Fórum - Zobrazit téma - THE RECONNECTION - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - THE RECONNECTION
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

THE RECONNECTION
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 3:44 pm    Předmět: Citovat

Baldwin napsal:
Roso napsal:
Reiki je energie o určité frekvenci (z celého frekvenčního spektra), která nám přináší určité kvality.

Roso, to že Reiki je energie a má nějakou frekvenci, to víš, myslíš si to, nebo tomu věříš, protože to říkají jiní?

Odpovím ti otázkou. Je tady něco co nemá nějakou frekvenci? Všechno co existuje má nějakou frekvenci. Dokonce i kámen. Určitě jsi chodil na fyziku a víš, že hmota je složena z několika málo pohybujících se atomů, mezi kterýma není nic. Takže i hmota se pohybuje a má svou frekvenci.
Světelný paprsek můžeš rozložit na celé barevné spektrum, kdy každá barva ma jinou frekvenci. Reiki je jen jedna barva z tohoto barevného spektra. Existují energie, které obsahují celé toto barevné spektrum jako třeba Full Spectrum Light.
Zkus si udělat experiment. Vystřihni si bílý kruh a nakresli do něho výseče se základníma barvama. Pak to nabodni na špejli a začni s tím otáčet. Barvy se ti budou měnit až při určité frekvenci otáčení uvidíš jenom bílou.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Baldwin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 5:31 pm    Předmět: Citovat

Jo Roso, o fyzice (a optice zvlášť), něco vím. Je to už dlouho, ale index mám ještě někde schovanej Very Happy

Ptáš se, jesli je tady něco, co nemá žádnou frekvenci. Má frekvenci vakuum, prostor, čas, myšlenka, Bůh? Já vážně nevím co ve vesmíru všechno je. To, co dosud známe a umíme popsat je možná jen malinké zrníčko písku na Sahaře. Co když Reiki vážně není energie, ale informační pole? Mají frekvenci informace?

Proto jsem se ptal, odkud to víš.

Já osobně nevím, co je Reiki. Ale na to, abych s ní pracoval, to ani vědět nepotřebuju. Ale to, co mi jde vážně proti srsti, je jakékoli dělení na vyšší, nižší, účinnější a méně účinné energie. Všichni do jednoho víme o tom ve skutečnosti úplný kulový. Všechno jsou to jenom osobní názory a projekce, v lepším případě osobní zkušenosti a ty kupodivu mohou být klidně i opačné. Někdo je muzikant, někdo malíř, někdo básník. Kdo z nich le lepší a větší? Byl Mozart lepší skladatel než Bach? Mě se líbí oba, někomu jeden, někomu druhej a někomu při klasické hudbě jako takové naskakujou pupínky.

Proč je tady pořád nějaká potřeba všechno porovnávat Question Question Question

Citace:
Zkus si udělat experiment. Vystřihni si bílý kruh a nakresli do něho výseče se základníma barvama. Pak to nabodni na špejli a začni s tím otáčet. Barvy se ti budou měnit až při určité frekvenci otáčení uvidíš jenom bílou.

No vidíš, Roso, právě ta bílá barva je pouhá iluze. Ve skutečnosti je to pořád jenom kruh s barevnými výsečemi. To jen ty svými nedokonalými smysly vidíš ten kruh jako bílý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 5:52 pm    Předmět: Citovat

kamo: Taky si myslím, že ta první rychlá odpověď může být intuitivní tj. jakýsi kontakt s vyšším já. Teprve když zapojíme rozum, tak vznikají různé spekulativní scénáře a odpověď se může zamlžovat.

Baldwin, Narya a spol.: Já se tak něják intuitivně přikládám k výkladu, že ta energie je jenom jedna. Přijde mi to i logické.

Roso: Překvapuje mě, že zrovna ty, do těchto čistě duchovních věcí mícháš fyziku. Já si myslím, že je úplně jedno jaké má ta energie fyzikální vlastnosti, jakou frekvenci, možná že funguje na nějáké fyzikální bázi, která není vůbec popsaná. Podstatné je, jak učinkuje. Že je to harmonizační energie. Já teda cítím jako nesmysl, abych si když to přeženu dal třeba reiki (ta má třeba, vymyslím si 400 Herzů) pak zjistím že to není ono tak zapojím Recconection (ta má třeba 500 Herzů) atd. Razz Člověk prostě žádá o to aby se věci uvedly do harmonie s vesmírným řádem a to není jako ladění rádia. Ta energie je inteligentní a najde si cestu a způsob sama. Toť můj pocit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 9:39 pm    Předmět: Citovat

Baldwin napsal:
Co když Reiki vážně není energie, ale informační pole? Mají frekvenci informace?


Super Baldwine, možná nevíš (a nebo víš - tím větší plus pro tebe) jak moc jsi to trefil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 1:03 pm    Předmět: Citovat

Baldwin napsal:
Co když Reiki vážně není energie, ale informační pole? Mají frekvenci informace?


Baldwine, Roso, Krabasi Smile

Co to je "informace"?

Jaký je rozdíl mezi informací a energií?

Co v tomto Vesmíru není "informací" ?



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 4:39 pm    Předmět: Citovat

Katko,
přijímáš jenom energii, nebo informaci? Nebo obojí? Lze přijímat jenom energii nebo jenom informaci?

Co třeba modulace energie informací? Proč by reiki nemohlo být informačním polem, kde dochází k modulaci latentní energie informací?

Dá se informace přenést bez energie?
Je energie sama o sobě k něčemu užitečná, respektive zužitkovatelná?

Mnoho otázek? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 7:31 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:

Dá se informace přenést bez energie?


Informace se asi bez energie přenést nedá. Přijímáme obojí, ne ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 8:13 pm    Předmět: Citovat

Evíku také si myslím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 8:45 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Katko,
přijímáš jenom energii, nebo informaci? Nebo obojí? Lze přijímat jenom energii nebo jenom informaci?

Co třeba modulace energie informací? Proč by reiki nemohlo být informačním polem, kde dochází k modulaci latentní energie informací?

Dá se informace přenést bez energie?
Je energie sama o sobě k něčemu užitečná, respektive zužitkovatelná?:

Zodpovězení otázek, které jsem položila považuju za přepoklad k možnosti smysluplné debaty. Bez jasného vymezení těhle pojmů se sice můžeme bavit o ledasčem, ale těžko se něčeho dobereme.
Jistě znáš debaty, kdy se zaplní plno stránek jednoho tématu vlákna a když se nakonec někoho napadne, že problém by mohl být pouze v použité pomologii, nikoli ve zkušenosti samotné.
Dá se tomu docela dobře předejít, tím, že se případnému tazateli odpoví na jeho přímou věcnou otázku stejným způsobem.

Krabas napsal:
Mnoho otázek? Wink

Ano, některé by samovolně odpadly, kdyby byly zodpovězeny ty základní.
Když jsi ten první příspěvek napsal coby jasný fakt, potom máš jasno.

Tak jak to tedy vidíš, Josefe?

Co to je "informace"?

Jaký je rozdíl mezi informací a energií?

Co v tomto Vesmíru není "informací" ?



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 9:15 pm    Předmět: Citovat

Katko, dovolil jsem si odpovědět v otázkách Wink .

Jinak řečeno - z jednoho úhlu pohledu je informace to, co dává energii kvalitu.

Rozdíl mezi informací a energií:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Informace
http://cs.wikipedia.org/wiki/Energie

hodně se mi tam líbí tato věta:

"Pravděpodobně neznáme všechny možné formy energie. Předpokládá se, že většina vesmíru je tvořena dnes zcela neznámou formou hmoty, která nese přes 70% energie a které se prozatím říká "temná energie". Pokud to není nějaká forma hmoty, znamenalo by to podstatnou změnu v představách o stavbě vesmíru a pojmech hmota a energie."

Citace:
Toora: Co v tomto Vesmíru není "informací" ?


Odpovím švejkovsky: " To co je energií".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 10:18 pm    Předmět: Citovat

Že by jsi to „nedal“ bez Wikipedie?, tomu nevěřím...dobrá tedy, děkuju Ti Pepo za odpověď.
A beru na vědomí, že tyhle pojmy vnímáš přesně tak, jak o nich Wikipedie píše.

Z mého pohledu bych souhlasila s tím, že energie je „vůle“ (schopnost) k činům (projevu)“...
avšak, hmota není nic „druhého“ (jiného), ale zase „jen“ energie dočasně „omezená“ do formy, tj. tvaru.
Tedy „energie“ v neprojevu (neznámá potencionalita) a energije v projevu (tj. v pohybu).
Každý „pohyb“ je součástí nepřetržité interakce („jing-jang“), která vlastně drží tenhle vesmír pohromadě, a zároveň, projevená energie=informace.

Píšeš: „z jednoho úhlu pohledu je informace to, co dává energii kvalitu“
Nevidím rozdíl mezi energií a informací, a nevnímám tedy jakýsi „nosič“ a „jeho obsah“, spíš mám tedy za to, že energie je vlastně „informační tok“ sám o sobě.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 2:22 pm    Předmět: Citovat

No, podle mě jsou tu energie pro to, abychom jich využili. Každá nám něco dává a něco bere. Tak bychom si měli brát, z těch co nám dávají a umět ty energie používat.
Líbila se mi ta věta, kterou napsal Baldwin:
Citace:
Vůbec tedy není podstatné kolik, ale jak a k čemu, nebo pro koho.

Z toho jsem si vzala pro sebe to, že není až tak důležité, jakou energií se ke mě informace dostala, ale co obsahuje, čím mě obohatí, pomůže atd...

Na druhou stranu i my jsme energie a všechno kolem nás také a působením energií ovlivňujeme i ostatní a vůbec celý náš život. Proto se s nimi učíme pracovat... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 7:06 pm    Předmět: Citovat

Citace:
„Z toho jsem si vzala pro sebe to, že není až tak důležité, jakou energií se ke mě informace dostala.“

No...ona kdyby taková Sněhurka včas rozpoznala, co je ta baba, co jí to nádherný jablko podala, zač, tak by se do něj zřejmě s takovou chutí nezhryzla. Na druhé straně to dosud naivní Sněhurka udělat musela, aby si, mimo jiné, příště dávala lepšího bacha odkud k ní co přichází, ať už se to tváří sebelákavěji.

Takže co je Evo tedy to „důležité“?
Ono se totiž z toho všeho nedá nic vyloučit dopředu (ve smyslu „to je důležité“ a „to není důležité“). Odpověď je: " jak kdy, jak co a jak pro koho".
Protože to, co je pro nás důležité můžeme rozpoznat až na základě toho, že jsme pochopili „podstatnost“ a „nepodstatnost“ té, či oné věci...jak je známo, všechno je relativní.

A jak můžeme s něčím dobře naložit, když o tom nic nevíme, nebo úroveň našeho chápání nedozrála do možnosti zrovna tohle správně využít? Zkus dát dítěti na hraní ruční granát.

Vše tak plyne ruku v ruce, každá informace, kterou jsme schopni přijmout a pochopit, můžeme následně využít, nebo zneužít. Tímto „naložením“ s ní je tvořena další zkušenost a pouze z každé naší absolvované zkušenosti (ve smyslu poučení se z ní) vycházíme, a jen tohle kontinuum našich zkušeností a pochopení zase určuje, jakou další informaci jsme schopni přijmout a pochopit.
Je to takový odraz všech kuliček perel náhrdelníku v každé jednotlivé z nich.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st duben 21, 2010 1:12 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

No...ona kdyby taková Sněhurka včas rozpoznala, co je ta baba, co jí to nádherný jablko podala, zač, tak by se do něj zřejmě s takovou chutí nezhryzla.


Taky mě napadlo, proč si tu situaci vůbec přitáhla ?

Jinak souhlasím se vším, co píšeš . Zneužít se dá opravdu všechno. A to, co jsem považovala za nedůležité třeba před půl rokem, to považuju teď za zásadní a dospěla jsem k tomu svými prožitky a zkušenostmi.

Také je asi dobré uvědomit si, že různé energie můžeme měnit. Stačí si představit, když do rozesmáté společnosti přijde naštvaný člověk. Atmosféra hned zhoustne .
Každou myšlenkou se mění vibrace a je dobré to vědět a používat.
Když se nám podaří vyrovnat energetické pole, tak i ten naštvanej se začne chechtat . ( Asi )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st duben 21, 2010 6:30 pm    Předmět: Citovat

Citace:

No...ona kdyby taková Sněhurka včas rozpoznala, co je ta baba, co jí to nádherný jablko podala, zač, tak by se do něj zřejmě s takovou chutí nezhryzla.


Evik napsal:
Taky mě napadlo, proč si tu situaci vůbec přitáhla ?


Protože jednoduše potřebovala naloudovat codec.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další
Strana 15 z 18

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund