Fórum - Zobrazit téma - učitel nad věcí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - učitel nad věcí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

učitel nad věcí

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
anduu
Nováček
Nováček


Registrace: 3.8. 2014
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 2:21 pm    Předmět: učitel nad věcí Citovat

Ahoj,
moc vás zdravím.
V září nastoupím po mateřské jako učitelka, a už nyní se trochu strachuju, jak si vybudovat přirozenou autoritu... Nerada bych, aby žáci tzv. testovali, co snesu, a jak zareaguju na to či ono, aby se rozjeli, a ze mě se pomalu stal vystresovaný, vyhořelý člověk... Kdesi jsem se dočetla, jak kdesi ve škole nastoupil mladý muž coby nový učitel, a děti zkoušely, co vše si můžou dovolit. Někdo se přikradl k jeho tašce a hodil s ní o tabuli. Muž se na ně jen klidně otočil a řekl, že v té tašce nic není, proto jí nemůžou ublížit, a stejně tak nemůžou nijak ublížit ani jemu, protože v sobě také nic nemá, je prostě tak jak ho vidí, sám za sebe... To zabralo. Divadýlko přestalo, děcka se zklidnila. Moc se mi ten příběh líbil, ale přiznám se, že mu moc nerozumím... Netušíte, jak učitel svá slova myslel? Proč neměl co ztratit? Snad jsem se vyjádřila trochu srozumitelně... Embarassed
Děkuji, mějte se krásně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 10:10 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Anduu.

Škoda, že nevíš jak zněl celý ten text, ze kterého si toto pamatuješ.

Není to však žádná záhada.
Pokud máme za to, že jsme osobou, tedy tímto tělem, se vším, co na sebe jeho omezená mysl váže, pak je velmi snadné nám ublížit, protože je toho většinou velmi mnoho, o čem si myslíme, že to je "naše" (moje děti, můj dům, moje auto, můj majetek, moje myšlenka, moje, moje, moje..), a nejčastěji se potom o to vše obáváme.

Pokud ale tušíme, že nejsme toto tělo, a že nic na světě není "naše", respektive, že si jen myslíme, že je to naše, a to jen proto, že jsme sami sebe na tom všem závislými učinili (na lidech-vztazích, věcích, inteligenci, atd.), potom se dá přicházet na to, že ve skutečnosti nemáme o co "přijít".
Když vidíme, jak to s námi je, tj. jsme si toho stále vědomi, pak se tyto naše závislosti pomalu uvolňují, takže...prázdná taška. Smile



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 8:05 am    Předmět: Odpověď Citovat

Anduu, neměj obavy. Děti s mateřské školce jsou ještě hodné a snad i tvárné Very Happy . Spíše bys mohla mít problémy s tím, že nebudou umět věci, které by už měli umět (třeba si přezout boty nebo zavázat tkaničku ...)

Naposledy upravil Zbultran dne po srpen 04, 2014 2:48 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 10:02 am    Předmět: Citovat

Ahoj Zbutrane,

kde je psáno, že Anduu nastupuje do mateřské školky? Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 12:04 pm    Předmět: Omluva Citovat

Nojo, "po mateřské", to mě zmátlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 12:26 pm    Předmět: Citovat

Jj, nenech se...mást. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 3:25 pm    Předmět: Re: Odpověď Citovat

Zbultran napsal:
Anduu, neměj obavy. Děti s mateřské školce jsou ještě hodné a snad i tvárné Very Happy . Spíše bys mohla mít problémy s tím, že nebudou umět věci, které by už měli umět (třeba si přezout boty nebo zavázat tkaničku ...)


Very Happy to by ses divil. U nás ve školce ted byla na zástup slečna po škole - a to, co na ni zkoušeli předškoláci a pětileté děti, bylo neuvěřitelné.Od různých taktik až po vyloženou drzost.
Důležité je neznejistět a nedat dětem najevo, že z nich máte strach a trému ( slečna se opravdu bála třeba i jen zvýšit na děti hlas a ve školce pak byla vřava jako u kolotočů. )
Ale to je normální - všechny děti zkouší, kde jsou u nových učitelů hranice, co si mohou dovolit a co už ne. Za pár dní se to srovná.

A co mám vypozorováno - na základní škole jsou nejoblíbenější učitelé ti, co jsou sice přísní,ale spravedliví. Učitelka matiky, co učila oba mé potomky byla metr a skoro ras , nic neodpustila, v jejich hodinách bylo ticho jako v kostele - ale když měl některý žák jakýkoliv problém, neměl strach se jí svěřit.Velmi rádi s ní jezdili na výlety a doted se s ní setkávají.

anduu - přeji štastné vykročení do pracovního procesu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 12:56 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Anduu,

nejsem učitel, ale pracuju ve školství. Pozoruju učitelky každý den... a taky si ledacos pamatuju ze svého dětství a nebo když chodily do školy moje děti.

Vybudovat si přirozenou autoritu... Už to samotné slovní spojení si odporuje. Buď člověk přirozenou autoritu má, nebo nemá... Vybudovat si autoritu samozřejmě lze, ale přirozená autorita je prostě přirozená a není třeba si jí budovat.

Děti mají radary a stejně jako zvířátka velmi rychle vycítí strach a nejistotu. A pak pochopitelně zkouší.

Ty se ale nemusíš ničeho bát - jsou to děti, malé živé lidské bytosti, které ty máš za úkol něco naučit... Nic víc, nic míň.


Z mého pozorování vyplynulo, že křikem a zastrašováním si je člověk opravdu nezíská. Stačí je brát jako lidi... Nemusíš na ně dělat ťuťu ňuňu, na to taky nerady slyší. Prostě normálně, v klidu. Když je potřeba někoho sprdnout, tak ho prostě sprdni. Když je vhodné někoho pochválit, tak ho pochval...
Buď vnímavá a spravedlivá.
Svoji nejistotu neschováš za zbytečné nadávání a křik.
Dělej si s nimi i legraci.
Buď schopná uznat i svojí chybu. Nikdo není neomylný a pleteme se každý a není to žádná ostuda.
A nakonec určitě jsi studovala pedagogiku a určitě jsi byla někde i na praxi a nejdeš tam naprosto nepřipravená.

A taky mysli na to, že jednou i tvoje děti budou chodit do školy a ty bys byla jistě nerada, kdyby ti je tam někdo "prznil" a choval se k nim nadřazeně, jenom proto, že je dospělý a učitel k tomu... To není autorita, ale vybíjení si mindráků na lidičkách, kteří se nemohou bránit.

Přeju ti šťastné vykročení do práce. Přeju ti klid a pohodu, beze strachu.
Přeju ti radost z práce a hodně šikovných žáčků, kteří mají touhu se něco dozvědět.

Měj se hezky. Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund