Fórum - Zobrazit téma - Karma, její vliv na léčení, a co s ní? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Karma, její vliv na léčení, a co s ní?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Karma, její vliv na léčení, a co s ní?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 12:34 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Takže když nevěříš nějakým technikám, meditaci, nebo třeba modlitbě ( protože si myslím, že i modlitbou mohu svojí karmu měnit ), tak jenom mám sedět a čekat, jestli mi Bůh udělí nějakou výjimku ?


Vždyť modlitba je většinou prosba k Bohu, ne?

Já netvrdím, že nemáme nic dělat a pasivně čekat, jak to dopadne!

Naopak, musíme se snažit a to maximálně jak jsme toho schopni. Ale jak to dopadne, to už je na Něm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 12:37 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:

Jinak s tím vysvětlením, že jde o jakýsi soubor příčin a následků lze souhlasit, to zní celkem logicky a pravděpodobně. Co mě ovšem děsí je, když do toho někdo začne míchat minulé životy a jestliže je někdo v tomto životě něják např. zdravotně postižený nebo jinak trpí, tak si to vykládá jako zasloužený trest pro tohoto člověka, který byl patrně v minulých životech nějákým gaunerem. Tento výklad karmy má pak velice neblahé praktické následky ze kterých se mi už párkrát udělalo silně blivno. Takže pokud to má přerůst v souhlas s něčím utrpením, tak jsou tyhle teorie velmi nebezpečné.


Jistě, když ještě třeba tomu utrpení napomůžu (něco přidám), tak si zase zadělávám na další reakci pro sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 12:41 pm    Předmět: Citovat

Zbultran: Mě šlo o výklad, že když je někdo např. postižený takže si to vlastně zasloužil a tudíž si nezaslouží ani naší pomoc a má trpět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 12:59 pm    Předmět: Citovat

Pokud tomu správně rozumím, princip karmy nás vede k žití dle jakýchsi regulí, aby ten "po nás" nezdědil blbou karmu. Potud je to jakžtakž v pořádku, vrátím se k tomu níž.
Dobrá, ale pokud někdo žije zločineckým, či jinak opovrženíhodným životem, je mu srdečně jedno, jakou karmu zdědí ta bytost po něm. A ikdyž mu vysvětlím co je to karma a jak to funguje a budu ho strašit, že ji zdědí sám po sobě a pak bude trpět, tak mě pošle do háje, protože v tom novém životě si z toho starého přece nebude nic pamatovat a bude pak žít tak jak mu bude dáno.
A navíc - přece i těm největším zločincům na jejich smrtelném loži je osobou duchovního nabídnuto spasení, když svých činů zalitují - což je mimochodem taky docela diskutabilní personalistika Smile, kam se hrabou volební guláše. Takže co by se nějak brzdil, když pak řekne lituji, uroní kajícnou slzičku a už si navléká bílé roucho a hybaj mezi anděly, kteří ho naopak přivítají tím raději, čím větší byl za života gauner. A na zem se vrátí třeba zrovna jako farář, nebo ekologický aktivista. Nikoli jako očekávaný mrzák.
Zde má zřejmě výchovný efekt trhlinu.

Zase se mi to oklikou vrací k tomu obligátnímu církevnímu strašení Bohem, coby nemilosrdným mstitelem. Protože kdo jiný by zařídil, abych trpěl za hříchy svého minulého těla? A opravdu platí, že Bůh je takový, že by za hříchy minulé nechal trpět bytost zcela pohodovou? Je to nějaká nástavba hrozby utrpení pekelných, ještě nějaký bonus navíc? Wink

Mudrujte, vysvětlete mi to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 1:37 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:

- ten princip podle mě nastavil Bůh a on může dělat vyjímky, tedy svojí milostí odpouštět (odmazávat) - takže nějakým technikám " invokace fialového plamene nebo meditace Diamantové mysli" nevěřím;


Připsala jsem k tomu, , že lze měnit karmu i modlitbou. Ano, modlitba je prosba k Bohu. Ale copak meditací se Bohu vzdaluješ ? Já jenom nechápu, proč tomu nevěříš.

Jenom tohle mi tedy vysvětli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 2:21 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Zbultran: Mě šlo o výklad, že když je někdo např. postižený takže si to vlastně zasloužil a tudíž si nezaslouží ani naší pomoc a má trpět.


To je pravda - jeden oddaný mi vyprávěl jaké to bylo v Japonsku. Tam to bylo až absurdní - když byl někdo postižený "dobře mu tak, to je jeho karma".

Na to já říkám, když je někdo postižený, je za tím jeho karma, ale nepřeju mu to. Pomohu mu když to půjde, ale nebudu mu pomoc nutit. Někdy jsou postižení i zlí a zapšklí, ale to už je jiná stránka věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 2:28 pm    Předmět: Citovat

Kamo - vysvětlení nechám radši na Tazze. (Stejně mám takový pocit, že o vysvětlení moc nestojíš Laughing )

Ale jak píšeš o tom spasení na smrtelné posteli a cestě do nebe, to se týká spíše křesťanů a ti na reinkarnaci nevěří. Ale já věřím, že když ten člověk opravdu upřímě lituje, že se může odpuštění dočkat. Když to má ale jako vypočítavý kalkul, tak si myslím, že Pánbůh se ošidit nedá Smile . Jo a křesťani tam mají ještě nějak napasovaný očistec ....


Naposledy upravil Zbultran dne út říjen 27, 2009 2:37 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 2:36 pm    Předmět: Citovat

Pro Evíka (upozorňuju že to jsou moje dojmy a nemusí to tak být):
- pro tebe je z nějakého důvodu těžké přijmout osobního Boha;
- proto si myslím, že ti vadí to co jsem napsal, že zákon karmy stanovil Bůh a jen on může řešit nějaké vyjímky z jeho fungování (např. sám je mimo hmotný svět a tak mu nepodléhá);
- a když se na Boha obrátíš nějakou prosbou (je jedno jakou formou), On tě může vyslyšet a nemusí. Je to jen a jen na Něm;
- někdy může Pánbůh sám od sebe ti něco odpustit a ani ho o to nemusíš prosit;
- a konkrétně k té meditaci na fialový plamen, tak tam jsem nějak neviděl toho Pánaboha, který ti něco odpustí, ale nějakou automatickou činnost, kdy se soustředím na něco špatného a nějak to SÁM ODSTRANÍM.

Je to trochu jasnější?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 2:40 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Kamo - vysvětlení nechám radši na Tazze. (Stejně mám takový pocit, že o vysvětlení moc nestojíš Laughing )


To jako že tady jen tak exhibuju?
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 2:43 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:

To jako že tady jen tak exhibuju?
Rolling Eyes


To ne, šlo jen o takový pocit, že už máš předem všechno jasné a tak by to bylo zbytečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 2:46 pm    Předmět: Citovat

Já osobně nevěřím, že by člověk na pokraji smrti mohl upřímnou lítostí "smazat svoje hříchy" páchané během celého života. Možná nějakou malou část ale toť vše.
Karmu, neboli všechno co pácháme (ať dobro či zlo), vnímám jako energii, která se někam ukládá, zapisuje. Nevím jestli je to Akšická kronika či co.
Ta energie se nám pak vrací formou událostí. Pokud na špatnou událost regujeme špatně, tak se nám k té staré události přidávají další. To je to jak se pak někdo diví, že se mu dějou pořád dokola stejné nepěkné věci.

Z osobní zkušenosti čištění své karmy mohu říct toto.
Svou karmu čistím v meditaci a to buď jako impuls z nějaké události, která se mně nelíbí a tak ji čistím pomocí energii. Nebo taky vstupuji do minulých životů ke kořenům vzniku dané události a to pak žádám o odpuštění duše, kterým jsem ublížil a taky sám sobě.
Já to čištění vnímám jako silné proudění energie. Jakmile proudění přestane, tak událost je vyčištěna.
Každé čištění se většinou projeví i ve fyzické realitě nějakou událostí, nebo událosta, kterou se situace dočistí. Většinou nestačí jenom energetické čištění.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 3:21 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
To ne, šlo jen o takový pocit, že už máš předem všechno jasné a tak by to bylo zbytečné.


Kéž by... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 3:55 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
... Takže co by se nějak brzdil, když pak řekne lituji, uroní kajícnou slzičku a už si navléká bílé roucho a hybaj mezi anděly, kteří ho naopak přivítají tím raději, čím větší byl za života gauner. A na zem se vrátí třeba zrovna jako farář, nebo ekologický aktivista. Nikoli jako očekávaný mrzák.
Zde má zřejmě výchovný efekt trhlinu ...

... Mudrujte, vysvětlete mi to.


Dobře, vysvětlím, protože došlo k omylu.

Tím že se rozhodujeme nedělat ty stejné chyby a litujeme toho, co jsme provedli se sice vydáváme správnou cestou a začínáme hromadit kladnou karmu, ale nic není odpuštěno. Jsou lidé, kteří dělají jen samé dobro, pro ostatní by se rozdali, ale trpí vážnými chorobami a stíhá je jedna nepříjemnost za druhou. To se spaluje negativní karma z předchozích období, ale nastoupili správnou cestu a v budoucnu se vše obrátí.

Vraha, i kdyby litoval sebevíc, už po smrti lidské zrození 0nečeká. A už vůbec ne v podobě pastora. Ale patrně zrození v oblasti intenzivní paranoie. Kde setrvá po mnoho kalp (Podle hinduismu 1 kalpa=4 320 000 000 let), dokud nespálí všechnu nahromaděnou špatnou karmu. Pokud se chceme negativních otisků z podvědomí zbavit musíme používat intenzivní a účinné metody. Nejde to hned a musíme se tomu soustavně věnovat. To že jsme se narodili jako lidé v dobrých podmínkách, máme jedinečnou možnost na sobě pracovat.

Zbultran napsal:
...- proto si myslím, že ti vadí to co jsem napsal, že zákon karmy stanovil Bůh a jen on může řešit nějaké vyjímky z jeho fungování (např. sám je mimo hmotný svět a tak mu nepodléhá)...


Ať je naše představa jakákoliv, pokud praktikuješ a pracuješ pro dobro všech bytostí, prostor (to, co je úplně za vším a je naší podstatou) ti připraví ty nejvhodnější podmínky díky požehnání, metodám a ochraně.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 5:51 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:

- a konkrétně k té meditaci na fialový plamen, tak tam jsem nějak neviděl toho Pánaboha, který ti něco odpustí, ale nějakou automatickou činnost, kdy se soustředím na něco špatného a nějak to SÁM ODSTRANÍM.

Je to trochu jasnější?

Zbultrane, nebudu Ti brát Tvé dojmy a pocity co mi vadí a co mi nevadí . Jsou Tvoje Very Happy .

Já nevím, jestli je mi to jasnější. Prostě mi tím říkáš, že jen Bůh může něco odpustit a vymazat z naší karmy ? Já nevidím nic špatného na tom, když se mi podaří něco ,,NĚJAK TO SAMA ODSTRANIT " , jak říkáš. Ostatně Bůh je všude a ve všem.

Nechme toho. Nejsem prostě schopná Tě pochopit.

Proto se mi líbí, co píše Tazz.
Citace:
Ať je naše představa jakákoliv, pokud praktikuješ a pracuješ pro dobro všech bytostí, prostor (to, co je úplně za vším a je naší podstatou) ti připraví ty nejvhodnější podmínky díky požehnání, metodám a ochraně.


A také jsem ráda, co a jak napsal RoSo:

Citace:
Z osobní zkušenosti čištění své karmy mohu říct toto.
Svou karmu čistím v meditaci a to buď jako impuls z nějaké události, která se mně nelíbí a tak ji čistím pomocí energii. Nebo taky vstupuji do minulých životů ke kořenům vzniku dané události a to pak žádám o odpuštění duše, kterým jsem ublížil a taky sám sobě.
Já to čištění vnímám jako silné proudění energie. Jakmile proudění přestane, tak událost je vyčištěna.
Každé čištění se většinou projeví i ve fyzické realitě nějakou událostí, nebo událosta, kterou se situace dočistí. Většinou nestačí jenom energetické čištění.


E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 6:49 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
...Prostě mi tím říkáš, že jen Bůh může něco odpustit a vymazat z naší karmy ?
E.


Ale to je Evi přece pravda. Jenom Bůh ti může odpustit. Ale ty jsi součásti Boha. Jenom TY si můžeš odpustit!
Hooponopono říká: Omlouvám se. Prosím odpusť mi. Miluji tě. Děkuji.

Říkáš to ale sama sobě!

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund