Fórum - Zobrazit téma - Historka, která mě oslovila - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Historka, která mě oslovila
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Historka, která mě oslovila
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 10:34 am    Předmět: Citovat

ahoj Roso
na co je kdo připravený,to bych ponechal bokem...
ve svém prvém příspěvku jsi psal o DOKONALÝCH
dokonalý krystal způsobí krystalizaci dokonalých dalších krystalů
těch pár žáků-to nepovažuji za krystalizaci,také i proto,že tito žáci ztrácí postupně sílu krystalizaci vyvolávat
hle jak dopadlo křestanství a další učení

nakonec ale opakuji to hlavní v mém příspěvku,věřím že opravdová krystalizace přijde

krásné časy
@
.....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 11:02 am    Předmět: Citovat

Já zastávám názor, že krystalizace stále probíhá...Ty žiješ v budoucnosti, já v přítomném okamžiku...

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 11:07 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Já zastávám názor, že krystalizace stále probíhá...Ty žiješ v budoucnosti, já v přítomném okamžiku...

RoSo


Sude:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 11:39 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Já zastávám názor, že krystalizace stále probíhá...Ty žiješ v budoucnosti, já v přítomném okamžiku...
RoSo

Tohle rezonuje se mnou Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 11:52 am    Předmět: Citovat

Okenko, moc hezké povídání o babičce a šípkovém čaji Wink. Připoměla jsi mi mojí babičku a její hektolitry šípáku. Vždy ho měla na stole v takové černé plechové konvici s hubičkou a v létě byl skutečně skvělý a osvěžující.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Zaváháš - prohraješ

Pospíchala jsem na metro a najednou slyším:

paní paní...tichým hlasem

otočím se:

paní, nechcete hodinky?

Nechci.

paní paní ....docela naléhavě

Nechci ! ...důrazněji

Počkejte, paní paní paní.....

NEEECHCIII !!!!!!!!!!!!!!!

Zařvala jsem, až jsem měla pocit, že se zastavila zeměkoule a nebo aspoň celý Smíchov. Vůbec jsem se nepoznávala.

Ten člověk připomínající Eskymáka ( ani nevím jestli to byl chlap nebo ženská ) na mě začal něco pokřikovat, jakože asi ve smyslu ,,proč řveš ty krávo" ....

Najednou jsem cítila: ,,Jo - to je ono, takový by měl být můj vnitřní pocit, když vymezuji své hranice vůči někomu jinému."

Nekompromisní, sebejistý, rozhodný. Žádné váhání.



Tato situace mi vůbec nepřišla náhodou. Tyhle pouliční prodejce už mám dávno vyřešený. Ale vymezit hranice musíme občas i svým nejbližším. Jde to těžko, ale když se jedná o vlastní dítě, i mateřská láska má své hranice. Pokud si tím ovšem dotyčný člověk nevykupuje své špatné svědomí. To NE zkrátka někdy musíme říci sice láskyplně, ale důrazně.

Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 12:27 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing
Evíku, to mi připomíná můj poslední odjezd z Florence. Tam otravuje pořád někdo s nějakou výhodnou koupí. Jako je parfém, po kterém
se za mnou potáhnou všichni muži z celé čekárny. A historky těch, co žebrají peníze stojí za vyslechnutí, protože jejich fantazie je neuvěřitelná. Kdyby ji věnovali na něco užitečného, tak by ještě udělali kariéru. Tentokrát jich tam bylo opravdu hodně.
Poslední byla, jak kluk přijel s přítelkyní z hor, pohádali se a ona mu ujela se všemi věcmi a on teď nemá na vlak. Rozesmála mě představa, jak děvče prchá s dvěma bágly a lyžema kamsi za obzor. Jo a měl na zádech batůžek.
V tomhle dát nebo nedat někomu peníze vidím zkoušku vlastní svobody - dám, protože chci ne proto, že chce někdo jiný, že se mi snaží vnutit pocit viny, nebo mě chce oblafnout. A v Praze a Brně je těch možností zkoušky pokaždé spousta. Musí být osvobozující si dokázat i zakřičet! Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 6:15 pm    Předmět: Citovat

Indové (podle svého náboženství) věří, že pokud muž nežije spořádaným a asketickým životem, bude v příštím životě ženou. Buďte proto k ženám tolerantví; je to vlastně normální chlap ve výkonu trestu.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2012 5:56 pm    Předmět: Citovat

Příběh o růži

Německý básník Rilke bydlel jistý čas v Paříži. Každý den, když chodil na univerzitu se svou francouzskou přítelkyní, procházel jednu velmi rušnou ulici. Na jednom rohu této ulice vídal pokaždé žebračku, která prosila chodce o almužnu. Žena seděla bez hnutí jako socha vždycky na stejném místě s rukou nataženou a očima sklopenýma k zemi. Rilke jí nikdy nic nedal, zatímco jeho společnice ji pokaždé nějakým penízem podarovala. Mladé Francouzce to bylo divné, a tak se básníka jednou zeptala:"Proč té chudince nikdy nic nedáš?" "Měli bychom obdarovávat srdce, ne ruce," odpověděl básník. Dalšího dne přišel Rilke s nádhernou čerstvě rozvitou růží. Vložil ji žebračce do ruky a chtěl odejít. A tu se stalo něco neočekávaného. Žebračka zvedla oči, pohlédla na básníka, namáhavě se zvedla ze země, uchopila jeho ruku a políbila ji. Růži přitiskla na prsa a pomalu odcházela. Celý týden ji nikdo neviděl. Ale za osm dní znovu seděla na svém obvyklém rohu ulice. Tiše a bez hnutí jako vždycky."Z čeho žila celou tu dobu, kdy nic nedostávala?" ptala se francouzská dívka. "Z růže," odpověděl básník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st září 05, 2012 8:36 pm    Předmět: Citovat

Swámi Vivékananda, indický svatý muž a žák Šri Rámakrišny, prohlásil: "Veškerou práci, kterou děláte, konáte pro svou vlastní spásu, pro svůj vlastní prospěch. Bůh nespadl do příkopu, abyste mu vy či já pomáhali vystavět nemocnice nebo něco podobného! Dovoluje vám pracovat ... ne, abyste pomáhali jemu, ale abyste pomohli sobě. Myslíte si, že i mravenec zemře nedostatkem vaší pomoci? To je vyložené rouhání! Svět vás vůbec nepotřebuje... vymažte slovo 'pomoc' ze své mysli. Nemůžete pomoci: to je rouhání! Vy uctíváte Boha, když dáváte kousek jídla psu, uctíváte psa jako Boha. On je vším a ve všem... buďte vděční, že vám dovolí cvičit svou sílu dobročinnosti a milosrdenství na světě a tím stát čistými a dokonalými. Buďte vděčni člověku, jemuž pomáháte, myslete na něj jako na Boha. Cožpak není výsada, když smíte uctívat Boha tím, že pomáháte svým bližním?"

Sai Bába to vyjádřil takto: Ta hra je Jeho hrou, ta role je Jeho darem, ty řádky psal On; On řídí, On rozhoduje o kostýmech o dekoraci, o gestech a tónu, o vstupech a odchodech. Musíte hrát dobře svou roli a obdržet od Něj aprobaci, když opona spadne. Svou výkonností a svým nadšením si vysloužíte vyšší a vyšší role - to je smysl a účel života.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kolmart
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.7. 2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: pá září 07, 2012 1:05 pm    Předmět: Citovat

Mě hodně dala poznání kniha od mystičky Boženky Cibulkové s názvem SLOVO KRISTOVO. Na začátku tohoto díla je napsáno:
Kniha Slovo Kristovo je kniha vzácná a ojedinělá, obsahující přímé Slovo Kristovo živě vnímané, poznávané vnitřním duchovním vědomím člověka povolaného způsobem lidským je tlumočit v jazyku českém . . .

Pokud člověk nezná jasné, přesně řečené směrnice, jimiž se má v životě řídit, aby dosáhl co nejdříve duchovního stavu hlubokého a tím aktivního spojení s Kristem - může mít omluvu, že neznal a nevěděl, jak má žít. Pro toho, kdo rozjímá nad knihou Slovo Kristovo, nebude této omluvy, neboť je mu pravda již známa.

S knihou Slovo Kristovo přijímá každý vážnou odpovědnost za svůj život, neboť v ní je prostě a jednoznačně řečeno, co Kristus žádá od člověka, aby jeho život byl dokonalý. poznání zavazuje k jeho vtělení do osobního i všelidského života - každým, kdo je dostal od Boha jako dar - jako Milost Krista!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá září 07, 2012 1:17 pm    Předmět: Citovat

Roso,
píšeš vzletne iba si mohol upozorniť,že Sai Baba je predovšetkým homomanipulátor a hrabivec! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so září 08, 2012 3:48 pm    Předmět: Citovat

Moi
Je to tvůj nezasvěcený názor, stejně jako jen můj když řeknu: MOI je idiot a blb... Wink

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so září 08, 2012 4:28 pm    Předmět: Re:x Citovat

Roso napsal:
Moi
Je to tvůj nezasvěcený názor, stejně jako jen můj když řeknu: MOI je idiot a blb... Wink

RoSo


[b]Práve si sa fundovane zasvätil![/] Wink Pokračuj,máš moje sympatie;nad idiotom je ešte "kretén" alias "Pepek Vyskoč(!)";budeš hlava hierarchie,hlava namazaná "opodeldokem"... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so září 08, 2012 8:22 pm    Předmět: Citovat

kolmart napsal:
Mě hodně dala poznání kniha od mystičky Boženky Cibulkové s názvem SLOVO KRISTOVO. Na začátku tohoto díla je napsáno:
Kniha Slovo Kristovo je kniha vzácná a ojedinělá, obsahující přímé Slovo Kristovo živě vnímané, poznávané vnitřním duchovním vědomím člověka povolaného způsobem lidským je tlumočit v jazyku českém . . .

Pokud člověk nezná jasné, přesně řečené směrnice, jimiž se má v životě řídit, aby dosáhl co nejdříve duchovního stavu hlubokého a tím aktivního spojení s Kristem - může mít omluvu, že neznal a nevěděl, jak má žít. Pro toho, kdo rozjímá nad knihou Slovo Kristovo, nebude této omluvy, neboť je mu pravda již známa.

S knihou Slovo Kristovo přijímá každý vážnou odpovědnost za svůj život, neboť v ní je prostě a jednoznačně řečeno, co Kristus žádá od člověka, aby jeho život byl dokonalý. poznání zavazuje k jeho vtělení do osobního i všelidského života - každým, kdo je dostal od Boha jako dar - jako Milost Krista!


To zní skoro až výhrůžně. Snad není v podobném duchu celá kniha.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 11:25 am    Předmět: Citovat

kolmart napsal:
Mě hodně dala poznání kniha od mystičky Boženky Cibulkové s názvem SLOVO KRISTOVO. Na začátku tohoto díla je napsáno:
Kniha Slovo Kristovo je kniha vzácná a ojedinělá, obsahující přímé Slovo Kristovo živě vnímané, poznávané vnitřním duchovním vědomím člověka povolaného způsobem lidským je tlumočit v jazyku českém . . .

Pokud člověk nezná jasné, přesně řečené směrnice, jimiž se má v životě řídit, aby dosáhl co nejdříve duchovního stavu hlubokého a tím aktivního spojení s Kristem - může mít omluvu, že neznal a nevěděl, jak má žít. Pro toho, kdo rozjímá nad knihou Slovo Kristovo, nebude této omluvy, neboť je mu pravda již známa.

S knihou Slovo Kristovo přijímá každý vážnou odpovědnost za svůj život, neboť v ní je prostě a jednoznačně řečeno, co Kristus žádá od člověka, aby jeho život byl dokonalý. poznání zavazuje k jeho vtělení do osobního i všelidského života - každým, kdo je dostal od Boha jako dar - jako Milost Krista!

Kolmart,
presné "smernice" nájdeš v "NASLEDOVANIE KRISTA" od TOMÁŠa KEMPENSKÉHO.Je formátu A/6,do vrecka. Idea Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
Strana 10 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund