Fórum - Zobrazit téma - Karma, její vliv na léčení, a co s ní? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Karma, její vliv na léčení, a co s ní?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Karma, její vliv na léčení, a co s ní?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 2:46 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Jsem zastáncem objektivní existence reality i mimo mé vědomí. A nejsem Bůh.


Nejsi? Všechno ostatní kolem tebe je Bůh a ty nejsi? Bůh je ve všem a v tobě ne?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 3:19 pm    Předmět: Citovat

A jak vyléčit karmu?
Jedna věc je odstranění karmy a druhá nevytváření další. Už tady bylo o tom spousta napsáno. Já osobně vidím těch cest několik. Některé jsou pomalé některé jsou rýchlé. Každá sebou nese pro a proti.
Já jsem zvolil cestu rychlou.
Pokud se mně v životě stane něco "nepříjemného", tak se to za prvé snažím přijímat. Za druhé, snažím se důvody vzniku této situace čistit a to zejména pokud se mně to děje opakovaně.

Způsob se u mně měnil postupně jak jsem se vyvíjel.
Ze začátku to bylo pouze o přijimání a uvědomění si, že je to moje a o odpuštění sama sobě. Pak jsem si začal měntálně do toho čištění posílat energii s přáním, aby se vyčistily příčiny vzniku této situace. Pak jsem to začal dělat v meditaci. Tyky jsem k tomu používal LSVJ, přes kyvadlo. Pak jsem začal komunikovat s VJ v meditaci. Pak jsem se začal v meditaci dostávat do minulých životů a uvědomovat si vlastní příčiny vzniku těchto situací. A pořád čistím a čistím. Taky používám terapie Lenky a Mirka. Výborná věc. Jde jim to mnohem líp než mně Very Happy
Výsledky se reálně projevují v životě.

Co je řekněme stínnou stránkou tohoto způsobu alespoň teda u mně, je to, že většina čištění vyžaduje dočištění v reálném životě. Nejde všechno vyčistit jenom energeticky. Vždy se to nějak projeví v životě. U mně jde spíše o vztahové věci. Je to někdy psycho. Hlavně ze začátku, když jsem si ne úplně uvědomoval souvislosti mezí čištěním a tím co se událo.

No. Vzal jsem to jen tak zhruba.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 12:02 am    Předmět: Citovat

Odstranění karmy - AJTA KRAJTA!?
To pořád jsme ještě u duchovního léčení, nebo se začínáme bavit o renovaci koupelen?
Dokážeš si, Roso, představit že by někdo zrušil pole, které jsi zasil? Že by bez Tvého přičinění to pole anihiloval?
Řekl bych, že duchovním cvičením je právě v pokoře si všechno, co jsme zasili, trpělivě nechat vzejít a pak sklidit a naložit s tím, jak náleží.
A samozřejmě, když člověk porozumí, o čem to je, tak už jen seje (pokud možno) jen čisté zrno, jako v tom podobenství o třech měřicích zrní, které Pán svěřil třem hospodářům, aby je pro něj opatrovali.
Tak tomu rozumím dnes, 16.11.2009 před půlnocí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 12:15 am    Předmět: Citovat

Nevím, nevím, spíš už to bylo 17.11. po půlnoci Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 12:33 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
...nebo se začínáme bavit o renovaci koupelen?

Asi tak nějak... Very Happy Very Happy

Apropós...cílem ani není jakési „zrušení karmy".

To by bylo jako věřit, že tělo (tato soustava těla a mysli) nezestárne, neschátrá a neonemocní, projde životem zcela nedotčeno, a nadále již bude žít pouze v blaženosti věčné...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 12:38 am    Předmět: Citovat

Já už jsem to tady psal jednou, že karma je pro mě průtokový plynový ohřívač vody, který u nás jako první začal sériově vyrábět jistý Karel Macháček z Vysočan. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 12:43 am    Předmět: Citovat

Jo, Pepíku, tahle vysočanská, ta tedy zrušit jde.
A někdy je to natotata. Laughing Wink Very Happy

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 1:02 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Dokážeš si, Roso, představit že by někdo zrušil pole, které jsi zasil? Že by bez Tvého přičinění to pole anihiloval?

Dovedu Damao. Nejsem sice teoreticky tak daleko, abych to nějak dokázal popsat, nebo rozumově zdůvodnit. Prostě vím, že to jde a prakticky to dělám na sobě. Vím jak funguje terapie Mirka a Lenky.
Nedávno byl v Boskovicích světec z Indie Swámi Kalešwar a říkal, že přijel, aby nám pomohl rychleji odbourat karmu
Zrovna teď čtu Životopis Jogína od Paramhansy Jógánandy, kde píše jak jeho guru Šrí Juktešvar převzal na sebe část karmy, aby tím urychlil duchovní vývoj svých žáků.

Způsobů jak to udělat určitě bude celá řada. Držím se hesla: Omezením není prostor ale mysl.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 1:41 am    Předmět: Citovat

Domnívám se, že je rozdíl "převzít karmu" ´převzít sklizeň za někoho a nebo ji anihilovat. To, že mi píšeš, že si to dovedeš představit neznamená, že je to možné udělat.
Nevím, jestli někdo někde tvrdí, že zrušil něčí karmu a nemám zájem o tom polemizovat. Za jisté (pro mne) mám, že vždy musí být to, co bylo zaseto, sklizeno a že hlavním účelem zákona karmy je láskyplné vedení k moudrosti, k moudrosti srdce. Nedokážu si představit moudrého Učitele (něco jako Rodiče), který by měl tak málo lásky k nám, že by nám nedovolil učit se ze svých chyb.
Z mých zkušeností čerpám přesvědčení, že není větší lásky, než dovolit Dětem, aby dělaly chyby a učili se z nich.
Rychlejší odbourání karmy, to si také dovedu představit. Jestliže nám někdo pomůže, abychom se učili rychleji, vede nás, pak nám pomáhá urychlit "odbourání chyb". Rychleji se učíme sít jen čisté zrno a rozmnožovat jej. Tomu rozumím.
Takže - nepřesvědčil jsi mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 7:55 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Z mých zkušeností čerpám přesvědčení, že není větší lásky, než dovolit Dětem, aby dělaly chyby a učili se z nich.

S tím souhlasím. Stačí ale přece uvědomění na úrovni duše. Nebo si myslíš, že je to potřeba na úrovni Ega? Vono to do toho Ega sestoupí ale ne vždy hned. Záleží jak má daný člověk to Ego silné. Tady hovořím zejména o čištění vztahů. Z ostatními nemám zkušenost.
A pokud je to na úrovni duše, tak to nemusí iniciovat daná osoba. To je moje zkušenost. Technicky ti neumím říct, jak to funguje tam na hoře ale funguje.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 9:08 am    Předmět: x Citovat

Damao: tak to by ses divil, dokonce je tu spolek bez karmy, který vyrábí jakéhosi božího člověka. Dlouho jsi tu nebyl, takže ti o tom unikla info
a ještě se k tomu muže dopracovat každý kdo přijde k LW na RUŠ.

Vůbec mě napadají takové veselé myšlenky, které mě pobavily i když někdo to asi vesele nevezme. Často se tu i jinde filozofuje nad tím, že je všechno iluze, Matrix, nic není skutečné. Jeden o tom přesvědčuje druhého, ale v praxi se stejně všichni svorně pinožíme za vztahy, prací, léčením nemocí a bolístek, jsme smutní, depresivní nebo veselí. Pořád něco řešíme, rozpouštíme a o něco se snažíme. Nikdo neleží pod palmou
a není nad věcí. Proč ne?

Což mi připomíná ještě jednu pro mě veselou myšlenku. Po celém světě jezdí moře učitelů, kteří někde seberou nějakou myšlenku a začnou pořádat kurzy. Někdy je to něco tak exotického a sebráno u lidí s tak odlišnou kulturou a myšlením, že se mi k tomu objevuje obraz kyjovského rodáka, který dorazí k indiánskému kmeni Hopi a tvrdí mu, že když si navlečou kyjovské kroje, postaví máju a pod ní budou pět "Éééééj od Buchlováááááá" tak budou konečně opravdu šťastní a spokojení.

Tolik můj ranní úlet

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 2:16 pm    Předmět: Citovat

Šamanko,asi v tom lítám s tebou.Odborník na tyhle věci nejsem,nemam to úplně prozkoumané,ale cítím,že to mnou nějak rezonuje....

Zdraví Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 2:24 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
...jsme smutní, depresivní nebo veselí.


Šamanko,
někdo by snad chtěl být robot? Necítit..... Arrow
O tohle tady přece vůbec nejde.
Ten "vyšší level" je v něčem jiném.


Ale ten Tvůj Kyjovák u Hopíků se mi móc líbí Very Happy


...a nakonec...víš ty vůbec, co udělá komu dobře... Question Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 4:05 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Damao napsal:

Z mých zkušeností čerpám přesvědčení, že není větší lásky, než dovolit Dětem, aby dělaly chyby a učili se z nich.

S tím souhlasím. Stačí ale přece uvědomění na úrovni duše. Nebo si myslíš, že je to potřeba na úrovni Ega? Vono to do toho Ega sestoupí ale ne vždy hned. Záleží jak má daný člověk to Ego silné. Tady hovořím zejména o čištění vztahů. Z ostatními nemám zkušenost.
A pokud je to na úrovni duše, tak to nemusí iniciovat daná osoba. To je moje zkušenost. Technicky ti neumím říct, jak to funguje tam na hoře ale funguje.

RoSo

Snažím se Ti porozumět, ale zdá se mi, že skáčeš z ega na Vyšší Duchovní úrovně jak z větve na větev. Už tady bylo několikrát (myslím, že v diskuzi o Vyšším Já) řečeno, že tím, že se uvědomíme na vyšší duchovní úrovni nemizí AUTOMATICKY všechny ty další.
Takže jsi mě opět nepřesvědčil, byl-li to Tvůj záměr.
Mám za to, že důležité je naučit se žít s radostí a s bližními vycházet v lásce či laskavosti - a nejblíže jsme si my sami. Myslím si, že se nejprve seje a pak sklízí a ne naopak. Budujme svoji čistotu v prostém životě a ne ve Vyšších Duchovních sférách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 4:45 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Vono to do toho Ega sestoupí ale ne vždy hned.


Čistě, mezi námi egy Wink co že to jako do toho ega sestoupí, Roso? Shocked Embarassed

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund