.

šamanka


samanka napsal:
Co si vlastně všechno pod pojmem negativní emoce představujete?

Negativní emoce jsou všechny emoce u nichž se cítíme blbě a které nám vysávají úspěšně naši životní energii.
samanka napsal:
Je nezbytné se jich všech zbavit?

určitě ano, zlepší se nám pak život a realita okolního světa a nebudeme si už přitahovat tyto negativní myšlenky, emoce, vztahy, podvědomé vzorce a programy chování.
samanka napsal:
Může být normální člověk opravdu jen pozitivista?

ano může, nakonec se všichni vrátíme k naší pravé esenci naší duše, kterou jsme měli při narození (tedy pokud početí a těhotenství proběhlo tak jak mělo)
samanka napsal:
Kam se ty negativní emoce ztrácí - nevyvalí se časem znovu koncentrované jako prasklý vřed?

protože propaguji metodu RUŠ, tak tyto negativní emoce tato metoda transmutuje - přemění a už se nevrátí. Touto metodou je opravdu převedeme na "světlo" a nevyprskáme je do okolí, kde si je mohou nasbírat jiní, kteří k nim inklinují. Je to vlastně jen jeden pól (ten negativní) z obou dualitních párů, který přijmeme a pak už tento dualitní pár nemusíme žít. (Dá se říci, že je to i karmická energetická smyčka, která se tímto rozpustí) To co bylo ve mě, než jsem poznal metodu RUŠ, je z větší části už pryč a měl jsem vlastně z toho našeho rodu, toho docela dost, co jsem pak musel žít - okopírované vzorce chování. Teď už je to jen brnkačka a sem tam se mi objeví, co ještě není vyřešené. Razz A za to vždy hned poděkuju.
samanka napsal:
Chcete - vy osobně - všechny svoje negativní emoce vyzmizíkovat?

ano určitě, jak jsem právě napsal, daří se mi to nádherně a mám skvělý návod pro ostatní, jak na to - na semináři metody RUŠ se to jednoduše naučíte, pak se tomu nějakou dobu věnujete a nakonec vás čeká klidný život bez těchto emocí, které už nemusíte žít. Tím pádem si už nebudete přitahovat k sobě ty lidi, kteří je v sobě ještě mají. Pokud na ně budete reagovat, pak jim i od plic řeknete něco, co mají právě slyšet, ale v hloubi duše zůstanete klidní - ne jako dříve, že se roztřesete a budete okolo sebe plivat "jed". Tomu se pak říká, že budete zrcadlem pro jiné. Very Happy
samanka napsal:
A co pak zbude?

úžasný život s emocema, emoce budeme mít pořád, ale už nám nenarazí na naše nevyřešené negativní emoce v emocionálním těle a jím jen projdou a už nerezonují s těmi negativními emočními zatvrdlinami. A konečně můžeme žít naplno život "tady a teď" a užívat si divadelního představení jménem Země a budeme zároveň vědomě jak na jevišti, tak i v hledišti!

Přeneseme se z frekvenčního pásma strachu a Karmy do frekvenčního pásma bezpodmínečné lásky a Milosti . Kde je, jak mám ve svém podpisu: Láska je nepřítomnost strachu .

Nejbližší seminář metody RUŠ je 14.11. v Brně od 9 hodin, kde se i dozvíte, že Karma je a jak v ní jsme, i když si myslíme, tedy jen někteří, že neexistuje Laughing Povím vám jednoduše, jak se vytvářejí energetické karmické smyčky, které pak musíme žít a protože jsme v dualitě, tak zažíváme obě polarity této karmické smyčky. Pokud dualitu zakončíme, pak už jsou jen polarity, tady Karma už není, protože jsme pak ve frekvenčním pásmu Lásky.

Přijďte se naučit, jak se stát Pánem svého osudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 4:09 pm    Předmět: Re: Negativí emoce Citovat

samanka napsal:
Je nezbytné se jich všech zbavit?

Nejde o to , abychom negativní, tedy vlastně destruktivní emoce“vyzmizíkovali“, ale aby byli transformovány. Samozřejmě, že o to, jakým způsobem to „zařídit“ není důvod se zajímat, pokud považujeme ničivou energii ( kterou negativní emoce je), za něco, s čím jsme zcela spokojeni a dobře se nám s ní, i našim, blízkým žije. Confused

samanka napsal:
Může být normální člověk opravdu jen pozitivista?

Nemůže, Šamanko, ani to není cílem, i když si mnozí myslí, že duchovní člověk=pozitivista.
A tohle je opravdu jen představa.
Všechna ta tzv. pozitivní programování mohou na chvíli pomoci, ale opravdu jen na chvíli, protože nelze starý program překrýt programem novým, a domnívat se, že ten starý tím automaticky zmizí. Není to tak, a jak píšeš, časem tenhle „vřed“ praskne a nadělá ještě víc paseky než kdybychom se nesnažili být svatí.
Můžeme ale pracovat na tom, abychom proniknuli a pochopili svou dosavadní naprogramovanost, „všímali si“ všech našich hnutí, a dál prohlubovali klid. A to za nás nikdo neudělá, ani zde zmiňovaná metoda Ruš.
Tato, vedena zkušeným terapeutem, je často dobrým pomocníkem - tam, kde je třeba trochu nabrat dech, abychom se měli sílu rozhlídnout, co můžeme každým okamžikem dne dělat sám pro sebe, jak na to, aby mysl (emoce) neovládala mne, nevládla mému životu, ale naopak.
Díky Bohu to nefunguje tak, že půjdeme na Ruš, a dál budeme pasivní, tj. žít stejně, jako doposud, a myslet si, že se nám bude do konce našich dní žít v pohodě. Protože tenhle „návrat k prostotě“ za nás opravdu nikdo neudělá.

Neexistují žádná bezpracná trvalá řešení. Ale mnoho duchovňáckých Copperfieldů s tím bude oblbovat lidi do skonání světa.


samanka napsal:
A co pak zbude?

Ty tzv. negativní emoce vznikají tehdy, když je něco jinak, než jak bychom to chtěli mít my.
Tedy rozporem mezi naší představou a danou skutečností v jemných hnutích je to x-kráte za den.
A co Ti Šamansko zbude, když začneš doopravdicky žít Přijetí?
Kupodivu neubude vůbec nic, naopak, máš Vše.

Tzv. pozitivita není něco, co činím, ale pokud zde není "rozpor" (nepřijetí, neláska) je vždy, a zcela přirozeně, zde ♥


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 4:55 pm    Předmět: Citovat

Tooro asi jsem to špatně napsal, nemyslím metodu RUŠ na kterou musíme jít k terapeutovi. To, co učím a co dělám, je jednoduché a hlavně to dělám já sám, kdy a kde chci a nikdo jiný to za mě ani nemůže udělat. Je to vše jen o nás a s pomocí této metody, která se jmenuje RUŠ, (ale je to jen pro rozlišení, že to není třeba EFT ) Laughing - naučím se tu jen správné přijímání, nemusím už určité věci pořád dokola zažívat, jednoduše je přijmu a je to. To je celý proces za metodou RUŠ - přijmout a tím pádem transmutovat negativní emoce a to mohu stejně jen sám.

Tootro ty píšeš asi o regresní terapii s metodou RUŠ, která se taky jmenuje metoda RUŠ. S touto metodou nemusíme do minulých životů a ani to není účelem tam chodit. Vše se aktivovalo v tomto životě a tak se i tento život řeší. I s touto metodou si to řeším sám, jen mne terapeut při tom navádí a lépe se může ptát a tím pádem vést problémem, který právě řeším. Některé věci je lepší řešit s terapeutem, protože hodně lidí má určité bolavé emoce, které sám nechce rozjitřit. Ono to bolí, ale když poznáme, jak hluboce nám to pomůže, tak je lepší krátká bolest, kterou stejně pořád dokola zažíváme a hlavně známe, než se v tom věky plácat pořád dokola.

Možná by stálo za to, se s touto metodou RUŠ seznámit, než něco začnu zavrhovat, že to ta metoda neumí nebo že ti to dá zadarmo. Je to jen pojmenování pro metodu, abychom věděli o kterou metodu se jedná, co se s ní dá dělat a jak na to. Když se jí naučíš, už víš, že si s ní pomůžeš stejně jen sama a nikdo jiný. A hlavně tu musíš zamakat sama, nikdo tu nemluví o tom, že je to zadarmo.

Mám zkušenost, že si mohu všechno odprogramovat, co jsem za ty roky nasbíral, protože jsem si tím prošel a stále ještě procházím. Neříkám něco, co bych jen vyčetl z knih, což mnozí z vás pořád ještě děláte a zde citujete. Zažil jsem to a proto vím, jak na to Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 5:50 pm    Předmět: Citovat

já osobně mám také zkušenosti s prací na odstraňování blokovaných emocí ztěla ven.Ne metodou RUŠ aale metodami jinými. Postupně podle toho jak jsem schopná pochopit vědomě souvislosti a tudíž se vědomě rozhodnout ke změně. Opakuji-vědomé změně. To co mi někdo pročistí pomocí SRT nebo LSVJ aniž bych pochopila o co jde, tak se většinou vrací. Jako když použijeme nablink Reiki na čištění emocí, nebo bolavých míst. Pokud nepochopíme příčinu, proč jsme je dovolili mít a neprožít a nechápeme souvislosti, nejsme schopni ani vědomého rozhodnutí ke změně. Mozek totiž určí, co bude tělo dělat Zda sebude dál trápit a nebo uzdravovat. Zda některé záležitosti bude brát s nadhledem a v klidu a u kterých se bude řídti podle najetých a mnohdy z velké části získaných programů, prohlášení, zkrátka podle cizího pindání.
Ale nesouhlasím s Toorou, že se nelze těchto programů zbavit. Jde to. Pokud ale někdo čeká že mu na to stačí jedno dvě sezení s terapeutem, tak má smůlu. Podle síly programu a podle míry ochoty a na problému pracovat-převzít osobní zodpovědnost za zlepšení a podle míry schopnosti pochopit souvislosti se daří čistit jednotlivé slupky z programů. Ono nakonec se to všechno stáčí na jediný hlavní program - "Nemám, nedokážu se mít rád takový jaký jsem". V míře jak naše programy pochopíme v tom jak jsou pro nás opravdu neužitečné a destrukční, v takové míře jsme ochotni je vědomě pozměnit.
Jen blbec bude vědomě dělat sebedestrukční postupy. V období, kdy jsme pod nátlakem, unavení, ve stresu nebo v nějaké nepříjemné situaci nám ubývá naše vlastní energie, klesají vibrace, tudíž klesá i nadhled a v tu dobu tíhneme právě konat podle programů a prohlášení získaných zvenčí a ne podle našich vlastních, které jsou nám dány naší podstatou, originalitou. Jednáme tak proti sobě samým a nedokážeme jinak, nejde to. Když pochopíme které programy jsou naše a které ty získané, rozhodneme se vědomě pro to co si do našeho Zákoníku života vložíme jako funkční a co vyšktneme (a víme proč to škrtáme), jednáme tak vědomě a tvoříme nový funkční program, náš vlastní. Samozřejmě, ze začátku se jedná o částečné novelizace a postupně prací na rozmotávání se dostáváme hloub a hloub a chápeme a nacházíme další souvislosti s nefunkčními sebedestrukčními programy a postupně je měníme. S tím, jak se postupěn stáváme sami sebou, získáváme i víc síly, víc sebeuvědomění, víc sebejistoty, uvědomujeme si svou sílu atím pádem se máme i víc rádi. Podle toho jednáme i s okolím. A díky tomu, že se dokážeme čím dál tím víc udržet v těch vyšších vibracích radosti, přijetí, tím víc topíme pod srdeční čakrou a tím víc ovlivňujeme kladně okolí. Když z nás září radost a klid, rozezníváme to v okolí. Radost a klid získáme navíc tam, kde se zbavíme potřeby dívat se na něco z negativního úhlu pohledu.

CHce to taky práci s tělem a úctu k němu, protože hlava sice může leccos vymyslet ale tělo nám to pomáhá realizovat. Když nebudeme hodní na svoje tělo, ukazujeme že se někde nějak nemáme rádi. Části těla, tkeré bolí jsou části nás , které pláčou. Můžeme je léčit, masírovat, cokoli-pokud to děláme s podvědomým naštváním že díky tomu omezení nestíháme v práci, něco nemůžeme, jsme slabí, tak je to jako když nám marodí dítě a my se na něj za to ještě zlobíme ačkoli mu dáváme obklady a sedíme u postele. A můžeme se těla zeptat proč to místo pláče a uvědomit si co to je za emoce, uvolnit je a konejšit, přijmout, mít rád, přesvědčit to místo, že je potřebné, důležité a že mu s láskou věnujeme čas na zotavenou, protože si to zaslouží....jako když dítě uklidníme, že je vše v pořádku, že nevadí že marodí a že nechámě tělo odpočívat, aby nabralo sil. Bez naštvání. Pak je to o přístupu s láskou a s tím, že se mám rád. Když dva dělají totéž, není to totéž. Možná by stálo za to zamyslet se, s jakým postojem vnitřním hledíme na svoje handicapy, omezení a možná budete překvapeni, jak moc se mnohdy na sebe kvůli tomu zlobíte.

Zní to moc hezky, dát se dokupy a zbavit se těchto prográmků, dá to velkou, moc velkou fušku a vždycky dostene ego a ješitné Já kopanec do zadku. Ego se totiž naučilo díky těm programům velet nám. Místo abychom veleli egu my. Nerado se vzdává vlády a zkouší všemožně co dokáže a je velice vynalézavé, vysírá se strachy, negativními emocemi. Tím, že je neprožijeme , nejsme lepší. Možná si to myslíme, ale okolí neočůráme, ani svoje tělo. Jen ubližujeme sami sobě a ještě si myslíme že to je dobře.

A jinak, neprožité negativní emoce blokují v těle energie. Buď je vypustíte ven tím že je prožijete a nebo je spolknete. Když si představíte sílu, s jakou byste někdy s něčím práskli a neprásknete, jen to spolknete, no tak se bavte.....Když se to pak člověk díky získaným programům naučí jako běžnou záležitost, protože jak by přece vypadal, kdyby..., protože to se nedělá a to či ono, tak se pak může divit jak má vysoký TK, žaludeční vředy, ledvinové kameny, žlučníkové záchvaty, ekzémy,...to je fuk co. Tělo nám to říká, co děláme proti sobě a buĎ to pochopíme a nebo ne. To je na každém z nás. Nikdo nás nenutí.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 6:11 pm    Předmět: Citovat

Mílo,
celé tedy je to v rozdílném chápání pojmu.
Kdybys napsal hned něco konkrétnějšího, tak bys mi ušetřil pár řádek z předchozího komentáře. Smile

Píšeš:
Citace:
naučím se tu jen správné přijímání, nemusím už určité věci pořád dokola zažívat“

S tímhle bych souhlasila.
Jen tedy třeba trochu víc rozveď - jak se to učíš.

Jestě něco málo k tomuhle:
Citace:
„Mám zkušenost, že si mohu všechno odprogramovat, co jsem za ty roky nasbíral, protože jsem si tím prošel a stále ještě procházím.“

Jak vypadá v Tvojí tzv. praxi běžného dne, onen okamžik, kdy je třeba něco změnit, když použiju Tvoje slova, tak „odprogramovat“? Možná se shodneme na tom, že základem je si toho okamžiku vůbec všimnout.
V tom ostatně vidím veškerý „úhelný kámen“ jakékoli proměny.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 7:22 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Ale nesouhlasím s Toorou, že se nelze těchto programů zbavit. Jde to.


To zřejmě bude jen nějaké nedorozumění, Renato Smile

Neřekla jsem, že nemůžeme měnit ("zbavení se" není myslím tím pravým ořechovým) software.
A abych byla srozumitelnější, pokusím se to vyjádřit v tomhle počítačovém jazyce.

Měla jsem na mysli skutečnost, že pouhou výměnou softwaru nezměním samotný „přístroj“.
Můžu do něj donekončna cpát jakési „lepší“ software, ale tím nepřestanu být nadále pouhým „robotem“.

Proto jsem psala o nutnosti „práce“ sama na sobě, tj. vědomého přístupu - stálé pozornosti, k tomu, co se právě v tuto chvíli, v týhle „soustavě“, děje.

Smile

P.S.
V celkovém pochopení jde tedy spíše o úplné „odprogramování“, to už bych ale asi trochu předbíhala…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 8:46 pm    Předmět: Re: Negativí emoce Citovat

toora napsal:

Nejde o to , abychom negativní, tedy vlastně destruktivní emoce“vyzmizíkovali“, ale aby byli transformovány.

Stalo se mi to před 14 dny a beru to jako praktické cvičení Wink .

Byla jsem na srazu . Nálada skvělá, najednou nám všem bylo 18 a mým foťákem jsme se fotili na nové tablo po 30 letech Very Happy .Ráno když jsem vstala, tak první, co jsem šla dělat, tak nahrávat fotky do PC. Dělám to jindy běžně.
Tentokrát jsem fotky nenahrála, naopak jsem je vymazala. Nevěřila jsem svým očím. SOUBOR JE PRÁZDNÝ. Krve by se ve mě nedořezal Evil or Very Mad . Musela jsem spolužákům napsat, co jsem provedla...chodily mi zoufalý maily..,,ty vole, co si dělala ? " ..,,udělej pro to všechno, aby se našly"....,,víš kolik to dalo Frantovi práce ? " atd.

Z toho, co jsem tedy provedla s těmi fotkami, tak jsem mohla být vzteklá, mohla jsem brečet, nadávat a taky jsem mohla třísknout tím foťákem o zem. Ale já nic z toho neudělala. Byla jsem jenom smutná. Z těch všech negativních energií, které se ke mě valily, jsem měla pouze jednu emoci a to byl smutek. A to není tak špatný, ne ? Ať té příčině říkáme jak chceme, očekávání, lpění , blbost nebo zbrklost, dokázala jsem to transformovat do této jediné emoce.

(Vše nakonec dobře dopadlo, fotky byly ,,hodně hluboko" , ale zachránily se. Já jsem totiž ani nevěděla, že to nějak jde...Rolling Eyes )
No a jasně že jsem pak bádala nad tím , proč se tak stalo. Protože nic se nám nestane jen tak, bez příčiny Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 9:13 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Píšeš:
Citace:
naučím se tu jen správné přijímání, nemusím už určité věci pořád dokola zažívat“

S tímhle bych souhlasila.
Jen tedy třeba trochu víc rozveď - jak se to učíš.

Tooro nerozvedu to, já už to umím, už se to neučím, ale rád to naučím právě ostatní na semináři. Laughing Je to tak jednoduché, že to pochopí kdekdo. Vše, co je jednoduché, je věk vodnáře, co je složité je ještě éra ryb.

toora napsal:
Jestě něco málo k tomuhle:
Citace:
„Mám zkušenost, že si mohu všechno odprogramovat, co jsem za ty roky nasbíral, protože jsem si tím prošel a stále ještě procházím.“

Jak vypadá v Tvojí tzv. praxi běžného dne, onen okamžik, kdy je třeba něco změnit, když použiju Tvoje slova, tak „odprogramovat“? Možná se shodneme na tom, že základem je si toho okamžiku vůbec všimnout.
V tom ostatně vidím veškerý „úhelný kámen“ jakékoli proměny.

Smile

ano tady máš pravdu v tom, že to musíme umět poznat. Ze začátku je to třeba i těžší něco rozpoznat, ale jak se čistíme, tak se nám čím dál tím víc rozšiřuje vědomí a tím i poznání, kde co ještě není vyřešené. Přes ty nánosy negativních emocí, vzorců chování, nefungujících vztahů, prostě všeho, co nám vadí, to není až tak dobře vidět. Pak časem vidíme víc a víc, a i pomocníci okolo nás, jak ti viditelní tak i ti neviditelní, nám přihrávají věci, které jsou další na řadě. Na něčem zamakáme a makáme třeba dva týdny v kuse a pak je odpočinek a pak se to rozjede nanovo.

Doporučuju tuto metodu RUŠ vřele všem. Dualita končí (tedy zase jak pro koho) a konečně se můžeme přesmýknout do jiného frekvenčního pásma. Razz Zpočátku tam budeme jen na pár okamžiků, ale časem čím dál častěji, až se tam jednoho dne přesuneme úplně. Ale to je o tom, už nemít žádný strach a žádnou karmickou energetickou smyčku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 9:31 pm    Předmět: BEZPLATNÁ REKLAMA Citovat

Lightworker napsal:
Tooro nerozvedu to, já už to umím, už se to neučím, ale rád to naučím právě ostatní na semináři. Laughing Je to tak jednoduché, že to pochopí kdekdo.

Aha, Lighte, z toho, co jsi napsal jsem hned nepochopila, že jsi se nepřišel sem o tu „jednoduchou“ metodu, co ji pochopí kdekdo, pochlubit zadarmo Sad

Tož tedy - mea culpa! Laughing

A dobrou noc.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund