Fórum - Zobrazit téma - Svědectví té,co přestala kouřit - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Svědectví té,co přestala kouřit
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Svědectví té,co přestala kouřit
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 4:18 pm    Předmět: Citovat

"Přibrala jsem za těch 20 dní asi 4 kila"

Lendulka:
Já se snažím svoji abstinenci pořád něčím živit. Motivovat se, neustále si uvědomovat, jak je to právě nyní fajn. Ocenit to. Když se cítím zle a vyčerpaně, říkám si: "mohlo by to být MNOHEM HORŠÍ" a tak podobně. A mezi toto vše patří kupování si knih o tom, jak s přestat s tou či onou návykovou látkou. Asi před měsícem jsem si koupil knížku "jak přestat kouřit". A bylo tam psáno, že na to, aby se člověk vyrovnal riziku kouření, by musel přibrat tuším 30 - 40 kg Smile
Ono člověk na cigaretách tolik netloustne z několika důvodů. Jeden z nich je, že je zrychlený pohyb střev a tak se potrava nestačí strávit Shocked Takže člověk co sní, nevyužije tak, jak by mohl. Docela blbá věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 5:37 pm    Předmět: Re: Vše pozitivní............... Citovat

Lendulka napsal:

No a pak další věc do plusu, ze který zas až tak velkou radost nemám, ale jen ať na mě ty kila zkouší dělat BUBUBU, já se jich jen tak nezaleknu!!! Exclamation Exclamation Exclamation Přibrala jsem za těch 20 dní asi 4 kila

Lenko,
navazuji nato, že jsme zjistily, že máme dost podobných příběhů, které se odehrály v našich životech.
Takže věřím, že Ti může moje zkušenost dát inspiraci.
Já jsem přestala kouřit též na podzim, a už si nepamatuju jak jsem přibírala, nicméně vím, že cca 8kg bylo na jaře navíc-když se přestávaly nosit tlusté svetry Wink

Měla jsem vždy štíhlou postavu navzdory tomu, že jsem nesportovala.
Takže to na mě nebylo až tak vidět, ale měla jsem problém s oblečením a také mi vadilo, že jsem nebyla zvyklá na faldíky na těle.

Tělo prostě takhle reaguje. Na jaře jsem začala denně běhat/do kopce, který mám blízko domu, kde bydlím, ráno a večer/. Pokud bych bydlela na sídlišti, tak bych běhala 2x denně/ráno a večer/ do schodů v paneláku.
To se může dělat i v zimě, stejně všichni jezdí výtahem, nikomu nevadíš.

Tím běháním na jaře jsem shodila většinu kil navíc. V létě je člověk aktivnější, méně spí, víc se pohybuje-tedy aspoň já to mám tak.
Takže potom jsem začala chodit na cvičení/aerobic, kalanetiku, později na orientální tance/.
Čili funguje jedno jediné: víc pohybu a malé dávky jídla cca každé 2 hodin.

Na synovi vidím, jak lze "tvarovat tělo" pomocí cvičení a výživy.
Doma má knihu
http://obchod.ronnie.cz/s-859-tvarovani-tela-pro-muze-a-zeny-%28petr-tlapak%29.html
a maká podle toho už 4 roky,/dostal se náhodou v 16r "do rukou" toho, kdo knihu napsal/. Ačkoliv neměl tak úplně "shůry-od přírody dáno", byl vždy hodně štíhlý a drobný, tak na něm vidím, že to opravdu jasně funguje. Každý, kdo ho znal jako dítě a dospívajícího, nevěří vlastním očím, když ho vidí dnes Wink
Jen já vím, kolik vůle-jít cvičit, i když se nechce a omezování se v chutích, ho to stálo a stojí.
Protože si to umanul sám o sobě, nikdo to po něm nechtěl/já jsem mu to naopak rozmlouvala/ tak výsledek je úžasný, atletická svalnatá postava chlapa Idea
A od něj jsem se naučila, že malé dávky jídla často během dne, + vlny/některé dny nízká energetická spotřeba, další dny naopak vysoká/ fungují, protože metabolismus se procvičuje a nestačí si zvyknout na stále stejný energetický přísun, donutí se tím pracoval lépe.

Takže často jíst malé dávky, pokud zvládneš "dělat vlny" v energetickém přísunu, tak to je další plus, za současného více-hýbání:ať už v posilovně nebo na schodech v paneláku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 10:51 am    Předmět: Re: Vše pozitivní............... Citovat

Lendulka napsal:
Přibrala jsem za těch 20 dní asi 4 kila. Tyjo, mazec. No, možná si tělo jenom dělá zásoby tuku na zimu. Wink Wink Wink

Lendulko, před 6 ti lety byla cigareta moje nejlepší kámoška. Když jsem se násilím rozhodla ( protože já to podvědomně opravdu nechtěla ) přestat kouřit, za rok jsem přibrala neuvěřitelných 20 kilo a život pro mě skončil . Propadla jsem šílené depresi a můj život opravdu neměl žádný smysl. Lidem jsem se začala vyhýbat ještě víc. Z tohoto stavu mě zachránilo jenom to, že jsem si po roce znovu zapálila.

Teď, jak už jsem psala, nekouřím 2 roky, bylo to mé rozhodnutí a přistupovala jsem k tomu s vědomím, že sice nějaká kila naberu ( což tentokrát činilo 10 kg ), ale že až budu připravená, zase je shodím. Když budu chtít. Což se stalo a teď mám ještě o pár kilo méně, než když jsem kouřit přestala.

Takže když vidím za Tvým příspěvkem smějící se smajlíky, vím, že v pohodě zhubneš, až prostě budeš chtít. Vím, že to dokážeš. Very Happy . Zrovna tak, jako já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 11:31 am    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

Já se snažím svoji abstinenci pořád něčím živit. Motivovat se, neustále si uvědomovat, jak je to právě nyní fajn. Ocenit to.

Koukám, žes to také neměl dvakrát růžové Wink . V pátek jsem byla na podnikové akci v obležení 30 ti kuřáků. Setkání to bylo sice bujaré, ale i nostalgické, takže si zapálili i lidé. kteří normálně nekouří.
Nejdřív mi zčervenaly oči. Potom mi začaly téct černé slzy. Cigaretový dým se na mě valil ze všech stran a nebylo úniku. Pozorovala jsem, jak si někdo zapaluje, aniž by típl předchozí cigaretu. Uvědomila jsem si, že to samé bych dělala také. Když ty nikotinové orgie skončily a já vylezla na vzduch, bylo to jak pohlazení.
Druhý den jsem kašlala, jako kdybych vytáhla dvacítku. A také jsem musela vyprat všechno oblečení. Takže taková moje malá motivace...Wink . Jsi taky dobrej a držím palce ! Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 1:33 pm    Předmět: Citovat

Včera jsem čekala s dcerou asi 5 minut na zastávce autobusu. I přesto, že kuřáci stáli mimo zastávku, cítila jsem ten čmoud a překvapila, až možná vyděsila jsem dceru - pod vousama utroušenou poznámkou, že ty cigára teda neskutečně smrděj......... Fakt mě to štípalo do nosu........... Exclamation Exclamation Exclamation

Takže všem, kdo s tím praštili, ať už se do vlákna zapojili, nebo si ho jen čtou, všem držím pěsti a fandím jim. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund