Fórum - Zobrazit téma - Zkušenosti s Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zkušenosti s Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s Reiki
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Perchta
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 4:04 pm    Předmět: Zkušenosti s Reiki Citovat

Ahoj, chci se Vás zeptat jestli máte někdo negativní zkušenosti s reiki.
Na jednom nejmenovaném webu lidé na můj dotaz psali dost negativní zkušenosti a já jsem tím množstvím byla až zaskočena - i když ---- pravda....ptala jsem se. Dostala jsem odpověď. Tyhle zkušenosti byly hlavně psychické povahy. Jiní naopak tvrdili opak a uváděli pozitivní zkušenosti.
No v knihách jsem se dočetla i o jistých možných "detoxikačních" účincích na zasvěceného.... To chápu... může být. Ale zaskočila mě ještě jedna věc.

Jeden člověk, pochopila jsem, že reiki praktikuje...., tam tvrdí, že reiki se nemá používat na bolavé, nebo postižené místo a snad by ho neměl provádět člověk, který nemá anatomické znalosti. To však hodně "pootáčí" můj náhled na celou věc. Tedy jistě je dobré znát lidské tělo, ale předpokládala jsem - jak jsem všude slyšela, že reiki je inteligentní energie, a v podstatě "sama ví, kde a jak nejlépe léčit". No nevím, připadalo mi, že ten pán byl dost kritický a nevím zda slovo " náročný" je správné. Také pokud vím, právě na postižená místa se má reiki dávat.

Ovšem kdysi se mi stala věc, že po přikládání rukou na sebe a
pravidelného praktikování reiki můj stav vygradoval a já skončila v nemocnici. Jenže já to nemohu s jistotou "svádět" na reiki. A to z toho důvodu, že jsem brala čistící preparáty od Jonáše. Můj přítel říká: "měla jsi to z těch kozích bobků od něj"Smile.
Na druhou stranu co když ten kritický člověk z webu měl pravdu?

Co myslíte vy? Od té doby reiki nepraktikuji 4 roky. Máte s tím zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 4:12 pm    Předmět: Citovat

Mno, já jsem byl před Reiki relativně zdravý, tzn. prostě jsem neměl žádná omezení ve svém životě, co se týče tělesných pohybů atd. Pak přišlo zasvěcení do Reiki a reikování sebe sama, a totálně jsem se oddělal, jak říkáš ty o té nemocnici, tak v podstatě něco takového...

Ale je pravda v tom, že jsem měl tělo dosti zanesené toxiny atd., takže to nejspíše dalo reiki do pohybu. Nicméně, od reiki jsem se neodvrátil, spíše stále hledám různé alternativní způsoby, jak se dát dohromady. A daří se to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Perchta
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 12:30 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď. Ale co to je, mít tělo zanesené toxiny. To máme určitě každý - i když určitě v různé míře.
A když jsi se od reiki neodvrátil, mám to chápat tak, že se reikuješ i nadále sám, popřípadě jiné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 1:29 pm    Předmět: Re: Zkušenosti s Reiki Citovat

Perchta napsal:

Jeden člověk, pochopila jsem, že reiki praktikuje...., tam tvrdí, že reiki se nemá používat na bolavé, nebo postižené místo a snad by ho neměl provádět člověk, který nemá anatomické znalosti.


Shocked Very Happy

Je to prča, co někteří lidi hlásají, ale když si uvědomíme, že je k takovýmto bludům někdo přivedl, nějaký Mistr či učitel, a asi nejsou sami, už takový humor to není.

Co udělá asi každý člověk, i malé dítě když se o něco praští - na postižené místo si dá dlaň a tře si ho, nebo aspoň drží. A co tím dělá, pokud tím nezastavuje tepenné krvácení - reikuje se aniž by to věděl. Toť odpověď na jeden nesmysl.
Co je to znalost anatomie, to že si nepletu horní končetinu s dolní, anebo dokážu z hlavy popsat všecky svaly a šlachy třeba kolem pletence ramenního? Jistě že neuškodí tu anatomii znát, ale pro používání reiki to není žádná podmínka. Mnohem důležitější je mít to srovnané v hlavě.

Nemoc, nebo bolest někdy vygraduje nejen po ošetření reiki, ale třeba i po manuálních technikách a je třeba ošetřovaného na tuto možnost připravit. Ošetřením se totiž může jinak vleklý průběh nemoci či emočního problému znatelně uspíšit a máme to "dřív za sebou", než aby se to táhlo dlouhé dny či týdny.
Nastartování samoléčících procesů tedy může mít i zdánlivě negativní účinek. Své by mohly vyprávět hlavně ženy po rovnání pánve přes stydkou kost.

Myslím Perchto, že Tvá doba nepraktikování pomalu končí. Jednak proto, že jsi vůbec tady a ptáš se na to a jednak proto, že Ti to určitě nedá to zase nezkusit.
Neboj se a zkus to Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 6:58 pm    Předmět: Citovat

Pro Perchtu:
Moje setra asi tak před 3 lety brala také Jonášovy detoxikační přípravky a zacvičilo to s ní, takže musela snížit dávky na polovinu.
Já když jsem to brala, tak jsem ani nevnímala, že se něco děje. Takže kdoví, proč ségra měla bouřlivý průběh(v nemocnici sice neskončila, ale lazar byla Twisted Evil ) a já měla pocit, že to na mě nefunguje.

Co se týká reiki, negativní zkušenost žádnou nemám, já jsem ho používala vždy hlavně pro sebe. Buď mi pomohlo nebo ne, stav mi zatím nikdy nezhoršilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Perchta
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 8:53 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Vám Wink To, co říkáte cítím podvědomě. "Bylo mi řečeno, že se musím zbavit strachu, abych to mohla bez obav dělat." Ale nebylo mi řečeno, jak se ho mám zbavit. Možná je tím způsobem "znovu to zkusit" a důvěřovat Laughing
Ještě bych se Vás chtěla zeptat, za než někoho reikujete, čistíte ho rukou.... "takové to odhazování špatného k plamenu svíčky".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 9:17 pm    Předmět: Citovat

Perchto,

strach se tvoří jen ve Tvé hlavě, Ty ho živíš a proto ho nikdo jiný za Tebe nevyžene. Pokud si budeš sama sobě věřit, přestaneš se i bát, skoro čehokoli. Víra v sebe sama kráčí ruku v ruce se sebevědomím - neplést se samolibým egem. Pozvedáš-li jedno, zvedá se i druhé.

Já osobně do svíčky nic nehážu. Před ošetřením si ruce umyju nad svíčkou -když na to nezapomenu- a po ošetření to nad svíčkou zase spálím - když na to nezapomenu Wink a to je vše. A když na to zapomenu, tak se nic neděje. Nejhorší by bylo, kdybych třeba za hodinu začal jančit, že jsem si neumyl dlaně.
Je to spíš rituál než nezbytná podmínka. Moc nevěřím tomu, že by na rukách, na těch rukách kterými proudí reiki, mohlo zůstat něco škodlivého. Myslím, že je to opravdu jen rituál pro naladění sama sebe, a nic proti němu nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 11:36 pm    Předmět: Citovat

Perchta napsal:

Ještě bych se Vás chtěla zeptat, za než někoho reikujete, čistíte ho rukou.... "takové to odhazování špatného k plamenu svíčky".

Proč někomu odhazovat do ohně jeho energii, když ji můžeš pomocí Reiki převibrovat? Životní energie nemáme zase až tak nazbyt - a i kdyby ano, je lépe ji převibrovat. Jde to docela dobře. Zkus si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Perchta
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 8:26 am    Předmět: Citovat

No, víte, takhle mě to učili. Jako nejdřív vyčistit a pak přijmout "nové". Ale to s tím převybrováním mě zajímá Laughing Vím, že ten strach je, (budu o tom mluvit v minulém čase Wink ) byl v mé hlavě. Confused No co nadělám. Víte, když jsem kdysi někde četla, že zpočátku se nové zasvěcování provádělo až po několika letech, říkala jsem si, že já tak dlouho čekat nechci, protože je to fantastická věc. Ale jak vidíte, jakási moudrost mi kromě uzdravení a předchozího dost děsivého zážitku poskytla i čas k přemýšlení a věřím i znovuobjevění a navrácení k reiki.

Chci se Vás zeptat, zda se dá reiki vůbec špatně použít. To, co si pamatuji, bylo, že ne. Ale přesto, jaký máte názor. Protože v knihách se nepíše spousta věcí. Proto budu ráda za upřímnost. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 9:11 am    Předmět: Citovat

Špatně použít - to jako jestli s ní můžeš někomu, nebo sobě, ublížit?
Ne. "Nejhorší" co se může stát je to, že to s tím člověkem ani nehne, že vůbec nic neucítí, tzn. že se nestane vůbec nic.
Ty zdánlivě negativní reakce o kterých jsem psal výše neberu jako něco špatného. A navíc se mi to po reiki stalo jen párkrát a nebylo to nijak dramatické.

Doplňuji:
Stává se, že když reikuješ sedícího, ale i ležícího, že se mu začne motat hlava. Takže dostává víc, než je momentálně schopen zpracovat. Pak je třeba ještě jednou dotyčného uzemnit a působit třeba z větší vzdálenosti, anebo mentálně zmírnit proudění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 9:22 am    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:41 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 9:24 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Stává se, že když reikuješ sedícího, ale i ležícího, že se mu začne motat hlava. Takže dostává víc, než je momentálně schopen zpracovat. Pak je třeba ještě jednou dotyčného uzemnit a působit třeba z větší vzdálenosti, anebo mentálně zmírnit proudění.

Pozor to může být i mnohem prostější. Prostě mu začně jít tlak dolů, což pro člověka např. s vysokým tlakem, může znamenat docela velký šok a překvapení. Reiki není primárně o nějakém dobíjení baterek, Reiki vyrovnává a harmonizuje, dochází k velkému uvolnění, teprve pak v další fázi nastoupí příliv energie, kterou si tělo přirozeně nabere. Prostě vybereš rybník od bahna a voda se přirozeně zase natáhne. Ty ale vodu nedonášíš.

Jenže málokdo Reiki učí takhle jednoduše.

Jsou bohužel i stavy, se kterými Reiki nehne, protože už je organismus natolik vychýlený, že je potřeba i jiného, např. lékařského zásahu. O tom se přesvědčila, Perchta i Evik. Takže Perchto, zkus se zamyslet nad tím zda ty nepříjemné efekty okolo byly díky Reiki, nebo díky tomu, že jsi na tom nebyla fakt dobře (co si vzpomínám, co si dříve psala) a ani Reiki s tak velkou potíží nemohlo hnout okamžitě a bylo potřeba citlivě zvolit vhodnou kombinaci postupů.

Kdyby jsi se chtěla k Reiki vrátit a potřebovala poradit, nabídnout nějaká cvičení, dej mi přes soukromé zprávy vědět. Mám toho teď dost, ale čas bych si aspon na pár e-mailů našla.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 9:54 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:

Pozor to může být i mnohem prostější. Prostě mu začně jít tlak dolů, což pro člověka např. s vysokým tlakem, může znamenat docela velký šok a překvapení.

Zejména pokles tlaku se projeví nejdříve jako závrať, nebo ne? Wink

A tady si dovolím mít jiný názor:
Narya napsal:
Reiki není primárně o nějakém dobíjení baterek, Reiki vyrovnává a harmonizuje, dochází k velkému uvolnění, teprve pak v další fázi nastoupí příliv energie, kterou si tělo přirozeně nabere. Prostě vybereš rybník od bahna a voda se přirozeně zase natáhne.

Nejdříve je třeba mít co vyrovnávat a harmonizovat, na tom bahně, ke kterému to přirovnáváš, toho moc nenaharmonizuješ. Pokud je člověk úplně vybitý, tak by měl dostat "dávku první pomoci", tzn.trochu dobít energií, pak teprve vyrovnávat a harmonizovat a následně pracovat na ustálení potřebné hladiny energie. Což může obsahovat jak doplnění nedostatku, tak i ubrání přebytku.

Narya napsal:
Ty ale vodu nedonášíš.

A kdo? Ano, můžeš ho pak napojit (nemuvím teď o zasvěcení) na zdroj tak, aby si už bral sám, ale začínáš to Ty. Kdyby to uměl každý sám od sebe, tak za námi nechodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 4:31 pm    Předmět: Citovat

Nejen reiki ale i ostatní energie jsou nejen nástroj pro léčení fyzického těla ale je to především nástroj duchovního růstu. Čím vyšší energie, tím rychleji se odvíjí karma. Myslím, že u R1 či R2 nic drastického ale od R3 bych řekl, že je to dost znát.
To bych bral zároveň jako odpověď na to, že někomu se můžou objevit zdravotní problémy, které neměl a neví proč.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 4:45 pm    Předmět: Re: Zkušenosti s Reiki Citovat

Perchta napsal:

Ovšem kdysi se mi stala věc, že po přikládání rukou na sebe a
pravidelného praktikování reiki můj stav vygradoval a já skončila v nemocnici. Jenže já to nemohu s jistotou "svádět" na reiki. A to z toho důvodu, že jsem brala čistící preparáty od Jonáše. Můj přítel říká: "měla jsi to z těch kozích bobků od něj"Smile.
Na druhou stranu co když ten kritický člověk z webu měl pravdu?

Co myslíte vy? Od té doby reiki nepraktikuji 4 roky. Máte s tím zkušenost?



Mam dvě podobné zkušenosti.Jedna je,že mne bolel podbřišek a po reiki působení bolest velmi zesílila,jau jau.Mam pocit,že to mohlo být tím,že jsem z harmonizace rychle vyskočila,protože přišla návštěva a neměla jsem čas na klidné přeladění se do aktivity.
Téže jsem četla v Lűbeckově knize,že se mu toto přihodilo s jednou paní a od té doby bříško a ženské orgány reikuje opatrně,nepřikládá ruce přímo ,ale okolo...

Druhá věc se stala,když jsem na dálku reikovala kamarádce ucho po zánětu středního ucha a to krátce po tom,co bylo léčené antibiotiky.Skončila s bolestmi v nemocnici div ne na operačním stole.Prý došlo k odpouzdření potlačovaného.Tak asi tedy zánětu a energie příčiny.

Provází mě víra,že reiki nám neubližuje.Proces harmonizace může mít různý průběh.Záleží,o jakou nemoc či úraz asi jde a jaký má průběh a stadium.Jaké je potřeba cesty k uzdravení,navrácení se k rovnováze ví Bůh.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund