Fórum - Zobrazit téma - Karma, její vliv na léčení, a co s ní? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Karma, její vliv na léčení, a co s ní?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Karma, její vliv na léčení, a co s ní?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 7:41 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Prostě mi tím říkáš, že jen Bůh může něco odpustit a vymazat z naší karmy ? Já nevidím nic špatného na tom, když se mi podaří něco ,,NĚJAK TO SAMA ODSTRANIT " , jak říkáš. Ostatně Bůh je všude a ve všem.


Evi, hezky jsi si odpověděla Very Happy viz tvá poslední zde citovaná věta.

To nejdůležitější, co jsem se kdy pod vedením na meditacích naučila a především na svoji vlastní kůži procítila a prožila, ať již to bylo na kurzu Sunnyiho nebo na meditačních víkendech u Marci, tak mě vždy učili, že ne já pouze Láska uzdravuje, čistí, rozpouští, zceluje atd. A předtím, než jsme se do této práce "ponořili", tak jsme ty naše já v Lásce "rozpustili", splynuli s ní v jedno.

Zbultran to říká jinými slůvky, já tam cítím totožný obsah.
Ne já(ego) ale Láska/Stvořitel/Pán/Existence/.

Samozřejmě, musí být splněna základní podmínka, totiž že já jako ego/osobnost se do meditace ponořím/rozhodnu se pro modlitbu ze srdce atd.

Například u odvádění duší je jedno jediné pravidlo, které je potřeba dodržet: neodvádět sám/sama, vždy požádat o odvedení VJ/anděle/či jinou duchovní bytost která ti přijde na mysl.
Kdo by odváděl duši sám, svými vlastními silami, tak by to pocítil vyčerpáním se.

O karmě nic psát nebudu, protože v tom nemám sama jasno.
Thérávádu mám vypůjčeného z knihovny, ale je to pěkně tlustá kniha, tak to jde pomalu.
V současné době se úplně věnuju tomu, co prožívám teď. Tedy v zaměstnání, s příteli, doma, panečku, to je materiálu!
Vždy se nějaká zrcadélka najdou Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 7:42 pm    Předmět: Citovat

Ano Romane, já přeci neříkám, že to není pravda. Jenom mě udivuje , co píše Zbultran:

A sice to, že v té meditaci nevidí toho Pánaboha, který nám něco odpustí,
Citace:
ale nějakou automatickou činnost, kdy se soustředím na něco špatného a nějak to SÁM ODSTRANÍM.

Vždyť píšu, že Bůh je všude a ve všem. Jak bychom si tedy mohli SAMI ODSTRANIT něco, kdyby to Bůh nechtěl ? Proč tam tedy toho Boha nevidí ?


Včera mi bylo řečeno, že všechno ohromně komplikuju. Myslím, že to platí i dnes. Nic se nezměnilo Very Happy . Z toho plyne poučení, že si mám 100x rozmyslet, než něco řeknu a raději mlčet .

Ahoj Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 2:13 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Já nevím, jestli je mi to jasnější. Prostě mi tím říkáš, že jen Bůh může něco odpustit a vymazat z naší karmy ? Já nevidím nic špatného na tom, když se mi podaří něco ,,NĚJAK TO SAMA ODSTRANIT " , jak říkáš. Ostatně Bůh je všude a ve všem.


Napsal jsem to Evčo proto, protože jsem měl pocit, že vidíš Boha všude jenom ne v sobě. Popřela jsi to ostatně v jednom ostavci. Píšeš, že Bůh je ve všem ale zároveň píšeš "Nějak to sama odstranit". Když napíšeš "NĚJAK TO SAMA", tak tím se od Boha odděluješ. Chápeš co tím myslím? Ty jsi součástí Boha. Cokoliv děláš, tak dělá Bůh.


Evik napsal:
Z toho plyne poučení, že si mám 100x rozmyslet, než něco řeknu a raději mlčet .

Pro mně z toho plyne to, že se máš právě naučit říkat cokoliv i když můžeš očekávat jakékoliv i třeba "negativní" reakci. Je to o tom, říkat svůj názor a nebýt závislý na tom co mně kdo na to řekne.

A druhá věc. Ještě se vrátím k tomu prvnímu odstavci. Možná, že to vnímáš jak jsem to napsal já, jenom jsi to napsala trochu jinak, na tom nezáleží. Uvědom si, že tuhle diskuzi čte mnohem víc lidí, než do ní píše. Uvědom si, že tu diskuzi (a všechny ostatní) vedeme možná kvůli lidem, kteří to jenom čtou a právě kvůli nim. Cesty Boží jsou nevyspytatelné a my do nich nevidíme. Jsme jen součástí mozaiky, součástí hry, kterou řídí někdo jiný.
A proto: "NIKDY SI NEBER NIC OSOBNÉ!"

RoSo

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 10:02 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:

Píšeš, že Bůh je ve všem ale zároveň píšeš "Nějak to sama odstranit". Když napíšeš "NĚJAK TO SAMA", tak tím se od Boha odděluješ.


Dobrá. Výrok ,,něco SÁM ODSTRANIT " mi byl přiřknut. A už se ho nehodlám zbavovat. Asi to tak být má a beru ho za svůj. A sice z tohoto důvodu:

Citace:
Napsal jsem to Evčo proto, protože jsem měl pocit, že vidíš Boha všude jenom ne v sobě. Chápeš co tím myslím? Ty jsi součástí Boha. Cokoliv děláš, tak dělá Bůh.

Romane. Tvůj pocit je úplně přesný. Já to vím, že Bůh je v každém z nás. I ve mě. Ale nevím proč to v sobě nějak potlačuju. Proč si tohle neuvědomuju a nebo na to zapomínám ??? Rolling Eyes . Přesně jak to píšeš.

Napadá mě , že si musím vybudovat větší sebedůvěru. Začít víc pracovat, tím získat víc zkušeností a víc prožitků.

Citace:
Pro mně z toho plyne to, že se máš právě naučit říkat cokoliv i když můžeš očekávat jakékoliv i třeba "negativní" reakci.

Někdy si říkám, že na RW nenapíšu už ani slovo. Ale většinou to vydržím jen do druhého dne Wink .
Hmm, neber si nic osobně - jsou lidi, od kterých přijmu kritiku a ještě jim poděkuju. U některých mi to někdy tak moc nejde. Patříš, mezi ty první

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 11:20 am    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:41 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 12:43 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:


Když se bouře utiší a hladina zklidní, zmizí i ty vlny na povrchu oceánu a ony najednou poznají, že vlastně od moře nebyly nikdy odděleny.



Sanmoon, ten pocit jsem zažila jenom 2x. Jednou při svém putování přírodou se Zbultranem a Blankou . Po druhé letos při svém zasvěcení do R 2. Dost málo, že ?

Omlouvám se, že ta diskuze šla jinam, než měla Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 12:50 pm    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:40 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 1:11 pm    Předmět: Re: Karma, její vliv na léčení, a co s ní? Citovat

Tazz napsal:

Každý z vás, kdo léčí se jistě setkal s tím, že jeho působení má své limity. Limity způsobené karmou nejenom léčeného, ale i léčitele. Kdyby tato omezení nebyla, každý z vás by po kurzu okamžitě zázračně léčil. A nemocných by kvapem ubývalo.



Mě ještě zajímá tohle.

Jak je to s karmou u věřícího a nevěřícího člověka ?
Není to tak, že mnohdy nevěřící má ,,lepší - čistější " karmu než věřící ? Ale tady asi záleží na mnoha okolnostech, že ?
Je rozdíl, když léčením působíte na věřícího a nebo ateistu ?

Jen tak mě to zajímá. Nikoho neléčím. Akorát včera mi bylo řečeno věřícím člověkem, že takoví lidé, jako jsem já, jsou šarlatáni. Přesto mi ten člověk řekl, že ho vždy ke mě cosi přitahovalo. ( Nebyl to chlap - podotýkám ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 1:15 pm    Předmět: Citovat

Ten pocit nezapomenu Wink .
Díky sanmoon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 1:41 pm    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:40 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 8:22 pm    Předmět: Re: Karma, její vliv na léčení, a co s ní? Citovat

Evik napsal:
Mě ještě zajímá tohle.

Jak je to s karmou u věřícího a nevěřícího člověka ?
Není to tak, že mnohdy nevěřící má ,,lepší - čistější " karmu než věřící ? Ale tady asi záleží na mnoha okolnostech, že ?
Je rozdíl, když léčením působíte na věřícího a nebo ateistu ?

Jen tak mě to zajímá. Nikoho neléčím. Akorát včera mi bylo řečeno věřícím člověkem, že takoví lidé, jako jsem já, jsou šarlatáni. Přesto mi ten člověk řekl, že ho vždy ke mě cosi přitahovalo. ( Nebyl to chlap - podotýkám ).


Věřící, nevěřící, to je jedno. Důležité jsou mravní principy v nás. Skutečně mám také vlastní zkušenost s praktikujícími evangelíky i katolíky, mými přáteli. Je to dáno tezemi, které přijímají a ztotožňují se s nimi. Potíž je v tom, že vyslovují poněkud radikální hodnocení. Místo, aby respektovali ty, co nevěří nebo věří jiným způsobem nebo něčemu jinému. Byl jsem například upozorněn, že léčení jakoukoli energií je od ďábla!!! Že zajdu, tím nejstrašnějším způsobem!!! BUBUBU!!! Když se vrátíme k našemu tématu, už i v tomhle případě vzniká karma.

Být bezvěrec, na druhou stranu, je trochu více osvobozující, protože se člověk může řídit vlastním názorem a nepřizpůsobovat se hloupostem. Pokud věřit, tak jedině tak, aby to bylo vždy pro dobro všech! Když někdo chce skákat s padákem, ať si skáče. Nenechám ho přece zavřít do blázince, protože to co dělá, mi přijde, z mého pohledu, šílené Twisted Evil

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 9:25 pm    Předmět: Re: Karma, její vliv na léčení, a co s ní? Citovat

Tazz napsal:

Každý z vás, kdo léčí se jistě setkal s tím, že jeho působení má své limity. Limity způsobené karmou nejenom léčeného, ale i léčitele.


Ještě se odvážím zeptat na tuto věc.

Znamená to, že když léčíš dva lidi se stejným onemocněním, tak ten výsledek toho léčení může být úplně rozdílný díky jejich rozdílné karmě ? Nebo jsem to nepochopila ?

A ještě k tomu minulému příspěvku:
Citace:
Byl jsem například upozorněn, že léčení jakoukoli energií je od ďábla!!!

Když mi tou věřící bylo řečeno, že jsem šarlatánka, protože ta energie není od Boha, tak jsem jí při tom nechala. Nějak jsem neměla sílu ani potřebu něco vysvětlovat... Rolling Eyes . Ale je to kamarádka a jako kamarádky jsme se i rozešly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 10:00 pm    Předmět: Citovat

Evik:

"Znamená to, že když léčíš dva lidi se stejným onemocněním, tak ten výsledek toho léčení může být úplně rozdílný díky jejich rozdílné karmě ? Nebo jsem to nepochopila ?"

Evi,

proč nevěříš víc sama sobě? Tomu, jak to cítíš Ty? Myslíš, že Tvoje intuice a úsudek je horší než intuice a úsudek někoho jiného? Jsi citlivá a inteligentní žena, proč se potřebuješ na všechno ptát druhých?

Vidíš, kolik je tady rozdílných pohledů na karmu a léčení od různých lidí. Komu z nich chceš věřit? Tomu, kdo nejvíc křičí? Tomu, kdo má nejvyšší akademické vzdělání? Tomu, kdo se tváří, že je mu to všechno jasné?

Možná čekáš, která odpověď s Tebou zarezonuje, nevím. Ale mám pocit, že si moc nevěříš. A úplně zbytečně. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 10:24 pm    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:39 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 10:49 am    Předmět: Citovat

Tazz napsal:

Nikdo tě nenutí těm věcem věřit. Nejsou to křesťanská, židovská nebo muslimská dogmata. Ale, že fungují máš možnost poznat sama. Takhle jsou učení postavena. Jako informace, které si máš nebo můžeš (chceš-li) ověřit. Sám jsem to nechápal. Ale funguje to. To poznání k tobě postupně přichází v záblescích prožitého pochopení. Pro toho, kdo má jinou cestu je to informace. Informace, že se fungováním světa někdo zbýval už tisíce let před námi a dospěl k poznání, která nám sdělil, abychom z toho měli užitek. Ne proto, aby nás naštval Very Happy
Mirek

Každému, kdo nečemu věří "to funguje" Smile Ale to jen drobné rýpnutí, od zenového učitele rána holí.
Vidím to velmi podobně, svojí cestou a vzděláváním jsem došla do stavu, kdy jsem si říkala, proboha tohle zní velmi buddhisticky, tak jsem se dala do intelektuálního studia a "zjistila si, že je to fakt pravda", je mi velmi blízké to co píšeš až u buddhismu, jsem našla smysluplné vysvětlení karmy a víceméně to sedí i k tomu so říkají moderní psychologické systémy (postmoderní) a vlastně i fyzika.

Víš, že Buddha své učení stvořil jako pomoc tápajícím lidem se snahou aby pevné a nezměněné vydrželo po mnoho věků (i když sám předpovídal, že to vydrží jen 500 let), použil metody a slovník té doby. Teď se doba proměnila, možná se proměnil i slovník. Přijde mi, že mě je toto myšlení blízké, ale užívám slovník moderní doby a pracuji s pochybností "je to úhel pohledu, určitá předvyšlapaná cesta, existují i jiné cesty a je na mě jak pečlivě své myšlení a své činy budu volit". Každopádně bezpochyby, fungující užitečné věci může stvořit jakákoliv doba a vydržet mohou dlouho (dokud budou lidi, kteřé je budou šířit a předávat dál ve funkční podobě).

Proto mě tak fascinuje zen, cesta za slova za mysl.

Tady se plácáme ve slovech a významnech, v představách a potřebě mít svět smysluplný.

"Karma" je slovo, které nějak popisuje fungování světa a nás lidí. To samé co kauzalita - akce - má svůj následek, následek tvoří další akci.
Přijde mi, že karma je popis, součet celé naší existence a neustále se mění s každým naším činem. Tj. odmítám věřit tomu, že na mě někde čeká a spadne ve chvíli kdy si to mám jako zasloužit.

To, že se někde narodím neznamená, že jsem tam byla poslána, ale minulá karma (to co zbylo po smrti a rozpadu osobnosti, vědomí já) je dle svého stavu přitahována do určitého způsobu existence. Kdo se vyžíval v utrpení, to co vytvořil ho opět k utrpení přivede, bude si ho moci opět zažít, dokonce na vlastní kůži. A během života celý ten náš balík máme možnost proměnovat - každá zkušenost kterou potkáme na nás působí a my podle naší karmy na něj reagujeme. Nevím jak to popsat, prostě je to o nás, ne o vnějším světě. My si přitahujeme události, naším jednáním si k nim děláme cestu. Nemoc je následkem toho celého souboru příčin, ne něčím co přijde jako razítko na papír - a teď s tím něco dělej.

Všechko je propletená síť příčin a souvislostí, nikdy nebudeme rozumět všemu a tak je to v pořádku. Díkybohu, že se nepočítá, co kde jak čemu jsme porozuměli, ale to jak nás to proměnilo a co jsme udělali dál.

Nevím zda jsem si vysloužila bystrou mysl nějakými záslužnými činy v minulosti, ale mohu předpokládat, že svým životem jsem to co zbylo po předešlé smrti přitáhla k oblibě bystré mysli, "tak jsem ji dostala" a teď se s ní snažím udělat něco užitečného.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 3 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund