Fórum - Zobrazit téma - Historka, která mě oslovila - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Historka, která mě oslovila
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Historka, která mě oslovila
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 7:49 pm    Předmět: Citovat

Dopis od Sai Báby. Je to sice delší příspěvek ale je v něm hodně moudrosti tak snad prominete jeho délku.
RoSo

Když bylo Sai Bábovi 20 let a začal být známý i jinde než v Puttaparti, začal mít jeho starší bratr obavy, aby pomluvy, krutika a sobecký zájem lidí jeho mladšímu bratrovi neuškodily. Napsal mu o své starosti. V odpovědi lze nalézt snad nejjasnější pohled na správný postoj k takovým pomluvám, stejně jako Bábovu jasnou výpověď o jeho pravé podstatě. Dr. N. Kasturi, autor Bábova životopisu, popisuje tuto příhodu v knize Satjam Šívam Sundaram, část II, s 7:

Bábovi bylo nyní dvacet; jeho starší bratr, Sešámaradžu, učitel Telugštiny, nemohl zcela pochopit tajemství tohoto fenoménu. S rostoucím ohromením a skutečnou bratrskou láskou pozoroval procesí aut, která přijížděla na pravý břeh řeky a odvážela jeho prostého, na vsi vyrostlého bratra, pryč do měst, která zářila za obzorem, plná pokušení a léček. Pár ignorantských komentářů, které se objevily v tisku, ho bolelo. Napsal tedy bratrovi dopis, kde ho upozorňoval na lekci, kterou mu život udělil, o společnosti a lidské slabosti, o slávě jejich průvodních zjevech.

V mém vlastnictví se nachází odpověď, kterou mu Bába napsal 25.5.1947. Je to doklad, který neomylně prozrazuje Bábu. Musím vám ji tedy předat:

Všem, kteří jsou mi oddáni:(ačkoliv dopis byl psán bratrovi, odpověď je určena všem, včetně vás a mne, neboť je podstatné, abychom vy i já poznali skutečnou povahu jevu, který se objevil kvůli nám.)

Můj drahý! Obdržel jsem zprávu, kterou jsi napsal a poslal; našel jsem ji ve vzdouvající se záplavě tvé oddanosti a lásky, seč spodními proudy pochyb a úzkosti. Dovol, abych ti řekl, že je nemožné změřit srdce a odhalit povahu džňáninů (těch, kteří nabyli duchovní moudrosti), jogínů, asketů, svatých, mudrců a jim podobných. Lidé jsou obdaření rozmanitými povahovými rysy a duševními sklony, takže každý soudí podle svého vlastního hlediska, hovoří a dokazuje ve světle své vlastní povahy.

My ale musíme lpět na své vlastní zprávné cestě, na své moudrosti, na vlastním rozhodnutí, aniž bychom se nechávali ovlivňovat lidským oceněním. Jak praví přísloví, jen na strom obsypaný ovocem házejí kolemjdoucí spršku kamení. Dobré vždy provokuje zlé nactiutrhání; špatné vždy působí, že se dobré stává terčem posměchu. Taková je povaha tohoto světa. Člověk musí být překvapen, když se takové věci nedějí.

Také lidí je třeba spíš litovat než odsuzovat. Nevědí. Nemají trpělivost, aby posoudili správné. Jsou příliž naplnění chtivostí, zlostí a domýšlivostí, než aby viděli jasně a věděli úplně. Takže píší všechno možné. Kdyby jen věděli, nemluvili by a nepsali by takhle. Ani my bychom neměli přikládat, žádnou cenu takovým poznámkám a brát si je k srdci, jak jsi to ty, zdá se, udělal. Pravda určitě jednoho dne zvítězí; nepravda nemůže nikdy vyhrát. Nepravda může zdánlivě přemoci pravdu, ale její vítězství odezní a pravda se potvrdí.

Nepatří ke způsobům velkých, aby se nafukovali, když jim lidé nabízí uctívání, a aby se krčili, když se jim vysmívají. Žádný svatý text vlastně neudává pravidla, která by řídila životy velkých, nepředepisuje zvyky a postoje, které musí přijmout. Oni sami znají cestu a musí po ní kráčet; jejich moudrost řídí a posvěcuje jejich činy. Sebedůvěra a blahodárná činnost - to jsou jejich dva zvláštní znaky. Mohou také pečovat o blaho oddaných a přidělovat jím ovoce svých činů. Proč bys měl být ovlivněn zmatkem a starostmi, pokud i já se toho přidržuji? Konec konců, chvála a obvinění veřejnosti, se nedotýká átmana: může se dotknout jen vnějšího fyzického rámce.

Já mám úkol: Vychovávat lidstvo a zajistit pro každého člověka život plný ánandy (blaženosti, radosti). Mám velký závazek vést všechny, kteří zbloudili z přímé stezky, zpět k dobrotě a zachránit je. Jsem připoután k "práci", kterou mám rád: odstranit utrpení chudých a darovat jim, čeho se jim nedostává. Mám "důvod být hrdý", protože zachraňuji všechny kdo mně uctívají a zbožňují. Mám svou definici "oddanosti", jakou očekávám: ti, kteří jsou mi oddáni, musí přijímat radost i zármutek, zisky i ztráty, se stejnou neochvějností.

To znamená, že se nikdy nevzdám těch, kteří se ke mně připoutali, když jsem takto zaujat svým užitečným úkolem, jak může být me jméno poskvrněno, jak se obáváš? Radil bych ti, abys nedbal na takové absurdní řeči. Mahátmové (velké duše) nezískavají velikost tím, že je tak někdo nazývá; nestávají se malými, protože je někdo nazývá malými. Jen ti nízcí, kterí se oddávají opiu a gandži ale tvrdí, že jsou vynikající jogíni, jen ti, kteří citují svatá písma, aby ospravedlnili svou hltavost a pýchu, jen ti, kteří jsou suší školometi, jásající ve svých sofistikách a nad svou dovedností argumentovat, budou pohnutí chválou nebo obviňováním.

Určitě jsi četl životní přiběhy svatých a božských osobností; určitě jsi v těch knihách četl o ještě horších lžích a ohavnějších obviněních, která na ně vrhali. To je osud mahátmů všude, v každé době. Proč si to tedy bereš tak k srdci? Neslyšel jsi o psech, kteří vyjí na hvězdy? Jak dlouho mohou pokračovat? Pravost brzy zvítězí.

Nevzdám se svého poslání ani svého rozhodnutí. Vím, že je prosadím; zacházím se ctí i nectí, se slávou i obviněním, které může být jejím důsledkem, se stejnou vyrovnaností. Jsem vnitřně nezůčastněn. jednám poue ve vnějsím světě; mluvím a chodím kvůli vnějšímu světu a proto, abych oznámil svůj příchod lidem, jinak se mně ani toto netýká.

Nepatřím na žádné místo, nejsem poután k žádnému jménu. Nemám "moje" ani "tvoje". Odpovím, ať mně oslovíš jakkoli. Jdu, kamkoli mně vedou. To je můj úplně první slavnostní slib. Dosud jsem to nikomu neprozradil. Pro mně je svět něco daleho, mimo. Jednám a pohybuji se jen kvůli lidem. Nikdo nemůže pochopit mou slávu, ať je to kdokoli, ať ji zkoumá jakkoli, ať se o to pokouší jakkoli dlouho.

Vy sámi tuto slávu v příštích letech zažijete. Oddaní musí být trpěliví a shovívaví.

Nedbám o to, že by tyto skutečnosti měly vejít ve známost, ani po tom nedychtím; nemám žádnou potřebu psát tato slova, napsal jsem je, protože jsem cítil, že budeš trpět, jestliže neodpovím.

Tak tedy Tvůj Bába
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út září 11, 2012 9:34 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Příběh o růži



Moc hezké, děkuji Evíku Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út září 11, 2012 1:15 pm    Předmět: Citovat

Viděl jsem na Praze 8, kde bydlím plakát, Petr Binder senátorem (což je poutník Hroch) Co ty na to Zbultrane ? Jsi členem volebního štábu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út září 11, 2012 3:32 pm    Předmět: Hroch senátorem Citovat

Členem štábu nejsem, ale volit ho budu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2012 10:26 pm    Předmět: x Citovat

Právě jsem zahlédla Hrocha v Politické střelnici, vyprávějícího dost brutální vtípek. Jeho předvolební myšlenky jsem už nestihla.
Opět byl sám sebou... Smile

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 2:04 pm    Předmět: Citovat

Tak tohle mně fakt pobavilo... Very Happy Very Happy Very Happy
Klaus by chtěl být prezidentem zeměkoule...
http://zpravy.idnes.cz/exprezident-klaus-predstavil-institut-vaclava-klause-p1o-/domaci.aspx?c=A130326_094525_domaci_kop

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 6:16 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Tak tohle mně fakt pobavilo... Very Happy Very Happy Very Happy
Klaus by chtěl být prezidentem zeměkoule...
http://zpravy.idnes.cz/exprezident-klaus-predstavil-institut-vaclava-klause-p1o-/domaci.aspx?c=A130326_094525_domaci_kop

RoSo


Laughing Jenže tehnhle člověk to, bohužel myslí vážně. Ještě nás určitě překvapí. Vlastním institutem to určitě nekončí. Velmi poučné, kam až samožerství může zajít Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strana 11 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund