Fórum - Zobrazit téma - Kreativita v léčení a terapeutické praxi - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kreativita v léčení a terapeutické praxi
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kreativita v léčení a terapeutické praxi
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: so červenec 19, 2014 2:25 pm    Předmět: Citovat

Tak umývej a při tom přemýšlej. Je jedno co bylo, duležité je ted, je to jen tvuj pocit, tvá emoce. Tvoje maminka si ani nemusí vzpomínat, a třeba, jeden z tisíce možností, řekla, fuj to je dneska nesnesitelné horko a já ještě to břicho, že jsem to dítě neměla raději na zimu. A nebo vubec nic neřekla o dítěti, ale dítě se domnívalo, že je to o něm, že nemá být. A pamatuje si to. Jenže moc dobře vím, že i znásilněné ženy, které odmítali dítě, po porodu a možná o to víc, si to dítě zamilují. Pochopí, že ono za to nemuže a chtějí mu to vynahradit. Není duležité co si myslíš, zeptej se sám sebe, miluješ ji, má tě ráda. Včera to mohlo být obráceně, ale dnes je dnes. Tohle musíš zpracovat. Nekoukej a nežij v minulosti, ber plnými doušky přítomnost. Děkuj za ni, víš, i ta nejhorší máma je nějaká máma. Co by za ni dali děti bez rodiču. jsi pln božího požehnání. Buh ti žehnej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so červenec 19, 2014 3:18 pm    Předmět: Citovat

Úsvit:
Já to téma zde zveřejnil, více méně proto, abych demostroval, co mi která terapie přinesla. První zmínka o něm, byla v souvislosti s psychedeliky a tím co ukazují a zda to je pravdivé (co ukazují vs co je pravda), jak sme se o tom bavili s Dominikou. Tak jsem zmínil, že toto téma se dvakrát u psychedelik vynořilo a dvakrát bylo mámou popřeno. A nyní jsem to zmínil jako zajímavost, že to zmínila léčitelka.
Jak to říkáš, tak to beru, já na vědomé úrovni, nikdy neviděl od mámy nic než péči. Defakto na rozumové úrovni to nevím ani jak řešit, protože tam nevidím problém. Nicméně v těch hlubinných terapiích to mi přijde jako zajímavé. Ale jinak to neřeším, jen si říkám, že to je zajímavé, nevím jak to řešit Smile) Je to neřešitelné, ale věřím, že se dá terapiemi ledasco odkrýt a poléčit. Třeba se s tím ještě někdy při nějakých terapiích setkám Smile Každopádně díky za reakci, rád si čtu co píšeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červenec 20, 2014 1:02 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Psychedelicu.

Jak jsem tak četla Tvoje řádky, tak se mi do hlavy stále vtíralo něco, co teď nakonec zde taky čtu, že ti řekla tahle léčitelka:
Psychedelic napsal:
...tak nejdřív jsem cítila, že máma nebyla moc v pohodě, když Tě počali, no moc chvílemi ani během těhotenství, jakoby Tě neplánovala či co. Tys tam teda měl i něco z minulosti, jakože jsi asi nějaký podobný život...


Jinak ale...matka nemusela být v pohodě?...no to tedy, kdo je pořád v pohodě, žejo? Smile
Notabene, těhotenství trvá většinou 9 měsíců, a i když je to dítě doslova vymodlené, tak matka prochází fázemi, které rozhodně nejsou všechny jen růžové. Jsou to třeba chvilkové ataky strachu - jak zvládne porod, či jak zvládne péči o dítě, jaká bude matka, atd. atd. tohle se běžně dostavuje, a dost často v nějakých těch periodách, což je naprosto přirozené, a ta chvilková obava může být velmi silná emoce.
A potom, po porodu, hojení, a té vší péči, které sebou příchod děťátka nese, se na tyhle chvilkové "obavy" zapomene, jako by tady nikdy ani nebyly.
Co se ale stát může, že pokud je tahle emoce na co "přilepit" v reinkarnaci plodu, tak se to do jeho podvědomí může stejně silně zapsat, a samozřejmě to tak splyne s posledním, tedy současným zrozením, tak, jakoby se to týkalo právě jeho.


Psychedelic napsal:
...už žil a že jsi to nezvládl…

Co to je zvládnout, a co to je "nezvládnout"?
A Proč by to měl být tvůj problém?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2014 12:44 am    Předmět: Citovat

Psychedelic: Máma Tě má určitě ráda. Mě napadá, že to co zdánlivě vypadá jednoznačně (téma tvojí údajné nechtěnosti ...) může ve skutečnosti symbolizovat něco jiného. Nějáký jiný, zdaleka ne tak zásadní, nesoulad mezi Vámi. Není třeba něco ve vztahu k Tobě co Tvoje máma nechce přijmout ? Neříká Ti máma třeba, že bys něco měl dělat jinak než děláš teď ? Například že byses měl oženit nebo dělat jinou práci nebo se věnovat jiným zálibám ...... nebo cokoliv jiného ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2014 9:28 am    Předmět: Citovat

usvit napsal:
Tak umývej a při tom přemýšlej. Je jedno co bylo, duležité je ted, je to jen tvuj pocit, tvá emoce. Tvoje maminka si ani nemusí vzpomínat, a třeba, jeden z tisíce možností, řekla, fuj to je dneska nesnesitelné horko a já ještě to břicho, že jsem to dítě neměla raději na zimu. A nebo vubec nic neřekla o dítěti, ale dítě se domnívalo, že je to o něm, že nemá být. A pamatuje si to. Jenže moc dobře vím, že i znásilněné ženy, které odmítali dítě, po porodu a možná o to víc, si to dítě zamilují. Pochopí, že ono za to nemuže a chtějí mu to vynahradit. Není duležité co si myslíš, zeptej se sám sebe, miluješ ji, má tě ráda. Včera to mohlo být obráceně, ale dnes je dnes. Tohle musíš zpracovat. Nekoukej a nežij v minulosti, ber plnými doušky přítomnost. Děkuj za ni, víš, i ta nejhorší máma je nějaká máma. Co by za ni dali děti bez rodiču. jsi pln božího požehnání. Buh ti žehnej.


Málokdy se tu objeví něco od "usvita", co bych mohl podepsat slovo od slova Razz

Napadá mě takové úsloví: "Mysl je dobrý sluha, ale špatný pán". Je to takové téma pro Tooru, dovedu si představit, jak by to rozpytvala Very Happy . Já to chápu tak, že když tu svoji mysl nezaměstnáš v něčem smysluplném a necháš jí bloudit, dokáže vymyslet naprosté kraviny a člověk je bohužel schopen je považovat za důležité, někdy i za boží vnuknutí. Takže třeba neber všechno, co se od někoho dozvíš, až tak smrtelně vážně, abys se tím trápil. No a když máš nějaký zážitek v narkotickém opojení, může to být třeba taky kravina.

Psal jsi, že jsi na brigádě ve Švédsku. Neplánuj si tam moc pobyt přes polární noc, možná bys s tím mohl mít problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund