Fórum - Zobrazit téma - Emoční rovnice - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Emoční rovnice
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Emoční rovnice
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 10:11 am    Předmět: Citovat

Dva bratři - slepý a chromý - se rozhodnou navštívit svoji babičku za lesem. A tak si slepý vezme na záda chromého, chromý bratra naviguje a jdou. Les je čím dál hustší. Najednou švih a jedna větev vyrazí tomu chromému oko.
"Sakra"
"Copak?"
"Asi jsem přišel o oko...no uvidíme, ale jdeme dál..."
Tak jdou dál, a les zhoustne ještě víc.
Druhá větev švih - druhé oko v háji.
Chromý vykřikne: "Tak jsme došli!"
A slepý na to vesele: "Nazdar babi!"

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 10:22 am    Předmět: Re: Emoční rovnice Citovat

Zbultran napsal:
Na této otázce samozřejmě nic tak zneklidňujícího není...


Fuj to jsem si oddychla.
A smíchy se tu popadám (při té představě) za břicho, milý Zbule Very Happy Smile Very Happy

Tak ne, neboj Smile to já myslím jakože otázku pro sebe sama, ale prosím uznej, že když jeden bude štrykovat fusekle a druhý třeba opravovat sítě, může se při tom hovoru chvilku zdát, že dělají totéž, a diskutovat o tom, jak se to dělá zaručeně dobře, ale celá ta debata bude poněkud nahovno... Very Happy
Ale samozřejmě, když si vyjasní, že každý vlastně dělá něco jiného,
tak potom není problém si spolu třebas zajít na pivo a bavit se pak o čemkoli, že. Wink Smile

Smile Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 10:46 am    Předmět: Citovat

Ono by se mohlo zdát, že jedině budhismem se dá dojít k sobě samému, že jen budhista může být dobrým člověkem. Nic proti budhismu nemám, ale proč se nenechat inspirovat i jinými věcmi k nalezení své vlastní cesty? O co nám vlastně jde - žit v souladu se sebou samým, což nemusí vždycky znamenat, že jde o to stát se světcem. Každý tady hrajeme nějakou roli a pokud má někdo roli parchanta (čímž nám ostatním vzorným a bezchybným poskytuje neocenitelný protipól, bez něhož bychom nemohli být těmi vzornými a bezchybnými), a je s ní vnitřně plně ztotožněn - budiž mu dopřána a on v ní bude spokojen a naplněn stejně jako my v té své dokonalosti.

A k hledání té cesty k souladu s vlastní rolí možná může dopomoci jak inspirace budhismem, tak i Alešem Kalinou Smile Mimochodem - učí budhismus reagovat na jiný názor protiútokem, nebo naopak tento názor uchopit, prozkoumat a i v případě nesouladu si z něj vzít poučení?

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 1:57 pm    Předmět: Pelmel Citovat

kamo napsal:
Ono by se mohlo zdát, že jedině budhismem se dá dojít k sobě samému...
Mimochodem - učí budhismus reagovat na jiný názor protiútokem, nebo naopak tento názor uchopit, prozkoumat a i v případě nesouladu si z něj vzít poučení?


Vadžrajánový smer - debaty tibetských mníchov. Smile
(Nájdeš ich na youtube.com.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2015 9:53 pm    Předmět: Citovat

Já nevím , školy nemám, ani jsem to všechno nečetl, ale na budhistu sunnyiho mám tu vzpomínku, že mě zde zhruba před rokem hrubě pozurážel a posílal do psychiatrické léčebny, když jsem ho slušně žádal, ať mi osvětlí svoje výpady vůči mojí osobě. Jestli takhle vypadá meditující budhista a majitel skutečné pravdy, tak teda potěš prdel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2015 9:14 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Já nevím , školy nemám, ani jsem to všechno nečetl, ale na budhistu sunnyiho mám tu vzpomínku, že mě zde zhruba před rokem hrubě pozurážel a posílal do psychiatrické léčebny, když jsem ho slušně žádal, ať mi osvětlí svoje výpady vůči mojí osobě. Jestli takhle vypadá meditující budhista a majitel skutečné pravdy, tak teda potěš prdel.


Nikdo z lidí není majitel skutečné Pravdy.

Nemyslím si ani, že by to sunnyi o sobě někdy tvrdil.

Sunnyi o sobě ani netvrdí, alespoň jsem to tady na webíku nečetl, že je Svatý, realizovaná osvobozená osoba. Tedy i on může podlehnout gunám hmotné přírody, např. vášni Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saxa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.3. 2015
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2015 9:43 am    Předmět: Pravda Citovat

PRAVDA - pravda není majetek,takže jí ani nikdo nemůže vlastnit.
Má ji - kdo ji má?Nikdo a nic nám nepatří.Pomni člověče,že prach jsi a v prach se obrátíš.............s Láskou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá červenec 03, 2015 12:09 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:

Nikdo z lidí není majitel skutečné Pravdy.

Nemyslím si ani, že by to sunnyi o sobě někdy tvrdil.


Zjevně se do té role staví. Stačí si přečíst toto téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saxa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.3. 2015
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá červenec 03, 2015 11:06 am    Předmět: pro Beppe Citovat

Zjevně se do té role staví. Stačí si přečíst toto téma.[/quote]



To oslovení - majitel pravdy jsem poprvé četla v tvém příspěvku-
všichni jsme na cestě ,hledáme pravdu a hodně čteme.
Pak se nám může stát, že je nám vyčítáno,že TO máme vyčtené.
Je TO třeba i zažít. Zážitky osobní pak udáváme jako pravdivé.[/code]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so červenec 04, 2015 1:44 am    Předmět: Citovat

Abych to vrátil na zem. Prostě když je někdo netolerantní a myslí si, že je jen ta jeho cesta správná a on sám si nedokáže přiznat svojí omylnost a svoje chyby, byť jen tu možnost svojí omylnosti připustit neumí, tak je rozumná diskuze nemožná. Dotyčný navíc z diskuze obvykle uteče, s poukazem na to, že nemá čas a odmítne vysvětlit svá nařčení. Zdá se, že se nic nezměnilo, rozhodně ne směrem k lepšímu. Což je škoda.

Jinak všem přeji příjemné léto plné přívětivých lesů, vod a strání a méně zbytečných neproduktivních hádek co k ničemu nevedou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so červenec 04, 2015 7:20 am    Předmět: Pelmel Citovat

Postavte sa do radu a trpezlivo vyčkajte až príde arbiter a rozhodne, ktorý z Vás: ...*má alebo je* väčší... Embarassed

(Prestaňte si merať EGO/Ego aj ego ~ takto na PRAVDU nedosiahnete!) Často pomôže pohľad do zrkadla...
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saxa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.3. 2015
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so červenec 04, 2015 2:18 pm    Předmět: Citovat

ANO ANO - co se jednomu může zdát jako diskuse je pro druhého hádka a třetímu TO stejné přijde,jako měření si Ega. Bez slov není možná komunikace a záleží vždy na pochopení probírané látky.
Jeden moudrý člověk řekl cituji: Až budou muži poslouchat laskavá SLOVA žen,bude na Světě mír. A o co nám všem na tomto Světě vlastně jde?
Jedni chtějí udržet mír diplomatickými cestami a dohodami a druzí potřebují bojovat.

Ať Slunce východ anebo západ,
Slunce je jasné - přestaňme tápat.
PRAVDA je jedna - dobře ji známe.
Je Ti TO jasné? Často se ptáme.
Žít,dýchat,milovat,
TO chceme všichni - či ne snad?
Když nás učí Telka a ne učitelka
záleží na pochopení látky,
pokrok nelze zvrátit zpátky.
Život žijeme v poklusu,
je sbírkou samých pokusů
z oblasti fyziky a chemie,
kdo nedýchá - ten nežije....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2015 1:38 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Abych to vrátil na zem. Prostě když je někdo netolerantní a myslí si, že je jen ta jeho cesta správná a on sám si nedokáže přiznat svojí omylnost a svoje chyby, byť jen tu možnost svojí omylnosti připustit neumí, tak je rozumná diskuze nemožná. Dotyčný navíc z diskuze obvykle uteče, s poukazem na to, že nemá čas a odmítne vysvětlit svá nařčení. Zdá se, že se nic nezměnilo, rozhodně ne směrem k lepšímu. Což je škoda.


Ahoj Beppe,

výše píšeš, že jsem Tě loni sprostě pozurážel. Mrzí mě, že když Ti řeknu, že si hraješ na Mirka Dušína, kterého považuji za veskrze kladnou a příkladnou postavu, tak to považuješ za sprostou urážku.

Nikdy předtím jsme se tady spolu moc nebavili. Veškerá komunikace, která mezi námi dvěma vznikla, spočívala v tom, že Ty jsi začal útočit na mě, způsobem, který bych naopak já mohl označit za sprosté urážky. Já jsem si to tak ale nebral, říkal jsem si, že to třeba časem sám pochopíš. Jinak jsem se několikrát pokusil slušně odpovědět na některé Tvoje otázky. To je všechno. Až do té loňské, pro mě nepochopitelné hysterie, s jakou jsi mě začal pronásledovat. Říkáš, že jsem z diskuse utekl. To je Tvůj názor. Moje stanovisko je, že si opravdu nemohu dovolit věnovat drahocenný čas nesmyslnému dohadování se s někým, kdo je tak nepřátelsky zaujatý. Neměl jsem čas vysvětlovat Ti můj vztah k Rychlým šípům, které jsem v určitém věku hltal, a na to, abych se hrabal v těch sra*kách, které jsi na mě v minulosti házel a dokazoval ti, že s těmi urážkami to máš poněkud obrácené.

Rád už bych tento spor ukončil, pokud v něm chceš nadále pokračovat, tak se tady třeba najde někdo, kdo Ti popřeje sluchu, a bude Ti přitakávat. Já už v tom ale pokračovat nehodlám. Stojím si za tím, co jsem řekl.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2015 1:53 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Mimochodem - učí budhismus reagovat na jiný názor protiútokem, nebo naopak tento názor uchopit, prozkoumat a i v případě nesouladu si z něj vzít poučení?

Cool
.


Pokud tím protiútokem myslíš, kamo, moji první odpověď Míle, tak nevím, jestli je opravdu nutné hodnotit to takto. Já samozřejmě vím, jak píše Katka, že všechno má svůj význam, a každému může pomoci něco jiného. Byla to z mé strany záměrně přehnaná reakce, která měla přivést její pozornost k samotné podstatě toho, s čím podle mě musí pracovat každý kouč nebo terapeut, pokud chce opravdu účinně pomoci ve věcech, jež zmínila. Nemám nic proti panu Kalinovi, když dokáže lidi oslovit a pomoci jim, tak to nemá chybu. Šlo mi spíš o to, že Míla se tady v minulosti vyjadřovala o buddhistické nauce jako o něčem, co jsou jen jakési teorie, které nemají praktický význam. Navíc s neskrývaným despektem, pokud jsem ji správně pochopil. To je každého věc, samozřejmě, ale diskuse je diskuse, tak jsem prostě reagoval. Nevidím na tom nic špatného, i když připouštím, že ta forma je snadno napadnutelná. No, ale aspoň to tady zase na chvíli ožilo Smile Vždyť už to vypadalo, že tady chcíp´pes...

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2015 4:05 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
... tak teda potěš prdel.


Málem bych zapomněl: Kdysi vyšla v Reflexu reportáž o nějakém pražském gay klubu, kde Ti, Beppe, takovou službu prý milerádi poskytnou. Název si nepamatuji, ale určitě si to snadno vygoogluješ. Tak příjemnou zábavu!

Mirek Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
Strana 2 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund