Fórum - Zobrazit téma - Vztah k sobě samému - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vztah k sobě samému
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vztah k sobě samému
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
leon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po únor 17, 2014 11:07 am    Předmět: Vztah k sobě samému Citovat

Zdravím vás,
rád bych se zeptal na vaše zkušenosti. Celý život bojuju s mnoha bloky uvnitř sebe, které mě činí hodně nesvobodným. Můj život je plný chronické únavy, tělo somatizuje mnoha symptomy mé vnitřní duševní konflikty. Protože má vnitřní výbava mi neumožňovala obstát ve výzvách života, postupně jsem se uzavřel a v podstatě neustále utíkal. Před lidmi a před životem. Nikdy jsem ale nepřestal hledat, jak své limity překročit. Vyzkoušel jsem toho už hodně. Jediné, co mám pocit, že na mě nějak funguje, jsou afirmace a přeprogramovávání podvědomí. Když jsem s nimi několik měsíců pracoval na svém sebevědomí a zdraví, měl jsem z toho dobrý pocit, ale životní situace mi stále ukazovaly, že to v praxi pořád nefunguje. Až jsem pochopil, že musím začít od vztahu k sobě samému, který mám velmi narušený. Jak se můžu přeprogramovat k sebevědomí, když nemám rád sám sebe.
Tím se konečně dostávám ke svému dotazu. Cítím, že uzdravení vztahu k sobě je téma, které stojí nyní přede mnou. Víte o nějakých meditacích, technikách, afirmacích, dobrých knihách zaměřených tímto směrem, které vás v tomto posunuly dál? Moc děkuju za případné podněty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po únor 17, 2014 12:57 pm    Předmět: Citovat

Tak určitě vše, co člověku pomáhá žít vědoměji. Základ je podle mne rozhodně meditace. A protože si pod tím slovem každý představuje něco jiného, tak upřesním, že mám na mysli jednak schopnost žít co nejvíce v přítomném okamžiku, a jednak techniky, které tuto schopnost rozvíjejí.

Meditace nás postupně více a více osvobozuje od veškerého ulpívání, které, jak říká Druhá vznešená pravda Buddhovy nauky, je příčinou veškeré neuspokojivosti i trápení v životě. Různé techniky vedou k intenzivnějšímu rozvoji těch či oněch aspektů naší bytosti. Z relativně nenáročných technik, které znám, nejúčinněji rozvíjí schopnost sebepřijetí meditace, která se nazývá Barmský Zen a meditace mettá (Meditace milující laskavosti).

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út únor 18, 2014 12:40 am    Předmět: x Citovat

Jestli jsem dobře pochopila Tvůj příspěvek, tak jsi se zatím snažil se svými problémy poprat sám? Byl jsi někdy na nějaké formě terapie, ať už na klasické nebo některé z alternativních?

Protože píšeš, že ti tenhle způsob řešení (sám sobě terapeutem) nefunguje, pak by se mi zdálo nejlepší ho prostě změnit. Přestat hledat další samoléčitelské metody, ale prostě zajít k někomu osvědčenému na terapii,
podle toho, jaká metoda je ti blízká (napadá mě třeba kineziologie apod.), která by ti mohla pomoct s rozkličováním toho, v čem je skutečně zakopaný pes. Možná úplně jinde, než si sám myslíš a terapeut ti může pomoct nejen
v jeho hledání, ale podpořit na další cestě...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
leon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út únor 18, 2014 11:37 am    Předmět: Citovat

Když jsem psal, že jsem toho vyzkoušel hodně, měl jsem na mysli i různé formy terapie. Reiki, dikša, kineziologie, SRT, rodinné konstelace atd. Potíž je v tom, že já se při terapiích nedokážu uvolnit. Nechat energii proudit. Nedokážu pustit emoce před cizími lidmi. Nakonec jsem pochopil, že pomoci si musí především každý sám. Všechno máme v sobě, jen to uchopit.
Ale nezříkám se ničeho. Pokud víte o někom, ke komu máte důvěru v jeho schopnosti a motivaci, budu rád za nějaký tip.
Co třeba ještě nějaké knihy na téma uzdravení vztahu k sobě? Ne že by knihy samy o sobě mohly něco změnit, ale mohou zafungovat jako dobrá inspirace a otevírat obzory. Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út únor 18, 2014 11:04 pm    Předmět: x Citovat

Z té hromady terapií a pokusů ti nic nepomohlo v ničem, nebo jsi měl představu jiného, mohutnějšího výsledku? Tím myslím, že tě nic neposunulo o kousek nebo kousíček dál, neobjasnilo ti nějaký kus tvého problému?
Ani jedna z těch terapií ti nepomohla k větší uvolněnosti?
Mnohé z nich ani nepožadují, abys před cizími lidmi uvolňoval emoce.
Možná bys ale mohl začít od cvičení na uvolnění a to od fyzična: tai-chi,
dýchací techniky,... Protože, hádám, ta zatuhlost tam bude taky projevená.
Chceš doporučit knihu? Něco z Dahlkeho, např. nemoc jako symbol, kde si můžeš pohledat, co symbolizují tvé zdravotní potíže a hned máš přehršel témat, na kterých můžeš začít pracovat...

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: út únor 18, 2014 11:33 pm    Předmět: Citovat

Dost jednoduchá metoda, teda pro mne jednoduchá že mi je blízká je posána v knize od TSULTRIM ALLIONE pečuj o své démony.
Jinak ze starého scičení druiddu, wydy, hodně lidem by pomohlo, kdyby i bez toho cviku pro tuto aafirmaci, by si dokázali aspon 1x za den na 5 minut říkat a vnímat ve svém nitru, klid harmonie a při výdechu, spokojenost, klid harmonie spokojenost, stále dokola. Ze začátku bych tu spokojenost přesunul na boha, on mne řídí, pak postupně na sebe před narozením, vše jsem si vllastně naplánoval a i to špatné je vlastně podle mého plánu a já nemusím znát dduvod a na konci se snažit, třeba i po roce jako já, přesunout spokojenost do svého nitra. \citít ve svém nitru klid, harmonii a spokojenost. Na nic nemyslet, být spokojený se vším, najednou budeš ted a tady, bez hodnocení sebe a druhých, když jsi spokojený, nehodnotíš. Víš, abych mohl konkrétně radit, musel bych znát konkrétní věci. taky mne napadla kniha, dyanetika od hubárta. Tu klasiku, ten uvod, jsou tam tabulky a postupy na několik měsícu a zbavíš se většiny púrpgramu z podvědomí. držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
leon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st únor 19, 2014 1:22 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za reakce. Některé z terapií mi něco málo ukázaly, to ano. Já se jen snažím jít dál.
Zeptám se ještě na jednu věc. Často se uvádí varianty afirmace: "Mám se rád takový, jaký jsem. Jsem v pořádku takový, jaký jsem." Nebudu ale vkládáním těchto afirmací do podvědomí blokovat svůj vývoj? Současný stav mi totiž zrcadlí potřebu mnoho věcí změnit, uvést do rovnováhy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st únor 19, 2014 9:16 pm    Předmět: x Citovat

Podle mého názoru jsou afirmace, kterým člověk stejně nevěří, zbytečné.
Jen takové drmolení prázdných frází.
Pokud ti život a intuice napovídá, že je nejvyšší čas na změny, tak bych doporučovala nemudrovat a nechat afirmace afirmacemi, ale začít s těmi změnami.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st únor 19, 2014 11:28 pm    Předmět: Citovat

Afirmace jsou někdy jediná možnost jak si sám změnit program v podvědomí. Jinak se do podvědomí nedostaneš. Aby jsi tomu věřil,musíš používat slova, kterým mužeš věřit. Příklad, když řeknu jsem zdravý, tak tvé podvědomí ti řekne houbelec, vždyt tě bolí prst. Ale místo toho když řekneš jsem každý den zdravější a zdravější, tomu věří a uvěří i podvědomí. Možná rachlejší a jednodušší pro tebe bude eft. Dá se na internetu najíd podrobný popis i návod. Jinak ještě k těm afirmacím, nebudu psát jak funguje mozek, věřte mi. Musí se to napsat, aby se to přesně opakovalo každý den. A to nejduležitější, musí se to říci 3x denně, a to následovně. 5x nahlas opakovat, 5x v duchu a artikulovat v duchu a 5x potichu bez artikulace, nesmí se pohybovat hlasivky. Za měsíc mužeš změnit mnohé, svoji pozornost, pozorovací talent, zhoršenou pamět, vše co je libo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 1:24 am    Předmět: Citovat

usvit napsal:
Afirmace jsou někdy jediná možnost jak si sám změnit program v podvědomí. Jinak se do podvědomí nedostaneš.


Ale Jožko, snad tomu sám nevěříš, co píšeš. Mimo jiné, existuje celá jedna rozsáhlá disciplína, která je celá o práci s podvědomím - NLP. Už se tady o tom psalo. Je to nesmírně účinné a bohužel taky hojně zneužívané. Navíc jde pouze o změnu programu, což není totéž, jako léčení.

Zase se musím vrátit k meditaci. To je ten nejčistší způsob, jak pracovat se svým podvědomím. Meditace nás ukotvuje ve Světle. Terapie mohou spoustu věcí úžasně urychlit, ale pokud člověk nemedituje, tak často znovu zabředne zpátky, protože si rychle vytvoří nové, podobné programy, jaké byly v terapii vyčištěny, anebo se léčení, které proběhlo v hloubi psychiky, nemá ani šanci projevit navenek, když je člověk hluboko zabředlý ve svých vyjetých kolejích. Proto lidem, kteří chodí na terapie k nám, vždy říkáme, že my jim můžeme velice účinně pomoci něco vyřešit, ale pokud se chtějí opravdu léčit a vážně na sobě pracovat, pak je meditace nevyhnutelná. Dějí se zázraky, existuje milost Boží, ale je od nás vyžadováno víc, než jen pasivně přijímat. Mnozí lidé však přijdou k léčiteli nebo terapeutovi s postojem: "Tak se ukaž!" Takto to ale nefunguje.

Ale i pro lidi, kteří k meditaci ještě nedozráli, jsou k dispozici účinné nástroje, které jim mohou pomoci začít se více obracet ke Světlu a ne si jen něco přeprogramovávat nebo vsugerovávat. K těmto nástrojům patří květové esence. Sám jsem je zatím vyzkoušel jen okrajově, ale loni o nich vyšla knížka, kterou jsem přeložil. Jmenuje se Léčivé květy a je to opravdu takový malý skvost, přestože ji napsala feministka. Zpočátku jsem byl v rozpacích, když mi ji nabídli k překladu, protože tu paní opravdu nemusím, jak se říká, (tady mám ještě velké rezervy k rozvíjení bezpodmínečnosti), ale Lenka mi ji z naladění doporučila, tak jsem se do toho pustil. Překládali jsme ji ve skutečnosti s Lenkou i dcerou. Dcera ověřovala latinské názvy - v originále byly chyby - a pomáhala mi v různých herbářích z knihovny najít správné české ekvivalenty, čímž mi ušetřila spoustu času. A Lenka se na jednotlivé květy ladila a potvrzovala mi a upřesňovala informace autorky, kde význam nebyl jednoznačný. Poskytla mi spoustu zajímavých doplňujících a upřesňujících informací, ty jsem již ale do překladu nazahrnul, protože bych tím do práce autorky nepřiměřeně zasahoval. Důležité ale je, že Lenčino vnímání účinků jednotlivých květů v podstatě koresponduje s vnímáním autorky. A tak se už těším, jak si letos na jaře a v létě budeme vyrábět naše vlastní esence a experimentovat s nimi.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 9:19 am    Předmět: Citovat

Sunnyi - pohledala jsem na netu - je to tahle kniha,že? Kníha vypadá dobře.

http://www.volvox.cz/knihy/mimo/stein_lecive_kvety.php

No - stává se z tebe dvorní překladatel paní Diany Steinové Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 9:49 am    Předmět: Citovat

abeille napsal:
Sunnyi - pohledala jsem na netu - je to tahle kniha,že? Kníha vypadá dobře.

http://www.volvox.cz/knihy/mimo/stein_lecive_kvety.php


Ano, je.

abeille napsal:
No - stává se z tebe dvorní překladatel paní Diany Steinové Very Happy


To jo. A to ještě nevíš, že jsem od ní přeložil ještě další knihu, která má brzy vyjít, a která na tuto navazuje. Popravdě si ale neumím představit žádného jiného chlapa, který by byl ochotný její knihy překládat.

Razz

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 6:48 pm    Předmět: x Citovat

usvit: většinou je jediná možnost konečně otevřít oči a podívat se sám na sebe a svůj život realisticky a konečně s tím začít skutečně něco dělat.
Pokud se nic neosvědčilo, tak je někde pořádně zakopaný pes a omílání afirmace, byť krásně naformulované v tom moc nezmění. Je v tom i otázka,
jak dotyčný hodnotí výsledky těch předchozích metod, jestli nečeká na zázrak na počkání, který za něj něco (metody, afirmace) nebo někdo udělá... Ve hře je spousta nezodpovězených otázek...

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 1:57 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

To jo. A to ještě nevíš, že jsem od ní přeložil ještě další knihu, která má brzy vyjít, a která na tuto navazuje. Popravdě si ale neumím představit žádného jiného chlapa, který by byl ochotný její knihy překládat.

Razz

Mirek


Mám její knihu Průvodce reiki ... v knihách ten feminismus není nijak znatelný - ale napadlo mě, zda léčí i muže Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 9:11 pm    Předmět: Citovat

O tom silně pochybuji. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund