Fórum - Zobrazit téma - Historka, která mě oslovila - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Historka, která mě oslovila
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Historka, která mě oslovila
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 8:17 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Pořád se díváš na tu stejnou věc (tu stejnou pravdu) jen změnou přiblížení vnímáš širší souvislosti.


Řekla bych, že tohle je přesné, Romane.

A taky je z toho vidět, jak vše záležní na vyladěnosti "naší optiky".
Často se buď zaměříme na jednu část a ztrácíme ze zřetele celek,
nebo se snažíme vidět především celek, a přitom nám uniká
nějaký velmi podstatný detail.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 9:02 pm    Předmět: x Citovat

Slyšela jsem zajímavou a poučnou historku o zázračném uzdravení
a zázračném zhoršení.
Jeden hodný a tichý pán velice vážně onemocněl a jeho stav se stále rychle zhoršoval. Zajímavé bylo, že s nemocí se objevilo a uvolnilo to, co léta skrýval uvnitř - spousta silných až bouřlivých emocí, které nikdy neprojevoval. Jeho pečovatelská přítelkyně nelenila a začala shánět pomoc. Oslovila jakousi věhlasnou léčitelku (on o tom nic netušil), léčitelka se nadřela a opravdu, výsledek byl tak ohromující, že se scházeli u jeho postele věhlasné kapacity, aby se na to podívali. Ještě ho čekal jeden zákrok a pak odchod domů. Zákrok se povedl, všechno nasvědčovalo báječnému vyléčení, jenže v tom se něco pokazilo.
A kapacity zase nechápavě koukali - protože všechno to, co bylo odejmuto se vrátilo v ještě horší formě a nikdo neví co s tím..... (jak to dopadlo zatím nevím, protože jsem s dotyčnou osobou dlouho nemluvila).
Ale ten postup dělat něco za někoho byl hodně poučný.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 11:05 am    Předmět: Citovat

Ahoj všichni, moc mě potěšilo, jak jste na pár slůvek reagovali- třeba Zetík, Tóruš, Roso a další.......Slovy Koudelky: " Zřejmě dobrý oddíl !" Laughing

Makanda bez osočování, žádné vypouštění negativismu, pošplíchání témátka.....

Zaujalo mě, jak si každý k tomu řekne to své a druzí na to reagují, podotknou....ale tak nějak konstruktivně.

Fakt měli pravdu ti, co říkají:....na počátku bylo SLOVO.....a to slovo bylo.....

No myslí se " Logos / z řečtiny/- myšlené, rozumné......"

Jsem moc rád, že tu působíte, že nejste jen jak pán, co se podívá do zrcadla a zkonstatuje, že vidí jen obraz, který se dalším krokem ztratí....

- že používáte ta- svá- myšlená- slova a máte k tomu co říct.

Budiž zásluha i tomuto serveru a jeho -tvůrcům- a - tvořivcům. Jsou dál- slovo- myšlenka- vytvořilo toto fórum.


Jsem rád, že se tu dají zvyšovat vibrace, makat a vylepšovat duchovní, mentální a radami i fyzické tělo.

Mějte se všichni moc krásně- špetka kvasnic dá vykynout celé díži Very Happy

Harmonik, Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 11:19 am    Předmět: Citovat

Říká se, že na počátku bylo SLOVO ale při tom LÁSKU nelze slovy popsat. Není to zvláštní?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 1:54 pm    Předmět: Citovat

ahoj Roso
lásku nelze slovy popsat...
není to popis?
@
................

jen pokus o žert
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 2:06 pm    Předmět: Citovat

ahoj
má nejoblíbenější historka:

jeden mistr měl mnoho žáků a mezi nimi prosťáčka-hlupáčka,kterého tam trpěl jen ze své blahovolnosti
prosťáček mu byl velmi vděčný,nosil vodu,zatápěl v kamnech,pomáhal,kde mohl,a doufal,věřil,že i mu dá mistr jednou kouzelnou mantru,která ho osvobodí
jednou posbíral odvahu a poprosil mistra,mistře,dáš mi mantru?
mistr vida upřímnou snahu o povznesení,řekl,dobrá,přijď odpoledne,dám ti mantru
odpoledne mistr meditoval a na prosťáčka zapoměl,právě se nořil do samadhi,když se otevřely dveře a nakoukl prosťáček...
VYPADNI! zařval mistr
a prosťáček??
celý blažený v sedmém nebi ...konečně mi dal mistr mantru,jaké blaho...v povznesené náladě kráčel do lesa opakuje si mantru:VYPADNI?VYPADNI...

prosťáček si našel v lese své místečko a dal se do opakování mantry

najednou vidí,že kolem jde pohřební průvod,plno truchlících a vůz s nebožtíkem
prosťáček to smutně pozoroval a najednou si uvědomil:vždyť mám zázračnou mantru!Pro ni není nic nemožné
postavil se průvodu do cesty,vztyčil ruce a zařval:VYPADNI!!!

a ejhle,nebožtík se zvednul,nebožtík ožil
s velikou slávou,s prosťáčkem na ramenou šel průvod do města

a mistr?
když se to dozvěděl,velice se zamyslel a mnohé ve své praxi změnil

@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 2:18 pm    Předmět: Citovat

Babaji opakovaně říká, že jedna dokonalá lidská bytost je jako krystal. Vědecké poznání dokázalo, že krystal vložený do určitého roztoku přitahuje další krystaly, čímž kolem původního krystalu vzniká stále větší sekupení krystalů. Původní krystal je symbolický katalyzátor a roztok představuje svět vytvářející další krystaly neboli další dokonalé lidské bytosti. Podle Babajiho má jeden dokonalý člověk nesmírný vliv na celé své okolí už jen tím, že existuje.
Babaji z knihy V jednotě s Bohem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 2:31 pm    Předmět: Citovat

ano,s tím souhlasím,setkal jsem se stím jako s Přenosem mentálního stavu..

proč potom ale kolem Babádžího nevznikli další Babádží

ani Kristus stav nepřenášel,snad jen jednou s Pavlem

stejně tak po budhovi nejsou žádní další Budhové

zdá se že zatím to nefunguje

pevně ale věřím,že ještě zažijem,že krystalizační jádro se vytvoří a jako Lavina bude přenášet a krystalizovat další a další bytosti(včetně mě,hurááá)
@
.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 6:25 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
stejně tak po budhovi nejsou žádní další Budhové

zdá se že zatím to nefunguje


Ahoj Ari.

Co přesně jakože nefunguje? Když se setkáš s někým, kdo je Buddhou, jak jej poznáš?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 7:58 am    Předmět: Citovat

ahoj Tooro
v Rosově příspěvku je napsáno,že jeden čistý krystal způsobí ve svém okolí krystalizaci dalších krystalů,neboli že jeden čistý člověk způsobí ve svém okolí vznik dalších čistých lidí

no a toto nefunguje
nevidím hromadu žádných čistých lidí
v okolí Babadžího nevznikli žádní další Babadžís a v okoli Krista nevznikli žádní další Kristové a stejně tak dopadl Buddha

tedy z toho konstatuji,že krystalizace zatím nefunguje

krásné časy
@
.........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 8:38 am    Předmět: Citovat

Všeobecně nacházím v Arohojových pojmech určité podobnosti s tím, co myslím že funguje.

Třeba s tím jak píšeš:
Citace:
čistý krystal způsobí ve svém okolí krystalizaci dalších krystalů,neboli že jeden čistý člověk způsobí ve svém okolí vznik dalších čistých lidí


Ze zkušenosti vím, že když je člověk připraven, naladěn tak dokáže převzít náboj / zkušenost druhého člověka a přijmout jí za své.... jde o prožitky např. z rodinných konstelací apod.

Proto tu vidím určitou podobnost, přesto popisováno jazykem, kterému tolik nerozumím, jen hledám souvislosti. Proto Arohoje neposílám rovnou k šípku:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 9:37 am    Předmět: Citovat

Zeto píše: Proto Arohoje neposílám rovnou k šípku.

Příhoda s šípkem

V Čechách západních uprostřed lesů a polí jsem před dvěma týdny trávila čas u svých příbuzných. Lidí znalých přírody. Šli jsme trhat švestky, pravé české švestky. Při cestě zpátky jsem viděla keř s krásnými šípky. Nasbírala je a říkám své jednadevadesátileté moudré babičce - uděláme si šípkový čaj. Babička se těšila, tož jsem jej začala připravovat. Čaj byl stále mírně oranžový, dalo by se též napsati bledý.... Babička říká - co to je, vylej to! Já se nechtěla nechat od svého nasbíraného šípku odradit a pokoušela jsem se vytvořit šípkový čaj dle představ svých blízkých dál.
Nepovedlo se, ani do rána nebyl odvar červený. Ráno mi došlo, že kupované šípkové pytlíky jsou obohaceny ibiškem.... Říkám to babičce, která je tak celý život spojena s přírodou - babi, to je bez ibišku, PRAVÝ ŠÍPEK! Ooooo, nepochodila jsem, přece šípkový čaj je červený.... Tak mě vlastně poslali k šípku, i když, já jsem svůj odvar pila radostně a chutnal mi. Very Happy


Není tak špatné býti poslán k šípku. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 9:44 am    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
v Rosově příspěvku je napsáno,že jeden čistý krystal způsobí ve svém okolí krystalizaci dalších krystalů,neboli že jeden čistý člověk způsobí ve svém okolí vznik dalších čistých lidí

no a toto nefunguje
nevidím hromadu žádných čistých lidí
v okolí Babadžího nevznikli žádní další Babadžís a v okoli Krista nevznikli žádní další Kristové a stejně tak dopadl Buddha


Ahoj Ari.
Nevím jak to Roso myslel, to musí říct on, ale mám za to, že asi nějak jinak. Nevím o tom, že když budeš mít doma např. drůzu ametystu, krystal, tak ti za chvíli vyroste. Confused

Co ale působí, je zákon přitažlivosti, čistota přitahuje čistotu a pokud je někdo přitahován k Mistrovi, je to právě tím společným, tedy Mistrem v nás, tak aby se mohlo naše skutečné Jáství zviditelnit, prostě konečně přijít ke slovu. Proto vznikla dharma, učení, a proto je tato „cesta úzká“, protože síla našeho nevědomí brání většině lidem pravdu hledat.
Buddha není osoba, Buddha je stav, do kterého lze dojít následováním, proto jsem se tě ptala, jak poznáš Buddhu.

Kristus byl nejdříve Ježíšem a Buddha byl nejdříve Siddhártou Gautámou, Buddha a Kristus nejsou nová jména, ale stav do kterého v této naší pozemské existenci lze dospět.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 10:18 am    Předmět: Citovat

arikiran napsal:

no a toto nefunguje
nevidím hromadu žádných čistých lidí
v okolí Babadžího nevznikli žádní další Babadžís a v okoli Krista nevznikli žádní další Kristové a stejně tak dopadl Buddha

Nevidíš je, protože je nechceš vidět, nebo na to nejsi připravený. V mém okolí je mnoho čistých lidí a nemusí zrovna promeňovat vodu ve víno. Je rozdíl mezi čistotou a schopností "konat zázraky". Nepotřebuješ umět konat zázraky abys dosáhl čistoty.
Kdo podle tebe byli Kristovi učedníci, kteří šířili dál jeho víru? Kdo jsou podle tebe Budhovi stoupeni? Ty víš co kdo jsou a co dělali nebo dělají Babajiho žáci a následovníci? Např. Juktešvár, Jóganada, atd. atd
Myslíš si, že o všech následovnících těchto avatarů se píše v Blesku nebo Reflexu? Prostě jen jsou. Někteří nevidění a nepoznaní.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 10:34 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Není tak špatné býti poslán k šípku. Very Happy


Hezký příběh:))) Myslím že Ibišek je zrovna květina, který má květy plné vitamínů (C hlavně) a v kombinaci s šípkem je skvělý:)

Každopádně je pravda že šípek sám o sobě tolik nebarví (v případě že ho nameleme na prach tak ano) - ale je skvělý a lahodný:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
Strana 9 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund