Fórum - Zobrazit téma - Jak s životem zacházet - aktivně, či pasivně - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak s životem zacházet - aktivně, či pasivně
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak s životem zacházet - aktivně, či pasivně
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 2:17 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Nijak tím nepopírám cokoliv spirituálního, jen si myslím, že dostat se mimo tenhle náš svět (maia indů?), ...
M.


Ono je to Naryo ještě složitejší, různé indické filosofické tradice mají rozlišnou představu o tom, co je mája (iluze).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 2:22 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Pak bych ale mohl zabalit jakýkoli aktivní přístup k životu, protože proč se namáhat, když se tím prezidentem přece jen stanu tak jako tak Wink


Zabalit kdo? Tvoje zhrzené ego? Pokud ale ego je v souladu se svým vyšším já tak není problém. Tvůj život se odvijí jak má. A pokud není v souladu? Proč pořád někdo v životě naráží na zeď? Co jsou to životní lekce? Proč se objevují?
Kde se berou a vznikají myšlenky? Kdo ti je podsouvá? Ty? Kdo je ty? Kdo rohoduje co uděláš? Jakou zvolíš variantu? Která část tvého já?

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 2:59 pm    Předmět: x Citovat

Roso: jaký by pak měl život v tvém Matrixu smysl?

Dzarmi: nerozumím otázce. Nedostatek něčeho z těch tří ingrediencí (pokud je tedy považujeme pro sebe za důležité, což asi v současném stádiu považujeme) - jídlo, peníze, sex - vytváří prostě nespokojenost.
Otázkou je co je pro každého z nás dostatek. Jestli plná lednice nebo možnost se každý den najíst. O penězích a sexu vlastně platí totéž.
K tomu poslednímu bych řekla ještě hodně často chybí to okolo (např. doteky) i u těch, kteří mají dostatek fyzické akce.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 3:02 pm    Předmět: Citovat

Smysl? Měl by ten s jakým jsi na tento svět přišla.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 3:06 pm    Předmět: x Citovat

Roso: myslíš přišla abych hrála tu předem určenou šarádu?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

Ty tomu říkáš šaráda.
Máš svobodnou volbu. Můžeš se svobodně rozhodnout žít život svého ega. Řídit si všechno sama. Nechat své malé JÁ o všem rozhodovat.
Nebo necháš své malé JÁ splynou se svým velkým JÁ a budeš žít život své duše.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 3:15 pm    Předmět: x Citovat

Roso: tak to je o něčem jiném. V tvém Matrixu není svobodná vůle.
Jen určená role, včetně každé myšlenky, nemáš tam místo na rozhodování, proto se ptám.
Pro mě jakožto aktivistu je to příšerná představa dělat nějakou figurku,
která nemá ve svém životě vliv na nic. Ale v jistém smyslu je to hodně pohodlné - co bych se snažil, když...
Pak by bylo nejlepší jak píše kamo, zalézt a třeba spát a spát.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 3:37 pm    Předmět: Citovat

Já jsem jenom vyslovil několik otázek a ať si na ně každý najde odpovědi sám. Já nejsem děd vševěd Very Happy
Máš odpověď na základní otázku? Kdo vlastně jsem? Kdo je to JÁ? Kdo se ptá na to kdo jsem jÁ?Kdo klade tyto otázky? Kdo na ně odpovídá?
Proč se mně v hlavě objevují negativní myšlenky i když JÁ o ně nestojím? Kdo mi je tam posílá? Já? A jsem zase u té otázky. Kdo jsem já?
Fyzické tělo? Mozek? Ego? Duše? Vyšší já? Něco víc? Bůh? Je to všechno jedno a totéž nebo jsou to různé části mého JÁ? Kdo řídí můj život? JÁ? A kdo je to JÁ?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 9:50 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:

Zabalit kdo? Tvoje zhrzené ego? Pokud ale ego je v souladu se svým vyšším já tak není problém. Tvůj život se odvijí jak má. A pokud není v souladu? Proč pořád někdo v životě naráží na zeď? Co jsou to životní lekce? Proč se objevují?
Kde se berou a vznikají myšlenky? Kdo ti je podsouvá? Ty? Kdo je ty? Kdo rohoduje co uděláš? Jakou zvolíš variantu? Která část tvého já?
Roso



Roso,
asi nejsem správný esoterik, ale na většinu těchto otázek neznám odpověď, protože je prostě ani nehledám. Nemám důvod.
Jestli někoho baví hledat odpovědi hlavně na otázky z toho druhého odstavce a donekonečna se v tom nimrat, tak za prvé znám lepší využití volného času a za druhé mi to tak nějak zavání hledáním viny ve všem, jen ne v sobě.
Ale když už jsi mi tyto otázky položil, zkusím na ně odpovědět po svém.

Kde se berou a vznikají myšlenky? V mém srdci a realizuje je má hlava skrz mé tělo. Mně to takhle stačí.
Kdo mi je podsouvá? Když už tak jen já sám. Když budu blbec a nechám si něco nakukat, bude to jen moje vina. Kdybych nechtěl, nic si podsunout nenechám.
Já? Ano, já sám.
Kdo jsem já? Konkrétní fyzická osoba, ve které momentálně hostuje duše. Pokud by nás bylo víc, šlo by o schizofrenii.
Kdo rozhoduje o tom co dělám? Já. Můžu mít milion různých signálů a podnětů, ale prst na tlačítku nakonec držím jen já sám.
Jakou zvolím variantu? Jakou mi doporučí mé srdce ve spolupráci s mozkem a tělem. Dám příklad - srdce si může přát abych lítal, mozek na základě svých poznatků a zkušeností už trochu váhá a tělo natvrdo řekne že sorry, páč nemám křídla. A co nadělám?
Která část mého já? Nevím kolik je ve mně různých Já a je mi srdečně jedno, které moje Já mi nakuká třeba pařit až do rána, protože blbě pak nebude tomu Já, ale mně.

Jsem tady na Zemi sám za sebe a mám odpovědnost i za jiné a můj život se odvíjí přesně tak, jak ho nechám aby se odvíjel. Pokud někdo stále naráží na zeď, tak asi ještě nenarazil dostatečně a pořádně si nerozbil kokos a bude narážet až dokud mu nedojde proč naráží a něco s tím neudělá. To jsou ony životní lekce a důvod proč se objevují.
Nemůžu vědět jestli je mé ego v souladu s vyšším já, dokud nevím v jakém je vztahu k mému nižšímu já, prostřednímu já, levému, pravému, dolnímu, hornímu... Doufám, že nic takového nevlastním, protože by pak v tom byl pěkný binec.

Na jednu stranu jsem i rád, že ses na tohle ptal, protože jsem si to aspoň takhle mohl sám v sobě ujasnit.
A můžu říct, že mi to takhle vyhovuje Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 7:22 am    Předmět: Citovat

Kamo kamaráde Smile
Ty otázky nebyly myšleny jen k tobě ale jsem rád, že ti k něčemu byly :-)Tohle fórum čte mnoho lidí aniž reaguje. Kdo ví o čem mluvím, tak ví o čem mluvím. Kdo to neví tak na to jednou přijde. Možná jednou já sám zjistím, jako ostatně už mnohokrát Very Happy, že to co tady hlásám neplatí a že všechno je jinak. Ale je to součást vývoje každého. Součást poznání.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 7:28 am    Předmět: x Citovat

Roso: kamo mě tentokrát předběhl a odpověděl za mě.
Ano už jsem našla odpověď na otázku, kdo jsem. I s tím mám dost co dělat, takže se ani raději nesnažím proniknout do oblastí složité teoretické filozofie, které nerozumím.
Ale Roso, takový děd vševěd by se náramně hodil, no škoda Laughing
(pro upřesnění to byl pokud o vtip, nikoliv útok na tvoji osobu, aby sis
to špatně nevysvětlil).

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 7:30 am    Předmět: Citovat

Roso,
byl jsem osloven, tak jsem odpověděl, o tom diskuse přece je Wink

Pro Tebe a pro jiné jsou tyto otázky možná stěžejní, pro mne ne.
Ale byla by nuda kdybychom byli všichni stejní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 7:51 am    Předmět: Citovat

Já jsem Šamanko v klidu. Tohle mně nerozhází i kdyby to vtip nebyl Very Happy

Dřív jsem na tomhle fóru mohutmě vypisoval svá moudra ale postupem času jsem zjistil, že to co jsem hlásal jako pravdy na začátku mé cesty je úplně jinak. Ale taky jsem pochopil, že bez tohoto kroku bych se dál nedostal. Když tohle pravidlo platilo na začátku, tak si myslím, že platí i teď Very Happy
Joe Vitale v knížce Svět bez hranic píše, že zjistil, že to co hlásal v předchozích knihách jsou blbosti a že by ty knihy nejraději stáhnul z trhu.
Dr. Ihaleakala Hew Len mu na to ale řekl, že to není potřeba, že jsou lidi, kteří právě tyto knihy potřebují aby se posunuli dál. Když stojíš na začátku schodiště, tak se nemůžeš ocitnout najednou uprostřed. Musíš jít schod po schodu.

Ti co jsou mnohem dál než my, tak se jen usmívají jako moudří rodiče a říkají si: Jen ať si děti hrají, však oni si na to jednou přijdou sami.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 9:58 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:

Ti co jsou mnohem dál než my, tak se jen usmívají jako moudří rodiče a říkají si: Jen ať si děti hrají, však oni si na to jednou přijdou sami.

RoSo


Uff, to jsem si oddychla. Už to vypadalo, že se tady poperete Very Happy Very Happy Very Happy .
Přesně tak Roso, každý si na to musí přijít sám. Taky si říkám, že už se nikdy nenechám vyprovokovat k diskuzi, kde vím předem, že narazím. Vždycky si říkám ,,když se bavěj dospělí, raději šoupej nohama ..." , ale nikdy to nedokážu. Tak si aspoň, jak píše Kámo, utřídím myšlenky, na něco přijdu později a něco mi nedocvakne vůbec Rolling Eyes Wink .
Ale jinak dík za tuhle Vaší debatu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 10:56 am    Předmět: Citovat

Hoj

Hezká debata to.Zas každý z nás může postoupit o schůdek výše.
Inspirace pro ty,kteří se z nějakého důvodu bojí přispívat,hlavně v začátcích.
Já se do toho též vrhla hned od zaregistrování tady na webu a zplodilo to jen samé chutné ovoce.Nakousla jsem vztahové téma,dostala tu ,,pěkně na frak'',šla na terápko k Damaovi hihi a .......a jsem spokojené dítě.Joooo, kdybych se začetla do mých prvopočátečních příspěvků,tak by to byl sakra mazec hihihihi.Ale život jde dál.....a já ho začala mít ráda,na rozdíl od těch prvopočátků....

Zdraví Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund