Fórum - Zobrazit téma - Emoční rovnice - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Emoční rovnice
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Emoční rovnice
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2016 8:04 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě je tam trochu i žárlivost na ročního bráchu. Navíc ten malý je v roli ničitele, který si ještě neumí pořádně hrát, všechno boří a vyžaduje větší pozornost maminky.

Vyvstávají mi vzpomínky na to, kdy jsem já sama dělala velké chyby při výchově (např. nedůslednost ) a také vidím, kde dělali chyby moji rodiče s mojí výchovou. Např. tu, že mě nedali do školky v domnění, že pro mě dělají to nejlepší. Tím jsem měla zaděláno na psychické problémy hned v první třídě Sad
Zkrátka, není to tak jednoduché Smile

Právě mi volala snacha, že Martin by prý jel zase nejraději do Čech ,,za Evičkou" Smile Což potvrzuje, že naše ,,výchovné prostředky" bere na vědomí a je si vědom všech následků Smile

Zdravím a díky za sdílení vašich zkušeností Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2016 6:59 pm    Předmět: x Citovat

Je zajímavé, že se často na dětství nahlíží jako na rodiče coby stvořitele
a děti za jejich díla. Ale je zajímavý i přínos dětí do řešení situací v rodině.
Klasické je výše uvedené chování sourozenců, jak se vyrovnávají
s příchodem konkurence: od pečovatelů po likvidátory (jsou případy fyzického ohrožování jak skrytého tak otevřeného).

To stejné se týká všech těch záležitostí, které později ovlivňují chování dospělých. Například rodiče produkují divoké soužití a jedno dítě reaguje
stahováním pozornosti zlobením, druhé naopak je extrémně bezproblémové, aby ještě nepřidávalo důvodů k výbuchům např. agrese.

Děti nejsou jen statisté. Dneska jsem se třeba potkala se zajímavým tématem silná autorita otce nebo matky a reakci, chování dítěte na ně. Paleta je velmi pestrá, jen pár postřehů:
- autoritě se neodmlouvá,
- autorita, autoritě... (zkuste doplnit podle vlastních zkušeností, pokud vás
toto téma oslovuje)
- proti autoritě... (bojuji těmi zbraněmi jako konfrontace, rebélie nebo
stažením...).
Každé dítě má na výběr, jak se (např.) s autoritativním rodičem popasuje a hodně ho i JEHO VLASTNÍ rozhodnutí velice ovlivní v budoucnosti,
v práci i vztazích.

Zkuste si jen tak otestovat, jaký vlastní vzor řešení jste si v dětství sami vytvořili a rodiče v tom nemají prsty Shocked

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2016 5:05 pm    Předmět: x Citovat

Dopřála jsem si hodinku s koučem a zase přidala spoustu zajímavých postřehů do mé životní mozaiky. Pořád se mi potvrzuje, jak jsou správně odhalená nebo interpretovaná témata z dětství, tím myslím případně
od samého početí, velmi důležitá pro celý dospělý život.
A taky je zvláštní, jak často mě "cosi" odvádělo od vidění toho podstatného
k zabývání se naprostými podružnostmi, i když se - z určitého úhlu - toho podstatného dotýkaly. Vědět a mít vyřešené před 30 lety to, co dneska, pak se možná realizuji na opačném konci světa Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červen 29, 2016 3:18 pm    Předmět: x Citovat

PS: zkusili jste si někdy pohrát s myšlenkami, jak by asi váš život ovlivnila
jiná rozhodnutí? Jen tak jako hru, viděno z dnešního pohledu, z dnešních zkušeností: co byste studovali, kde bydleli, kam (třeba) odjeli, jakou příležitost využili? A kam by tato změna možná vedla?

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st červen 29, 2016 6:13 pm    Předmět: Re: Emočné rovnice. Citovat

samanka napsal:
PS: zkusili jste si někdy pohrát s myšlenkami, jak by asi váš život ovlivnila
jiná rozhodnutí? Jen tak jako hru, viděno z dnešního pohledu, z dnešních zkušeností: co byste studovali, kde bydleli, kam (třeba) odjeli, jakou příležitost využili? A kam by tato změna možná vedla?

šamanka Cool


Šami,
myslíš tým niečo ako virtuálnu prekogníciu/predvídanie premietanú vo vlastnej hlave?... alias *autentická videohra - "futurum"*, bez konzoly, na bioprúd a vo vlastnom mozgu? Cool


...často. Hovorím tomu, aj: *retrográdna inventúra príležitostí*.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červen 29, 2016 10:09 pm    Předmět: Citovat

Nějak v tom nevidím smysl.
I když Smolíková s tím jejím prohlášením na konci každé epizody byla docela roztomilá... Smile
"Proč jsem si já nešťastná raději nevzala Pištu Hufnágla!" Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=cGZkRGHYoFE&index=5&list=PL568A017C7800EA8B

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červen 30, 2016 6:31 pm    Předmět: x Citovat

moi: Jasně jako hra, možná i s pointou.
"Kdybych se tenkrát rozkýval a odjel na stáž do Francie"
"Kdybych se tenkrát učila angličtinu pořádně"
"Kdybych si vzala Pištu Hufnágla"

No kdoví, kam by nás ta změna přivedla. Ale hlavní vtip je v tom, zkusit si něco z toho dneska. Ano, jistě dneska jsme starší, pohodlnější a méně odvážní. Jenže není problém si něco z toho zkusit i dneska. Vidím, že jsou možnosti i na menší brigády v zahraničí a zrovna před několika dny jsem narazila na báječné typy, jak si vylepšit jazykové znalosti zábavnou formou bez nekonečného navštěvování kurzů, taneční pro dospělé jsou velmi oblíbené atd. A možná by bylo zajímavé vidět se z Pištou dneska. Smile

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt červen 30, 2016 10:28 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
Když jsem četl zprvu onu úvahu o tom, co by bylo, kdyby bylo, díval jsem se na to ze svého klasického, zažitého: kdybych se vydal touto nebo touto cestou, mohlo by to být bývalo lepší...
O to více mě zaujal Tvůj poslední příspěvek, kdy jsi poukázala na to, že se na to taky můžu dívat z pohledu: předtím jsem minul spoustu dobrého a je ještě možnost si to vyzkoušet a to dobré rozvíjet, případně také zjistit, že není čeho litovat (viz. Pišta).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá červenec 01, 2016 7:17 am    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Šamanka:
Když jsem četl zprvu onu úvahu o tom, co by bylo, kdyby bylo, díval jsem se na to ze svého klasického, zažitého: kdybych se vydal touto nebo touto cestou, mohlo by to být bývalo lepší...


Nikdy jsem se na svůj život takto nedívala.
To spíš teď ( poslední roky ) si říkám, jak a kde bych asi skončila, kdybych bývala neudělala v roce 2007 tečku za svou minulostí a nezačala se učit žít ,,jinak".
První velký krok byl přestat kouřit. To v mém pohledu znamená nenechat se ovládat a zotročovat něčím ( někým ) jiným, zkrátka stát se nezávislou a dva měsíce nato následovala registrace tady na RW, díky kterému se začal měnit i můj vztah k životu jako takovému.

Samozřejmě si vzpomenu, že jsem např. chtěla studovat něco jiného, ale zabránil mi v tom strach z neúspěchu. Jak by se můj život býval ubíral, to neřeším. Je to pryč, nebudu do toho vkládat energii a co bylo tenkrát, není dnes.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 8:10 am    Předmět: x Citovat

Peníze a vůbec příjem je velmi zapeklitá otázka a každý k ní máme jiný vztah. Někdo se na ně dívá s pohrdáním nebo je bere jako cosi nepatřičného. Ovšem v tomhle světě bez nich umí žít jen výjimky.

Je velmi překvapující, kolik bloků k nim existuje, takže pak k vám neustále chodí nabídky špatně placených pracovních míst, neumíme si říct
o patřičnou odměnu za naše výrobky nebo služby, nedokážeme si představit nebo pracovat s představou větší částky, máme z nich i strach nebo nedobrý pocit atd. Klasickým příkladem toho jsou výherci vysokých částek v loterii.

Ona finanční svoboda má svoje kouzlo, alespoň pro hodně z nás. S penězi se dá zacházet různě a můžeme s nimi nejen lítat na Seychely, ale taky třeba přispět místnímu hospicu na léky nebo psímu útulku koupit deky a kvalitní granule. Můžeme pracovat na smysluplných projektech bez ohledu
na tom, jestli zaplatíme nájem, pokud se této činnosti, třeba dobrovolně, budeme věnovat místo pravidelné pracovní doby. Protože jsou často
skutečně prospěšné práce směšně placené.

Jenže k tomu, aby se to stalo, často stojí v cestě hlavně naše hlava
a bloky v ní.

Od:
peníze jsou zlé
více peněz mají jen podvodníci
bohatství kazí charakter
peníze se získávají jen nekalými praktikami
peníze jsou jen za pořádnou dřinu
peníze nejsou za zábavu
peníze nemůžou přijít ze zdrojů o kterých nevím
peníze nepřicházejí jen tak
strach z financí
strach z finanční svobody(!!!)
atd.

Je toho hodně, stovky a stovky důvodů, které si tam stavíme sami.
Zdroje jsou nevyčerpatelné a pro všechny. Jen si to v hlavě srovnat
a přehodit výhybku na jinou, lepší kolej. Může to trvat, podle všech těch frází, které jsme za svůj život nasbírali a budete se divit, co všechno postupně objevíte. Ale ten klid v životě, kdy se můžete začít věnovat tomu, co vás opravdu baví bez tlaku na to všechno co musíte, abyste
se v potu tváře s odřenýma ušima uživili, stojí za to!

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 8:29 am    Předmět: Re: Emočné rovnice. Citovat

Šami,

"jsou peníze ekvivalent evoluce?" Twisted Evil

Vždyť se taky obrací v prach jako i Ty, já nebo kdokoliv a kdekoliv!


"Nebo jsou to zhmotněné emoce?" (Toxické emoce?) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 2:13 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
neumíme si říct
o patřičnou odměnu za naše výrobky nebo služby, nedokážeme si představit nebo pracovat s představou větší částky, máme z nich i strach nebo nedobrý pocit


Cenu vytváří trh. Nabídka a poptávka. Vyrobím zboží, službu a nabídnu jí za nějakou cenu. Lidé mi mohou utrhat ruce a vše je rychle prodané. Mohu tedy cenu zvýšit. Když zvýším cenu moc, nikdo to nekoupí, budu tedy muset jít s cenou dolů .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2016 6:17 pm    Předmět: x Citovat

Zbultran: není to tak docela. Ceny jsou velmi relativní. Teď mě napadl takový příklad jako je výklad karet: znám cenu 300, 1000 a i to, když někdo zavolal do televize a stálo ho to několik tisíc.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2016 8:36 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Zbultran: není to tak docela. Ceny jsou velmi relativní. Teď mě napadl takový příklad jako je výklad karet: znám cenu 300, 1000 a i to, když někdo zavolal do televize a stálo ho to několik tisíc.


Ale vždyť je to pořád to samé. Když je někdo ochoten ty peníze za to dát, tak je dá.

Jiné je to u těch výkladů přes TV. To je podvod na hloupé nebo neštěstím zaslepené lidi, kterým nedojde, kolik je stojí telefonický předražený hovor!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2016 7:30 am    Předmět: x Citovat

Kompasem a ukazatelem toho, jak na tom jsme může být odpověď
na otázku: "Jak jsme spokojeni se svým životem ve čtyřech kvadrantech?"
- zdraví,
- vztahy,
- práce,
- finance.

Od jedné do desíti, desítka je největší spokojenost. Chce to hodně prozkoumat upřímně naše vnitřní pocity. Ještě ucházející je 7,5.

šamanka Cool Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
Strana 13 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund