Fórum - Zobrazit téma - PODVĚDOMÉ SPOUŠTĚČE - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - PODVĚDOMÉ SPOUŠTĚČE
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

PODVĚDOMÉ SPOUŠTĚČE
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2014 10:56 am    Předmět: PODVĚDOMÉ SPOUŠTĚČE Citovat

okenko napsal:
Je to způsob získání pozornosti.
Na podvědomé úrovni někdy to, že
si mě nevšímají, nemají mě rádi, tak
si dojdu pro pozornost střetem. Smile


Jestliže se někdo dostatečně nezabývá svými emocemi, respektive svými podvědomými emočními spouštěči (co a proč ve mne to, či ono, vyvolává, proč mně právě tohle vytáčí), potom, když mu něco o jeho spouštěč cvrnkne, potom (dle dané nátury) buď fňuká, nebo štěká a dští kolem sebe oheň, hlava nehlava.

Nejvíce podvědomých spuštěčů vzniká v průběhu dětských let. Když jsme byli malí, a někdo nás napomínal, či nás přímo huboval, automaticky jsme měli za to, že tím pádem jsme špatní my, už ani nemluvě o rodičích, kteří přebírali a používali nesmysly, jako např. "fuj, tohle hodná holčička (chlapeček) nedělá, když tohle budeš dělat, tak tě nebudu mít rád(a)" apod.
Hubování bylo v rozporu s tím, co jsme cítili (nedělali jsme nic se špatným úmyslem), a vznikal tak určitý pocit nedostatečnosti, který, dnes hluboko uložen, někomu ani v jeho dospělosti nedovolí rozlišit od sebe dvě zcela základní věci, a to je kritika samotné osoby, od nesouhlasého vyjadřování se k určitému projevu této osoby, a tento způsob vnímání je velmi častý, a neustále se opakuje také zde, viz například poslední Šamančina reakce na vlákně „Eutanázie“. Sad


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2014 12:42 pm    Předmět: x Citovat

Tak by mě při té příležitost hodně zajímalo, co tebe tooro na mé osobě tak cvrnká do nosu, že máš pořád potřebu se mnou zabývat?

A tohle, milá tooro, tohle fakt neobkecáš. Chápu, že bys ráda kdyby to tvoje vypadalo líp než to moje, ale... Laughing Laughing Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2014 1:47 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Tak by mě při té příležitost hodně zajímalo, co tebe tooro na mé osobě tak cvrnká do nosu, že máš pořád potřebu se mnou zabývat?


Nevím Šamanko, kde je pes zakopaný, ale reaguješ na tomto vlákně, na příspěvek, kde píšu o nevědomých emocionálních spouštěčích. O tom, že názor na to, co druhý píše není totéž jako jakési posuzování, či odsuzování samotné osoby, načeš přikvačíš a napíšeš:
"...že máš pořád potřebu se mnou zabývat?"

Šamanko, co se Tvojí osoby týká, tak s ní žiješ Ty (a Tvoje okolí), nikoli já, takže dokud Tobě samotné Tvoje osoba bude v této, současné podobě vyhovovat, je to Tvoje věc, a pokud Tě Tvoje osoba (tedy ony spouštěče, které jsou její součástí), začne poněkud "obtěžovat", potom se zřejmě odhodláš ke nějaké změně, která tě přivede k zájmu o mysl a její mechanismy, k sobě smé, a od toho je to už pak krůček ke skutečnému duchovnu.
Zatím to spíš vypadá na cosi ve smyslu: "...taková jsem já matinko, jiná už nebudu". Smile

Takže ještě jednou Šamanko, osoba, tahle naše falešné identita, představa o které si myslíme, že jí jsme, je mi celkem fuk, co mi ale ještě úplně jedno není, je to, co a jak tady občas píšeš (i když si asi nedovedeš představit, že se při tom nevztekám), a právě k tomu se zde vyjadřuji, nikoli k tvojí osobnosti.

Faktem je, že jestliže člově sám sebe bere hodně vážně, plně se identifikuje svými názory, potom to s oddělením jednoho od druhého, nebude mít asi dvakrát snadné.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2014 6:06 pm    Předmět: Citovat

Nevím jestli je to zrovna podvědomý spouštěč, je to spíš spouštěč vědomý, ale velmi těžko nesu křivdu. Když mám dojem, že se mi někdo křivdí a nechce to uznat, naopak to třeba ješte přiživuje, je to pro mě velice těžko k překousnutí. To bylo ostatně teď patrné na diskuzích o eutanázii a o Bohu. Dost možná to pochází, nebo skorou určitě, z dětství. Bylo by dobré se nad to povznést, leč neumím to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2014 6:53 pm    Předmět: Citovat

Ten odstup od toho Beppe nevzniká ze dne na den, je to trochu běh na dlouhou trať. Osobně jsem toho měla z dětství "naskladněno" něúrekom. Smile

Když vezmeme přístup, který souvisí s církevním výkladem, tedy přístup křesťanský, tak díky tomuto výkladu, v sobě člověk tyhle negace dosti často spíše zazdí, jako cosi, co se Pánubohu nelíbí, je ho to nehodno, a tím pádem je takovýto člověk též nehodný, tedy je to do učité míry jakési pokračování toho přístupu nevědomých vychovávatelů z dětství. A zatlačení, popření (neboť křesťan chce být hoden, tj. chce být hodný), dobré není, může to samozřjemě, v nejlepším případě, vést k jistému ovládnutí se, což však není transformace.

Cesta k ní je právě pozornost k tomu, co se ve mně děje, a co ve mne (a s zároveň čím) vyvstává, prostě chtění na to v každé situaci vidět, protože to, na co nelibě reagujeme dnes, jsme si skutečně vytvořili někde v minulosti, a dokonce to bylo po jistou dobu určitým funkčním štítem, který měl svůj smysl, ale v dospělosti žádný smysl nemá, naopak, je jen jednou velkou přítěží.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2014 8:20 am    Předmět: Citovat

ano, stačí si představit, že zítra budou např. Vánoce - už se změní energie, lze pozorovat, jakým směrem.

Co jsem u sebe tolikrát pozorovala, je emoční reakce na počasí. Ano, slunce přináší světlo. Potom přijde sobota, kdy dle předpovědi počasí mělo být nádherných 20 stupňů, ale z Islandu se k nám dostal mráček, a najednou nám tady prší, je 5 stupňů. Tolikrát jsem toto pozorovala u sebe, prostě ta změna emočního pocitu tam přijde, vycházím z toho, že v ´´kodech o přežití´´ je větší uvolnění při přísunu světla a tepla. Pochválím se za to, že se mi stále víc a víc daří přijímat to, jak právě dnes je, tudíž se nejedná o propady nálady, ale opravdu stejný pocit nemám. Tudíž jsem v interakci na počasí. Smile


Od mala mám opravdu hrůzu z výšky. Poprvé se to projevilo (vědomě) při lezení s rodiči na skálečku v pražské Šárce. Nemohla jsem nahoru ani dolu, takzvaně jsem zamrzla, tím, že byl táta nade mnou a neměl žádné provazy, doooost dlouho jsem tam zůstala.
Pracovala jsem s tímto panickým strachem, protože jsem třeba nebyla sto vylézt na Petřín, dnes je to lepší, zmenšila se síla, ale včera jsem si to zopakovala na výletu na překrásný Blaník. Nádherná rozhlednička, která je postavená za druhé světové války našimi turisty, celodřevěná, posun je, že jsem jakž takž vylezla cca do poloviny, ale následně při pohledu dolů, kdy jsem neviděla pěkné dřevěné schody, ale jen a jen propast dolů, jsem opět zdřevěněla jak ty schůdky. Dostala jsem se dolů, cestou k autu jsem si prodýchávala šok, při cestě do Prahy jsem si už ´´ pracovala´´, ale říkám vám, nezvěte mě dneska na výlet na rozhlednu! Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2014 11:18 am    Předmět: Citovat

Na Blaník se taky s dětmi chystáme, byli jsme tam už před dvěma lety a je to příjemný výlet, který stojí za zopakování. Tentokrát to vezmeme jinudy než minule. Taky mám s výškami trochu problém, ale Blaník je ještě dobrý tím, že je to uzavřené, větší potíž mám tam kde je jenom zábradlí nčebo vůbec nic. O sebe ještě tak ne, ale nenesu vzít tam s sebou děti. Když si člověk představí, že stačí jedno uklouznutí .... fuj. Není lehké tohle překonat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2014 12:11 pm    Předmět: Citovat

Ce se týká výšek, tak jsem na tom podobně. Léčím to tak, že v každé výšce se sunu pomalu blíž a blíž k okraji, což takto docela zvládám (tedy...neříkám, že nemám v tu chvíli z nohou pudink), takže si sama ordinuji takovouto terapii. Smile
Tenhle pocit ale mám jen tam, kde je otevřený prostor, nevadí mi kabinka lanovky, žádný takový pocit nemám např. v letadle, apod., a např. na hradě Landštejně mi to nahoře nic nedělá, protože je tam takový vyšší ochoz.

A jedno místo, i když naprosto otevřené miluju, a to je ta skála ve Svatým Jánu pod skalou. Tam nemám problém jít k okraji hned a tu výšku si tam docela užívám, ale ono je to místo krásné naprosto celé, tenhle Svatý Jan, genius loci.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2014 3:27 pm    Předmět: Citovat

takže si umíte představit, jak to někdy žiju... Smile

V hotelu Hilton je prosklený výtah v atriu, to jsem myslela, že už nerozdejchám nikdy. Přitom běžný výtah je pro mě v pořádku.
Pororošty na telekomunikačních věžích nebo jako mostíky, to je čirá hrůza.
Rozhledna na Petříně, kde vidím dolů.

Takže mohu koukat z Berlínské věže, když mě vyvezou výtahem a užiju si to. Nebo mohu v Hamburgu do věže sv. Michaela, protože to jsou normální schody, kde nevidím skrz dolů.

Jaký to mělo původní vjem, proč tak paralyzující hrůza se pohnout, to nevím.
Ale lepším se, dělá mi radost, že i Tooro Tobě se daří zmenšit strach.

Freud popisuje tyto paniky a řeší je tím, že pomalu zvyká lidi na výšku. No nevím, nevím, znáte jinou techniku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2014 9:03 pm    Předmět: Citovat

Někde mívají na mrakodrapech nebo nad nějákou soutěskou visuté vyhlídky se skleněnou podlahou - to je horrorová představa. Nebo ty fotky amerických dělníků někdy z počátku 20. století jak sedí na ocelové traverze bez jištění a pod nimi 300 m volného prostoru, na to se nemůžu ani dívat ....... Smile nedavno bylo populární video nějákých ruských kluků co lezli na rozestavěný mrakodrap tuším, že v Číně. Tam měli taky podobné záběry bezu jištění nad propastí. Musel jsem to po krátké chvilce vypnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2014 9:08 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Freud popisuje tyto paniky a řeší je tím, že pomalu zvyká lidi na výšku. No nevím, nevím, znáte jinou techniku?


Pokud bys tomu byla, Míšo, otevřená, tak bys mohla vyzkoušet naši terapii. Konkrétně s takovými záležitostmi za námi lidé nechodí, ale princip je stejný a nějakou zkušenost s něčím podobným mám.

Před lety, když jsem začínal tuto práci dělat ještě s bývalou kolegyní, jsme dělali terapii pro jednu paní, která měla fobii na bouřky. Jakmile se schylovalo k bouřce, začalo hřmít atd, tak se té paní pokaždé zmocnila veliká hrůza a panika a začala se i dusit, nemohla pořádně dýchat.

V terapii se ukázalo, že v některé z dřívějších inkarnací šla jako asi čtrnáctiletá dívka zanést tatínkovi na pole oběd. Cestou ji přepadl nějaký úchyl, který ji znásilnil a potom uškrtil. A stalo se to ve chvíli, kdy se blížila bouřka.

Asi dva týdny po terapii byl vyloženě bouřkový den. A večer mi kolegyně volá, jestli nechci přijít na kafe. A jen jsem se usadil, tak mi nadšeně vypráví, co se stalo. Volal manžel té paní a velice děkoval. Manželka měla sice ještě trochu strach, ale už žádná panika, jako předtím a dýchalo se jí už normálně. A od té doby je to OK.

Ještě bych uvedl příklad s Lenkou. Tady nešlo sice o fobii, ale měla silnou alergii na chlad. A po mnoho let byl pro ni pobyt venku v chladném počasí utrpením. Slzely jí oči, teklo z nosu... Bylo to natolik silné, že třeba už jen desetiminutový pobyt venku byl pro ni vyčerpávající a nedokázala normálně fungovat.

V terapii se ukázalo, že kdysi, v některé z předchozích inkarnací, umrzla. Po zpracování té události se její stav podstatně zlepšil, a teď už si dokáže užívat i pěkného zimního dne, což pro ni bylo dříve nepředstavitelné.

Když se zpracuje příčina, tak se potom často dějí taková "zázračná" uzdravení. Samozřejmě, nikdy nemůžeme nikomu slíbit žádný zaručený konkrétní výsledek, protože ten záleží na mnoha různých faktorech. Naše práce je ve své podstatě modlitba a výsledek plně odevzdáváme.

Takové symptomy lze i přeprogramovat, např. pomocí NLP. To podle mě ale jen oddaluje skutečné řešení - pochopení a rozřešení kořene problému.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2014 10:07 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Jaký to mělo původní vjem, proč tak paralyzující hrůza se pohnout, to nevím.
Ale lepším se, dělá mi radost, že i Tooro Tobě se daří zmenšit strach.


Rozumím Ti Míšo. U mne to není vysloveně strach, ani hrůza, protože když má jeden z něčeho strach, tak se bojí už jen když ho to má třebas druhý den čekat, a tak podobně
To mně nic nedělá, klíďo se vydám do výšek, no a na místě pak půjdu pomalu od středu k ochozu, a pokud bude sahat jen někam pod pas (nebo tam dokonce nic takového není), tak se mi podlomí kolena, zvedne žaludek, tak holt slepičí krok, a kam jen to jde, hlavně na mne nikdo nekvaltujte. Laughing Very Happy
Přijde mi to jako docela fajn výzva, to překonávat, takhle pěkně svým tempem...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2014 10:17 pm    Předmět: Citovat

No, tak se koukni Míšo, není to nádherná vyhlídka, v tom Svatém Janu pod skalou? Wink

http://foto.mapy.cz/333249-Pohled-na-kaplicku-z-vyhlidky-U-krize

http://foto.mapy.cz/244985-Svaty-Jan-pod-Skalou-kostel-sv-Jana-Krtitele-a-benediktinsky-klaster

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2014 8:14 am    Předmět: Citovat

Beppe,

natolik mi rozumíš, že bychom se mohli navzájem therapeutit.

Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2014 8:21 am    Předmět: Citovat

Mirku,

děkuji Ti za nabídku.

Ona tato panika vyleze tak jednou za tři roky, poněvadž každodenně nechodím na rozhledny či telekomunikační věže.

Teď jsem své pocity sdílela , abych slyšela, jak postupují ostatní v podobných situacích.
Kdysi jsem pomocí EFT rozcházela šok, který následuje . Včera jsem velice velice intenzivně
pracovala - nazvala jsem si tento svůj stafff akrofobií. Zatím se tam objevilo pověšení. To by odpovídalo pocitu, že nesnesu, když vidím dolů do ´´propasti´´. Ještě to udělám znovu v průběhu tohoto týdne.

Jakmile bych zjistila, že výsledky jsou nijaké - tzn. při případném dalším ataku - ráda vás kontaktuji. Dle popisu pravděpodobně Tvoje paní regresí.

Krásný den přeju, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund