Fórum - Zobrazit téma - Svědectví té,co přestala kouřit - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Svědectví té,co přestala kouřit
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Svědectví té,co přestala kouřit
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 10:16 pm    Předmět: Svědectví té,co přestala kouřit Citovat

Ahoj reikiwebařští

Bylo to tu často diskutované téma a tak bych ráda založila nové vlákno na fóru novém s tím,že by má zkušenost snad mohla být nápomocná někomu,kdo učiní stejné rozhodnutí.

Přestat kouřit. Wink

Já čekala na toto vnitřní a konečné rozhodnutí pár let.Uvědomila jsem si totiž,že všichni moji noví přátelé nekouří a že to asi něco o mě vypovídá.Asi to,že už mi to neodpovídá!
Též mi bylo nemilé cigaretou smrdět a mezi mé přátelé přijít a obtěžovat je tím.
Přestala jsem kouřit před třemi týdny a zjistila jsem ,že přestat kouřit je méně dramatické ,než kuřákem býti.To neustálé ujišťování,že je dostatek cigaret a celkově dosti prostředků a příležitostí si cigaretu zapálit,nám bere tolik energie a nadělá mnoho starostí.Též to polemizování a nejen,je to pravda,jak kouření leze do peněz,jak moc nám škodí na zdraví a ten šílený ranní sesuv energie na polovinu po první cigaretě.....

Přestat kouřit mi pomohlo pár věcí.
Nejdříve jsem si slůvko nekouřím vyměnila za přestala jsem kouřit a vyhodila jsem z domova vše,co souvisí s kouřením.Tabák,papírky,filtry,zapalovače,popelníky.....člověk,který přestal kouřit tyto věci přeci nepotřebuje.
Damao mi poradil najít si místo kouření nějakou činnost,kterou budu místo kouření dělat.Mělo by to být něco,co máme opravdu rádi a bude nás bavit.Nesmíme nechat po kouření prázdné místo.Já místo kouření začala zpívat hihi.
Když se mi zbíhají sliny na cigaretu,tak místo propadnutí proudu myšlenek,jak je uvolňující si to cigárko zapálit se ladím na to,jak je vynikající mít sladko v puse a jak krásně a čistě se mi dýchá.....a zazpívám si nějakou hezkou českou...

Zjistila jsem též,že má hlavinka touží po jiném druhu uvolnění.Začala toužebně koukat po vínku,které mě dříve nechávalo chladnou a dožaduje se sklenky či dvou......nebo víc.......Vřele nedoporučuji nahradit kouření touto aktivitou,to by mohlo zavánět mírným alkoholismem. Razz

I přes to,stále mam pocit,že přestat kouřit je snadnější,než kuřákem býti.

Jaká je vaše zkušenost?

Zdraví Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 10:33 pm    Předmět: Citovat

Džarmí, tož gratuluju Very Happy . Psát zkušenosti nebudu. Vše už jsem napsala.

Akorát nedávno se mi zdál sen, jak jsem šlukovala Spartičku až do filtru..Wink . Hrozně jsem si ,,pochutnala " a naštěstí jsem se z toho i vyspala. To vše po dvou letech nikotinové abstinence... Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 11:32 pm    Předmět: Citovat

Já jsem kouřit ani nezačal, takže Ti namísto zkušeností alespoň popřeju hodně výdrže a blahopřeji Ti k tvému rozhodnutí ! Smile

Jinak k tomu co Ti radil Damao, tak to platí zřejmě všeobecně pro všechny špatné návyky ať už fyzické nebo myšlenkové tj. to prázdné místo je potřeba vyplnit něčím jiným co je pozitivní nebo alespoň neutrální. Pak se to zvládá mnohem lépe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 12:11 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Džarmí, tož gratuluju Very Happy . Psát zkušenosti nebudu. Vše už jsem napsala.

Akorát nedávno se mi zdál sen, jak jsem šlukovala Spartičku až do filtru..Wink . Hrozně jsem si ,,pochutnala " a naštěstí jsem se z toho i vyspala. To vše po dvou letech nikotinové abstinence... Rolling Eyes .



Ajaj hehe,často si říkám,kdy zapomenu a mé tělo,že jsem 11 let kouřila....
Nějak mi uniklo,že jsi tu o tom psala Eviku.


Uf,Džarmí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 12:23 am    Předmět: Citovat

Děkuju Pepo

Krásné dny Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Frantishek
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 1:34 pm    Předmět: uf uf Citovat

uf uf uf.. Každopádně gratuluju, ale musím říct, že je běh na dlouhou trať a paradoxně čím déle nekouříš, tím je to zrádnější..člověk pak nějak ztrácí vůli a alibismus, že už měsíc nekouřím je na h.. Mě ten boj čeká, možná trochu závidím, těším se až to přijde..
Máš pravdu s tou první ranní..je to mor.

PA PA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 2:50 pm    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:38 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 4:25 pm    Předmět: Citovat

sanmoon: Nedá se nic dělat, budeš muset začít s nevázaným sexem, abys tu "svatost" trochu korigovala Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 4:33 pm    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:38 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 8:22 pm    Předmět: :-) Citovat

Tak jsem se tu nejen pobavila, ale i ponaučila a teď já svoji trošku do mlýna.

Kdybych tu měla rozepisovat detaily, proč jsem začala asi před 11 lety kouřit a proč ne a ne přestat, bylo by to nadlouho - samé výmluvy a omluvenky sama sebe.

Kdybych tady měla vypisovat, kolikrát už jsem se pokoušela přestat a na kolik dní mi to vyšlo, zas by to bylo na dlouho.

Kdybych tady měla rozepisovat, jak dlouho už jsem v tomhle stavu nespokojená a proč ne a ne přestat, bylo by to jako viz výše Wink

Poslední týdny mě nepřestávala pronásledovat myšlenka na to, že při každé cigaretě se vlastně na sebe zlobím, že už mám té své slabé (nebo žádné) vůle plný zuby.

Minulé úterý, cestou na kurs Cesty intuice, jsem si dávala před začátkem 2 cigarety a obě jsem kouřila (né najednou Laughing ) s myšlenkou na to, že až dorazím na kurs, že budu cítit kouřem, že jsem fakt praštěná, že se snažím si zlepšit život a vlastně si sama škodím. NO SCHÝZA JAKO PRASE!!!
Pak na kursu - vše na co mi přišla mysl - křičelo to na mě - sekni s těma cigárama doprčic. Všechno směřovalo k jednomu jedinému - přestat kouřit.
Ale to by nesměla být Lenička, aby i když rozumí!!!, co jí intuice říká!!!, aby dělala jako by nic...........!!!
No, tak mě v neděli porazily horečky, bolest v krku, blbě se mi dýchalo a skončila jsem v pondělí u paní doktorky.


Vím, že je teprve čtvrtek, že je to krátká doba, že od neděle nekouřím hlavně proto, že mi bylo blbě (už není), ale já se rozhodla, že budu abstinovat od cigaret. Od alkoholu mi to nedělá problémy, tak proč by mělo od cigaret???

Chci hezky vonět, chci mít měsíčně o pár stovek v peněžence víc penízků, chci udělat radost dětem i mamině, chci ulevit tomu svýmu tělíčku aspoň takhle, chci být na sebe hrdá, že jsem to dokázala, chci z toho mít radost.


Tak mi držte pěsti................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 8:37 pm    Předmět: Citovat

OK, cigarety, jedno téma.

Teď poraďte mně, jak přestat jíst čokolády a jiné sladkosti. Mám těžkou závislost Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 8:49 pm    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:37 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach napsal:
OK, cigarety, jedno téma.

Teď poraďte mně, jak přestat jíst čokolády a jiné sladkosti. Mám těžkou závislost Smile.


Je závislost a závislost.............
Jde o to, jestli tě to obtěžuje?.?.?.?

Já třeba moc ráda papám sladkosti, ale rozhodně mě to neobtěžuje tak, jako ty cigára. Nemám z toho výčitky svědomí.
Ale asi taky nesním dvacet čokoládových tyčinek denně (jako dvacet cigaret), to už by bylo na zamyšlenou. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 9:32 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach, sanmoon: A nejlepší kompromis jsou mandle v čokoládě Razz

Lendulka: Lendulko, přeju Ti ať ti to nekouření vydrží. Někdy může takovýto impuls pomoct. Já např. asi 15 let nesladím poté co jsem si jednou dal přeslazenej čaj v kocovině a bylo mi pak blbě a já jsem si to spojil s tím cukrem .... nebylo to sice přímo zbavení se závislosti, ale změnil jsem zvyk zbytečně denně zkonzumovat formou čaje a kávy několik kostek cukru. Třeba ti to taky podobně vyjde s kouřením Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 10:26 pm    Předmět: Re: :-) Citovat

Lendulka napsal:

Chci hezky vonět, chci mít měsíčně o pár stovek v peněžence víc penízků, chci udělat radost dětem i mamině, chci ulevit tomu svýmu tělíčku aspoň takhle, chci být na sebe hrdá, že jsem to dokázala, chci z toho mít radost.


Hojček Lendulko
Aby jsi nezůstala opravdu jen u toho chtění,tak si to převeď vše na čas přítomný !

Oh kráásně voním! A já mam tolik peněz,no jéje.Celá má rodina se se mnou raduje! .......

A užívej si ty stavy!

Předpokládám,že už jsi dosti za těch několik dní ušetřila a můžeš si koupit něco hezkého pro radost.

A co že jsi začala dělat místo toho kouření,aby nebylo to prázdné místo?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund