Fórum - Zobrazit téma - Karma, její vliv na léčení, a co s ní? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Karma, její vliv na léčení, a co s ní?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Karma, její vliv na léčení, a co s ní?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 1:20 pm    Předmět: Karma Citovat

tedy to jsou krásné diskuse.
Pokud bych mohla přispět svou trochou do mlýna, jak se zbavit karmy, já dím:
Nebádala jsem nad tím, jaký je výčet mých karmických životních událostí.
Nebudu bádat po celém seznamu. Žiju. Dělám věci, jak nejlíp umím. Naučila jsem se dívat se do sebe a objevovat to, co mi někde rezonuje v negativním slova smyslu. Snažím se objevit příčinu toho, proč mi události rezonují a nejsem v klidu. A mám výbornou zkušenost s tím, že když objevím, že mám problém a CHCI, stanou se okolnosti, které mi pomohou danou věc pořešit. Ať už jsem u toho sama nebo s někým. To jsou moje zkušenosti poté, co jsem se s pomocí mnoha báječných lidí naučila být k sobě upřímná. Tož... jak na karmu? Začít objevovat sebe a řešit to, co mi rezonuje... můj názor Smile
Zastávám hledisko, že není dobré věci čistit, někudy je vypouštět bez vědomí. Kdekdo mi může dát seznam mých karmických událostí, ale pořešit si je budu schopna beztak až v momentu, kdy k tomu dozraju. Až pochopím, projde událost srdcem, vím, že jsem něco zvládla. Smile
"Zkus přinutit jablko, aby do zítra bylo červené. Červené možná bude, ale zralé určitě ne"..... Smile
Alena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 1:47 pm    Předmět: Re: Karma Citovat

Aika napsal:
Kdekdo mi může dát seznam mých karmických událostí, ale pořešit si je budu schopna beztak až v momentu, kdy k tomu dozraju.

Když si uděláš seznam věci co máš nakoupit a nepůjdeš do obchodu abys to zrealizovala, tak ti seznam není k ničemu. Jsou lidi, kteří ti nejen dají seznam ale zároveň ti to vyčistí (např. Lenka s Mirkem). Nebo si to můžeš podle toho seznamu čistit sama.
Nemusí to nikdo dělat. Můžeš žít v přítomnosti a údálosti, které se ti dějí prostě jenom přijímat a tím si karmu rozpouštět. Můžeš žít např. celý život bez partnera a přijímat to. Nebo zjistit příčinu v minulém životě a vyčistit to.

Proč si čistit karmu? To je jako když máš hoooodně špinavou podlahu v kuchyni. Zažranou špínu. Můžeš to trpělivě každý den čistit hadříkem namočeným ve vodě. Nebo si koupíš čisticí prostředek a vydrhneš to rýžíkem

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 1:57 pm    Předmět: karma Citovat

Ahojky Roso Smile
Tomu já se nebráním. Jen zastávám názor, že pokud tedy žiju sama a přijde mi divné, proč nemám partnera, pak tedy hledám pomoc - třeba u někoho, kdo mi pomůže odhalit, co se stalo v minulém životě.

Nejsem ale zastáncem toho, abych si nevědomě nechala vyčistit karmu. Asi jako kdyby sousedce vadilo, že moje podlaha není čistá podle ní a já jí odsouhlasila, ať mi ji tedy vyčistí tak, jak ona myslí, že je to dobré.. Smile
Jde mi v podstatě o to, že fakt, že moje podlaha není dost čistá, si musím v první řadě uvědomit já. Já to tak musím cítit, i když mě ta sousedka na to upozorní. Dokud to necítím - je to o ničem.
Tož tak to vnímám já.

Alena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 4:07 pm    Předmět: Citovat

To s tebou souhlasím. To máš absolutně pravdu. Ty sama to musíš chtít. Bavím se tady o tom jak čistit karmu. Předpokldádám, že sobě a ne někomu kdo to nechce Very Happy
I když i to je diskutabilní. Když vezmu v úvahu co psal Dr. Joe Vitale a Dr. Ihaleakala Hew Le v knize Svět bez hranic. Když vyléčit oddělení psychicky nemocných pacientů tím, že za jejich nemoc převzal odpovědost a čistil sám sebe.

RoSo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 4:47 pm    Předmět: Karma Citovat

Roso Smile četla jsem tu knihu. Je báječná. Tímhle se možná dostáváme hodně hluboko. Já s nimi souhlasím, že tím, že převezmu zodpovědnost za jejich chování, uleví se jim i mně. Jsem si jista, že část mne je v tobě, část tebe je ve mně. Takhle tu teorii vnímám taky. Z hlediska karmického, ano. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 9:12 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Když vezmu v úvahu co psal Dr. Joe Vitale a Dr. Ihaleakala Hew Le v knize Svět bez hranic. Když vyléčit oddělení psychicky nemocných pacientů tím, že za jejich nemoc převzal odpovědost a čistil sám sebe.


Chápu to dobře. Ten Dr. Vitale převzal odpovědnost za činnost jiných na sebe? A tím jim pomohl?

Vždycky jsem si myslel, že každý si má být vědom odpovědnosti sám za sebe a podle toho se řídit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 9:26 am    Předmět: Citovat

To co dělá Dr. Ihaleakala Hew Le je, řekl bych už vyšší úroveň pochopení podstaty vesmíru.
V prvním kroku se snažíme převzít odpovědnost sami za sebe, za svůj život. Ale kdo jsem já? Já jsem všechno. Jsem součástí jednoho celku. Jednoho oceánu. I Ježiš řekl. Co činíš tomu nejposlednějšímu jako bys činil mně.
Všechno co je součástí našich vzpomínek je naše, je to součástí sdílených energii. Připojím radši úryvek z knížky:


Dr. Hew Len mi vysvětlil, že přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se v mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem.

Tento výrok mě ohromil a bylo mi zatěžko jej přijmout. Nést zodpovědnost za něco, co řeknu nebo udělám, je jedna věc. Nést zodpovědnost za něco, co říkají nebo dělají druzí, je něco úplně jiného. Pravda je taková: Převezmete-li plnou zodpovědnost za svůj život, pak všechno, co vnímáte jakýmkoli ze svých smyslů, nesete za to zodpovědnost, protože je to váš život.

Stručně řečeno: můžete vyléčit všechno, co se vám nelíbí a co prožíváte: terorismus, politiku i hospodářství své země. Lze říci, že tyto věci ve skutečnosti neexistují a jsou to pouze vaše vlastní projekce. Problém není v nich, ale ve vás.

Vím, že to je obtížné to pochopit, natož to přijmout nebo podle toho opravdu žít. Vinit druhé nebo své okolí je mnohem snažší, než přijmout naprostou zodpovědnost. Během rozhovoru s Hew Lenem jsem začal chápat, že léčení z jeho pohledu a v duchu ho'oponopono znamená milovat sám sebe. Chcete-li zlepšit svůj život, musíte jej vyléčit. Chcete-li někoho uzdravit, a může jít klidně o mentálně chorého vězně, musíte nejprve vyléčit sebe.

http://www.cintamani.cz/vitale/

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 9:35 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
[
Vždycky jsem si myslel, že každý si má být vědom odpovědnosti sám za sebe a podle toho se řídit.


Všichni jsme součástí celku, ne? Zrovna Ty mi to v tomto vlákně připomínáš. Proto mě překvapuje, že se zrovna Ty na tohle ptáš... Rolling Eyes .

Ahoj Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 11:07 am    Předmět: x Citovat

Pokud jsou lidé, kteří vzali na sebe odpovědnost za celý svět a umí ho vyléčit, proč tedy vyléčený není? Pořád je mi záhadou, když je tolik, tolik, tolik směrů, které umí plošně uzdravit Zemi a lidstvo, kde je pořád ten výsledek v praxi?

Rozumím tomu, jak je to myšleno - všechno je moje projekce - ovšem praxe poněkud zavání spasitelským syndromem: ty a všechno okolo jste moje projekce, proto mám právo vás napravovat, protože je to vlastně zodpovědnost mého života. Což dává dohromady (každý jsme vůči sobě projekce navzájem) pořádný mišmaš a já bych nerada, aby mi někdo vrtal do života pod záminkou, že já jsem jeho projekce, tudíž má právo...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 11:13 am    Předmět: Re: Karma Citovat

Aika napsal:
Roso Smile Já s nimi souhlasím, že tím, že převezmu zodpovědnost za jejich chování, uleví se jim i mně.


Tomuhle taky moc nerozumím: jak chceš přebírat odpovědnost za chování druhých? Jak můžeš být odpovědná za to, co oni udělají? Jak jim v tom chceš zabránit? To je chceš manipulovat, řídit, cítit vinu za jejich selhání? Nebo myslíš třeba děti a jejich výchovu? Tam bych to pochopila, protože tam vkládáš kus sebe a svého vlivu, ale jinak...

Sám sebe a svoje chování člověk pochopitelně může ovlivnit a tím mít vliv na svoje okolí, to je málo?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 11:43 am    Předmět: Citovat

Na starém reikiwebíku jsou o této technice Hó oponopono popsané dvě stránky. Docela je to tam rozebrané.

http://www3.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=878&postdays=0&postorder=asc&start=0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
linea
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.11. 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 2:04 pm    Předmět: Citovat

Tak se mi zdá, že to Roso nějak zjednodušil. Převzít zodpovědnost za svůj život, za své pocity k ostatním. Ne převzít odpovědnost za ně. To je trochu něco jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 2:32 pm    Předmět: Citovat

Všichni jsme jedno. Zajímá tvou levou ruku co dělá pravá? Nebo si dělá co chce a je jí to fuk?
Kde končí jedna vlna v oceánu a ke začíná druhá? Kde končí vzduch v jedné místnosti a kde začíná v druhé?
Tělo člověka je jenom hmotná schránka, která přišla ze země a do země se vrátí. Celá bytost je ale energetické pole ve větším energatickém poli. Kde končí jedno a kde začíná druhé?
Každá myšlenka je energie, která se šíří vesmírem. Co všechno tyto energie ovlivňují? Víme to?

Kde končí to čemu říkáme "To je můj život, moje věc" a kde začíná to čemu říkáme "To jsou ti druzí. To je jejich věc a ne moje?". Co je moje, co je tvoje a co je SPOLEČNÉ? Víme to?

Doporučuji si přečíst tu knihu.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 2:43 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:


Dr. Hew Len mi vysvětlil, že přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se v mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem.

Tento výrok mě ohromil a bylo mi zatěžko jej přijmout. Nést zodpovědnost za něco, co řeknu nebo udělám, je jedna věc. Nést zodpovědnost za něco, co říkají nebo dělají druzí, je něco úplně jiného. Pravda je taková: Převezmete-li plnou zodpovědnost za svůj život, pak všechno, co vnímáte jakýmkoli ze svých smyslů, nesete za to zodpovědnost, protože je to váš život.



I mě je za těžko tento výrok přijmout.

Jsem zastáncem objektivní existence reality i mimo mé vědomí. A nejsem Bůh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 2:46 pm    Předmět: Citovat

A jak vyléčit karmu? Vykoupat se v Ganze Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund