Fórum - Zobrazit téma - THE RECONNECTION - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - THE RECONNECTION
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

THE RECONNECTION
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 8:12 pm    Předmět: x Citovat

Milý Krabasi,
pokusím se psát pomalu a překládat do tobě srozumitelné češtiny co napsal kamo:
neptal se, kde se najdou informace o rec na internetu, ale ptal se na KONKRÉTNÍ ZKUŚENOSTI LIDÍ, KTEŘÍ O TOM POŘÁD MLUVÍ A MAJÍ S TÍM VLASTNÍ ZKUŠENOSTI.
Rozumíš tomuto česky psanému textu?

Půjdu dokonce tak daleko, že se tě zkusím zeptat. Nelíbí se ti uveřejněný text, co je v něm špatně? Co neodpovídá tvoji zkušenosti?
Jak je to správně?
Rozumíš i těmto mým otázkám, nebo je mám preformulovat do ještě jednodušších vět?

Díky za pochopení a zodpovězení mých otázek.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 8:38 pm    Předmět: Citovat

Krabasi,
mi nevadí, že Ty a Sunnyi jste napsali, že ten článek je škvár. Třeba doopravdy je, ale mohli jste zcela konkrétně napsat proč tomu tak je. Asi o tom oba dva víte tolik, že si můžete dovolit to takhle shodit.
Ten článek co sem dala šamanka mi toho řekl stokrát víc, než dva mudrlanti hned po něm. Ať je to škvár nebo ne.

Přidávám ještě poděkování punktovi. Ten pochopil oč jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 9:44 pm    Předmět: Citovat

nesouhlasím kamo.
Autor toho škváru s reconection nepřišel do styku. Jinak by nemohl napsat to, co napsal. Totiž nesmysly. Míchá tam pojmy s dojmy.

A jestli si to nepostřehl, tak Punkt o tom psal hned v úvodu svého poznatku. takže sice říkáš, že jsi se z toho škváru dozvěděl nejvíc, ale rozhodně to nebylo o reconection.

Takže tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 11:08 pm    Předmět: Citovat

Krabasi,
nauč se číst. Napsal jsem, že jsem se z toho škváru dověděl stokrát víc než od dvou sevšímhnedhotových za tím, Tebe a bohužel i Sunnyiho. Nikoli, že jsem se z něj dověděl nejvíc. To je rozdíl. Nejvíc jsem se dověděl od Punkta.
Zase píšeš o nesmyslech a míchání dojmů s pojmy.Pokud k tomu máš co říct, rozeber ten škvár třeba větu po větě a argumentuj.
Pokud k tomu nemáš nic jiného, než "škvár", "nesmysly" a "pojmy s dojmy", tak radši mlč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 11:21 pm    Předmět: Citovat

kamo:

"Krabasi,
mi nevadí, že Ty a Sunnyi jste napsali, že ten článek je škvár. Třeba doopravdy je, ale mohli jste zcela konkrétně napsat proč tomu tak je."

Abych pravdu řekl, tak jsem si jen tak přisadil, aby v tom Pepa nezůstal sám...

Ale když už se to takhle rozjelo, tak by snad bylo dobré nejprve si ujasnit ten základní pojem, s nímž tu pan léčitel operuje:

BIOENERGIE

A potom podstatu metod, které zmiňuje a o nichž tvrdí, že jsou všechny bioenergetické, tedy:

- mesmerismus
- biotronika
- reiki
- šamanizmus
- bioenergetika
- bílá magie
- bezkontaktní masáž
- psychoenergetické působení
- kraniosakrální masáž

- a mnohé další.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 11:26 pm    Předmět: Citovat

Jo, a samozřejmě, Reconnection.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 11:29 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Abych pravdu řekl, tak jsem si jen tak přisadil, aby v tom Pepa nezůstal sám...

...no tak jsi to schytal s ním, dobře Ti tak Laughing
Ale díky za nynější snahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 11:30 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
kamo:

"Krabasi,
mi nevadí, že Ty a Sunnyi jste napsali, že ten článek je škvár. Třeba doopravdy je, ale mohli jste zcela konkrétně napsat proč tomu tak je."

Abych pravdu řekl, tak jsem si jen tak přisadil, aby v tom Pepa nezůstal sám...

Shocked Tak tenhle argument mě fakt dostal. To jsi snad ani nemyslel vážně, že?
Exclamation


Ale když už se to takhle rozjelo, tak by snad bylo dobré nejprve si ujasnit ten základní pojem, s nímž tu pan léčitel operuje:

BIOENERGIE

A potom podstatu metod, které zmiňuje a o nichž tvrdí, že jsou všechny bioenergetické, tedy:

- mesmerismus
- biotronika
- reiki
- šamanizmus
- bioenergetika
- bílá magie
- bezkontaktní masáž
- psychoenergetické působení
- kraniosakrální masáž

- a mnohé další.

Mirek


Chybí mi tady kus textu, tedy to bližší vysvětlení jak píšeš.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 11:40 pm    Předmět: Citovat

kamo:

...no tak jsi to schytal s ním, dobře Ti tak Laughing

Smile

šamanka:

"Tak tenhle argument mě fakt dostal. To jsi snad ani nemyslel vážně, že?"

A proč bych to neměl myslet vážně?

"Chybí mi tady kus textu, tedy to bližší vysvětlení jak píšeš."

Dal jsem sem podnět. Pro koho je to zajímavé, tak na to může reagovat.

Výše jsem napsal, proč jsem se k tomu vůbec vyjádřil. Jinak mám důležitější věci na práci.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 11:46 pm    Předmět: Citovat

Tohle je slušně absurdní debata aneb jak se trvale vyhýbat odpovědi na to proč jsem něco odsoudil. Jsem zvědav jestli z mistrů vypadne alespoň jeden argument
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 11:54 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing
Pánové,
připadám si tady jako v Jiříkově vidění. Nebo jako v blázinci.
- jeden ví o reconection všechno, článek je blábol, jen nám nemůže
nic říct, ani proč je podle něho článek blábol a všechno si máme najít
na internetu
- druhý taky ví všechno, ale nemá čas a chuť nám nic říct a všechno
si máme najít nebo napsat sami
- druhý souhlasí s argumentem, že článek je blábol z důvodu, aby
ten první nebyl smutný, když ho dva lidi žádají, aby se s nimi
podělil o to, co všechno o reconection ví (ta drzost) z vlastní praxe.

Krabasi a Sunnyi opravdu díky za vaše sdílení.

Pánové asi se budu smát ještě ze spaní...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 12:13 pm    Předmět: Re: THE RECONNECTION Citovat

hexa napsal:
Na starom RW bola debata na tému Reconnection...
Podelí sa ešte niekto ako REC. vníma?

Ahoj Hexa Smile
Na základě diskuse na starém Reikiwebu jsem si přečetla některé z dostupných materiálu na netu. Tyto informace mi nepřipadaly dostačující.
Podotýkám, že samotný „look“ pana Perla na příšlušných webových stránkách by mne na první pohled spíše odradil (o agitkách typů „hurá nový spasení v podobě energie XYZ...“ už ani nemluvě...), ale pokud to je možné, mám raději vlastní zkušenost, než zprostředkovaný názor, proto jsem si přečetla také jeho knihu. Se zájmem, ale bez nějakého očekávání. Nudná mi nepřipadá.
Nicméně jsem na základě. v knize psaných informací, postupovala a samotná tato praxe a právě tento „způsob“ mi oslovili a vyhovují mně. Ale nemyslím si, že by měl, nebo snad mohl, vyhovovat všem, které RC zaujme. Nejsem ani absolventem kruzu, ani žádným terapeutem, a Reconnection používám příležitostně, tam, kde vnímám, že je to možné.
Postupuji podle toho, co mne v knize oslovilo, dále potom dle vlastní intuice a zkušenosti.
Poslední se udála minulý týden, s kamarádkou (shodou okolností mistr Reiki), která se náramně divila, co to je, a cože to teď dělám, komentovala co cítí, atd., to když jsem zrovna použila RC, protože jí bolela záda. Netrvalo to déle než cca 2-3 minuty. Na základě této zkušenosti si i ona knížku vypůjčila.

Víc se rozepisovat nehodlám, protože ten, kdo má o RC zájem, měl by si minimálně přečíst tuto knihu. Jestliže ho neosloví, potom, jak píše Krabas, není co řešit. Laughing
Pokud ano, potom stejně každý musí zkoušet sám a udělat si tak názor. Tedy jestli to pro něj tzv. je, nebo prostě není.

Odsoudit něco, nebo psát jen na základě názoru někoho dalšího, který mi jen potvrzuje jakýsi můj dojem, neposlouží ničemu.

Šamanko, souzníš s názorem, který jsi tady otiskla? Zřejmě ano. Mám za to, že jedna vlastní zkušenost vydá za milion zprostředkovaných informací. Vidím ale, že Tě téma zajímá a něčím přitahuje, tedy by možná stálo za nějaký ten čas...třeba tak přijdeš na to, že o RC se toho tak moc namluvit nedá.
Osobně mě ani tak nezajímá jestli někdo dělá rádoby-zasvěceného, něco strhá, protože třeba chce být zajímavej, ctím spíš fakt, že to někomu něco dává, a nějak mu to prospívá. Zvědavejch rejpalů, a různých, ne zrovna profesionálních názorů, jsou plný politický rubriky a diskusní fóra, a nějaký ten názor má dneska kde-kdo.
K tomu, co píše pan Novotný, snad jen tolik, že ať tady objeví cokoliv, není to nic nového, avšak způsoby, jak si s energií "hrát" je mnoho, každému je bližší něco jiného, jen holt lidská mysl má ráda na nové názvy, obaly, a různé "dovozy".

Krabasi, nic ve zlým, ale reaguješ trochu jako ratlík, co hlídá vládní budovu s názvem Reconnection, štěká a vyjede na každého, co se na ten barák jen malinko špatně podívá. Wink
Jestli zrovna nemáš čas, nebo náladu vést faktickou debatu, tak by možná bylo nic lepší nic tohleto.

Smile


Naposledy upravil toora dne st prosinec 16, 2009 6:13 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 5:34 pm    Předmět: x Citovat

toora: připadalo mi zajímavé, že se tu otevřelo zase téma rec a právě
ve stejné době mi kamarádka poslala tenhle článek, byla jsem zvědavá, co na to řeknou ostatní.
Je pravda, že si o části o velkém americkém humbuku - tedy tradičním přehánění a slibování zázraků mávnutím ruky myslím totéž.
Na ostatní nejsem dost velký odborník, těšila jsem se co k tomu řeknou chytřejší, zvlášt když tak slibně začal sunnyi, ostatní už jsi četla.

Čemu se divím neustále je to, že když je tu řeč o propagaci, tak je to tu samý znalec a odborník, který ví jaký to je zázrak, ale když padnou konkrétní dotazy na praxi a zkušenosti, najednou se začnou odborníci tvářit jakoby přísahaly na Pearlovu knihu a vlastní život, že neprozradí ani slovo. Asi je to jediná ezoterická disciplína o které se opravdu nedá mluvit, protože o těch ostatních si tu klidně a hodně otevřeně povídáme
a problémy s tím nemáme.

Tož tak.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 5:38 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
tak radši mlč.


ale ale.

Myslím chlapče že ti vidím až do krku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 6:27 pm    Předmět: Re: THE RECONNECTION Citovat

toora napsal:


Krabasi, nic ve zlým, ale reaguješ trochu jako ratlík, co hlídá vládní budovu s názvem Reconnection, štěká a vyjede na každého, co se na ten barák jen malinko špatně podívá. Wink


Katko jsi dost moudrá na to, abys věděla, že tomu tak není.
Mě je fuk, kdo si co o rec. říká. Stejně tak, jako je fuk ostatním, co říkám já.

Jinak jsi to hezky napsala.
Smyslem týhle diskuze by měly být poznatky lidí, kteří s rec. přišli do styku. Pokud tady ale člověk čte příspěvky a články od lidí, kteří rec. "v rukách" neměli a jsou tady bráni snad jako autorita nebo nadřazený názor, tak pardón, ale tohle není opravdu diskuze pro mě.

A nikdo se na mne nemůže zlobit že nechci, rozebírat sáhodlouhý článek a říkat, kde všude autor mluví o koze. To je na tak dlouhou a hlubokou diskuzi a rozbor, jak tady nastínil Mirek, že by to stejně nakonec nikoho nebavilo číst protože už by to bylo na akademický rovině.
Na to je můj život krátký. A hlavně nikomu to nepomůže. Protože ze všeho nejdůležitější je vlastní zkušenost která je jedinečná a nedá se předat.

Já nerozumím a nemám pochopení pro lidskou vlastnost, která se dá popsat tak, že rok o něčem zakládám diskuze, píšu příspěvky s tím že o tom chci vědět, ale přitom již dopředu mám vytvořený neměnný názor a svoji rozpolcenost svádím na druhé, že nechtějí se mnou diskutovat a psát poznatky.

Nemám ani pochopení pro lidi, kteří chtějí být za každou cenu chytří. Pokud mám reiki žáky kteří se mě na rec. ptají a já o tom nic nevím, tak mám dvě možnosti. Do Rec se pustit a začít mluvit z vlastní zkušenosti a nebo těm lidem řeknu "nevím". Sory, prostě nevím, ptejte se tam kdo s tím dělá.
Jenže dnes je doba taková a tys to správně zmínila, že lidé mají touhu se ke všemu vyjadřovat. Na všechno mít názor. Být za každou cenu chytří, neshodit se tím, že řeknu nevím. Internet je přeplněný diskuzemi.

Věnujme se každý tomu, co nás zajímá. A pracujme jen s tím, čemu rozumíme.
Pokud chci něčemu přijít na kloub, tak se do toho ponořte. Nic víc pro vás nikdo stejně udělat nemůže.

Můj názor je, že vše podstatné a důležité již bylo na reikiwebíku o rec. řečeno. Stačí si jen prolistovat starší témata plus to, co teď napsali Punkt a Toora. Ten kdo má zájem, ví, že tohle mu pro nastartování stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
Strana 2 z 18

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund