Fórum - Zobrazit téma - Zkušenosti s Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zkušenosti s Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 9:11 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Zejména pokles tlaku se projeví nejdříve jako závrať, nebo ne? Wink

Ja ti nevim, mě se děje přesně co si popisoval - motání hlavy:) U mě hodně lidí takovýmhle způsobem povolí, jako první reakce, pak se to vyrovná a pak přijde i nástup energie, ten člověk se aktivuje (pokud není extrémně vyčerpaný)

kamo napsal:

A tady si dovolím mít jiný názor:
Nejdříve je třeba mít co vyrovnávat a harmonizovat, na tom bahně, ke kterému to přirovnáváš, toho moc nenaharmonizuješ. Pokud je člověk úplně vybitý, tak by měl dostat "dávku první pomoci", tzn.trochu dobít energií, pak teprve vyrovnávat a harmonizovat a následně pracovat na ustálení potřebné hladiny energie. Což může obsahovat jak doplnění nedostatku, tak i ubrání přebytku.

Co je nedostatek energie a co zablokované přirozené proudění? Nelze nemít energii, ale lze mít pocit nedostatku energie. To co píšeš učí hodně lidí, ale je to hlavně bioenergetika, práce s vitální energií těla (a to je označováno za Reiki). Při Reiki je to jen částečné, tedy v mém pojetí, které je méně, až skoro minimálně časté. Nevím jak to vhodně vysvětlit, ale čerpá to z původní tradice Reiki, tak jak by měla tato metoda být vyučována, aby to nebyla trochu lepší bioenergetika (viz Choa Kok Sui - léčení pránou). My z toho pojetí máme uiž jen to, že Reiki je inteligentní a co je potřeba udělá sama. Lépe než o tom mluvit, to chce ukázat, myslím, že pak by si velmi rychle pochopil o čem mluvím.

Možná takhle, člověk může mít ohromné množství energie, ale vubec to neznamená že bude v harmonii, kdyby Reiki byla jen životní šťáva, co přidávat někomu, kdo má hodně? Reiki způsobí to, že se v něm vše vyrovná, tak jak je optimální funkce jeho těla. Damao kdysi zkoušel proměřovat dráhy pomoci Eav před a po zasvěcení. Co myslíš, že ukazovaly dráhy toho saméjho člověka? Velké množství energie? Právě že ne, naopak spíše méně, mnohem méně zablokovaných oblastí, celkově vyrovnané fungování, bez výraznějších extrémů.

Nemyslím si, že je to planá debata, že vesmír si to stejně zařídí sám atd. atd. Prostě tak jak s Reiki pracuju já, tak víceméně pracuje Eric Pearl se svojím Reconnection, až na to, že já si na to přišla bez jeho seminářů a on to samé mnohem lépe využil:)

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 10:29 pm    Předmět: x Citovat

Mám zkušenost, že podobné zážitky můžete mít i při jiných terapiích.
Občas chodím ke svému kamarádovi na shiatsu a pokaždé se děje něco jiného: někdy jsem hodně unavená, jindy ulítávám nebo musím počkat než odejdu, protože se mi mírně motá hlava.
Tohle se mi stává i u jiných energetických masáží, nejen přes reiki.
Zvlášť pokud se umíte hezky uvolnit a dát věcem volný průběh, tak
se energie můžou pěkně rozjet. Chce to taky dát si následný klídek, aby se ten fičák mohl zase usadit a zklidnit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
trezalka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 15.12. 2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 9:45 pm    Předmět: tak i tak Citovat

já mám s reiki zkušenosti různé. Od té doby, co jsem zasvěcená a pracuju s ní, tak vidím užitek i pomyslné "ztráty", které musím ošéfovávat mentálně zase jinak. Reiki je - podle mě - výborná věc ať už jde o reikování sama sebe nebo situací nebo tak. Ale je fakt, že od té doby, co jsem zasvěcená, jsem opět náchylnější na energie okolí - začala jsem opět trpět na motání hlavy v prostředí s více lidmi (objevovalo se v dětství) atd. Jsem tak trochu jako "houba" - nasáknu a potom mám sama co dělat se sebou Laughing naštěstí mi mamuš poradila chytré vychytávky, které mi problém většinou vyřeší...no a potom používám další své "berličky". Takže vlastně chci jen říct, že od praktikování reiki jsem zase o něco víc vnímavější na energie kolem sebe, což se mi pokaždé nehodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2009 1:33 am    Předmět: Citovat

Trezalko, podle toho, co píšeš, pracuješ více svou pránickou energií, než Reiki. Myslím, že by ses měla poohlédnout po klasických technikách Reiki - na toto téma vyšlo již u nás mnoho knih. Nebo se seznámit s ztím, jak práci s Reiki učí jiní učitelé, než ten Tvůj. Bude to pro Tebe určitě zajímavé a podnětné poznání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
trezalka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 15.12. 2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2009 7:55 am    Předmět: Citovat

2 Damao: nevím, co je pránická energie, tak jsem pátrala na netu. Jestli jsem to dobře pochopila, myslíš tím moji vlastní energii a ne reiki. Možná jsem to pochopila špatně. Jestli to má být moje energie, tak myslím, že s tím jsem měla problém asi na počátku experimentování, protože jsem dost energeticky nabitý člověk, ale teď by mě hodně překvapilo - podle toho jakým postupem na sobě pracuji - kdyby to byla moje vlastní energie. Pravda je, že o reiki jsem moc knih nečetla - spíše čerpám z ústního předání, zkušeností lidí, co s ním pracují, konzultací, případně článků a skript. Rozhodně si ale teďka zkusím sehnat něco o pránické energii, dík Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Perchta
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2009 10:35 pm    Předmět: Citovat

Všechny Vás zdravím a musím dodat to, k čemu jsem sama dospěla a dopídila se i u jiných. Ta moje záležitost byla s největší pravděpodobností výsledkem zasvěcování do dvou systémů Reiki zároveň. No, někdo možná nemusí mít žádné problémy - vždyť to asi mnozí mistři také praktikují.... Něco jsem přečetla, ale až nyní téměř po 5 letech hledání a vyptávání jsem se snad dopátrala. Nikdo mi neřekl, nikde jsem nečetla, že by mohlo mít i jistý negativní dopad to, že člověka zasvětí do prvního stupně Usuiho Reiki a Karuny. Až teď jsem totiž zjistila, že právě to, že karuna je o poznání silnější, mohlo způsobit to, co se stalo. Zřejmě jsem si na to měla troufnout až po dalších stupních Usuiho Rekiki..... Jenže mě na to nikdo neupozornil a tak to vyvolalo jakýsi efekt tlakového hrnce. Vůbec nechápu, jak je možné, že se v tom dělá takový bo....! Lidi fakt mě to namíchlo. Ale asi jsem si tím měla projít....proč?....to ví bůh. Jsem zdravá a za to ti bože díky. Donutilo mě to přemýšlet, kolik lidí, ani pořádně neví kam patří symboly, které používá apod. A proč už se mistři nepozastavují, nad tím, že třeba ještě toho nebo onoho člověka zasvětit, nebo ne..... Jenže je to tak, mistři si říkají mistři, a ruku na srdce.... kolik z těchto "mistrů" je tu skutečně pro své žáky i po tom, co jim zaplatí. Neplivu na mistry a reiki - jen je mi z toho smutno a to dost.... Sad Když si vzpomenu na svou víru a odevzdanost celé této věci na počátku, na svoji fascinovanost a vůli, že se uzdravím, i díky tomuto, mrzí mě, že jsem tak brzy skončila díky strachu. Nechci aby tento článek vyzněl jen negativně, ale možná pro jiné bude důležité více přemýšlet, ke komu jít a nechat se zasvětit. Zda ten dotyčný je tou oporou na této krásné cestě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2009 11:18 pm    Předmět: Citovat

Trezalko, zrovna podobný pocit jsem měla dneska, když jsem přišla po vánoční besídce pro rodiče domů, kde jsem padla na hubu a byla ráda že jse mráda. Celý den u dětí, do toho řešit uzávěrky roku, inventury, do toho problémy toho či onoho, suplování a moje jedno nevyspání....hodně mi to sebralo energie, zkrátka deficit. A po té besídce , kde bylo snad kolem 90 lidí nepočítaje 45 dětí v jedný velký třídě, to byl pak v hlavě a po tle dost velký hukot. Pomohlo mi doma si nejdřív lehnout a zklidnit, dodat tekutiny, na který jsem v tom fofru taky moc času neměla a pak si dát reiki na nohy, na ledviny a najkonec si uvědomit, že díky mé vlastní oslabené energii jsem zas nasála spoustu cizího a pomocí uvědomění si, kolik toho je asi cizího a kolik mojeho-to byl ale hooodně velký rozdíl, jsem přes Reiki nechala čistit cizí. A během 10 minut mi bylo o 100% líp. Tohle se mi děje v přčípadě, kdy jedu na rezervy. Už si to hlídám ale občas se mi tyhle situace nachomejtnou a pak hledám jak z toho co nejrychleji ven. Dost mi to moje poznání korespondovalo s jedním fajn seminářem, metodou Podstatování, kterou učí Nora Jadrná, a pak když jsem se koukal na Human design. A alespoň u mne mi to zapadlo a už jsem nebyla vyhoukaná z toho co se mi děje. CItlivost a vnímavost se díky reiki a práci s ní zvášila a já se učím tím nebýt ovládána ale ovládat to. Jakmile se ale začneš bát, tak poroste ten strach, třeba z reiki, nebo neznáma, z čehokoli a díky třeba momentálně snížené hladině své vlastní energie(práce, stresy, škola, děti, víc času věnovaného druhým než sobě, víc práce na úkor odpočinku,......) jsi pak vnímavější na ty cizí energie a programy a považuješ je za vlastní. CHce to hodně pracovat na sebeuvědomění si sebe sama, cvičit a učit se být ve svém středu zkrátka co nejvíc v přítomnosti v daném okamžiku, být sama sebou, prožívat svoje emoce a držet si v určitých situacích odstup, rozlišit to co je tvoje a co už ne....ale na to přijdeš postupně sama Smile Hodně štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 12:24 pm    Předmět: Citovat

Žádám o svou celistvost.Beru si zpět to,co je mé a vracím zpět to,co není mé.

Kouzelná formulka ,která je velmi nápomocná .


Je opravdu dobré se naučit rozlišovat,jak píše Rený,jaj,pamatuju si na období,kdy mi došlo,kolik si sama dobrovolně přebírám od ostatních lidí.
Byla to velká úleva ...

Džarmí zdraví Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 2:50 pm    Předmět: Citovat

trezalka napsal:
2 Damao: nevím, co je pránická energie, tak jsem pátrala na netu. Jestli jsem to dobře pochopila, myslíš tím moji vlastní energii a ne reiki. Možná jsem to pochopila špatně. Jestli to má být moje energie, tak myslím, že s tím jsem měla problém asi na počátku experimentování, protože jsem dost energeticky nabitý člověk, ale teď by mě hodně překvapilo - podle toho jakým postupem na sobě pracuji - kdyby to byla moje vlastní energie. Pravda je, že o reiki jsem moc knih nečetla - spíše čerpám z ústního předání, zkušeností lidí, co s ním pracují, konzultací, případně článků a skript. Rozhodně si ale teďka zkusím sehnat něco o pránické energii, dík Wink

Měl jsem skutečně na mysli to, co jsi pochopila. Děje se tak často proto, že dáváme mnoho energie (představ) do toho, jaký má být výsledek působení. Může v tom být také hodně chtění, nebo i to, že svoji pránickou energii dostatečně neovládáme. Doporučuji cvičit Ti Tai-či, Či-kung, z literatury například knihu Choa Kok Sui - Léčení Pránou (PRAGMA 1996), myslím že knížka vyšla i v reedici.
Pokud jde o Reiki, určitě je nejdůležitější vlastní praktická zkušenost, ale na druhé straně, není třeba znovu objevovat to, co objevili a popsali jiní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund