Fórum - Zobrazit téma - Která metoda je opravu ta nejlepší? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Která metoda je opravu ta nejlepší?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Která metoda je opravu ta nejlepší?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
njohana
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.11. 2015
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2015 9:23 pm    Předmět: Citovat

Na tuto otázku snad znáš odpověď - nejdou.
pokud by šlo měřit, nebylo by okolo toho takových otázek zda je - nebo není Very Happy

I když jsem přesvědčená, že reiki (nebo nějaká energie) existuje, že někteří lidé jsou schopní energii poslat a přesvědčila jsem se i o tom, důkazem pro mne byly a jsou pouze mé zkušenosti a pocity a tak to asi je s každým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kutil
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.11. 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2015 10:45 pm    Předmět: Citovat

Na tu otázku skutečně znám odpověď. Omlouvám se, ale chtěl jsem znát, zda někdo z vás, co má reiki, se zabýval otázkou energie dál.
Pravděpodobně asi né, což je škoda, protože tímto jde dál rozvijet reiki a rozšířit do oblasti zásobovanou nervy, kde reiki lze bez problému užít. Z této oblasti jde bezproblému dávat reiki srdci, bez toho, že by se mohla rozhodit arytmuje.
REIKI JDOU ZMĚŘIT ! Je to energie a energie jde změřit. Ať už pomocí Akudiastu 1 či Akabeneho testem.Podle změření jde rovněž zjistit, zda reiki, které člověk má, jsou stále, t.j. má tuto schopnost do konce života či se mu pomalu ztrácí a to díky tomu, že "mistr" spíš jen vydělává peníze na účastnicích a řekl bych, že nejde tou čistou liníí od Usui systému přírodní léčby. Můj mistr reiki je Mirek Čapek z Prahy.
Musím však uznat to, že pokud někdo se nechtěl dál zajímat, tak mu to zcela stačilo. Ovšem dodávám, že je to škoda, protože v kombinaci s další alternativní medicínou jsou reiki účinější.Např. s akupunkturou případně baňkováním, kde je to pomalejší, protože až po vytvoření hematomu se začíná energie vytvářet, protože ten tlačí na akupunkturní bod a tím se začíná posilovat. Něco jiného je po masáži baňkou po akupunkturní dráze. Tam je to formou akupresury, což při pořádném přisátí masažní baňky je to pěkný tlak na bod. Rovněž i energie vytvořená akupunkturou jde změřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2015 11:26 pm    Předmět: x Citovat

Téma reiki se objevuje ve více tématech, ale probíráme i další s tím spojené, jak souvisí všechno se vším.

Nejen já, ale i dost dalších lidí, co odsud znám, tak reiki používají stále, léta, pravidelně. Jasně, energie se měřit dá, ale tohle lidi kolem "ezoteriky" většinou neřeší. Stejně jako další obory alternativní medicíny touhu pragmatiků ji shazovat pokusy o porovnávání, ovšem podle jejich pravidel.

Použití energií je bez hranic, určitě by tu každý z přispěvatelů mohl uvést spoustu příkladů. Pokud se týká bodů, tak já moc ráda používám ty akupresurní na noze. Protože se v nich sice zhruba orientuji, ale nejsem
v tom odborník, tak si na ně dávám, když je potřeba reiki. Mám s tím výbornou zkušenost.

A ráda se poučím o dalších nápadech!

šamanka Very Happy
PS: nerozuměla jsem té poznámce, že by se reiki mělo ztrácet. Jakmile je jednou zasvěcení, tak už nezáleží na mistrovi, jestli vydělává nebo ne, není to o něm, ale o reiki. Jak jsi to myslel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
njohana
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.11. 2015
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 9:26 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jak to provádíš a jakou hodnou si u reiki sám sobě naměřil.
To, že by nějakým přístrojem šla síla-nebo nevím jak to specifikovat velikost této energie změřit jsem četla od tebe poprvé. Vyhledala jsem si na internetu nějaké informace o Akudistatu a Akabeneho testu a pokud jsem to pochopila správně, tak uvedeným přístrojem a testem se dá změřit kožní odpor a dle toho pak lze vymezit nebo určit, kde jsou akupunkturní body.
Opravdu by mne zajímalo, co jsi naměřil a jak jsi zjistil, zda se energie reiki ztrácí nebo je stále jak píšeš do konce života.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kutil
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.11. 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 10:23 pm    Předmět: Citovat

Ahoj šamanko,
mně je jasné, že velká většina lidí co mají reiki energií neřeší. Víš o tom, že než začneš dávat reiki můžeš odebrat špatnou energií ? To samé můžeš udělat i při posílání na dálku.
To, že využíváš akupunkturních bodů je jen dobře, protože reiki jsou potom účinější.Pokud se chceš zdokonalit v akupunktuře, tak si kup knížku Akupunktura v teorií a praxi od MUDr.Radomíra Růžičky CSc. Prakticky se jedná o učebnici akupunktury. Já osobně ji využívám 30 let.
Co se týče toho ztrácení co říkáš, tak je to pravda. Základem je zasvěcení ve třech dnech jdoucí po sobě. Pokud mistr udělá jeden týden jedno či dvě zasvěcení a pak postupuje s další přestávkou až do plného zasvěcení, tak reiki se začnou např.po 5 ti létech pomalu slábnout. Měřil jsem lidi(asi tak do 10),kteří byli zasvěceni v Brně u jedné paní a stěžovali si na to, že se jim zdá, že reiki mají slabší, že to není už taková účinnost co ze začátku. Nechali se znovu zasvětit a sami to pak poznali.Vidím, že jsi online, tak končím, ať si to můžeš přečíst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 10:57 pm    Předmět: x Citovat

Pokud se týká bodů, tak mám ráda a řídím se podle Patakyových akupresury bodů na noze, pak mám takovou výbornou jednoduchou brožuru
Čínská masáž, odkud mám body třeba na bolesti hlavy nebo nevolnost, které ráda používám, případně není špatné si rovnou dát reiki na celé ucho.

To co píšeš jsou jiné postupy a jiné zkušenosti než mám já. Nic se neztrácí, ale jako všechno, když se to nepoužívá, tak to spí. Vím, že někteří mistři straší lidi, kteří u nich neprošli zasvěcením, různými fámami a pomluvami ostatních například tím, že ostatní údajně nemají to pravé - ořechové zasvěcení, spíš za účelem získávání stoupenců a nabídky jejich "pravého" reiki. Ani nevidím důvod, proč by se reiki, pokud "začalo fungovat" by se mělo ztrácet, z jakého důvodu? Kromě názoru, že právě tenhle způsob zasvěcení je jediný správný.

šamanka Shocked


Naposledy upravil samanka dne pá listopad 13, 2015 11:09 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 11:06 pm    Předmět: Citovat

To je zvláštní. Já se setkal s opačnou křivkou působení a to, že se reiki neustále zesiluje.
Já byl zasvěcen do prvního stupně v jeden jediný den a energie a zasvěcení mělo extrémní exponencionální růst.

Když se díváme zvenku, na kůži a body, je to jeden úhel pohledu a jeden způsob práce.
Poté zde je ještě jiný způsob práce a to je dívat se dovnitř. Pokud pracujeme s reiki intenzivně, zjišťujeme, že mi nepracujeme s reiki, ale reiki pracuje na nás a náhle můžeme zjišťovat, že zde není ničeho jiného než tranz a světlo a nikde nic a nikdo nikde. To je ten transcedentální projev.

Ač jsem nikdy nebyl zasvěcován několik dní po sobě, mohu říct, že si absolutně nedokáži představit, že jednoho dne se reiki tak nějak začne vytrácet.

Naopak. Co si myslím, je, že do mysli lidí, kteří pracovali s reiki, se dostaly právě tyto teorie o vytrácení reiki a špatných zasvěceních, které vymysleli lidé, kteří sami o sobě pochybovali. Pochybnosti se objevují u každého, jediné co je třeba, je vytrvat v reiki, nebo si dát přestávku a vytrvat v reiki zase. Rozumím, že zasvěcení o reiki mohlo opět obnovit důvěru ve Zdroj a vše bylo opět v pořádku. Jsem však přesvědčen, že příčina, proč po zasvěcení zase reiki pracovalo, byla, že praktikant sám se přestal zabývat strachuplnými myšlenkami o nefunkčnosti.

Je to jako s erekcí. Jakmile se tam vloudí úzkost a přestanete věřit přirozenému procesu, jste v prdeli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kutil
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.11. 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 11:51 pm    Předmět: Citovat

Njohano, já u sebe si nemusím měřit reiki, protože vím, že jsem byl zasvěcen od mistra, který dodržuje čistou linií.To už je 22 let.
To, že jdou reiki změřit jsem vyzkoušel u manželky, která je má o půl roku dřív. Dávala mi reiki a já na koncovém akupunkturním bodu jsem si měřil hodnotu Akudiastem 1. Bylo velice krásně vidět jak ručička přístroje pomalu stoupá k bodové hodnotě. Když jsem za půl roku si dělal 1, tak jsem už o tom věděl víc. Na reikách jsem o tom řekl mistrovi Mirkovi Čapkovi.Také to jej překvapilo a udělali jsem několik měření. Před, během a po zasvěcení. Po čase mně tel.volal, že ve spolupráci s doktorkou z nějákého institutu dělají výzkum, aby dokázal, že reiki nejsou vymysl, že skutečně to funguje.Když jsem dělal 2, tak jsem se dozvěděl, že doktorka vážně onemocněla a zatím se nic neděje. Asi to moc nedopadlo, protože jak je možno číst nikdo pomalu o tom neví. Akudiast 1, měří kožní odpor, aby se vyhledal akupunkturní bod. Taky změří hodnotu každého bodu po akupunktuře, akupresuře, elektroakupunktuře či po moxování. Akabeneho test se dělá jinak a také se jinak vyhodnocuje. Protože jsem technický typ, tak vždy mě zajímalo proč ? Když manželka si udělal 1, tak jsem byl vůči tomu skeptický. Až mě napadlo to změřit a blíže se seznámit. Pak jsem reiki začal kloubit s akupunturou,akupresurou a posléze s baňkováním.
V počátcích akupunktury jsem různě citil energií , když jsem někde seděl či stál. Posléze jsem zjisitil, že mám dostatek vlastní energie a citím geopatogení zóny.Tato schopnost se dá cvičením zesilovat a rozvijet.
Málem bych Ti zapomněl odpovědět.
V první řadě ta osoba sama poznává, že to není tak silné jak na začátku.Zvlášť když od druhého dostane reiki. Změřením té osoby a porovnávacvím měření osoby, třeba té která jí daval reiki. Další je, že jedna osoba dává reiki na levou část těla a druhá na pravou.Pak na koncových akupunkturních bodech vidíš rozdíl, jak při dávání tak dobití.Můžeš potom porovnat dvě osoby z čisté linie a tam bude jak nabijení i dobití bodu stejné. Pokud se jedná o čistou linií, tak tam je i bez měření 100% záruka, že reiki budou do konce života v pořádku. Když člověk, který má čistou linií přestane třeba na 5 let dávat reiki a pak s tím začne, tak se mu automaticky nastartuji.Pokud to udělá ten druhý, tak síla klesá a sám to poznává.To byly většinou případy, které se nechaly znovu zasvětit. Prvním znakem je, že Ti řeknou, poté co jim dáš reiki, že tak teplé ruce nikdy nemají, nebo jim to tak nehřeje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kutil
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.11. 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2015 12:38 am    Předmět: Citovat

[quote="Psychedelic"]To je zvláštní. Já se setkal s opačnou křivkou působení a to, že se reiki neustále zesiluje.
1. Já byl zasvěcen do prvního stupně v jeden jediný den a energie a zasvěcení mělo extrémní exponencionální růst.
2. Naopak. Co si myslím, je, že do mysli lidí, kteří pracovali s reiki, se dostaly právě tyto teorie o vytrácení reiki a špatných zasvěceních, které vymysleli lidé, kteří sami o sobě pochybovali. Pochybnosti se objevují u každého, jediné co je třeba, je vytrvat v reiki, nebo si dát přestávku a vytrvat v reiki zase.
ad.1. plně s Tebou souhlasím, že jsi se setkal s opačnou reakcí, že reiki neustále zesilují. Když jsi byl zasvěcen v jeden den, kolik těch zasvěcení bylo 1, 2 , 3 či 4 ? Měly by být 4, protože při prvním se Ti pročistil kanál,kterým reiki působí. Druhým měla být schopnost reiki dávat. Třetím potvrdit schopnost do konce života a čtvrté zpětná vazba. Takhle to probíhá při čisté linií. Pátek jedno zasvěcení, sobota dvě a neděle jedno. Asi si nikdo z nás zpočátku vůběc neuvědomoval co to s nám např. po psychické stránce udělá.Tělo se čistí. Znám případ paní někde z ÚsteckaOrlicka, že zkolabovala a neunesla to po psychické stránce a skončila na psychiatrií. Příznaky odezněly a za čas si reiki udělala. Proto ten jak píšeš extrémní exponencionální růst. Navíc jsi chlap a trošku vůči ženám máme výhodu v odolnosti po psychické stránce, nikoliv však co do bolesti, to jsou většinou chlapi posery. Taky máme o něco silnější reiki než ženy.
ad.2 nevěřím, že do mysli lidí se dostala teorie o ztrácení síly reiki.Ty lidi to sami poznávají.Po technické stránce se to dá zjistit a ručičku měřáku neovlivníš. Ale je fakt, že se to stávalo. Posledních 10 let už si dělám reiki pro sebe a rodinu, tak se už tolik o to nezajímám.V důchodu mám jiné priority.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kutil
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.11. 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2015 1:30 am    Předmět: Citovat

Pokud se týká akupunktury, respektivě zmíněné knížky, tak to je výklad čínské akupunktury. Čína je základ z kterého vycházely všichni ostatní. U každé bodu se nachází ještě další, které když někdo zkoumal, tak přišel, že to působí ještě na něco jiného.Stejně tak to je s reiki-Usui.
Pokud jsi slyšela příběh o mnichovi, který hodně let chodil a studoval atd. až jednoho večera byl u ohně a uviděl záblesk na obloze a pak jak k němu míří paprsek světla atd. Člověk by řekl pohádka.
Ale ono je to trošku jinak. Dost jsem se o ty různé energie zajímal a jednou jsem mluvil s jednou starší paní o které jsem věděl, že dokáže vidět, srovnat auru a dát člověku energií. Když jsem se jí ptal jak získala tu schopnost, tak mě vyprávěla, že jednoho dne navečer šla na procházku a najednou uviděla na obloze záblesk a proti ní mířil světelný paprsek, který projel jejím tělem.S hrůzou se otočila a mazala dom.Celá rozrušená šla spát.Ráno se probudila a zjisitila, že kolem každé osoby něco vidí.Protože znala člověka, který do těchto věci dělal, tak šla za nim a zeptala se.Tím se dozvěděla, že dostala dar z nebes či od Boha.
Před léty jsem byl na srazu reikařů v Krkonoších(kolem 60 nás tam bylo) a tam jsem tohle vyprávěl. Byli jsme z různých míst od různých mistrů reiki. V té době začínaly různé odnože reiki. Všichni jsem se shodli na Usui systému i na tom, že jsme zaregistrovali, že si někteří lidé stěžovali, že slábnoucí sílu reiki, což bylo právě u těch odnoží. Je to můj názor, který jsem si ověřil.Pokud mě někdo přesvědší, že se mýlím, dám mu za pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2015 11:41 am    Předmět: x Citovat

Nebudu tě o ničem přesvědčovat. Obrovské diskuze, vzájemné přetlačování
a žvanění o tom, kdo má to nejlepší a nejpravější reiki už tu bylo dávno
před léty a myslím, že už do nich nikdo nemá chuť. Jsou zbytečné.

Sama jsem mockrát byla svědkem nadřazování se některých jednotlivých mistrů, jejich kurzů a jejich reiki nad ostatními. Jejich věc. Naše zkušenosti
a praxe mluví za všechno a jinak. Mám reiki cca 15 let, ani jedno zasvěcení nebylo ani u pana Hodka a Čapka, přesto mi celou dobu funguje, jen s ní pracuji víc kreativnějí, protože z vlastní zkušenosti
i jiných lidí, opět zasvěcených jinde, to jde.

Ještě bych poopravila jeden omyl. Píšeš o síle, ovšem měřené na teplotě. Jenže všechno je jinak:
- síla se nedá měřit jen na teplo,
- jestli je nebo není teplo neznamená co se děje, nemusí se vůbec jít
přes ruce,
- síla účinku se nedá měřit sílou pociťované energie
atd.
Však když s reiki pracuješ tolik let, tak víš sám nejlíp.

šamanka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2015 3:03 pm    Předmět: Citovat

hledat možnost měření něčeho, co zatím měřeno být nemůže, je chvályhodné...
zatím ovšem ony přístroje měří druhotné příznaky...obdobně, jako bychom chtěli měřit Sílu Slunce podle toho, kolik na jaře vyraší výhonků...

reiki zasvěcení mám od roku 1994 od Jurgena Klauberta a tuším že v té době tam chodil i zmiňovaný Čapek...a trvalo asi 7 let, než sem cosi pocítil...ted pracuji s Energií a neříkám Jí reiki..rovněž díky komercionalizaci reiki řádů jsem se od těchto skupin reiki distancoval...nikoli však od Ní..od Energie..a -zaplatpámbu--ani Ona se nedistancovala ode mě...
...x...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2015 3:54 pm    Předmět: Re: Ktorá metóda je skutočne tá najlepšia? Citovat

arikiran napsal:
...reiki zasvěcení mám od roku 1994 od Jurgena Klauberta a tuším že v té době tam chodil i zmiňovaný Čapek...a trvalo asi 7 let, než sem cosi pocítil...ted pracuji s Energií a neříkám Jí reiki..rovněž díky komercionalizaci reiki řádů jsem se od těchto skupin reiki distancoval...nikoli však od Ní..od Energie..a -zaplatpámbu--ani Ona se nedistancovala ode mě......x...


Dovolím si upozorniť, že *Rei-ki* má vlastnú inteligenciu...

Nezaškodí oprášiť to, čo sa ťažko učí a chápe, ale naopak - ľahko zabúda:

www.pannacz.com/prirodni-lecby.6/japonsky-model-zivotni-energie-ki.205.html

...rei-ki ako realizácia božskej shin-ki a zároveň aj *jeho/shin-ki* riadiaci správca, kontrolór, aj vykonávateľ - v jednom. Smile


Rei-ki nepotrebuje (od)merať ale chce to jej podstatu aj aktívne žiť.
(Je rei-ki život sám?) Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
njohana
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.11. 2015
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2015 6:37 pm    Předmět: Citovat

Kutil napsal:

Víš o tom, že než začneš dávat reiki můžeš odebrat špatnou energií ? To samé můžeš udělat i při posílání na dálku.


Ano, tedy ano jako už jsem o tom četla a většinou pointa toho celého byla v tom, že ten, kdo na toto upozorňoval "prováděl" zasvěcení lépe než ti ostatní , a to mi nezlob se, jako důvod, přišlo trošku úsměvné.
Pokud tedy s tímto máš zkušenosti, jak podle tebe poznáš, že jsi si odebral špatnou energii ?

Kutil napsal:

Co se týče toho ztrácení co říkáš, tak je to pravda. Základem je zasvěcení ve třech dnech jdoucí po sobě. Pokud mistr udělá jeden týden jedno či dvě zasvěcení a pak postupuje s další přestávkou až do plného zasvěcení, tak reiki se začnou např.po 5 ti létech pomalu slábnout. Měřil jsem lidi(asi tak do 10),kteří byli zasvěceni v Brně u jedné paní a stěžovali si na to, že se jim zdá, že reiki mají slabší, že to není už taková účinnost co ze začátku. Nechali se znovu zasvětit a sami to pak poznali.



Taky jsem těsně po zasvěcení cítila reiki hodně silně a po čase začala slábnout.
Že by to bylo tím , že mám jen jedno zasvěcení ?
A není to pouze tím, že jak jsi psal, tělo se ze začátku čistí a pak si prostě na energii zvykneš , že jí nevnímáš již tak silně ?
Pokud bych to přirovnala ke cvičení - pokud jdu poprvé cvičit, tak tělo po poctivém cvičení cítím opravdu silně a to i svaly o kterých jsem ani nevěděla , že je mám a po čase, kdy cvičím pravidelně již tělo necítím ? Je pak snad cvičení již neúčinné ? Zeslabuje se jeho účinek jen proto, že necítím svaly ?

Četla jsem si chvíli o tom, co psal tvů mistr jako odpověď na jeden dotaz a zarazila mě tam jedna věc, píše tam, že člověk musí reiki nejen pravidelně dávat jiným ale i dostávat od jiných. Tak toto mi má mistrová zatajila, tak možná proto mi reiki nefunguje, když jí od nikoho nedostávám Smile

Kutil napsal:

ad.2 nevěřím, že do mysli lidí se dostala teorie o ztrácení síly reiki.Ty lidi to sami poznávají.Po technické stránce se to dá zjistit a ručičku měřáku neovlivníš. Ale je fakt, že se to stávalo. Posledních 10 let už si dělám reiki pro sebe a rodinu, tak se už tolik o to nezajímám.V důchodu mám jiné priority.


Já si naopak myslím, že někteří lidé jsou silně ovlivnitelní tím co se kde píše, to je ostatně dokázáno a tisk je mocná zbraň, která je hodně využívána např. ve formě reklamy atd.

Víš, máme loveckého psa a jelikož je to palice dubová paličatá a neposlušná, tak manžel používá elektrický obojek. Neboj se, netrápíme psa, ale on, když ho má na krku a i když je obojek vypnutej tak poslouchá jako hodinky, ale proto to nepíšu. Jednou si ho chlapi v hospodě prostě vzali a koloval okolo stolu a každej si po pár panákách zkoušel co vydrží, někdo vydržle stupeň 1, někdo 2 , někteří necítili ani 3 a 4 a někteří vydrželi i 18. Neřekla bych že to bylo proto, že energie v obojku slábla ale spíš proto, že každý byl jinak citlivý a měl jinou vodivost kůže.

Já osobně dostala reiki jen jednou a to od své mistrové a energii od ní jsem cítila jen velice slabě a naopak když jsem dostala energii od člověka, který podle svých slov nebyl zasvěcen do žádného systému a pracoval pouze se svou energií, tak jsem jí cítila silně.

Kutil napsal:


Změřením té osoby a porovnávacvím měření osoby, třeba té která jí daval reiki. Další je, že jedna osoba dává reiki na levou část těla a druhá na pravou



Víš, někdy si před spaním jen tak položím ruce na tělo a aniž bych o reiki vůbec přemýšlela, cítím, že mi začne proudit a někdy se mi stává, že jednu stranu cítím víc než druhou , někdy obě stejně a jindy zase naopak.
Proč tomu podle tebe tak je, když by to podle tvých měření mělo být na obou stranách těla stejné ? Nebo spíš proč to bereš jako důkaz toho, že na levou část působila osoba slaběji než na druhou ?

Kutil napsal:

ad.1. plně s Tebou souhlasím, že jsi se setkal s opačnou reakcí, že reiki neustále zesilují. Když jsi byl zasvěcen v jeden den, kolik těch zasvěcení bylo 1, 2 , 3 či 4 ? Měly by být 4, protože při prvním se Ti pročistil kanál,kterým reiki působí. Druhým měla být schopnost reiki dávat. Třetím potvrdit schopnost do konce života a čtvrté zpětná vazba. Takhle to probíhá při čisté linií. Pátek jedno zasvěcení, sobota dvě a neděle jedno.


Měla jsem jedno zasvěcení po celém víkendu tak bych tedy podle toho co píšeš neměla reiki asi vůbec cítit a dávat, jen bych měla mít pročištěný kanál . Proč mi tedy reiki proudí ? Nebo to snad není reiki ?

Kutil napsal:
Pokud se jedná o čistou linií, tak tam je i bez měření 100% záruka, že reiki budou do konce života v pořádku. Když člověk, který má čistou linií přestane třeba na 5 let dávat reiki a pak s tím začne, tak se mu automaticky nastartuji.Pokud to udělá ten druhý, tak síla klesá a sám to poznává.To byly většinou případy, které se nechaly znovu zasvětit. Prvním znakem je, že Ti řeknou, poté co jim dáš reiki, že tak teplé ruce nikdy nemají, nebo jim to tak nehřeje.


Jak dlouho je podle tebe čistá linie ? A co jí podle tebe zajistí tu čistotu ?
Podle bible jsme všichni potomky Adama a Evy, podle vědců pocházíme všichni z Afriky od jednoho páru - proč tedy nejsme po těch letech všichni stejní ? Proč nejednáme stejně ? Proč necítíme stejně ?
Myslíš si, že ta čistota se dá posoudit jen z toho, že před tebou bylo zasvěceno 10 lidí v přímé linii na Usuiho ? A nezáleží na tom, že ten člověk, který byl zasvěcený před tvým mistrem si zasvěcení koupil a prodával ho jen pro zisk ? ( nemyslím si, že je to tvůj případ, ber to pouze jako příklad) - Kdo zná osobně skutečnou pravdu o tom, kdo skutečně zasvětil mistra a linii jeho mistrů a to, jací to byli lidé ?

Odkud tedy pochází reiki po zasvěcení od těch lidí, kteří ti ho předávají nebo od Boha, Vesmíru atd ? Oni ti ho předávají ze sebe nebo jsou jen prostředníky, kteří ti umožní právě to otevření kanálu, jak jsi psal ?

Podle mne, aby šlo něco měřit, musely by být zachovány stejné podmínky u obou osob - stejná teplota měřeného subjektu, stejná vodivost kůže atd…. A jak chceš zajistit aby měli oba stejné podmínky v tom, komu budou reiki dávat ? Pokud by ho dávaly stejně osobě jsi si jistý, že ten kdo bude dávat reiki jako první, nebo na levou stranu, nebo…. Bude mít stejné podmínky jako ten druhý ?
Nemyslím si, že tady by šlo nějak měřením objektivně posoudit, zda ten co dává reiki pochází z čisté linie nebo ne.



Jistě, bylo by hezké působení reiki prokázat,.
Ale proč vlastně ?
K čemu by to bylo dobré ?
Pomohlo by to někomu ?
Podle mne ani to, že bych měla jistotu, že mi pošleš reiki a že ti 100% funguje by mi nijak v životě nepomohlo, pokud bych si po práci sedla do křesla, zapnula televizi , cpala se bramborovejma lupínkama a čekala, že tvoje každodenní působení reiki vyřeší můj problém se zádama, cholesterolem a obezitou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kutil
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.11. 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2015 9:02 pm    Předmět: Re: x Citovat

Ještě bych poopravila jeden omyl. Píšeš o síle, ovšem měřené na teplotě. Jenže všechno je jinak:
- síla se nedá měřit jen na teplo,
- jestli je nebo není teplo neznamená co se děje, nemusí se vůbec jít
přes ruce,
- síla účinku se nedá měřit sílou pociťované energie
atd.
Však když s reiki pracuješ tolik let, tak víš sám nejlíp.

šamanka Smile[/quote]

Jen bych Tě trochu popravil. Měření Akudiastem 1, je možno vidět na
stupnici přístroje. Je to stejné jako když se měří V,W, Ohmy.Tam se nedá nic zfikslovat.To není měření tepla. To se týká o Akabeneho testem, že je to jiné měření a jinak se vyhodnocuje o tom jsem psal. Na vysvětlení.
Nechtěl jsem vyvolávat nějáké spory, kdo má lepší či horší. Chtěl jsem jen informovat co všechno jde. Možná jsem to vzal za špatný začátek a nebo jste si to špatně vyložili. Navrhuji zakopat reikovou sekeru.
Spíš si vyměnit zkušenost a nápady. Případně mně vysvětlit, proč nemám správnou citaci ? Dost často jezdíme do Brna.Jsme tam přes den, můžeme se sejít ? Pokud máš zájem, tak bych Ti poslal přes SZ telefon, abychom se mohli lépe domluvit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund