Fórum - Zobrazit téma - Měl bych ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Měl bych ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Měl bych ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2014 3:46 am    Předmět: Citovat

Znáte modlidbu, kde se modlíme aby nám buh dal sílu, abychom vytrvali a dokázali pomoci, kde naši pomoc potřebují a rozum, abychom poznali, kde pomoci nemužeme a nezdržovali se. Abych já , né on, né jeho vule, ale aby moje vule byla naplněna a pomohl tam, kde jsem před narozením slíbil pomoci. Aby se stalo to, co jsem si před narozením vybral jako učení. SPÍŠE BY MĚLA ZNÍT, BOŽE DEJ AT SE STANE VULE MÁ, A JÁ DOKAŽÍ SPLNIT, CO JSEM SLÍBIL TĚM CO MILUJI A NARODILI SE TU SE MNOU A DEJ JIM SÍLU, ABY VYTRVALI A UDĚLALI TO, CO MI SLÍBILI, ŽE MNE NAUČÍ...Pro tento svět, pro toto narození, platí tato pravidla. V okamžiku pochopení, v okamžiku přijetí jeho vule, pokory před jeho vůlí, už to nebude jeho vule co se stane, ale mé rozhodnutí, spíše pochopení a přijetí ( proto se rodíme, aby jsme něco pochopili a přijali, přijali jako pravdu ) jeho vule...ale pak už NEKONÁM, teprve pak přichází pokora. Není to pasivita, je to ta nevyšší aktivita ducha. Někdo vnímá boha jako trestajícího parchanta, který jen čeká na naše hříchy aby nás trestem navrátil na pravou cestu a zachránil tím před zatracením. Druhý vnímá boha jako parchanta, který vše dovolí, strpí aby jeho děti trpěli a bylo jim činěno příkoří a jen málo lidí ho vnímá jako laskavého a nekonečně milujícího otce. Ano, je nás takových málo, protože když toto pochopím, přijmu jeho lásku bez hodnocení, přijmu jeho vuli nekonat, stejně jako on, ale dát všem svobodnou vuli, pak již nejsem já, ...pak je čas odejít, čas osvícení...ale ten ještě nenastal, ještě cítím, že nechci...třeba už jen někomu ublížit, nebo se už nevracet, být tak unaven, že už se nechtít vrátit, a proto splnit vše. co jsem slíbil...dokázat přijmout svou vlastní prohru...že NEMUSÍM NIC... Ani se odvolávat na jeho, či svou vuli...
Něco už dělám, jdu už určitým směrem, ale vy mne svou diskusí nutíte jasně definovat svuj směr. Díky vám za to úsvit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2014 8:49 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Tooro, to je vysoká škola...


Je to Míšo škola života, někdy jde učení snadno a občas je to dřina, ale vzhledem k tomu, že jestli existuje nějaká jistota, tak to je tahle, tj. že nás tohle nikoho nemine, měla by být příprava na smrt součástí naší povinné výuky, neboť bez těla pak už jaksi "nelze"... Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2014 9:23 am    Předmět: Citovat

Bhagat dělá seminář Umění zemřít.
Jinou aktivitu v tomto směru v našich vodách neznám.
Vyjma samostudia.

Mohu seminář doporučit , ve svém důsledku je oslavou života.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2014 9:50 am    Předmět: Citovat

Jj, jednou jsme tady spolu na to téma hovořily,
vzpomínám si, jak jsi psala, že jsi na semináři byla.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2014 12:15 pm    Předmět: Umírání Citovat

K tématu umírání existuje ještě zajímavý web:

http://www.umirani.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2014 1:51 pm    Předmět: Citovat

Řekněte mi, je vyjma zmíněného Bhagata jiný seminář
s tématem konce či začátku či přechodu či návratu či pokračování -
prostě s tématem umření?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2014 4:11 pm    Předmět: Citovat

Míšo, obecně lze říci, že se tématikou podrobně zabývají "Knihy mrtvých"....!
Je zajímavé, kolik jich existuje a jak se ve své podstatě jedna druhé podobají.
Existuje ovšem také žena, které důvěřuji, která se tématice věnovala mnoho let podrobně a tou je Elisabeth Kübler-Rossová sychiatr, průkopnice studií blízkosti smrti a autorka přelomové knihy Pro případ smrti a umírání (1969).
O seminářích na toto téma nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2014 11:00 pm    Předmět: Citovat

Lama Ole Nydahl vede phowu - meditaci vědomého umírání. Myslím, že je také pětidenní. Myslím, že v Čechách bude na podzim. Do češtiny byla přeložena jeho kniha O smrti a znovuzrození.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2014 11:07 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Řekněte mi, je vyjma zmíněného Bhagata jiný seminář
s tématem konce či začátku či přechodu či návratu či pokračování -
prostě s tématem umření?

Nic proti seminářům, ale aby účast na jakémkoli semináři nezapadla pod vrstvou prachu, je třeba jej uvést v život, a to nejde jinak než stálým "foukáním" do těch doutnajících uhlíků, co si z nějakého toho semináře přinesli. Pak teprve jde šlapání cestičky, určitá setkání jsou pak její součástí, určitá poznání z nich pak prostupují stále více do naší praxe všedního dne, v opačném případě je to jen takové sbírání "odznáčků" z návštěv stále nových míst.

V buddhistické Nauce a praxi je toto vše obsaženo, a umenšování ega je umíráním, během kterého se stává život životnějším, jasnějším lehčím a opravdovějším. Smile

Pokud jde o texty vztahující se k tomuto tématu, cením si nevíce těchto tří knih:
Žití snění umírání (Rob Nairin)
a Tibetská kniha o životě a smrti a Záblesky vědomí od Sogjal Rinpočeho.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2014 11:21 am    Předmět: Citovat

Nechte svou duši rozlétnou se po celé zemi, začněte vnímat duše na své pouti, evropou, asií, afrikou, amerikou abyste vzlézly a ucítili celý svět, viděli celou matku zemi z vesmíru, všechny ty duše, bloudící, čekající, nevědomé..mrtvé z války, světové či dněšní v kongu, sudánu, egyptě či na ulici v usa...a musíš vědět, že když ji polituješ, ucítíš soucit, nebo jen zhodnotíš, pokusíš se pochopit...utvrdíš ji v jejím předsevzetí,, v jejím omylu, souhlasíš s ní, nebo ji tím podporuješ, ano, tak to ta duše vnímá, a neodejde, ty jsi ji pomohl zustat, musíš cítit lásku svého otce, v srdci, duši, usmívat se, cítiti jejich emoce, bez nich to nejde, šaman to neumí jinak, slzy ti tečou po tváři ale duše spívá, máš při tom usměv na tváři a lásku v srdci. lásku dětí, čistou a hravou, neznající nic jiného, ještě nezkaženou vašim hodnocením, lásku dětí vylétlých komínem, lasku otce..a pak mužete jít dolu do dolního světa, k obřadnímu ohni a nechat svou duši kolovat, aby každý kdo sedí v kruhu se jí mohl dotknout a očistit ji, rozdat svou duši, jak kdysi jsem to cítil, aby se k tobě vrrátila ještě větší o to, co jsi komu rozdal, zustat otevřený, pomodlit se otčenáš a vědět, muže ke mně přijít kdokoliv, musí přijít a držet se za ruvće, kdo dokáže přijmout, že jeho obět k němu cítí lásku, přijme jeho podávanou ruku a společně, nacista i matka, dítě, znásilněná afričanka s vojákem...jen s láskou v srdci jdou ke mně a modlí se...jsem napojený na světlo a vděčný za jejich lásku...přál bych vám cítit lásku těch, mou lásku v duši..co jsem dnes ráno cítil, když jsem bubnoval...nastal čas odejít, aby nahoře nám řekli, vrátili nám lásku do duše...kdo hodnotí, lituje, cítí empatii, soucit,..staví zed do nebe kolem své duše aby necítil, necítil svou lásku v sobě...už nemusím nikam chodit, dnes ráno jsem je nechal vstuopit otevřel jsem svou duši všem...děkuji za sdílení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund