Warning: include(/DISK2/WWW/reiki-cz.com/www1/language/lang-en.php): failed to open stream: No such file or directory in /DISK2/WWW/reiki-cz.com/www1/mainfile.php on line 317 Warning: include(): Failed opening '/DISK2/WWW/reiki-cz.com/www1/language/lang-en.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php53/lib/php') in /DISK2/WWW/reiki-cz.com/www1/mainfile.php on line 317 Forum - View topic - Reiki po těch letech - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· _HOME
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: View topic - Reiki po těch letech
 FAQFAQ   SearchSearch   UsergroupsUsergroups   ProfileProfile   Log inLog in 

Reiki po těch letech
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Reikiwebík Forum Index -> Vše ostatní, ale o Reiki
View previous topic :: View next topic  
Author Message
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Joined: 13 Jul 2011
Posts: 515

PostPosted: Thu Feb 11, 2016 12:43 pm    Post subject: Reply with quote

reiki nemůže být neživá...
mrtvé jsou školy, které ji komercionalizovaly a hierarchizovaly...
...x...
Back to top
View user's profile Send e-mail
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Joined: 07 Jan 2010
Posts: 66

PostPosted: Thu Feb 11, 2016 1:54 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravím! S reiki pracuji každodenně, většinou si ji poskytuji sobě a pokud někdo má zájem tak i komukoliv nebo čemukoliv. Smile

Jinak osobně mám pocit, že po vlně módy a komercionalizace se reiki pomalu vrací tam, kde je její místo a kam patří. A je to dobře.
Back to top
View user's profile
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Joined: 06 Oct 2011
Posts: 559

PostPosted: Thu Feb 11, 2016 6:57 pm    Post subject: Re: Všetko ostatné, ale o reiki. Reply with quote

HonzaD wrote:
Zdravím! S reiki pracuji každodenně, většinou si ji poskytuji sobě a pokud někdo má zájem tak i komukoliv nebo čemukoliv. Smile

Jinak osobně mám pocit, že po vlně módy a komercionalizace se reiki pomalu vrací tam, kde je její místo a kam patří. A je to dobře.


Nezaškodí si občas oživiť pamäť:

http://www.pannacz.com/prirodni-lecby.6/japonsky-model-zivotni-energie-ki.205.html

a pripomenúť, čo to reiki vôbec je... Embarassed
Back to top
View user's profile
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Joined: 29 Jun 2005
Posts: 901

PostPosted: Thu Feb 11, 2016 7:36 pm    Post subject: Re: Všetko ostatné, ale o reiki. Reply with quote

moi wrote:


Nezaškodí si občas oživiť pamäť:

http://www.pannacz.com/prirodni-lecby.6/japonsky-model-zivotni-energie-ki.205.html

a pripomenúť, čo to reiki vôbec je... Embarassed


No to je právě, si myslím, jedna z věcí, která Reiki uškodila - když se začala katalogizovat, definovat a normovat.
Cool
.
Back to top
View user's profile
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Joined: 24 Oct 2002
Posts: 3733

PostPosted: Sat Feb 13, 2016 4:55 am    Post subject: x Reply with quote

Mě zrovna dostihla potřeba, kromě jiného, harmonizovat pravou a levou hemisféru, pomocí "double" čou-ku-rei. Báječné...Smile
Na čem momentlně "pracujete" Vy?

šamanka Very Happy

PS: Japonci jsou prostě jiná nátura. Ale jejich pečlivost, systematičnost
a hlavně vytrvalost má svoje výsledky. Ti z nás, kteří alespoň s odřenýma ušima vydrželi těch 21 dní pečlivějšího cvičení po zasvěcení, jsme to považovali za náročné, zatímco oni za samozřejmé. Proto taky mají
v oborech jako jsou např. bojové sporty (a myslím, že i v konzervativním pojetí reiki) naprosto odlišné výsledky i způsob práce (i tréninku) než my.
My máme raději ležérní, intuitivní pojetí, oni systém. A o tom všem moc nemluví, žádné reklamy a navíc když dělají jednu věc, tak naplno. A i to
je bonus - zaměření energie jedním směrem...
Back to top
View user's profile
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Joined: 24 Oct 2002
Posts: 3733

PostPosted: Tue Feb 16, 2016 11:13 am    Post subject: x Reply with quote

Tak to mě fakt dostalo:
Pan Lexa, zabývající se některou moderní kvantovou metodou, v rozhovoru
na Cesty k sobě prohlásil, že prostě a jednoduše pracuje:

s tou samou energií jako je reiki nebo shambala apod.

protože je to všechno to samé. Taková malá satisfakce...
Laughing

šamanka Cool
Back to top
View user's profile
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Joined: 06 Oct 2011
Posts: 559

PostPosted: Wed Feb 17, 2016 5:38 am    Post subject: Re: Všetko ostatné, ale o reiki. Reply with quote

samanka wrote:
Mě zrovna dostihla potřeba, kromě jiného, harmonizovat pravou a levou hemisféru, pomocí "double" čou-ku-rei. Báječné...Smile


Šami,

snáď si chcela napísať duo-mentálku so symbolom: zrkadlové alebo párové SHK, pretože symbol: zrkadlový dvojitý ČKR sa v Karune aj v Karuna-ki nazýva: KRIJÁ.

Zrkadlové/párové SHK umiestňuješ palcami oboch rúk súčasne do jamiek za ušami.
Takto nás to učil Mr.Hodek L., pod názvom: harmonizácia hemisfér. Embarassed
Back to top
View user's profile
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Joined: 24 Oct 2002
Posts: 3733

PostPosted: Wed Feb 17, 2016 8:44 am    Post subject: Re: Všetko ostatné, ale o reiki. Reply with quote

moi wrote:
samanka wrote:
Mě zrovna dostihla potřeba, kromě jiného, harmonizovat pravou a levou hemisféru, pomocí "double" čou-ku-rei. Báječné...Smile


Šami,

snáď si chcela napísať duo-mentálku so symbolom: zrkadlové alebo párové SHK, pretože symbol: zrkadlový dvojitý ČKR sa v Karune aj v Karuna-ki nazýva: KRIJÁ.

Zrkadlové/párové SHK umiestňuješ palcami oboch rúk súčasne do jamiek za ušami.
Takto nás to učil Mr.Hodek L., pod názvom: harmonizácia hemisfér. Embarassed


moi,
ne nechtěla. Tvoje odborné názvy z Karuna jsou sice oslňující, leč nerozumím ani jim, ani tomu co píšeš, já tu mluvím o ČKR a ty o SHK.

Prošla jsem jinými školami a po škole pana Hodka jsem z mnoha důvodů nikdy netoužila.

To co jsem myslela je jednoduchá harmonizace se symboly čou-ku-rei
psanými současně pravou a levou rukou zrcadlově. Používám to velmi ráda a těší mě i dělá dobře "ruční" víc než mentální. A nakonec umísťovat se dá kamkoliv, včetně těla, prostoru nebo události.

šamanka

Cool

PS: ano udělala jsem už dřív takovou zkušenost, že každá škola, každý učitel má svoje odlišnosti nejen v názorech, ale i postupech a práci.
A často automaticky počítají s jakousi univerzální šablonou platnou
pro všechny. Jenže to je omyl. Pravděpodobně způsobený přizpůsobováním si každého učitele vlastní předešlé praxi v jiných směrech a tomu, co je komu blízké. To je taky jeden z rozdílů mezi japonským velmi striktním a naším velmi kreativním přístupem k reiki.
Back to top
View user's profile
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 1658

PostPosted: Wed Feb 17, 2016 1:19 pm    Post subject: Re: Všetko ostatné, ale o reiki. Reply with quote

samanka wrote:
To je taky jeden z rozdílů mezi japonským velmi striktním a naším velmi kreativním přístupem k reiki.


Mám tu čest dva roky pracovat s japonci a musím říct, že když člověk pozná jejich kulturu, přístup a chování, pak člověk také lépe pochopí, v čem tkví příčina rozdílu mezi "japonsky striktním" a tím "ostatním".

Oni japonci jsou svou podstatou striktní a velmi konzervativní ve všem co dělají a i proto bych jejich "striktní reiki a postupy" nepřeceňoval a nedával mu větší váhu než ostatním reiki systémům, které byly založeny třeba na větším experimentování a modernizaci.

Důležité je že funguje obojí Smile .
Back to top
View user's profile
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Joined: 24 Oct 2002
Posts: 3733

PostPosted: Sat Jun 18, 2016 9:42 pm    Post subject: x Reply with quote

Pořád je čemu se učit a získávat nové informace.
Práce s reiki na dosud neprojevené nemoci ve stavu "přípravy" je
výborná inspirace...

šamanka Cool
Back to top
View user's profile
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Joined: 13 Feb 2005
Posts: 856

PostPosted: Wed Nov 30, 2016 6:50 pm    Post subject: Reply with quote

Po letech jsem se znovu přišla mrknout. Smile

Reiki mi pomohla a pomáhá asi úplně nejvíc z hodně velké šlamastiky. Mimo toho i některé cviky z kineziologie, jóga a vědomé dýchání.

Je velmi zajímavé pracovat se Reiki i na takových tématech, se kterými se člověk setkává aktuálně - třeba imigranti, nemoci a podobně.

Když mne cosi z těchto témat zaujme, samozřejmě že rozhodně ne příjemně, většinou je to jakýsi podvědomý strach co by se mohlo stát. Je to logické. Jsem jen člověk a neumím si hrát na nebojsu co má všechno v pohodě. Pak se zamyslím a všechny strachy,které se mi evokují k danému tématu si vkládám do dlaní a vkládám symboly. Krom pocitu,že se tím uklidňuje moje nevědomí díky zážitkům v rodu a podobně mi vlezou do vědomí i dávno zasunuté vzpomínky, které nějak souvisejí s danou emocí nebo pocitem. A ty takto zpracuji také. Tak nějak mám pocit, že jako jedinec přispívám do stability Celku. Výsledkem jsou pak velmi zajímavé nápady ,které mne napadnou jak něco ve svém životě, vztazích,jednání změnit a tím narušit komunikační stereotypy.
Pak už si s osvědčeným novým postojem, chováním, jednáním utvářím nový podmíněný spoj ve své palici. Step by step. A mám ze sebe radost.

Tož toliko k práci s Reiki. Pořád říkám, že cena za naladění kdysi v 2009 to byly jedny z nejlépe vynaložených investic do sebe.

A jinak přeji pohodový předvánoční čas:)
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Reikiwebík Forum Index -> Vše ostatní, ale o Reiki All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
_PAGEGENERATION 0.19 _SECONDS