Fórum - Zobrazit téma - Reiki po těch letech - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki po těch letech
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki po těch letech
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 12:43 pm    Předmět: Citovat

reiki nemůže být neživá...
mrtvé jsou školy, které ji komercionalizovaly a hierarchizovaly...
...x...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 1:54 pm    Předmět: Citovat

Zdravím! S reiki pracuji každodenně, většinou si ji poskytuji sobě a pokud někdo má zájem tak i komukoliv nebo čemukoliv. Smile

Jinak osobně mám pocit, že po vlně módy a komercionalizace se reiki pomalu vrací tam, kde je její místo a kam patří. A je to dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 6:57 pm    Předmět: Re: Všetko ostatné, ale o reiki. Citovat

HonzaD napsal:
Zdravím! S reiki pracuji každodenně, většinou si ji poskytuji sobě a pokud někdo má zájem tak i komukoliv nebo čemukoliv. Smile

Jinak osobně mám pocit, že po vlně módy a komercionalizace se reiki pomalu vrací tam, kde je její místo a kam patří. A je to dobře.


Nezaškodí si občas oživiť pamäť:

http://www.pannacz.com/prirodni-lecby.6/japonsky-model-zivotni-energie-ki.205.html

a pripomenúť, čo to reiki vôbec je... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 7:36 pm    Předmět: Re: Všetko ostatné, ale o reiki. Citovat

moi napsal:


Nezaškodí si občas oživiť pamäť:

http://www.pannacz.com/prirodni-lecby.6/japonsky-model-zivotni-energie-ki.205.html

a pripomenúť, čo to reiki vôbec je... Embarassed


No to je právě, si myslím, jedna z věcí, která Reiki uškodila - když se začala katalogizovat, definovat a normovat.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2016 4:55 am    Předmět: x Citovat

Mě zrovna dostihla potřeba, kromě jiného, harmonizovat pravou a levou hemisféru, pomocí "double" čou-ku-rei. Báječné...Smile
Na čem momentlně "pracujete" Vy?

šamanka Very Happy

PS: Japonci jsou prostě jiná nátura. Ale jejich pečlivost, systematičnost
a hlavně vytrvalost má svoje výsledky. Ti z nás, kteří alespoň s odřenýma ušima vydrželi těch 21 dní pečlivějšího cvičení po zasvěcení, jsme to považovali za náročné, zatímco oni za samozřejmé. Proto taky mají
v oborech jako jsou např. bojové sporty (a myslím, že i v konzervativním pojetí reiki) naprosto odlišné výsledky i způsob práce (i tréninku) než my.
My máme raději ležérní, intuitivní pojetí, oni systém. A o tom všem moc nemluví, žádné reklamy a navíc když dělají jednu věc, tak naplno. A i to
je bonus - zaměření energie jedním směrem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2016 11:13 am    Předmět: x Citovat

Tak to mě fakt dostalo:
Pan Lexa, zabývající se některou moderní kvantovou metodou, v rozhovoru
na Cesty k sobě prohlásil, že prostě a jednoduše pracuje:

s tou samou energií jako je reiki nebo shambala apod.

protože je to všechno to samé. Taková malá satisfakce...
Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2016 5:38 am    Předmět: Re: Všetko ostatné, ale o reiki. Citovat

samanka napsal:
Mě zrovna dostihla potřeba, kromě jiného, harmonizovat pravou a levou hemisféru, pomocí "double" čou-ku-rei. Báječné...Smile


Šami,

snáď si chcela napísať duo-mentálku so symbolom: zrkadlové alebo párové SHK, pretože symbol: zrkadlový dvojitý ČKR sa v Karune aj v Karuna-ki nazýva: KRIJÁ.

Zrkadlové/párové SHK umiestňuješ palcami oboch rúk súčasne do jamiek za ušami.
Takto nás to učil Mr.Hodek L., pod názvom: harmonizácia hemisfér. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2016 8:44 am    Předmět: Re: Všetko ostatné, ale o reiki. Citovat

moi napsal:
samanka napsal:
Mě zrovna dostihla potřeba, kromě jiného, harmonizovat pravou a levou hemisféru, pomocí "double" čou-ku-rei. Báječné...Smile


Šami,

snáď si chcela napísať duo-mentálku so symbolom: zrkadlové alebo párové SHK, pretože symbol: zrkadlový dvojitý ČKR sa v Karune aj v Karuna-ki nazýva: KRIJÁ.

Zrkadlové/párové SHK umiestňuješ palcami oboch rúk súčasne do jamiek za ušami.
Takto nás to učil Mr.Hodek L., pod názvom: harmonizácia hemisfér. Embarassed


moi,
ne nechtěla. Tvoje odborné názvy z Karuna jsou sice oslňující, leč nerozumím ani jim, ani tomu co píšeš, já tu mluvím o ČKR a ty o SHK.

Prošla jsem jinými školami a po škole pana Hodka jsem z mnoha důvodů nikdy netoužila.

To co jsem myslela je jednoduchá harmonizace se symboly čou-ku-rei
psanými současně pravou a levou rukou zrcadlově. Používám to velmi ráda a těší mě i dělá dobře "ruční" víc než mentální. A nakonec umísťovat se dá kamkoliv, včetně těla, prostoru nebo události.

šamanka

Cool

PS: ano udělala jsem už dřív takovou zkušenost, že každá škola, každý učitel má svoje odlišnosti nejen v názorech, ale i postupech a práci.
A často automaticky počítají s jakousi univerzální šablonou platnou
pro všechny. Jenže to je omyl. Pravděpodobně způsobený přizpůsobováním si každého učitele vlastní předešlé praxi v jiných směrech a tomu, co je komu blízké. To je taky jeden z rozdílů mezi japonským velmi striktním a naším velmi kreativním přístupem k reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2016 1:19 pm    Předmět: Re: Všetko ostatné, ale o reiki. Citovat

samanka napsal:
To je taky jeden z rozdílů mezi japonským velmi striktním a naším velmi kreativním přístupem k reiki.


Mám tu čest dva roky pracovat s japonci a musím říct, že když člověk pozná jejich kulturu, přístup a chování, pak člověk také lépe pochopí, v čem tkví příčina rozdílu mezi "japonsky striktním" a tím "ostatním".

Oni japonci jsou svou podstatou striktní a velmi konzervativní ve všem co dělají a i proto bych jejich "striktní reiki a postupy" nepřeceňoval a nedával mu větší váhu než ostatním reiki systémům, které byly založeny třeba na větším experimentování a modernizaci.

Důležité je že funguje obojí Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2016 9:42 pm    Předmět: x Citovat

Pořád je čemu se učit a získávat nové informace.
Práce s reiki na dosud neprojevené nemoci ve stavu "přípravy" je
výborná inspirace...

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: st listopad 30, 2016 6:50 pm    Předmět: Citovat

Po letech jsem se znovu přišla mrknout. Smile

Reiki mi pomohla a pomáhá asi úplně nejvíc z hodně velké šlamastiky. Mimo toho i některé cviky z kineziologie, jóga a vědomé dýchání.

Je velmi zajímavé pracovat se Reiki i na takových tématech, se kterými se člověk setkává aktuálně - třeba imigranti, nemoci a podobně.

Když mne cosi z těchto témat zaujme, samozřejmě že rozhodně ne příjemně, většinou je to jakýsi podvědomý strach co by se mohlo stát. Je to logické. Jsem jen člověk a neumím si hrát na nebojsu co má všechno v pohodě. Pak se zamyslím a všechny strachy,které se mi evokují k danému tématu si vkládám do dlaní a vkládám symboly. Krom pocitu,že se tím uklidňuje moje nevědomí díky zážitkům v rodu a podobně mi vlezou do vědomí i dávno zasunuté vzpomínky, které nějak souvisejí s danou emocí nebo pocitem. A ty takto zpracuji také. Tak nějak mám pocit, že jako jedinec přispívám do stability Celku. Výsledkem jsou pak velmi zajímavé nápady ,které mne napadnou jak něco ve svém životě, vztazích,jednání změnit a tím narušit komunikační stereotypy.
Pak už si s osvědčeným novým postojem, chováním, jednáním utvářím nový podmíněný spoj ve své palici. Step by step. A mám ze sebe radost.

Tož toliko k práci s Reiki. Pořád říkám, že cena za naladění kdysi v 2009 to byly jedny z nejlépe vynaložených investic do sebe.

A jinak přeji pohodový předvánoční čas:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund