Fórum - Zobrazit téma - Jak s životem zacházet - aktivně, či pasivně - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak s životem zacházet - aktivně, či pasivně
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak s životem zacházet - aktivně, či pasivně
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 8:25 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Aktivně.

šamanka


Very Happy Šamanka má pravdu! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 8:54 am    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:44 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 9:06 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Zjednodušeně řečeno, pokud si s partnerem stále ukazujeme vzájemně správnou cestu, pak je to člověk, který nám byl předurčen.


Já ti nevím, mě ta "předurčenost" zavání pasivitou. Ale pokud pod tím mohu rozumět , že "mé" činy ať z jakékoliv "minulosti" mě dovedly k setkání a spolupráci s tímto člověkem, pak jsem si ho svým jednáním a rozhodováním předurčila já sama a je na mě co s ním budu dělat dál. (jen perlička bokem, narodili jsme se ve stejném městě pár let po sobě, ale potkali se v úplně jiném prostředí o mnoho let později.)

Mě je vlastně jedno z jakého důvodu co kde v životě potkám (prostě se to stalo, je to tady), nevidím vždy smysl v řešení a vysvětlování důvodu proč se tak děje, vždycky umíme nějakou souvislost vytvořit (tvoříme význam), ale za podstatné považuju co s tím udělám, co mi pomůže tu zkušenost nějak zpracovat a využít. Pro někoho může být důležité pochopit souvislosti (rodina, minulost a tak), trochu se v tom porýpat, ale i tak o dalším dění budou rozhodovat současné činy a rozhodnutí.

Vidět v životě příběh a souvislosti je pro nás lidi mnohem příjemnější, než každodenní přítomné střetávání se s náhodným a nevyzpytatelným světem. Chceme smysl, znalosti, vysvětlení. Potíž nastává tehdy, když se do znalostí, hledání smyslu a vysvětlování příliš zamotáme a ztratíme tak cit pro přítomné a tvorbu budoucího dění. Chytit se v příběhu např. rodinného traumatu je fajn jen do chvíle kdy zjistíte, že o tom příběhu sice znáte dost, ale nejste schopni vidět cokoliv jiného...

Takže opatrně, aktivně a nic nepřehánět. Jazyk a tvoření významů je dobrý sluha, ale zlý pán.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 11:11 am    Předmět: Citovat

Naryo, přijmi prosím mou poklonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 6:55 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Evik napsal:

Zjednodušeně řečeno, pokud si s partnerem stále ukazujeme vzájemně správnou cestu, pak je to člověk, který nám byl předurčen.


Já ti nevím, mě ta "předurčenost" zavání pasivitou. Ale pokud pod tím mohu rozumět , že "mé" činy ať z jakékoliv "minulosti" mě dovedly k setkání a spolupráci s tímto člověkem, pak jsem si ho svým jednáním a rozhodováním předurčila já sama a je na mě co s ním budu dělat dál. (jen perlička bokem, narodili jsme se ve stejném městě pár let po sobě, ale potkali se v úplně jiném prostředí o mnoho let později.)



Hele, já myslím, že je to zase o slovíčkaření. Jestli napíšu že partner nám byl ,,předurčen " , mohla jsem napsat, že to je ,,ten správný pro nás ", a nebo jsem mohla napsat, že s partnerem jsme o sebe před 30 lety zakopli. A vyjde to nastejno.

Také nesouhlasím, že jsem si ho předurčila já sama svým jednáním. Vždycky to snad je vzájemné, ne? Já potřebovala jeho a on mě. Může se stát, že to bude i jinak. Ale také nemusí.

Moc nerozumím tomu, proč Ti předurčenost zavání pasivitou.

Citace:
Mě je vlastně jedno z jakého důvodu co kde v životě potkám ,ale za podstatné považuju co s tím udělám, co mi pomůže tu zkušenost nějak zpracovat a využít.


No jasně, z toho důvodu si myslím, že není zas až tak důležité, jestli náš partner ,,lítá" a nebo ,,nelítá " s námi, pokud nás stále něco učí. Naopak, myslím si, že díky mému ,,lítání " a jeho ,,nelítání" jsem se toho naučila daleko víc, než kdybychom byly na zemi oba.
Ale on se toho naučil také daleko víc. A asi se ještě vzájemně naučíme. A to mi teda moc nezavání pasivitou... Rolling Eyes .
To, že se vzájmně učíme , tomu říkám já ,,ta správná cesta pro nás ". Nemusí bejt zrovna ze zlata.

Martino, možná jsem Tě jenom špatně pochopila. Možná, že já o voze a Ty o koze Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 10:42 am    Předmět: Citovat

Někdy je to i tak, že nám ten partner ukazuje, že jsme neuzemnění.
Jin a jang. Čím více se vychýlíme od středu, tím více se vychílí i protipol.

Někdy jeden příliš lítá - energie, emoce, láska, duchovno, vše je superfantastické.
A druhý mu ukazuje druhou stránku věci - rozum, zemitost, realitu, tvrdost života.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 11:03 am    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:

Někdy jeden příliš lítá - energie, emoce, láska, duchovno, vše je superfantastické.
A druhý mu ukazuje druhou stránku věci - rozum, zemitost, realitu, tvrdost života.

Přesně tak. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 11:16 am    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
Někdy je to i tak, že nám ten partner ukazuje, že jsme neuzemnění.
Jin a jang. Čím více se vychýlíme od středu, tím více se vychílí i protipol.

Někdy jeden příliš lítá - energie, emoce, láska, duchovno, vše je superfantastické.
A druhý mu ukazuje druhou stránku věci - rozum, zemitost, realitu, tvrdost života.


Ha,že by se mě to týkalo?Jen mě ta zemitost poněkud uvádí do rozpaků.
Jde tam hodně o peníze,jídlo a sex. Wink

Džarmí zdraví Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 11:21 am    Předmět: x Citovat

Dzarmi: a je něco na jídle, sexu a penězích něco špatného? Laughing

Hmmm té nespojenosti mezi lidma když chybí hmmm Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 11:28 am    Předmět: Citovat

HEHE,na tuhle otázku jsem čekala hihihi.

No není,mam to vše ráda.Jen se setkat s človíčkem,kterému se okolo těchto věcí točí veškerý svět........
Asi jako pro toho dotyčného býka je velmi rozpačité to,že by se svět mohl točit okolo mne!

Hehehehe

Pak vznikaj ty čarodějky

Džarmí Cool

Jo a jak jsi to myslela s tou nespojeností?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 12:13 pm    Předmět: Citovat

Ohledně těch partnerů a vůbec všeho. My už dopředu víme jak to bude. Už jsme se dávno rozhodli. Jenom to v té pozemské rovině nevnímáme.

Vzpomněl jsem si na Metrix jak Mio přijde k vědmě a ona mu nabízí bonbón. On ji na to říká: Vy přece víte jestli si ho vezmu nebo ne. Jaká je to potom moje svobodná volba? A ona odvětí: Ale ty už ses dávno rozhodl, ty to jenom nevíš.

My už jsme se dávno rozhodli. Na své vyšší úrovni už dávno víme co uděláme. V každé situaci. Hrajeme hru, která je už dávno napsaná. To jenom naše ego má pocit, že všechno řídí.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 12:50 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Hele, já myslím, že je to zase o slovíčkaření. Jestli napíšu že partner nám byl ,,předurčen " , mohla jsem napsat, že to je ,,ten správný pro nás ", a nebo jsem mohla napsat, že s partnerem jsme o sebe před 30 lety zakopli. A vyjde to nastejno.

Těžko říct, já jsem cvičena pracovat s jemnými detaily jazyka, ale i tak myslím, že pod tím máš uloženo hodně jiné věci než já. Já o něj zakopla díky zajímavým shodám okolností. Předurčení nebo se prostě sešli 2 cesty lidí, v té době jsme měli podobné zájmy a ty nás svedly dohromady? Nevím, ale podstatné je, že jsme byli schopni rozvinout společnou cestu. To není o předurčení, ale o podobném nastavení, něčem společném co nás svedlo dohromady a to se nám podařilo rozvinout do partnerského života. Možná existovala nějaká minulá karma, ale současnou situaci vytvořila rozhodnutí a cesty 2 lidí.

Evik napsal:

Také nesouhlasím, že jsem si ho předurčila já sama svým jednáním. Vždycky to snad je vzájemné, ne? Já potřebovala jeho a on mě. Může se stát, že to bude i jinak. Ale také nemusí.....Moc nerozumím tomu, proč Ti předurčenost zavání pasivitou.

Vzájemné určitě, ale potřeba? Vztáhnu-li to na sebe, já potřebovala kluka a on se zdál být fajn, krom hypotetické minulé karmy rozhodně zafungovala vhodná kombinace chemie:) a jiné veskrze lidské drobnosti, jako třeba moje schopnost druhého poslouchat, upřímně se zajímat o to co dělá, ochota zkoušet a dělat co má rád ten druhý člověk. Na začátku bylo dobré nastavení a my ho dokázali využít. Možná pod tím "dobrým nastavením" bych byla ochotná schovat "předurčenost".

Předurčenost pro mě prostě významově má velmi blízko k pasivitě a pocitu, že když vědomě nevidím co s tím udělat, tak je to asi osudové a je třeba se např. rozejít. Tím se zabijou jiné možnosti, ke kterým se mohlo dojít. V páru je to o komunikaci, výměně významů a společném sdílení cesty. Pro mě to, že to neumím, nevidím, neznamená, že to ještě nejde. Samozřejmě ve vztahu má každý svoji životní filozofii, ne vždy vzorová upřímná kreaktivní a pokorná snaha jednoho partnera povede k obdobné reakci u partnera druhého.

Evik napsal:

Martino, možná jsem Tě jenom špatně pochopila. Možná, že já o voze a Ty o koze Question

Upřímně nevím. Rozhodně používáme jiný jazyk a jinou životní filozofii, za tím může být ale společný sdílený význam. Zkusím se na to ještě hlouběji podívat, ale spíš je to, že ty mluvíme o kozách různých plemen:)

Ps: Je slovíčkačení a práce s jazykem a významy, snažím se upřímně o to druhé. V Bibli moc dobře věděli proč jako první napsali, že "Na počátku bylo slovo".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 1:00 pm    Předmět: Citovat

Možná ještě na doplnění proč mluvím tam jak mluvím a jak uvažuju.

1. Čtu aktuálně vysoce podnětnou knihu Konverzace, jazyk a jejich možnosti (postmoderní přístup k terapii) od H. Anderson.

2. Jsou mi velmi blízké myšlenky konstruktivismu (my jsme ti, kdo aktivně utváření své poznání, které je naší konstrukcí, ne přímým obrazem reality) a sociálního konstrucionismu (lidé vytvářejí své skupiny, systémy, víry na základě společného jazyka, sdílených významů a způsobů pohledu na svět). Zenový buddhismus je tomuhle velmi blízko jen používá jiný jazyk.

3. V tom našem životě se nám dějí věci, nejdříve existuje "událost" a teprve pak se vytváří naše zkušenost, poznání, naše vysvětlení proč co a jak se děje a celé se to děje v síti vztahů, jazyka, způsobů fungování v životě a v lidské společenství. Tj. zjednodušeně, to , že něco nějak vnímám rozhodně neznamená, že přesně tak to existuje a přesně tak to vnímají i ostatní. Tj. jednoznačná objektivní (boží, osvícená,....) pravda prostě pro nás nemůže existovat.

No je to maličko složité, snad vám to k něčemu bude. Nemyslím si, že je to pouhé intelektuální cvičení. Jsou to moje vážné pochybnosti, pravidla téhle lidské existence? Nijak tím nepopírám cokoliv spirituálního, jen si myslím, že dostat se mimo tenhle náš svět (maia indů?), chce mnohem víc než jen meditace se správnými božskými bytostmi a správná pokora vůči životu.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 1:05 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
My už jsme se dávno rozhodli. Na své vyšší úrovni už dávno víme co uděláme. V každé situaci. Hrajeme hru, která je už dávno napsaná. To jenom naše ego má pocit, že všechno řídí.


Já ti nevím čéče...pokud by to bylo skutečně takhle, tak si jen někam sednu, nebudu nic dělat a až mě zarostou pavučiny, tak jen pokrčím rameny - "stejně bych nic nezměnil"

Já bych si fungování osudu rád představoval na principu toho slavného Kinoautomatu: děj se nějakým způsobem vyvíjí a v určitém okamžiku vždycky dostanu na výběr dvě varianty. Jednu si vyberu a podle ní jdu dál. A aspoň teda mě osobně se zdá, že to tak i funguje, takže můžu kecat do scénáře a to i dosti zásadně.

Souhlasil bych s tím, že může být předem určen cíl mé cesty a její základní osnova. Např. že se mám jednou stát jánevímčím, prezidentem třeba a to i kdybych se bránil zuby nehty, ale tu cestu k tomu chci mít ve svých rukou. A právě ty mé volby a jejich následky určí, jakým tím prezidentem (kua už si na to pomalu zvykám Very Happy) budu, právě na základě zkušeností a poznatků z té cesty.

Jeden známý se na stará kolena zblbnul a dal se k jedné sektě a způsobilo mu to nemalé problémy v nejbližším okolí a s odevzdaným výrazem člena ovčího stáda mi to vysvětlil oněmi už klasickými slovy:"Tak to mělo být, on to asi tak chtěl víš?"
A já na to - děti, pište si Smile - :"Houby! On to s tebou myslel dobře, ale tys mu to zbabral, můžeš si za to sám!"
Odpovědí mi byl soucitný pohled.

Možná je to opravdu tak jak píše RoSo, že je určeno i každé další písmeno, které teď datluju a přitom si myslím, že je to produkt mého mozku. Matrix beru jako velmi povedený film.
Pak bych ale mohl zabalit jakýkoli aktivní přístup k životu, protože proč se namáhat, když se tím prezidentem přece jen stanu tak jako tak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2009 1:35 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:

Evik napsal:

Martino, možná jsem Tě jenom špatně pochopila. Možná, že já o voze a Ty o koze Question

Upřímně nevím. Rozhodně používáme jiný jazyk a jinou životní filozofii, za tím může být ale společný sdílený význam. Zkusím se na to ještě hlouběji podívat, ale spíš je to, že ty mluvíme o kozách různých plemen:)

Ps: Je slovíčkačení a práce s jazykem a významy, snažím se upřímně o to druhé. V Bibli moc dobře věděli proč jako první napsali, že "Na počátku bylo slovo".

Ufff, nějak jsem se do toho zamotala a dobře mi tak Very Happy . Už jsem se mohla dávno poučit, že se nemám pouštět do takových složitých diskuzí. Necháme si každý svůj jazyk a svojí filozofii a třeba se někdy shodneme Rolling Eyes Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund