Fórum - Zobrazit téma - čakry - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - čakry
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

čakry
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 6:19 am    Předmět: čakry Citovat

Vážení , dostal jsem se k materiálům , kde se mluví o 8 a 9 čakře . Tyto jsou umístěny mezi třetí a čtvrtou ,to má být 8 čakra-Suria a 9 čakra umístěna mezi čtvrtou a pátou Vadžrahdara. Byl jsem na kurzu, kde bylo řečeno že naše Vyšší Já se nachází v 8 čakře a výše . Máte někdo poznatek ,z kušenost?Přidejte prosím názor na osvětlení .Děkuji a krásné dny všem. :

tyto dvě čakry byly údajně tajné a proto se o nich mnoho neví a ani se nemluvilo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 9:40 am    Předmět: Citovat

Asi ti neodpovím uplně jak by jsi chtěl, ale vím o systémech, které používají 12 i více čaker, přidávají všechno možné, mluví i o čakrách, které jsou mimo fyzické tělo. Tak těžko říci co je objev a co zbytečná konstrukce a složitost navíc.

Dle Indů je čaker mnoho, práce se 7dmi je moderní ezoterické pojetí západu, někdo kdo zná více indická učení by ti asi řekl, proč zrovna vybrali 7 a ne víc a kdoví vlastně s čím vším dalším dále pracovali.

Kde sídlí tzv. "vyšší já" ti nepovím, ale řekla bych, že to není o čakře.
Jestli ti ty dvě "čakry" přijdou zajímavé učení, tak to používej, jestli pochybuješ, nech být. Já osobně bych silně pochybovala, těch "tajných informací" už je na světě trochu příliš a často si protiřečí.

Ještě mě napadlo, že ta "vadžrahata" by mohla odpovídat umístění brzlíku, důležitého orgánu, i když tomu může stejně odpovídat ta srdeční, která není na fyzickém srdci co vím. Ta "suria" mi přijde divná. Leda, že by za 3. považovali pupek a "solar plexus" za "suriu".

Jak nad tím přemýšlím přijde mi to ohromně komplikované, stejně jako další multičakrové systémy. Čuju v tom zbytečnou mentální konstrukci ... ale i to do jisté míry může fungovat.

M.

Ps: http://www.ankh.cz/cakry.htm tady to je vysvětlováno a koukám, že to docela odpovídá mému popisu a tudíž je nutné vyjasnjit co je "3. čakra" a "4. čakra" - tedy ke přesně dle Indů leží....Smile

2.ps: To, co na uvedeném webu píší, dává smysl, působí to logicky ... pro sebe bych potřebovala nějaký další zdroj k ověření, nebo důkaz, že se s tím pracovalo ještě před současným "ezo" boomem, nebo, odkud ta myšlenka pochází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 8:44 pm    Předmět: Citovat

souhlasím s tím že počet hlavních a vedlejších čaker jak jsi uvedla ,tty webovky co jsi uvedla tak je to od nich. Je pravdou že každý je jinak citlivý a stejnou věc pociťuje jinak .Chtěl jsem se ale nějak dobrat zda VJ souvisí s čakrou po případě s jakou. Možná bude více příspěvkůa nějak se to rozmotá. Jinak dík za názor .'Usměv na tváři a krásné dny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 7:34 am    Předmět: Re: čakry Citovat

schaman napsal:
Byl jsem na kurzu, kde bylo řečeno že naše Vyšší Já se nachází v 8 čakře a výše . Máte někdo poznatek ,z kušenost?Přidejte prosím názor na osvětlení .Děkuji a krásné dny všem. :

tyto dvě čakry byly údajně tajné a proto se o nich mnoho neví a ani se nemluvilo


Nemám ani poznatek ani zkušenost. Ale pokud bych ,,hledala Vyšší Já ", nebylo by to asi mezi 3. až 4. čakrou.

Osmá čakra o které mluvíš, by mohla být KÁMÉŠVARA - KÁMÉŠVARÍ. Toto vyšší duchovní centrum je prý popsáno jen v některých starých pramenech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 12:31 pm    Předmět: Citovat

Mě přijde, že tzv. "vyšší já" není nějaká entita sídlící v nějaké čakře, ale že je to způsob našeho fungování, kdy využíváme všechny zdroje které v životě máme.

Občas mám pocit, že je to to samé co "moudré podvědomí", které učil pan Erickson, o kterém to tak mluvím. Zdroj poznání a růstu, který nám umožnuje celý život se něco učit. Vycházím z toho jak se většina lidí na své vyšší já obrací se žádostí o radu, inspiraci, prostě zdroj mimo běžné vědomí, ale pořád naše osobní součást.

Je ale pravda, že solar plexus, dle téhle teorie čakra Suria je něco jako náš "2. mozek" takový ten co se stará o tělesnou rovnováhu, abychom fungovali jako jedinec, prostě zdroj moudrosti těla.

Pokud vyšší já budeme označovat jako "duši", něco nehmotného, pak by podle teorie čaker mělo smysl hledat výše, já bych asi použila úroveň 3. oka, ale stejně mě dává smysl i oblast hrudníku. KDyž zažívám silně energetické záležitosti vždy mě doslova pálí někde v půli hrudní kosti.

Tak jako tak mě ale pořád přijde že "vyšší já" je spíš způsob fungování, nějaký náš stav vědomí, kdy jsme sladěni s naším okolím, vesmírem, nazývej si to jak chceš. Tj využití všech čaker.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 4:57 pm    Předmět: Citovat

omlouvám se že jsem to nenapsal úplně, podle vedoucí kurzu s odvoláním na p. Dragomirevského se 8 čakra nachází nad 7 čakrou. To mně právě není jasné s odvoláním na Webovky, jak uvádí Naya a ze kterých jsem dostal i já tato info .se právě 8 a 9 čakra jak jsem uvedl výše.Dragomirovský však uvádí že 8 je nahoře nad sedmou .Snad jsem to tímto uvedl na pravou míru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 5:26 pm    Předmět: Citovat

Jo jo, není nad zmatek:) já nevím proč je potřeba nad korunu přidávat, ještě něco dalšího. Pravda papeži mívali koruny 3 ale to byla uplně jiná symbolika.

Svoji moudrost "vyšší já" prostě hledej v sobě, najdi si místo, které to pro tebe bude symbolizovat a je to.

Čaker je mnoho a myslím si, že všechny úzsce souvisí s designem tohoto těla a na západě se stala populární teorie 7, sem tem někdo smysluplně přidá nějakou méně známou, ale historicky používanou, no a pak jsou tací co přidávají další, pro mě už méně pochopitelně, někam nad, pod, vedle těla a spojují to s nějakou nakukanou (=channelingovanou) teorií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 6:36 pm    Předmět: Citovat

schaman napsal:
omlouvám se že jsem to nenapsal úplně, podle vedoucí kurzu s odvoláním na p. Dragomirevského se 8 čakra nachází nad 7 čakrou. To mně právě není jasné s odvoláním na Webovky, jak uvádí Naya a ze kterých jsem dostal i já tato info .se právě 8 a 9 čakra jak jsem uvedl výše.Dragomirovský však uvádí že 8 je nahoře nad sedmou .Snad jsem to tímto uvedl na pravou míru


Neomlouvej se Schamane, třeba to dáme postupně dohromady. K tomu bude asi zapotřebí zbavit se představy těch ,,našich " 7 čaker, které jsou základní a které jsme se asi všichni učili.
Když prožívám něco, co souvisí s energií, mívám právě takový zvláštní a silný pocit mezi 6. čakrou a temenem hlavy. Tam je umístěna 7. čakra. Tak nám to většinou bylo prezentováno.

Ale pokud se tedy chceš pohnout dál, představ si na temeni čakru s číslem 9. Podle všeho máš pravdu. Zapadá mi to do toho ,,mojeho" Smile.

8.čakra KÁMÉŠVARA - KÁMÉŠVARÍ se tedy nachází mezi ádžňa čakrou ( čili 6. čakrou ) a sahasrárou. Přitom ovšem sahasrára je 9. čakra.

Takže jestli chceš opravdu pokračovat, příště se pokusíme najít tu ,,sedmičku ", jo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 8:39 pm    Předmět: Citovat

Pamatuj si ,že v Lűbeck psal v jedné svých knih,že s těmi čakrami je to opravdu všelijaké a že se to odvíjí dle kulturní a duchovní tradice.
Jakýkoliv počet a i místo zasazení je vždy v pořádku,pokud to tak dotyčný cítí.

Sama se motám okolo lidí,kteří uvádí sedm čaker a to sedmou popisují jako výslednou těch šesti,které se nachází na fyzickém těle.Sedmá by měla být jemně na hlavou.
Sama jsem si našla na svém těle,kde je vnímám a stále se cítím velmi jako někdo,kdo to bude ještě nějaký ten čas naciťovat .......


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 10:38 am    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:36 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 9:05 pm    Předmět: Citovat

tak se nám ta diskuze pěkně rozhýbává, každý má jiný poznatek a zkušenost a to si myslím že je k prospěchu každé diskuze, snad se přidá někdo kdo pracuje s VJ a podělí se o svoje zkušenosti. Díky za vaše názory
a všem krásné dny s úsměvem na tváři
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 10:41 pm    Předmět: Citovat

Čaker je tolik, kolik si jich přeješ mít.... Jsou něčím jako jsou komunikační a spojovací uzly - a ani tohle přirovnání není zcela trefné. Nicméně: rozumné je pracovat s takovým počtem "hlavních čaker", abychom nacházeli srovnání s takovými principy, které vytváří naši kulturní oblast. Proto 7 hlavních čaker jako 7 křesťanských svátostí a také 7 úrovní stromu sefirot....
Pokud někdo potřebuje takových komunikačních a spojovacích uzlů více, nechť si jich zavede, kolik potřebuje. V podstatě každý z našich orgánů, významných částí mozku .... má svoji čakru. Tou je propojen s tělem. Mě vyhovuje 7 čaker - uvedl jsem proč, z toho 7 - koruna, je spojena s celým energetickým systémem - korunuje jej, vytváří ji jednotlivé čakry spojené přímo s tělesnými (fyziologickými) funkcemi - takových čaker můžete vzít v úvahu kolik jen potřebujete.
Každý orgán, každá část těla má svoji symboliku, témata, které představují téma těchto čaker. Také duchovní poselství - například čakra sleziny nese poselství znovuzrozování, z mrtvých vstání.....
Osvědčilo se mi pracovat s čakrami na úrovních kterých dosahujeme postupně v dětství - a pak v celém období dospělosti. Toto poznání předávám dál ve svých kurzech. Má svůj vnitřní smysl. Navazuje na starší stovky let předávaná učení např. křesťanství a kabaly, určitě se dají najít i souvislosti s čínskou medicínou...
Můžete si ale najít své pojetí, na to máte právo. Budete přitom vytvářet nový systém a tady je na místě otázka, jaký k tomu máte motiv?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 4:59 am    Předmět: Citovat

Damao, netáším, co je 7 úrovní stromu sefirot, můžeš mi to prosím vysvětlit?

Cituju Damaa:
Osvědčilo se mi pracovat s čakrami na úrovních kterých dosahujeme postupně v dětství - a pak v celém období dospělosti. Toto poznání předávám dál ve svých kurzech.

Můžeš toto prosím popsat podrobněji? Děkuji, Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 3:47 pm    Předmět: Citovat

Janaa - velice rád, ale obávám se, že na to je prostor ve fóru příliš malý. Pokud znáš schema stromu sefirot, pak odkážu jen na to, že nškteré sefiry jsou párové - ty představují jednu úroveň. Jejich témata souvisí vždy s určitou čakrou a určitou křesťanskou svátostí. Podrobně to vyučuji jako součást poznání kurzu Reiki 3.
V dětství poprvé dovršujeme práva a témata jednotlivých čaker. První čakra - prenatál + porod, druhá - období kojení, třetí - období, kdy se učíme ovládat svoji vůli (přibližně do 5 let) atd.... čtvrtá - období, kdy jdeme do dětského kolektivu (vrstevníci). Je to také na delší výklad.
Reiki 3 dělám v roce 2010 se Šamankou, Aikou, Bolkem Studzinským a snad se přidá také Narya, alespoň na některé lekce.
Blíže viz: http://www.webspirit.cz/index.php5?page=action&action=115&show=action
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 6:36 pm    Předmět: Citovat

Damao, děkuji za nabídku. Chápu, že téma je tak rozsáhlé, že zde nejde popsat. Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund