Fórum - Zobrazit téma - Svědectví té,co přestala kouřit - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Svědectví té,co přestala kouřit
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Svědectví té,co přestala kouřit
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 1:28 pm    Předmět: Citovat

Přeju hezkou neděli............

Jen jsem se chtěla podělit o včerejší zážitek.

Včera jsem měla v bytě nějakou akci a prošlo tady přes den cca 15 lidí a z toho byly 2/3 kuřáci.

Nejenom, že jsem je posílala hezky do zimy na balkon, když měli svojí potřebu a nikdo neprotestoval......chichi........ale zároveň jsem vnímala jejich obdivné reakce, že JÁ - takovej dlouholetej vášnivej kuřák - jsem s tím praštila. NIKDO z nich se mě ani nepokusil nalákat.........ani slovo.
Myslím, že to bude tím, že ze mě cítili všichni moji rozhodnost a ani je nenapadlo to na mě zkoušet, ať jdu na balkon taky.

Každopádně, tím jak si nahrazuju kouření uklízením, tak za chvilku budu mít byteček jak klícku. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 1:37 pm    Předmět: Citovat

Lendulko, jsi úžasná...a až budeš mít pocit, že máš naklizeno na dost dopředu, přijeď, tu by jsi se vyřádila....
Ale co jsi mi připomněla posíláním lidiček na balkon.
Ve vedlejší vesnici provozuje hospodu žena, a už měla za ty roky dost kouře, kouřové mlhy, nemluvě o kouřem smrdícím oblečení, vlasech, celém těle, denodenně, 365 dní v roce.
Bez kompromisu jednoho dne vyhlásila svou hospodu za nekuřáckou. Jasně, že chlapi remcali, ale naučili se, i staří skalní hospodští povaleči, a i v zimě nejkrutější prostě vyjdou ven před hospodu s pivkem v ruce, vykonají svou čmoudící potřebu, a zase se vrátí zpátky dovnitř ke stolu. Jde to....jen mít odvahu si říct o to, co chci, nebo změnit to, co mi vadí....
Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 1:56 pm    Předmět: Citovat

Zip napsal:
Hlavně nezkoušej jako náhražku doutníčky,sice ušetříš plíce ale mozek nikotin stejně dostane a tak budeš závislá na doutníčkách-bolestně vyzkoušeno!
Asi je to jako z alkoholem pro závislé,doživotní abstinence,jinak to nemá smysl.
Držím palce...

Ano, Zip ví, o čem mluví Idea
Doutníčky a "sváteční kouření" je pro nekuřáky, čili pro lidi, kteří NEPROPADLI závislosti Exclamation
Vím, o čem mluvím, též bolestně vyzkoušeno Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 2:07 pm    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Nejenom, že jsem je posílala hezky do zimy na balkon, když měli svojí potřebu a nikdo neprotestoval......chichi........ale zároveň jsem vnímala jejich obdivné reakce, že JÁ - takovej dlouholetej vášnivej kuřák - jsem s tím praštila. NIKDO z nich se mě ani nepokusil nalákat.........ani slovo.
Myslím, že to bude tím, že ze mě cítili všichni moji rozhodnost a ani je nenapadlo to na mě zkoušet, ať jdu na balkon taky.

SUPER Exclamation
Já jsem se asi po třech a půl měsíce abstinence od kouření účastnila silvestrovské párty v bytě, kde byla většina mých přátel-tedy bohužel kuřáků.
Protože jsem zpočátku své "nekouření" před většinou přátel utajila, tak se to "provalilo" až na toho Silvestra. Všichni zůstali zkoprnělí, každý mě znal jako závisláka a tak přátelé-též většinou těžcí závisláci reagovali obdivně a já to tenkrát dost potřebovala, vlilo mi to další energii do žil Idea
Je to jasný, Leni, budeš slavit další narozeniny- narození člověka bez závislosti na nikotinu, jako je slavím já Idea Tento rok již dvanácté /čili jsem v pubertě Wink /.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 2:10 pm    Předmět: Citovat

JANAA napsal:
Bez kompromisu jednoho dne vyhlásila svou hospodu za nekuřáckou. Jana


Jani, doufám že k ní do té hospody začali chodit i nekuřáci, kteří dřív nikam nechodili-ta paní hospodská zaslouží mít hospodu narvanou každý den!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 4:52 pm    Předmět: Citovat

Jo, Blani, i já občas zajdu na kofolu, a hlavně, když se mi manžel-nekuřák, vrací z hospody, nesmrdí kouřem....ani on, ani oblečení, což je pro mne jako alergika důležité.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 12:33 pm    Předmět: Citovat

JANAA napsal:
...a až budeš mít pocit, že máš naklizeno na dost dopředu, přijeď, tu by jsi se vyřádila....
Jana



Laughing Laughing Laughing "Nezavěšujte, jste v pořadí"........... Laughing Laughing Laughing

Už mám nabídek na úklid několik............ Wink No zatím mám doma co dělat. Zjišťuju kolik tu mám šuplíčků, které dlooouho nikdo neotevřel.............. Nejen těch doopravdických, ale i těch pomyslných........ furt je co uklízet........... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 5:31 pm    Předmět: Citovat

"Ano, Zip ví, o čem mluví
Doutníčky a "sváteční kouření" je pro nekuřáky, čili pro lidi, kteří NEPROPADLI závislosti
Vím, o čem mluvím, též bolestně vyzkoušeno "

Pod to se také podepisuji Smile
Kamarád po půl roce nekouření s doutníčky občas začal, dnes je zpět tam kde byl - u celodenního a stálého kouření cigaret.
Druhý kamarád si po dvou letech nikotinové abstinence zapálil, když byl na dovolené na horách, kde se strhla silná bouře a on se cítil "ohrožen na životě". V době své dvouleté abstinence vystupoval a choval se jako člověk, jenž si velmi silně stojí ve svých kramflecích. Nekouřil, ani když velmi pil. Prostě nekouřil za žádných okolností. Cigarety pro něj již neexistovaly... a nyní? Je to již dva nebo tři roky, co střídavě kouří a nekouří. Od té doby se mu již nikdy nepovedlo s cigaretami přestat. Párkrát na nejvíš na dva, nebo tři měsíce a poté do toho opět spadl.
Naposledy jsem ho viděl s cigaretou....


Je to paradox. Člověk k látce po dlouhé době přistoupí, svěží, silný, vyrovnaný, proreikovaný a prožívá silně život. Má pocit, že do toho již nespadne, že pádů bylo mnoho, zkušeností je mnoho, informací je mnoho, už "přece ví, že to je blbost".... a přece - je to jen projednou...

... většinou není

... člověk se k tomu TŘEBA nevrátí hned, ale za měsíc

.... potom za 14 dní...

.........

.... a konec je velmi ubohý.

Mé zkušenosti s "dám si pro jednou" jsou tristní a je jich mnoho. Vždy to po čase vedlo k návratu a často k pádu do hlubin ještě hlubších, než by se mi o tom kdy snilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 7:43 pm    Předmět: Citovat

Aj Filipe,jsem ráda,že to tu říkáš..........
Dám si na to pozor.

Díky Jarmila ,pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 7:56 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
"Ano, Zip ví, o čem mluví
Doutníčky a "sváteční kouření" je pro nekuřáky, čili pro lidi, kteří NEPROPADLI závislosti
Vím, o čem mluvím, též bolestně vyzkoušeno "



Takže doutníček, který jsem si před pár dny koupila, raději daruji Wink. Nebudu to pokoušet . Sice jsem se těšila na rituálek, ale budu vám kluci věřit.
Najdu si nějakou jinou neřest... Evil or Very Mad Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 10:09 pm    Předmět: Citovat

Jo Jo Evi,konec jednou pro vždy.Ale když si chceš vypěstovat novou "závislost"co třeba místo cíga obejmout někoho kdo je ti mílý a koho máš ráda,jen tak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 10:40 pm    Předmět: Citovat

Zip napsal:
Jo Jo Evi,konec jednou pro vždy.Ale když si chceš vypěstovat novou "závislost"co třeba místo cíga obejmout někoho kdo je ti mílý a koho máš ráda,jen tak...


Kájo, máš recht...........a my odnaučení kuřáci (chichiiiii počítám se mezi ně) můžeme objímat s o to větší radostí, že těm druhým při tom objímání nesmrdíme Wink Wink Wink

PS: všechno nejlepší k zítřejšímu svátku...........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 8:20 am    Předmět: Citovat

Zip napsal:
Jo Jo Evi,konec jednou pro vždy.Ale když si chceš vypěstovat novou "závislost"co třeba místo cíga obejmout někoho kdo je ti mílý a koho máš ráda,jen tak...


To je krásné ...Jsi dnes první, koho objímám , i když na dálku Very Happy .

Teď jsem zaslechla, že závislost vzniká už po třetí cigaretě !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 9:06 am    Předmět: Shrnutí Citovat

Ahoj lidi,
já vím, že to může vypadat legračně, vždyť jsem přestala kouřit před pár dny....................ale chci se s vámi podělit o pár poznatků z praxe.

Tak za prvé - mám těch posledních pár dnů pocit, že potřebuji mnohem méně spánku. Dříve by se absolutně nemohlo stát, že bych se vzbudila sama od sebe, ale teď už je to každodenním pravidlem, že se budím třeba hodinu před budíkem a připadám si natolik čilá, že vyskočím z postele, aniž bych už musela.

Druhý poznatek - mám více času............až poté, co jsem přestala kouřit, jsem si spočítala, že když vezmu průměrnou délku vykouření jedné cigarety cca 5 minut, a průměrnou denní spotřebu 20 cigaret denně - dostávám se k číslu 100 minut. Takže víc než hodinu a půl času denně jsem ztrácela při kouření. Tyjooooo..................

Třetí poznatek - nedokázala jsem si představit, že jdu třeba do kavárny, aniž bych si tam zapálila......................"co tam budu dělat?" znělo mi vždycky v hlavě. Ne, že bych chodila do kaváren či hospod nějak pravidelně, ale přece jen semtam. Včera večer jsem byla se dvěma kamarádkama v kavárně cca hodinu a vlastně až doma mi došlo, že jsem to přežila bez úhony............. Laughing

No a takovéty další jasné věci, jakože ušetřím, nesmrdím, dělám něco pro zdraví, děti mají radost atd atd..............


MÁM ZE SEBE RADOST!!! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 10:29 am    Předmět: Citovat

Lendulko, mám radost s Tebou a za Tebe....jen tak dál, jsi úžasná....vím jak moc je obtížné zbavit se letitého zlozvyku. Držím palce. Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund