Fórum - Zobrazit téma - Paranormální jevy způsobené dětmi, poltergaisti apod. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Paranormální jevy způsobené dětmi, poltergaisti apod.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Paranormální jevy způsobené dětmi, poltergaisti apod.

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 11:50 am    Předmět: Paranormální jevy způsobené dětmi, poltergaisti apod. Citovat

V poslední době mě zaujal případ domku ve kterém bez zjevné příčiny hoří zásuvky a papírové předměty, praskají žárovky a skla, pálí se mikrotenové sáčky atd. I přes odpojení od elektřiny se tyto jevy dějí stále, žádnou fyzikální příčinu se zatím zjistit nepodařilo, na podvrh to nevypadá. Chci se vás proto zeptat na váš názor na tuto problematiku. Podle mnohých názorů to může působit někdo z rodiny, která v domku žije, často jsou takové případy zmiňovány zejména u dětí (domek obývá kromě rodičů ještě malý chlapec). Píše se o tom např. v tomto článku:

http://zpravy.idnes.cz/v-zahadnem-domku-stale-hori-chlapci-vzplal-u-nosu-i-kapesnik-pq4-/domaci.asp?c=A091031_095507_domaci_vem

Nedavno jsem zase četl o případu někde z Třebíčska, kde pro změnu v domě zní neustále jakýsi "mruk" (taky tam žije rodina s malým dítětem). Tedy hluboký zvuk nebo mručení jakoby od nějákého stroje či elektrického zařízení. Nic fyzikálního ale také nebylo zjištěno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 1:04 pm    Předmět: Citovat

nejmenuje se náhodou ta obec tak zajímavě - Strašice, nebo tak nějak?
Wink ...třeba se duchové domluvili udělat si týdenní Halloween párty Wink I duchové prý bývají šprýmaři.
Psychotronik nejsem, nevím nemám s tím zkušenosti abych mohla říct že vím. Na duchy věřím, s tím jsem se setkala. Když si můžou lidi ve fyzickém těle řádit a ničit na hřbitovech a jinde, no tak proč by to nebylo možné v jemnohmotném světě? ALe osobně jsem zvědavá na rozuzlení té záhady.

Přeji všem hezké dušičkovo halloweenské svátky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 1:06 pm    Předmět: Citovat

Někdy v druhé polovině 80.let jsem v jednom polském časopisu narazil na dlouhý článek, který by se v překladu jmenoval "Aško, přestaň!"

Jednalo se v něm o domku, kde levitovaly různé věci a to někdy tak, že i fyzicky ohrožovaly jeho obyvatele. Např. vyletěly hrníčky z kredence takovou rychlostí, že se roztříštily o protější zeď.
Celý ten dům byl předmětem poměrně seriózního zkoumání jak vědeckými, tak církevními stranami a jako "viník" byla zjištěna nezletilá dcera Agnieszka. Úplně normální holka z normální rodiny, v katolickém a hodně nábožensky založeném Polsku pochopitelně věřící, ale nijak fanaticky. Z její strany se nejednalo o žádný řízený úmysl, sama z toho byla na pokraji zhroucení, protože kromě nebezpečnosti samotného jevu to mělo i neblahý sociální dopad - ztratili tím přízeň mnoha lidí, kteří je zatratili coby ďáblovy pohůnky. Jaké postavení měli v místě bydliště je asi zřejmé.

Zkoumání prováděla polská akademie věd, polská katolická stolice, desítky senzibilů, excorcistů, prostě kdekdo a perličkou byly výzkumy prováděny biomechanickou laboratoří sovětské akademie věd. SSSR tenkrát tyto věci sice nijak nepropagoval, ale naopak se na nich snažil pracovat, pochopitelně kvůli využití v armádě a rozvědce.
Různým měřením a pokusy jednoznačně určili jako zdroj právě onu Agnieszku, pokoušeli se její sílu všelijak rušit, stínit, uzemňovat, ale bezvýsledně.
Výzkumný zájem o tuto rodinu trval několik let, v době kdy byl sepsán onen článek už pro bezvýslednost uvadal a zoufalá rodina už byla na pokraji sil.
V závěru se myslím psalo o nabídce přestěhování celé rodiny do jiné oblasti, což pro tyto lidi znamená vytrhnutí z kořenů, a navíc nikdo z nich nevěřil, že by to pomohlo.

Tento článek si tak dobře pamatuji proto, že jsem ho tenkrát překládal do češtiny a snad bych ho ještě někde i vyhrabal.

-------

V 80.letech jezdili po klubech dva čeští dobrodruzi s přednáškami, které se jmenovaly "Krásné záhady naší planety". Už si nevzpomenu na jejich jména. Měli pořady např. o tom, jak hledali Lochnessku, hledali Draculův hrad, někde na Východním Slovensku našli a zkoumali cosi co vypadalo jako UFO zarostlé do skály - vše měli pečlivě zdokumentováno, nafoceno, promítali diapozitivy...bylo toho víc, viděl jsem tenkrát několik těch přednášek a doteď nevím, zda to byli zdatní fabulátoři, anebo to byla fakta.
Pokud by někdo o nich něco věděl, dejte mi prosím vědět.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 2:10 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:


V 80.letech jezdili po klubech dva čeští dobrodruzi s přednáškami, které se jmenovaly "Krásné záhady naší planety". Už si nevzpomenu na jejich jména. Měli pořady např. o tom, jak hledali Lochnessku, hledali Draculův hrad, někde na Východním Slovensku našli a zkoumali cosi co vypadalo jako UFO zarostlé do skály - vše měli pečlivě zdokumentováno, nafoceno, promítali diapozitivy...bylo toho víc, viděl jsem tenkrát několik těch přednášek a doteď nevím, zda to byli zdatní fabulátoři, anebo to byla fakta.
Pokud by někdo o nich něco věděl, dejte mi prosím vědět.
Díky


Ahoj Kámo,

mohl by to být Ivan Mackerle a Michal Brumlík.
Jestli ano, možná Tě bude zajímat tohle:

http://www.mackerle.cz/ a možná i tohle


http://www.ufoklubzlin.estranky.cz/clanky/clanky-o-jinych-zahadach

měj se Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 2:30 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
V poslední době mě zaujal případ domku ve kterém bez zjevné příčiny hoří zásuvky a papírové předměty, praskají žárovky a skla, pálí se mikrotenové sáčky....

Nedavno jsem zase četl o případu někde z Třebíčska, kde pro změnu v domě zní neustále jakýsi "mruk".

Beppe,
ne, že by se snad občas nedělo něco, pro co se zatím nenašlo vysvětlení...
a nakonec taky nemusíme vědět všechno...ale pokud se ale pamatuji, tak nedávno proběhla TV podobná reportáž o hoření zásuvek v nějakém domě (v ČR, ale přesně nevím kde) a bylo to způsobeno špatným vedením, tj. křížením vodovodního potrubí s vedením elektřiny, které měla na svědomí nedaleká vodárna.
Lidská umělecká tvořivost ale velmi často spojuje běžné věci a děje dohromady s tímto , nebo jiným přechodně nevysvětleným jevem, a vzniká tak větší „záhadnost“ a publicita.
Pokud ale u někoho doma lítají povětřím věci, potom by asi bylo dobré vyzkoušet, zda je tomu také tehdy, když je ten, či onen, člen domácnosti přítomen, tedy jakousi vylučovací metodou.

V tom druhém případě, který zmiňuješ, tak se, pokud vím, jednalo o přenášení vibrací z vadného zařízení jaderné elektrárny.

Smile


Naposledy upravil toora dne so říjen 31, 2009 2:31 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 2:31 pm    Předmět: Citovat

JO JO JO JO JO Eviku!!!
To je ono!

Jsi poklad!
Děkuji Smile
(škoda, že tu není smajlík pro kytku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 2:55 pm    Předmět: Citovat

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund