Fórum - Zobrazit téma - Vyléčit je to hračka aneb vždy vím jak na to - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vyléčit je to hračka aneb vždy vím jak na to
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vyléčit je to hračka aneb vždy vím jak na to

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so únor 27, 2016 2:16 pm    Předmět: Vyléčit je to hračka aneb vždy vím jak na to Citovat

Když znáte makrobiotiku, reiki, autopatii, reconnection, pozdrav slunci, modlitbu, rodinné konstelace, holotropní dýchání, jógu, meditaci, léčení skrze vyšší já a pár desítek daších technik, zdá se, že když vidíte nějakého toho nemocného člověka, že jediné co potřebuje, je vaše rada.

Tak to mám alespoň já. Zjišťuji, že když vidím nemocného člověka, hned mě napadá: měl by si udělat autopatii.
Jakobych sám uvěřil, že všechny ty "zázraky", které potkaly některé lidi při té či oné metodě, byly pravidlem.

Nedávno jsem stál nad postelí dámy, která mně a mé kolegyni sdělila, že pravděpodobně umírá. Řekla nám, že bere chemoterapeutické léky, kterými se běžně léčí rakovina, aby potlačila zánětlivé onemocnění v jejím těle. Že sic nemá rakovinu, ale její choroba je nevyléčitelná a tak bere aspoň něco, co jí pomáhá přežít.
V mé mysli se ihned vynořil roj odpovědí a rad. Že není všemu konec. Že bych jí měl říct, že existuje alternativní medicína. Že by měla zkusit homeopatii. Že nemá co ztratit a měla by jet na šamanem do Jižní Ameriky. A a zkusit se zavřít do tmy a zkusit senzorickou deprivaci..... atd.... Teď to trošku zlehčuji, ale asi víte, co mám na mysli. Věděl jsem přesně, co by měla zkusit a byl jsem si téměř stoprocentně jistý, že existuje cesta ven. A že je poměrně SNADNÁ. Spíš než soucit jsem tedy cítil nutkaní a tlak. Nutkání uvést její život do pořádku dobře míněnou radou. A pak jsem si uvědomil, všechny mé úspěchy (ano, spíš neúspěchy) s léčením mých vlastních nemocí (vcelku minimáního rozsahu), s těmito naprosto všemocnými metodami. A konečně se ve mně probudilo pochopení. A soucítění. Najednou jsem s ní byl na jedné lodi. Nikoli pan chytrý v mé mysli a ta nebohá na posteli.
Občas si říkám, jak mé vlatní problémy, které ne a ne odejít, mně nejen vedou k hledání nových cest léčení a způsobů žití a přístupu k životu vůbec. Ale zároveň k přístupu k nemocným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2016 3:14 pm    Předmět: Re: Vyléčit je to hračka aneb vždy vím jak na to Citovat

Ahojky Filipe. Smile

Psychedelic napsal:

Občas si říkám, jak mé vlastní problémy, které ne a ne odejít, mně nejen vedou k hledání nových cest léčení a způsobů žití a přístupu k životu vůbec. Ale zároveň k přístupu k nemocným.


Takže tě vedou k pochopení a pokoře....? Smile
Ono to nakonec ani jiný smysl nemá než právě tenhle, protože to, co kdo prožívá ke svému pochopení prostě potřebuje, a když ten člověk nemá ve svém daném načasování, že k tomu všemu pojme aktivní přístup, tak mu stejně můžeš radit co chceš a on bude dál pasivní. A naopak, když třeba se zmíníš o něčem ve smyslu potřeby "měnit" (např. jen shlédnout video s Duškem a panem Kafkou na YouTube), a ten člověk po tom skočí, tak pak, je-li mu dáno, tak si může něco uvědomit a pak se podle toho zařídit. Takže prostě především respekt k cestě toho kterého člověka, přijetí-láska-soucítění...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2016 6:43 am    Předmět: Citovat

Je to velka Krasa...menit se z radilka-vseznalka
v trochu pokornejsiho a soucitnejsiho cloveka...
Doufam, ze su take v tom Procesu
...vxv...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po březen 07, 2016 8:32 pm    Předmět: Citovat

Toora:
Ano, k pokoře Smile
A jsem rád, že jsi napsala, co jsi napsala. Vnímám to jako důležité. Mám rád Tvá slova Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2016 3:20 pm    Předmět: Citovat

Díky Psychedelicu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund